poster

Smrt v červeném jaguáru

 • Západní Německo

  Tod im roten Jaguar, Der

 • Itálie

  La morte in Jaguar rossa

 • Slovensko

  Smrť v červenom jaguári

Thriller

Západní Německo / Itálie, 1968, 91 min

 • Niktorius
  ***

  "Na ženu uvažuješ docela logicky." Jerry Cotton je hrdinou populární německé série šestákových "rodokapsových" detektivek a podle toho vypadá i filmová adaptace jednoho z jeho dobrodružství. Rozhodně nečekejte důmyslnost hitchcockovských thrillerů či drsnost italských poliziotteschi filmů. Smrt v červeném jaguáru dnes baví hlavně svou jednoduchostí, přímočarostí, dětskou naivitou a úsměvnými dialogy plnými nechtěných hlášek. Zní to sice jako výsměšné odsouzení, ale film je tím vším spíše roztomilý než odpudivý. Zvlášť pro diváka, který se v dětství těch brakových detektivekv sešitové vazbě něco načetl...(9.4.2014)

 • LadyPupu
  ****

  Famózní úvod! Ještě před úvodními titulky se předvede Jerry á la Tarzan s kokrhelem na hlavě. Takovouhle vlnu zatím v žádném díle neměl. :-) Pak titulky: Československá televize uvádí ..... v hlavní roli GEORGE Nader (jako fakt řekli G E O R G E, né Džordž anglicky, né Gjorg německy, ale George :-)) Po titulcích už to začne pěkně odsejpat. Klasika. Jerry drandí v červeném jagoši, má i premiéru ve formě první telefonní video konference v dějinách JC série, je tu vyloženě odporný Bösewicht, pár mrtvol, technické vymoženosti. Akorát ta Cotton girl není moc pěkná. Ale aspoň není úplně pitomá. Krásné 4*.(24.2.2016)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Je to typická oldschoolovka s mizernými efekty s plátnem v zádech, s absurdním jednáním některých zúčastněných a s nepřetržitým hudebním doprovodem. Hlavní frajer je ale sympaťák co umí fackovat a kopat padouchy reálně a uvěřitelně, má sedm životů jako kočka a jezdí v super káře. Škoda, že mu scénář neumožňuje vtipnější a frajerštější dialogy, které by ho pasovaly do role vysněného ochránce všech poctivců! 70 % i za těch pár Bond vychytávek!(31.8.2017)

 • agathon
  ****

  Tenhle díl mám ze všech "Cottoučů" (vyvsětlí mi někdo, proč se ten Jerry vlastně jmenuje "bavlna"?!?!) asi nejraději. Protože se mi zdá asi nejméně přihlouplý a ze všeho nejvíc z něj dýchá pravé filmové napětí. Nápad s psychologicky manipulovanými vrahy je sice trochu na hraně přijatelnosti, ale v rámci žánru funguje skvěle a dokonce se v několika momentech dá říci, že rafinovaně (už ta úvodní vražda maminky ve vaně a malé dcerušky na schodech... Když jsem to viděl jako škvrně poprvé, strachy jsem ani nedutal).(17.9.2007)

 • dobytek
  ***

  Vzpomínám si, že jsem tenhle film jako kluk miloval. Bylo to někdy na začátku 90. let, když otec koupil video a Smrt v čerevném Jaguaru byl zřejmě jeden z prvních filmů, na kterej jsem se na videu díval. Videokazetu s timhle filmem jsem sjížděl snad každej den a pamatoval jsem si z toho každej detail, každou hlášku. Tehdy mi to připadalo jako strašně drsnej thriller. Potom přišly i jiný filmy a na Smrt v červeném Jaguaru jsem zapomněl. Dostal jsem se k filmu celkem náhodně až teď. Z dnešního pohledu už mi to přišlo jako taková těžce naivní pohádka o jednom supermanovskym agentovi FBI. Nicméně film docela odsejpá, pořád se tam něco děje, je tam dost mrtvol, atd... Jinak naprosto příšerný je, že hromada filmovýho materiálu je z nějakejch jinejch filmů, což vyloženě bije do očí. Prostě vidíte detail, jak postava jede v nějakym autě (většinou žlutej Chevy Biscayne či Impala ´59), následuje záběr třeba na nějaký úplně jiný auto v barvách policie, pak střih a postava vystupuje opět ze žlutýho Chevroletu. Ale koukat se na to dá, i když v dnešní době už je nutný brát to hodně s nadhledem. 60%(15.7.2012)

 • - V úvodní přestřelce mezi dvěma gangstery a policií má jeden z gangsterů jednu z prvních verzí samopalu HK MP 5 německé výroby. (JohnSmith)

 • - V 60. letech vzniklo 8 filmů s agentem FBI Jerry Cottonem, kterého hrál americký herec George Nader. Ačkoli příběhy jsou situovány do amerického prostředí, postava Jerry Cottona byla stvořena v Německu. Objevila se v 50. letech v sešitových kriminálkách a dlouho nebyl znám její autor. Dnes se ví, že tvůrců stovek příběhů s Cottonem je více, ale největší podíl na úspěchu tohoto fiktivního hrdiny má spisovatel Rolf Kalmuczak. Film Smrt v červeném jaguáru byl točen kromě Hamburku také přímo v San Franciscu a můžeme v něm několikrát spatřit proslulý most Golden Gate Bridge. (Mariin)