Poté, co mu v rezervaci zavraždí matku, se indián Wolf rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a skončí v hledáčku FBI. Na motorce prchá napříč americkým západem, kde se spřátelí s drsným Cashem, který se pokouší uživit jako muzikant. Jason Momoa, známý ze seriálu Hra o trůny, si ve svém režijním debutu zahrál hlavní roli indiána Wolfa, který pomstil smrt své matky a nyní utíká před zákonem. Zatímco prchá na motorce napříč pustým americkým západem, zjistí, že spravedlnost něco stojí - Wolfova touha po spáse odhalí skrytá tajemství a zavede ho na cestu plnou velice nečekaných zvratů. (Cinemax)

VanTom

Aneb 'bezstarostná jízda' dvou parťáků vysypat popel zabité matky jednoho z nich na její oblíbené místo. S totálním sympaťákem Wolfem se život nemazlil, on však vzal spravedlnost do svých rukou, proto teď prchá před nemilosrdným (a nerovným) "bílým" zákonem. Začátečnickým zaškobrtnutím se režírující (ani píšící a hrající) Momoa nevyhnul, i tak nám přichystal pohodový roadtrip s indiánským koloritem, jen mírně zaangažovaný. ()

netahlo

Momoa se ma jeste hodne co ucit. Road movie patri mezi me oblibene zanry, ale u tohoto by clovek usnul i kdyby v sobe mel pul kila metamfetaminu. ()

noby

Povedená, pomalu plynoucí jednorázovka s pohodovou atmosférou. Vyžívá se v jednoduchosti jak v obsahu, tak formou, nikdy neurazí, ale za týden si ji pamatovat nebudu. ()

ondrula

Opravdu podivnej film z prostředí americký lůzy, jíž reprezentuje jeden vymaštěnej běloch a jeden Indián (kterýho hraje poloviční Havajec Momoa, takže jako Indián vůbec nevypadá). Film se potácí svou stopáží strašně bezradně a je tak strašně prostej, že nemá vlastně ani příběh. Dva lůzři prostě jen tak nazdařbůh jedou krajinou na choprech a kecaj u toho kraviny. Občas se ožerou a dostanou do držky. Do toho zasahuje sporadické a nanejvýš nepravděpodobné stíhání ze strany FBI, reprezentované změkčilým cowboyem a plk. Komorousem, kteří vedou své vyšetřování tak, že opakovaně šikanují nějakýho dědka v jeho dílně, aniž by k tomu měli zjevný důvod. Průměrný hodnocení dávám filmu pro pěknou kameru, sympaťáka Wolfa, skvělou hudbu, krásnou přírodu a taky proto, že to netrvá moc dlouho. ()

lucijelucije

Road to paloma není žádný složitý příběh, vlastně je to rutinní roadmovie, ale má v sobě jiskru. Díváte se se zájmem a s emocemi kolem hlavního hrdiny. J. Momoa je velkej sympaťák a myslím si, že svou prvotinu zvládli opravdu dobře. ()

warrenur

Dnes mam teda mizerne stastie na vyber slusneho filmu. V tomto pripade sa jedna sice o lubivu dvojku (viac-menej zeny si pridu na svoje, obdivujus "skutocnu" maskulinitu v celej svojej zarastenej, smradlavej a lenivej krase :)) ), ale ich konanie a "herectvo" je znacne chabe. Kladom je akurat tak technicka stranka filmu. Kamera a par pohodovych songov v divokej prirode napriec amerikou. Prosty scenar by mi nevadil, ale tie dejove zvraty a hlupe konanie postav to proste zabilo. Hlboky podpriemer. ()

Hapretor

Jáson Mumlala opět v jednom nenáročném a nudném snímku ... ten chlap má prostě smůlu na pořádný role ... herec to není nic moc, ale má zajímavý image ... ale nějakou normální roli by si zasloužil ... ale radši v akčním žánru - tam se to ne-herectví kompenzuje ... ()

MickeyStuma

Moderní western o vykonání pomsty za vraždu matky, pronásledování FBI, vzniku přátelství a hlavně o spravedlnosti. Moderní western, kde nechybí indiáni, kde se místo na koních jezdí na motorkách a kde atmosféra z každičkého záběru na diváka doslova dýchá. Snímek byl natočen za pouhých 600 tisíc dolarů, tudíž patří mezi nízkorozpočtové filmové počiny, avšak s artovým laděním, takže lecjaké honičky a přestřelky rozhodně nejsou centrem všeho dění. Naopak. Velkou devizou je silný, byť nijak složitý, příběh nepostrádající myšlenku. Hněv, nedůvěra, boj proti rasizmu, touha po svobodě a vykoupení. Realistické drama o zločinech bílých lidí, v tomto případě, na indiánech. Jde především o indiánské ženy, které jsou velmi často oběťmi sexuálního násilí. Jedná se o melanchonické road muvie, který má na svědomí Jason Momoa. Napsal si scénář, chopil se režie a střihl si hlavní roli. A skutečně vytvořil filmové dílo, které zaujme. Dlouho tady nebyl takový snímek opírající se o základní principy svobody. Naprosto úžasná kamera vyvolává pocit divácké přítomnosti v těchto krajích. Tímto kameraman udělal svou zručností úžasný kus práce. I soundtrack stojí za pozornost. Dává možnost si poslechnout vysoce kvalitní bluesový folk a country či plně libozvučnou akustickou kytaru a bendžo. Vše pospolu dobře ladí a vytváří právě onu výše zmiňovanou, skutečně lákavou, atmosféru. Jason Momoa, jeho režijní debut a jeho ocenitelně přesvědčivý, jak někdo dokonce označuje, westernový noir. ()

Acrobat

Myšlienkovo-pocitový film so silným subjektívnym skreslením. Do obrázkov vizuálneho sveta zasadená spoveď Jasona Momou, ktorá je tak trochu artovo ale aj nudne zároveň natočená. Výpoveď o Indiánoch zvládol napríklad Sheridan s väčšou dávkou emocionality. Nieže by nebol Jasonov film nepozerateľný. To nie, a predsudky voči hercovi tiež by mali ísť bokom. Ostáva však domnienka, že okrem pár artových (a účelových) záberov dej vo filme viac nie je, a sled scén je skôr „možným“ životom samým. Vďaka takýmto filmom však patrí v úvahe, že americký sen je len vysnená idea, ktorú nikto nikdy nevidel. Myslím si, že Jason si réžiu nemusel vziať, a pod iným vedením by film dopadol ešte lepšie. Howgh. (videné 18.02.2020, AMC archív) ()

Amynka

Tak sama od sebe bych se na tenhle film asi nikdy nepodívala.. takže díky AlistairMire :-D Jason Momoa se mi líbil už v předešlých filmech, co jsem s ním viděla, ale tady je kouzelnej i povahově...jako udělal dobře, že mámu pomstil!!! Bavil mě i ten jeho kámoš, správně střelenej a ta scéna, kdy Wolf domluví za něj souboj a nabídne jeho motorku a on celou dobu netuší o čem, že se bavěj a usmívá se.. fakt vtipný! :-)) A pak ten jeho výraz na motorce hned po tom souboji, kdy je celej od krve..:-D Takže film má i vtipné části..:-) Ale taky romantické části a taky pěkně na prd část a tím je konec!!! Fakt mě naštval, ale né, že by byl odfláknutej nebo špatně vymyšlenej a natočenej..to ne, ale sakra smutnej..Jako, vzhledem k tomu, že to je komplet film jednoho člověka, tak musím dát plnej počet! Respekt! ()

The_Peach

Zo začiatku som sa obával, že to bude dačo podobné ako ten film o tých dvoch homošoch - Skrotená hora a že si tam chlapci preletia "komínmi", ale nakoniec sa z toho vykľul celkom vydarený film, natočený v peknom prostredí. Momoa mi celkom nesedel ako indián, ale to bola maličkosť. ()

Oxymoron5

Khal Drogo místo koně osedlal motorku a vydal se splnit poslední přání své matky. Toť vše. Celý ten rádoby příběh je jen takové drobné doplnění. Jeho kámoš/ochmelka si místy ukrádá příběh pro sebe a stará se o tu vtipnou část. Ze začátku jsem čekal druhou Bezstarostnou jízdu, ale bohužel, nebo spíš naštěstí, kdo ví, jsem se nedočkal. Vyzdvihl bych soundtrack, který krásně doplňuje to "dění". Nenaštve, neurazí, tři hvězdy. ()

MyrnaAlec

Za čtyři a to nejen proto, že zde Jason nesleze ze záběru. Motorky, krásná příroda a jednoduchý příběh o pomstě a trestu. ()

Mamlas odpad!

Hodinu a pul se divat na spinaveho, usmudlaneho a jiste smradlaveho chlapa, ktery furt nekam jede, ale nikde nezacne nejaky dej. Cele je to o nicem a furt tam je ten spinavy chlap. Hrozne. Tempem chromeho sneka se to ubira. Pak uz jsem preskakoval po minutach, abych se vubec dobral ke konci tehle nedivatelne kraviny. ()

Guran odpad!

Tak tohleto je jedna z největších kravin tohoto roku. Momoa se u mě velice pohoršil. Tento snímek sice natočil a napsal si scénář, ale béčkové zpracování filmu mě donutilo ho vypnout po deseti minutách. Absolutně zpackaný a nudný děj s debilními dilogy, příšernou kamerou, protahovanými záběry s blbou dějovou zápletkou a již zminěné zpracování je naprosto ubohé. Na filmu jsem nenašel žádné klady, opravdu propadák do písmene! Momoa si zde kariéru opravdu zkazil! ()

fordhont

Road to Paloma má především atmosféru. Cesta, city, přítomnost, minulost, chopper, západ, krajina, pomsta, temnota, vztah, hudba, samota, přátelství, rituál... Příběh se vleče, ale ta atmosféra. ()

tombarider

Doted jsem se nerozhodl, jestli byl film vypraven prijemne pomalu, nebo se nudne vlekl. Nektere dialogy nedavaly vubec smysl, ale scenerie a hudba zase ledacos vynahradily. Scenar sracka, remeslne slusne. Ze je Indian sem Mimozovi neveril ani vterinu ale ten jejich drsnacky teplej brortherhood me bavil. ()