Reklama

Reklama

Obsahy(1)

New York je ohrožován sérií záhaných vražd. Podivným psychopatem je na zakázku zavražděna i Anna Gordonová a její malá dceruška. Annin manžel, podnikatel Francis sám najme soukromého detektiva Sama Parkera. Ten je přítelem agenta FBI Jerry Cottona (George Nader), který je pověřen policejním vyšetřováním. Cotton přichází na stopu organizaci, který psychickou manipulací obstarává vrahy pro předem vybrané osoby. Dochází k řadě soubojů a přestřelek, v nichž Cotton předvede své mimořádné schopnosti a v napínavém závěru dochází k překvapivému odhalení ... (Mariin)

(více)

Recenze (40)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Herbert Reinecker .. Zábavné německé béčko od režiséra několika Vinnetou! Jerry Cotton je zajímavý hrdina a přiznám se že jsem se u těchto 'bondovek' velmi bavil. Kdypak nám je televize zase dopřeje? Už je to opravdu mnoho let, co jsem tyhle filmy viděl .. a chtěl bych znovu! ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Vzpomínám si, že jsem tenhle film jako kluk miloval. Bylo to někdy na začátku 90. let, když otec koupil video a Smrt v čerevném Jaguaru byl zřejmě jeden z prvních filmů, na kterej jsem se na videu díval. Videokazetu s timhle filmem jsem sjížděl snad každej den a pamatoval jsem si z toho každej detail, každou hlášku. Tehdy mi to připadalo jako strašně drsnej thriller. Potom přišly i jiný filmy a na Smrt v červeném Jaguaru jsem zapomněl. Dostal jsem se k filmu celkem náhodně až teď. Z dnešního pohledu už mi to přišlo jako taková těžce naivní pohádka o jednom supermanovskym agentovi FBI. Nicméně film docela odsejpá, pořád se tam něco děje, je tam dost mrtvol, atd... Jinak naprosto příšerný je, že hromada filmovýho materiálu je z nějakejch jinejch filmů, což vyloženě bije do očí. Prostě vidíte detail, jak postava jede v nějakym autě (většinou žlutej Chevy Biscayne či Impala ´59), následuje záběr třeba na nějaký úplně jiný auto v barvách policie, pak střih a postava vystupuje opět ze žlutýho Chevroletu. Ale koukat se na to dá, i když v dnešní době už je nutný brát to hodně s nadhledem. 60% ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Dalsi kousek z Cottonovske serie mi prisel trochu slabsi tentokrat je to spis takova detektivka i kdyz akce si taky uzijeme dost ale ta pointa mi prosta moc nesedla snazi se to tvarit vic serioznej nez je zdravo nejlepsi je zacatek s tim luxusnim prvnim psychopatickym zabijakem co klidne odpravi i matku z malym ditetem ten je zahranej bezchybne ale pak uz sem se preci jenom lehce nudil a predevsim tusil jak to asi dopadne ale kazdopadne nechybi jeden tradicne ulitlej kaskaderskej kousek ani par hlodu k tomu Jerry v cervenem jaguaru jsi malem prisel o zivot dam ho prelakovat! ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

"Na ženu uvažuješ docela logicky." Jerry Cotton je hrdinou populární německé série šestákových "rodokapsových" detektivek a podle toho vypadá i filmová adaptace jednoho z jeho dobrodružství. Rozhodně nečekejte důmyslnost hitchcockovských thrillerů či drsnost italských poliziotteschi filmů. Smrt v červeném jaguáru dnes baví hlavně svou jednoduchostí, přímočarostí, dětskou naivitou a úsměvnými dialogy plnými nechtěných hlášek. Zní to sice jako výsměšné odsouzení, ale film je tím vším spíše roztomilý než odpudivý. Zvlášť pro diváka, který se v dětství těch brakových detektivekv sešitové vazbě něco načetl... ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Řekněme hned na počátku, že atmosféra tohoto filmu bývá nikoli neprávem přirovnána k filmovému kultu Jamese Bonda, který byl na rozdíl od tajného agenta FBI za totality původně divákům odpírán a dorazil do Československa teprve oficiálně až po listopadové revoluci, netýkalo se to samozřejmě různých kopií filmů na kazetách VHS s příchodem videa. Filmový fajnšmekři snímek Smrt v červeném jaguáru v béčkovém rytmu jistou dávkou nostalgie ocení. Vlastně už jen proto, že příjemnou součástí filmu je výborná hudba a také vynikající původní český dabing, na kterém si dali tvůrci opravdu záležet. A ne jako ten dnešní rychlodabing, který przní pěknou češtinu, což je spíše k pláči. Pro úplnost ještě dodám, že tehdejší hvězda šedesátých let v západní části Německa herec George Nader, ztělesnil Jerryho Cottona skvěle. Myslím, že tahle stará německá Amerika za zhlédnutí stojí. Přiznávám, že se na mém subjektivním hodnocení nostalgie trochu podepsala. Mně se to prostě líbilo. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • V úvodní přestřelce mezi dvěma gangstery a policií má jeden z gangsterů jednu z prvních verzí samopalu HK MP 5 německé výroby. (JohnSmith)
  • V 60. letech vzniklo 8 filmů s agentem FBI Jerry Cottonem, kterého hrál americký herec George Nader. Ačkoli příběhy jsou situovány do amerického prostředí, postava Jerry Cottona byla stvořena v Německu. Objevila se v 50. letech v sešitových kriminálkách a dlouho nebyl znám její autor. Dnes se ví, že tvůrců stovek příběhů s Cottonem je více, ale největší podíl na úspěchu tohoto fiktivního hrdiny má spisovatel Rolf Kalmuczak. Film Smrt v červeném jaguáru byl točen kromě Hamburku také přímo v San Franciscu a můžeme v něm několikrát spatřit proslulý most Golden Gate Bridge. (Mariin)

Reklama

Reklama