Reklama

Reklama

Obsahy(1)

New York je ohrožován sérií záhaných vražd. Podivným psychopatem je na zakázku zavražděna i Anna Gordonová a její malá dceruška. Annin manžel, podnikatel Francis sám najme soukromého detektiva Sama Parkera. Ten je přítelem agenta FBI Jerry Cottona (George Nader), který je pověřen policejním vyšetřováním. Cotton přichází na stopu organizaci, který psychickou manipulací obstarává vrahy pro předem vybrané osoby. Dochází k řadě soubojů a přestřelek, v nichž Cotton předvede své mimořádné schopnosti a v napínavém závěru dochází k překvapivému odhalení ... (Mariin)

(více)

Recenze (42)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Spolu s filmom Der Morderclub von Brooklyn je toto suverenne najlepsi Dzery Kotn. Dzery Kotn je vazne mieneny ako konkurencia Bondovi -a ja to beriem, par scen boilo okopirovanych z bondoviek - to mi nevadi, od prirodzenia som tolerantny. Namet - new York je ohrozeny seriou vrazd, a policia poveri George Nadera ako Dzery Kotna vysetovanim - je sympticky uz z principu. Dzery Kotn si vazi boj dobra so zlom, a zatial vo vsetkych filmoch bol happyend, coz kvitujem. Autiacka na 60. roky namakane, nechybaju prestrelky, rvacky + realie 60. rokov mam rad . 95 % ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně příjemné filmové překvapení, neměla jsem o tomto snímku ponětí.. S ohledem na hudební podmaz bylo jasné, že se to nebude brát příliš vážně a byla to skvělá jízda jaguárem, který zřejmě brzo změní barvu... Hlavní postava je dostatečně charismatická, doplňuje ji krásná žena a záporáci jsou víceméně zajímaví psychopati z jedné psychiatrické líhně... ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Jedna z řady německých "bondovek" s americkým hercem Georgem Naderem v roli agenta FBI Jerry Cottona. Ostatní herci jsou Němci (škoda jen, že do role vyšetřovatelky Rii Payneové nebyla vybrána atraktivnější žena). Akční kriminálka od Haralda Reinla, režiséra Vinnetoua, je plná naivních sekvencí, ale stejně jako americké bondovky pobaví. Nejde o nic víc než do filmu převedený sešitový rodokaps s Cottonem a tak je třeba to chápat. Film má celkem spád a místy i zajímavé scénky, kladné a záporné postavy jsou výrazně typizované, vše doprovází rytmická hudba Petera Thomase. Ani tři, ani čtyři hvězdičky. Přesněji: 3 a půl... ()

agathon 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl mám ze všech "Cottoučů" (vyvsětlí mi někdo, proč se ten Jerry vlastně jmenuje "bavlna"?!?!) asi nejraději. Protože se mi zdá asi nejméně přihlouplý a ze všeho nejvíc z něj dýchá pravé filmové napětí. Nápad s psychologicky manipulovanými vrahy je sice trochu na hraně přijatelnosti, ale v rámci žánru funguje skvěle a dokonce se v několika momentech dá říci, že rafinovaně (už ta úvodní vražda maminky ve vaně a malé dcerušky na schodech... Když jsem to viděl jako škvrně poprvé, strachy jsem ani nedutal). ()

mortak 

všechny recenze uživatele

je zábavné sledovat, jak až na pár záběrů New Yorku jsou všechny reálie typicky německé (zvědavá frau s dcerou pronajímající byt, sídliště ve výstavbě). Jerry Cotton je skutečně čistočistý brak nemající ani svého autora, neboť je vytvořený kupou bezejmenných pisálků. Jenže tady nejde o scénář, který naprosto nedává smysl, ale o hru dospělých kluků na špiony a zločince. Reinl hází na plátno jednu praštěnou akci za druhou, takže nuda nehrozí, a mozek se vrátí ke fantaziím desetiletého kluka. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • V úvodní přestřelce mezi dvěma gangstery a policií má jeden z gangsterů jednu z prvních verzí samopalu HK MP 5 německé výroby. (JohnSmith)
  • V 60. letech vzniklo 8 filmů s agentem FBI Jerry Cottonem, kterého hrál americký herec George Nader. Ačkoli příběhy jsou situovány do amerického prostředí, postava Jerry Cottona byla stvořena v Německu. Objevila se v 50. letech v sešitových kriminálkách a dlouho nebyl znám její autor. Dnes se ví, že tvůrců stovek příběhů s Cottonem je více, ale největší podíl na úspěchu tohoto fiktivního hrdiny má spisovatel Rolf Kalmuczak. Film Smrt v červeném jaguáru byl točen kromě Hamburku také přímo v San Franciscu a můžeme v něm několikrát spatřit proslulý most Golden Gate Bridge. (Mariin)

Reklama

Reklama