Film je příběhem mladého a neúspěšného herce Aidana Blooma, kterému je pětatřicet, stará se o malého syna a dceru v pubertě a stále vlastně neví, co od života chce. A tak svou každodenní nudnou existenci začne trošku oživovat s pomocí vlastní představivosti plné vesmírných rytířů a podobných představ. Život mu ale uštědří další ránu. Peníze na soukromou školu nejsou, ve státní není místo, a tak musí Aidan začít učit svoje děti doma sám. (007.)

Bukk

Hodněkrát jsem si říkala, jestli už teda náhodou nemám někdy v týhle chvíli brečet. Protože těch heartbreaking situací snad nespočítám ani když zapojím všechny své prsty. Ale i když se mě to všechno dění ve filmu nijak zvlášť nedotklo, snahu podat zase jednou příběh zdánlivě obyčejných lidí s obyčejnými problémy (protože -surprise!- je každý má a to že to možná je malinko over-the-top, filmy nejsou dokumenty a ani ty nemají zrovna tendenci uvádět všecko na pravou míru) vítám a tam, kde mě film lehce zklamává (v podstatě veškeré dějové bokovky), tak mi to soundtrack bohatě vynahrazuje. ()

radekgfx

Nepřiznaně depresivní, další Braffův osobní a osobitý film, jenž pod zářivými parukami a sladkobolnými ukázkovými motivy od The Shins ukrývá přemítání nad tím, zda dobře už bylo. Jestliže se jedinečný Garden State nesl na vlně časně raného – občas až slastně naivního – hledání, přemítání, slz, ale i otevřeného optimismu a především naděje, Wish I Was Here je pak spíše bolestivým vystřízlivěním a návratem či posunem do dospělé reality. I přes nesourodost a do očí bijící strojenost mnoha scén a emocionálních vrcholů se člověk ve výsledku zamýšlí spíše nad tím, do jaké míry je jeho hodnocení ovlivněno obecným aktem vzdoru a prostým odmítáním celkového vyznění filmu. Garden State mi sedl mnohem víc. ()

Fifer

Rok 2014 je rokem zklamání. Po Wesovi Andersonovi se mé naděje upínaly právě k Zachovi. A je těžké nebýt zklamán, když jsou vaše očekávání tak velká. Přestože Garden state miluju, je potřeba si přiznat, že i ten byl tak trochu psán podle manuálu, jak natočit nezávislý indie film, co zazáří na Sundance. Jenomže Zachovy skvělé vtípky a nápady tehdy dokonale zamaskovaly některé slabší momenty snímku. O deset let později už se to tolik nepovedlo. Především mě dost mrzí, že se Zach nepokusil ani trochu změnit svůj režijní rukopis. Ubylo skvělých vizuálních nápadů a přibyla spousta až kýčovitých záběrů krásy přírody. "Podívejte, jak jsme štastná rodinka, i když se nám nedaří, podívejte se na krásu moře, pouště a skal. A radujte se, že jste na světě." Tohle vše na nás film křičí, ale to je bohužel dost ohrané poselství. Zachovy postavy jsou těžce uvěřitelné. Loser bez peněz, který ale žije v karavanu s dokonalým výhledem na LA a jehož sousedka vypadá jak modelka, ale přece nemůže logicky dělat nic jiného než se do obtloustlého týpka, co smaží celej den na compu, zamilovat (to je vážně jak z nějakého deníčků vlkých snů nepolíbeného puberťáka. Kdy už konečně ta misska z Maximu zaklepe na moje dveře, zabouchne se do mě a zapícháme si?). Úplně vidím, jak to psali: Tak a teď tomu loserovi mrdnem za sousedku modelku, aby byl hepáč. Chybí mi tam reálnější život. Je to všechno takové vyumělkované, vykonstruované a rádoby nezávislé. Ale samotný příběh je bohužel velmi banální, bez jakéhokoliv zajímavého zvratu. Vtípky a gagy jsou spíše průměrné. Zkus to prosím jinak, Zachu. ()

dragoliz

Výborný film, ktorý síce nežiari nejakou premakanou a nabúchanou dejovou linkou, no o to lepší je v lyrickej rovine. Tam sa veľmi veľmi rozumne venuje otázke života, rieši vzťahy, pominuteľnosť života a hlavne sa mierne dotýka aj náboženstva - tému, ktorú fakt nemám rád a nerád riešim. No vo Wish I Was Here mi vôbec neprekážala, ba dokonca musím pochváliť Zacha Braffa za jeho pohľad na vec, ktorý s ním čiastočne zdieľam. Naozaj sa mi zdá, že je to inteligentný borec nad vecou a s triezvym rozhľadom. Film je krásne natočený, veľmi dobre sa naň pozerá a hudba v ňom je tiež skvelá. Rovnako tak mu nechýba vtip a nápad. Priznávam sa, že som tento film neustále a veľmi dlho odkladal, nemal som totiž chuť pozerať sa na nejakých trápnych židákov. Veľká chyba, veľká chyba. Wish I Was Here je totižto ozaj dobrý film, ktorý stojí za (asi aj niekoľkonásobné) zhliadnutie a nikoho nemôže uraziť. Trvám na tom, že nech ste aký ste, určite si v ňom nájdete kúsok, ktorý sa vám bude páčiť. A aj keď som sa nakoniec nedozvedel, ako to dopadlo s Grace a Jessem, skutočne ma tento film potešil, a tak nemôžem ísť nižšie ako pod pekných 80%. ()

Ben Nevis

Takhle si představuji dobře udělaný rodinný film ze života, který se nesnaží nikoho násilně napravovat ani moralizovat. V době, kdy si židovský bůh zvolil nového Joba Aidana a sází mu jednu ránu za druhou, rodina drží pohromadě a každý musí dojít ke správnému rozhodnutí svým tempem. Vzhledem, že je to komedie, tak mi u scény s otcem v posteli nešel z hlavy vtip o tom, jak židovský Kohn leží na smrtelné posteli a kolem truchlí příbuzní. Sáro, má manželko před Bohem, jsi tady?" ptá se skomírajícím hlasem Kohn. "Ano, Izáku, jsem tady." zašeptá Sára. "Jakube, můj prvorozený, jsi tady?" "Ano, můj otče, jsem tady." "Abraháme, můj druhorozený, jsi také tady?" "Ano, otče, i já jsem tady." "Rebeko, má nejmladší, ty jsi tu také?" "Ano, otče." "Proboha, a kdo je v krámě?" ()

murthags

Krásný snímek o obyčejných věcech. Důležitá otázka je, zda mám znovu vstát a jít za svým snem,.. či položit sebe otázku, zda je ta cesta správná. ()

Kingjiri

Civilní snímky ze života "obyčejnejch" lidí mám rád, ale v tomhle případě už byla všednost tak velká, že mě to za srdce prostě nechytlo. A určitě nepomohly ani lehce patetický / moralizující scény a příliš vysokej počet ortodoxních židů. Samotnej námět byl však vcelku dobrej, párkrát jsem se dokonce zasmál a herecký výkony byly sympatický, dvě silnější hvězdy. ()

Rockerman

Mám rád filmy, které jsou směsí humoru a toho vážného, co život přináší. Zdá se mi, že toho smutku a sentimentu je tu trochu příliš a hraničí to až z citovým vydíráním diváka. Na druhou stranu má film dost silných a působivých scén a tak se to vyvažuje. Příběh zneuznaného herce a jeho rodiny neublíží a kdo má rád optimistické a super šťastné konce, tomu to lze i doporučit. V menším "štěku" se tu mihne i Jim Parsons. Je jasné, že to bude mít hodně těžké se oprostit od své nejslavnější role, tedy Sheldona z TBBT. Já jsem zase viděl toho podivína z oblíbeného seriálu. ()

dwbmb

Pomalé tempo, pomalé pečlivé záběry a smutné dojáky neznámých písničkářů v pozadí mě normálně přitahují asi jako rabín slaninu (tematický vtípek). Tady se to ale Zachovi nějak povedlo, nedokážu přesně vysvětlit, proč. Jediné východisko = prokázal vyspělý cit pro dané téma, díky čemuž do sebe všechno pasuje a čímž mě úplně dostal. Mimochodem, tohle vážně není komedie. Kdo ty popisky píše? ()

3mates33

Z tohto filmu je priam cítiť, ako sa dotýka tento film Zacha Braffa. Je to príjemná /tragi/komédia, príjemná hudba, prostredie, nemá čím uraziť, zabaví a niekoho aj rozosmutní. ()

Talina

Dejme tomu, že místy je to vtipné a někde i dojemné, ale jinak takový průměrný film. Ničím nevyčnívá ani nevyráží dech, ani se nedá říct, že je to nějaká komedie na odreagování, takže ty 3 hvězdy jsou asi přiměřené. ()

miki68cz

Nevím, marně jsem něco hledal, na něco čekal a ono ne a ne se objevit. Kdyby pan režisér, scénárista a hlavní herec v jedné osobě stáhnul film na poslední půlhodinu, vůbec bych se na něj nezlobil. Zach Braff odsouzen k vedlejším rolím neměl mimochodem jiné řešení jak se dostat na hedlajnu, než si to napsat a taky se zrežírovat. Dobrý Patinkin, můj hrdina z Chicago Hope, milá Joey King, nevýrazná Kate Hudson. Pěkná muzika. Tento film, nevím proč, doporučuji. ()

Dzegr

"Your grandpa saved all the contact lenses he ever wore. He said he just couldn't bear to throw them out 'cause it's everything he ever saw." ()

Bajislaw

Laskavé indie komedie jsou filmovým ekvivalentem řezaných květin a bonboniér a není proto divu, že se točí jedna za druhou. A stejně jako povadlá květina a bonboniéra ve slevě jsou mnohdy lepší než nic, tak i divák vezme občas za vděk hezkým filmem, který není bůhvíjak dobrý. Wish I was here se ovšem nachází na jedné straně širokého spektra, na jehož opačné straně stojí filmy jako 500 dní se Summer nebo Všude dobře, proč být doma. Jde o moc, moc špatný hezký film. O to horší, že byl financován přes Kickstarter a diváky tak připravil o peníze ne jednou, ale hned dvakrát. Přitom začíná docela nadějně. S každou minutou se ale stává horším a horším, příšerně se vleče a nakonec se změní v pouhou přehlídku žánrových klišé. Otravnou nudu doprovází tklivá hudba Bon Iver. Naprostá ztráta času! ()

rigby

Velmi příjemný film o obyčejných všedních věcech. Má to trochu pomalejší rozjezd, ale potom se na to moc pěkně dívá. Navíc příjemní představitelé hlavních rolí, výborná muzika, hezké obrázky, neschází ani špetka humoru. 3+ ()

david666

Pohodová, trošku hořčí komedie se solidními hereckými výkony. Zejména K. Hudson je tady obsazena v jiné roli, než je obvyklé. ()

Yossarrian

Zach Braff dobrovolně naládoval tunu sladkobolu, klišé a životních mouder do cynikova kvéru a řekl "střílej, jestli chceš, mě je to fuk." a udělal to s takovou samozřejmostí a připitomělým úsměvem na tváři, že prostě nemám to srdce zmáčknout spoušť. Naopak jsem rád, že se čas od času objeví snímek, který se snaží divákovi vkusně a vtipně připomenout, že to opravdové životní štěstí není závislé na velikosti bankovního konta, ale právě na přístupu každého z nás k těm otřepaným "banalitám a životním maličkostem" jako jsou láska, rodina, respekt a tolerance vůči svým blízkým i sobě samému. ()