Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ dívky, kterou ubodal její arabský přítel, aby pár hodin po činu doletěl z Prahy do Dublinu, ukazuje složitost policejní práce v komunikaci se soudy, státním zastupitelstvím a policisty v zahraničí. Lze vydat mezinárodní zatykač, když pachatel cestoval na ukradený pas a tedy pod jinou identitou? Skuteční policisté museli čekat sedm let, než se pachatel pokusil vycestovat ze země, kde se skrýval. (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice dopadení nebylo autentické a ve skutečnosti si policisté na pachatele museli počkat 7 let (což je sakra dlouhá doba – hlavně pro pozůstalé), jenže co z toho když skutečný pachatel byl v roce 2018 propuštěn předčasně (o rok a půl dříve) soudem a vyhoštěn ze země – tomu se říká spravedlnost…44 bodných ran – to už je opravdová zrůda, ne člověk…chudák holka. Já říkám furt, že ty multi-kulty vztahy jsou na hovno a nic dobrého většinou nepřinesou…Jinak se tentokrát kriminalista Pražák vážně vytáhl a přetahovačka s popeláři byla vážně fajn… ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po delší pauze jsem dostal chuť na další případ a musím říct, že tento díl rozhodně patří k těm povedenějším. Jakmile se jedná o vraždy žen či dětí, tak je to zpravidla hrozně super. Případ byl dostatečně zajímavý, zdravě xenofobní a bohužel i lehce předvídatelný. Tím, že je vše inspirováno skutečností, tak nemohlo být o pachateli pochyb. Pobavil mě zejména závěr a přiznání, že ono to s tím mezinárodním zatykačem bylo na podstatně delší lokte, než nám představil tento díl. [75 %] ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý díl. Na začátku nechutná vražda mladé dívky, dva podezřelí, jeden Arab s kradeným pasem, druhý nešťastně zaláskovaný Čech. Brzy se zjistí, že to musel být Arab, bohužel hned po činu odcestoval do Irska a policisté neznají jeho pravou totožnost. A ta je nutná k tomu, aby soudce vydal zatykač pro Europol. Vše nakonec dopadne dobře, smutné však je, že v reálu to trvalo sedm let, než vrah z Irska vycestoval. Napínavé hlavně stylem práce. V osobních životech kriminalistů ani v pracovních vztazích se nikam neposunujeme. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dosť brutálny výjav hneď na začiatku filmu, že by sa to snáď ani nemalo vysielať o ôsmej večer. Keď je aj realita spolupráce so sudcami taká, ako vo filme, tak nezávidím policajtom. Opäť je oproti tomu efektívnejšie sa trochu pohrabať v odpadkových košoch. Na konci som už len čakal, že priletia rovnakým lietadlom a neuzavrie sa to len vtipom o strachu zo zvláštneho vzťahu. –––– Že by jsme je poslali za tím soudcem? – To by koukali oba. ()

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bez mena nie si v našom zbyrokratizovanom systéme nikým. Ako sa dozvedáme z tejto časti - ani vrahom. Až po získaní mena sa môže rozbehnúť mašinéria zatýkania a vydávania osoby na trestné stíhanie. Scénaristicky dosť riedka časť (niekedy hádam netreba byť tak realistický - veď bežný život má, na rozdiel od skvelého filmu dosť hluchých miest aj tak) na druhej strane zaujímavo upozorňuje na prežívajúce či až priveľmi životaschopné relikty byzantínskeho systému absurdnej byrokracie, kde sa bez príslušných čísiel, iniciál a mien priradených jednotlivým osobám často ani lístok vo vetre nepohne, bárs by šlo aj o masového vraha. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (11)

  • Kapitán Kozák (Ondřej Vetchý) dostane od své dcery (Rebeka Lízlerová) jako dárek fotbalový dres. Ve fotbalovém světě tento dres nosil anglický hráč Jermain Defoe, který tehdy působil v klubu Tottenham Hotspur FC. (ELBobes)
  • Všechny scény na Ruzyňském letišti se odehrávají před terminálem 2, případně v něm. Ten se ale od svého otevření v roce 2006 užívá pro lety do Schengenského prostoru a pro lety do Irska (kam odlétá a postupně přilétá arabský vrah usmrcené) i Velké Británie (kam vyprovází Kozák svou dceru a následně ji zde vítá) se tedy nepoužívá. (Lkprak)

Reklama

Reklama