Způsobit hromadnou otravu je tak snadné. Kdo vyhrožuje velké firmě? Mandle v obálce, kterou dostalo ředitelství velkých čokoládoven, znamená ohrožení pro celé město. Kdo stál za jedním z velkých vyděračských případů uplynulých let? (Česká televize)

SOLOM.

Nejslabší díl? Ba právě naopak…Jasně, nejsou tady žádné mrtvoly, rozčtvrcená těla ani úchyláci či narkomani, ale jde o obyčejné vydírání. Bohužel z postavy Polívky si dělali prdel, ale on jim ukázal společně s Vladykou, že nejchytřejší a nejtupější dokáží pachatele chytit lépe, než celá výjezdovka…I díky tomu, že pachatel byl vážně ňouma, který se snažil zachránit rodinu před exekucí – to ho ale neomlouvá, leč šel na to blbě…Regina Rázlová nám sakra zestárla, ale pořád je to šarmantní dáma, která podala velice přesvědčivý a usměvavý výkon – jasně nejlepší na celém díle. Plíšek (Polívka) je legenda a Sršeň alias Zeman pobavil… ()

otík

Panečku, to byl díl! Naprosto úžasný. Nešlo tu o žádné nebezpečné terno, ale venkonce docela vtipný příběh vyděrače amatéra, který je svou obětí zatlačen do úzkých, přesto se mu podaří získat peníze a policajty oblafnout. Jenže ne všechny. To by tu nesměl být protřelý skoro důchodce Plíšek, který svou starou metodou přijde na totožnost i motiv pachatele a pak už si pro něj jen v klidu počká. Spousta scén je tu milých a dokonce i velmi vtipných. Nesmírně podařený a hlavně totálně pohodový díl. ()

Kakho-oto

Víťa Sršeň se představí do telefonu jako Zeman (po spatření fotografie Miloše Zemana na titulní straně novin). Paní na druhé straně reaguje: Vy jste od pana Drahoše, že? Sršeň alias Zeman s tím souhlasí. Tvůrci seriálu nemohli tušit, že jistý pan Drahoš se o několik let později postaví do voleb právě proti Zemanovi. Tato náhoda mě celkem pobavila. ()

Frajer42

Spoilery! Rozhodně jeden z těch slabších dílů. Jednak nebylo dostatečně atraktivní téma samotného vydírání. A jednak mě extrémně sral zcela nevěrohodný herecký výkon Reginy Rázlové, která na mě působila absolutně klidným dojmem a nelíbil se mi ani výkon samotného pachatele, ale ten naštěstí, na rozdíl od první zmíněné, moc prostoru nedostal. Taktéž bylo vyústění celé situace nesmírně průhledné a od počátku epizody bylo jasné, že za vydíráním bude stát buď ukřivděný člen rodiny, nebo bývalý zaměstnanec. [40 %] ()

FuLister

Výborná paní ředitelka, která se jen tak nenechala zastrašit, ale nejlepší je samozřejmě Plíšek. Toho kdyby první oddělení nemělo, tak jsou úplně nahraný. Samozřejmě Korejs největší debil, ale v téhle epizodě mu to aspoň ředitel dává aspoň trochu sežrat a to se cení. Jinak zase kvalitní epizoda jako všechny. ()

• Kriminalista Plíšek (Boleslav Polívka) vysloví o podezřelém Honzákovi (Petr Lněnička) informaci, že má deset let starého Seata. Honzák vlastní automobil Seat Ibiza druhé generace, který se vyráběl v letech 1993-1999 a v době, ve které se seriál odehrává, tedy v roce 2014, tedy muselo být autu již nejméně patnáct let. (Martin_L)
  • Obchodní zástupkyně píše telefonní číslo na levý okraj lavičky, v dalším záběru je číslo uprostřed lavičky a daleko větším písmem. (H4dos)
  • Pokud by celá částka první splátky byla v bankovkách nominální hodnoty 200 korun, tak by taška vážila přibližně 17 kg. (H4dos)