První díl druhé série přináší stejný vizuální styl jako první série, přibylo nám pár postav, u některých se z počátku moc neorientuji, některé zestárly či dospěly. Příběhově to zatím celkem jde, rozhodně to nenudí. Vyskytne se počátek zápletky a zase trochu toho tajemna. Hereckou jedničkou je Jiří Vyorálek, jehož Jaroslav Valenta se vrací z vězení a je správně sebevědomý, bezcharakterní a cílevědomí. Zatím to navnadilo na další díl, takže jo.(8.9.2017)

Stejně jako po první řadě jsem nadšenej.Dnes je umění navodit atmosféru dob dávno zašlých a to se tady daří na jedničku.Jediné,co mi tam vadí je Ján Koleník.Se svou postavou kulturisty se tam moc nehodí.Přitom máme typově podobné herce, kteří by to zahráli mnohem lépe, například představitel Jardy Franze z Vyprávěj Ondřej Veselý.Ale nic nemůže být dokonalé.Jako detektivka je to napínavé, jako retro zajímavé, to nízké hodnocení vůbec nechápu.Dnes je trend stupidních krimi typu Rapl, nebo Modrava, je smutné, kam dnešní zábava klesla.(11.9.2017)

Na první zkouknuti mi to nepřišlo zas tak špatné, jak čtu kolem sebe v kritikách na internetu a jak vyplývá i ze zdejšího hodnocení. Úplný průšvih to podle mě určitě není. Jako žádný filmový zázrak zas asi taky ne, zejména pokud jde o herecké výkony (ale třeba Vyorálek rozhodně špatný není) Nicméně třeba dusná atmosféra mezi bratry mi přišla v celku dobře podaná. Jen jak jsem v jedné recenzi četl o paranormálních schopnostech jedné z hrdinek, tak tento rozměr (pokud bude mít v seriálu více prostoru) mi tedy určitě sedět nebude. Tak jako mi neseděla "duchařina" v sérii první. Celkově je trošku škoda, že avizované ambice První republiky být jakýmsi českým Panstvím Dawton jsou i na podruhé do značné míry nenaplněné.(11.9.2017)

• Pierre

Vypadá to, že se druhá série bude v některých věcech lišit od té první. Máme zde nového scénáristů. A přestože se dřív dokonce podílel na i na růžovce (což není dobrá reklama), zdá se že se bude více soustředit na dobovou atmostféru a různé trendy té doby, což beru jako plus. Škoda, že nám ale trochu pokulhává způsob vyprávění. Zápletku si totiž zatím ani nemůžete uvědomit. Dějových línií a věcí, na které by se bylo potřeba soustředit, je totiž nějak moc. Musím přiznat, že u prvního dílu jsem se zatím jen orientoval a nudil. Uvidíme, jak si s tím scénář poradí v dalších dílech. Zatím bych to viděl na 2.(8.9.2017)

Tak začala druhá řady První republiky - vypadá po technické stránce o chlup dokonalejší, s dražšími rekvizitami a celkově lepším dobovým vizuálem. Herecky koncertuje Vyorálek jehož Jaroslav napochoduje z kriminálu rovnou do vily ( nejedná se o Vyvolené), Koleník nějak chodil v mezičase do posilovny a Plánková má furt tu zrychlenou kolíbavou chůzi. Herecký ansábl je kompletní z jedničky ( čekám kdy se objeví Křížův Benoni) ale na dcery si teda musím zvyknout - ty dětské herečky byly přesvědčivější. Na začátek dobrý, tak snad se to bude blížit té první řadě.(9.9.2017)