Kung Fu zabiják

• Čína I ke žen te wu lin (více)

Mistr bojových umění a policejní instruktor kung-fu Hahou Mo (Donnie Yen) nechtěně zabije při souboji svého protivníka a je odsouzen na 5 let do vězení. Po 3 letech však někdo začne v Hongkongu zabíjet jiné Mistry a Hahou Mo nabídne policii, že jim pomůže vraha dopadnout, pokud ho z vězení propustí. Začíná tak hon na zločince, který ovládá nejrůznější styly boje beze zbraně i se zbraněmi, a postupně vychází najevo, že vše nebude tak jednoduché a průzračné, jak se na začátku zdálo. (Tamten)

Cervenak

Spojenie kung-fu filmu a thrilleru so sériovým vrahom je bizarnosť, ktorá nefunguje... ale bitky sú tam úplne parádne, jedny z najlepších, aké som v tomto žánri videl. ()

Fr

„JSEM TU, ABYCH SE S VÁMI UTKAL NA ŽIVOT A NA SMRT…“ /// Když se v Číně objeví týpek, posedlej touhou dokázat, že kung-fu je nástroj k zabíjení, musej vypustit z vězení Donnieho Yena, aby s temnou stranou srovnal poměr sil. Akční krimi, ve který jsou policajti navíc. Stačil by jen Donnie a pazgřivec Baoqiang Wang. Dobrý choreo a fajnovej vizuál zastiňujou příběh, což nebude nijak vadit obdivovatelům Yena v akci. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dlouho jsem neviděl nikoho rvát se jak o život. 2.) Thx za titule ,,langi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Tak jak mě letos zklamaly akční flicky z Koree ( Divine move, For the Emperor, The Fatal Encounter) tak mě velmi příjemně překvapil Hong Kong s dost možná nejlepším filmem s Donnie Yenem, který je ve formě více než kdy jindy. K filmu: Je to úžasná akční jízda jako na horské dráze, která je jednak na akční film slušně napsaná, tak perfektně natočená (25 milionový rozpočet je vidět na každém rohu). Film je natočen snad tou nejmodernější a nejstylovější formou ( z vizuálu se mi svíral zadek), čili fanoušci starého oldschoolu budou nejspíše brečet, jelikož nechybí jak zpomalovačky tak 3D efekty ( ikdyž některé jsou přitažené za vlasy až příliš, viz. skok ze střechy na střechu o vzdálenosti 20 metrů, ale něco podobného bylo i ve Fast and Furious 6, tak proč né zde). Akce je dostatek, která společně s hlavním záporákem ( který je podotýkám perfektně slizský, charismatický, všude samé jizvy, zkratka největší bad ass od pohledu, což vytváří ojedinělou akční řachandu). Bojový styl se používá především kung-fu, takže se můžete těšit na spousta skvělých chvatů a úderů, s velmi originální a nevídanou choreografii, ve které se používají velmi často i prsty a nechybí i souboj s mečem či s tyčí. Je to správně tvrdé, rychlé, svižné a přehledné a tak to má EvilPhoEniX rád ! Při samotném 15 minutovém finále jsem se doslova vrněl blahem a to né jen díky střetu dvou hlavních rivalů, ale hlavně díky perfektně zvolené lokaci, což je dálnice, takže museli uhýbat nejen tvrdým úderům, ale také přijíždějícím kamionům. Nakládačka jak svině !! 85% ()

Flipnic

Přiznám se, že jsem v tento snímek původně dle trailerů a naznačovaném obsahu příliš nevěřil. Tato zápletka už zde v minulosti byla vícekrát, zejména v Z-kových USA trashích a bylo to možná to, proč jsem film neočekával s takovou vervou jako například kamarád EvilPhoEniX ... Nakonec jsem byl kvalitou ale naprosto zaskočen !! Tvůrci z velmi plytkého a jednoduchého děje a scénáře vymáčkli naprosto možné maximum !! Jde hlavně o duo anti-hrdiny Donieho s vyšinutým záporákem, kteří oba úžasně hrajou a hlavně se nesutečně dobře před kamerou ohání ...!! Tentokrát choreografie sáhla po skutečně tradičním kung-fu, což je zejméma pro nadšence do martial arts něco zas trochu neokoukaného a velice atraktivního ... Souboje záporáka s jednotlivými mistry mají drajv, jsou úchvytně natočené a jedou jeden za druhým, s ničím se zde nikdo moc nezdržuje !! Donie si řeší ve filmu také to svoje a jasně svými dovednostmi nechává za sebou všechny stuntmany i hlavního záporáka. Parádní, noblesní vizual, který je atraktivní zejména pro mladší publikum, které nevyrůstalo ještě na oldschoolových mlátičkách jako my postarší .. :-)) Každý souboj je jiný, originální a člověk by řekl že i nepředvídatelný, protože i záporák dostává často slušně do těla, není to žádný vrahoun s "jedním tajemným úderem" ... Také jsou zařazeny do soubojů zbraně a to klasické čínské zbraně patřící do "kung-fu umění"... Osobně jsem přeci jen víc na ty japonské, takže mám raději tvrdé a brutální tahy katanami než, lehké, ladné a rychlé tahy lehkými čínskými meči nebo bambusovými tyčemi ... ale to je věc vkusu, i tak, je to paráda. Souboj "dlouhá tyč vs kapsení nářezák" je třeba fakt úúžasnej !! Vše samozřejmě spěje k zásadnímu finálnímu zúčtování mezi anti-dhrdinou a vymagořeným záporákem. A tady se musím pozastavit!! Ano, zde film dostojí DOSLOVA svého názvu "kung fu jungle" ... Vše možné z kung-fu, dva téměř identicky nadaní a tvrdí soupeři rozehrají masakr jako šachový macth!!! Každý úder a hmat je využit pro jinou vyjebávku a soupeři do sebe řežou vším možným, co "arzenál" tak extrémnně širokého bojového umění nabízí !! Ruce se ohýbají do neuvěřitelných tvarů, klouby, jako by neexistovaly, rychlost, dravost, adrenalin !!! Všechno jede jako brutální uragán martial arts světa !!! Nakonec mi vhrkly slzy do očí, když Donie jasně začne soupeře převyšovat a drtit ....vysere se na tradiční kung-fu a uštědří soupeři asi dva mega kopance ve svém,. "Bruceleovském " stylu a jeden přehoz z wrestlingu ala Hulk Hogan !!! Otřesený soupeř má potom již hodně co dělat se svojí stabilitou ... Náááádhera!!! Jííízda jako prase !!!! A proč nedávám plný počet? Inu protože tvůrci až zbytečně a nesmyslně použili v soubojích dráty a je to dost vidět ... Dnes už toho není vůbec zapotřebí, ale v Hong Kongu je to prostě asi tradiční postup v choreografii, ... škoda. Každopádně Donie dráty nepotřebuje!!! Donie vládne a Donie jasně dokazuje KDO JE VE FILMU KRÁLEM KUNG-FU !!!! A nedokazuje to jen ve filmu, ale dokazuje to celému světu, že v tomto stylu je choreograficky, stále fyzicky a tréningově hvězda číslo jedna !!!!! Toto je velké obrovské ANO, plus, palec nahoru ... Jen tak dál Donie, jako bys nestárl ... jen tak dál ... () (méně) (více)

Segrestor

Snímek je natočen s pečlivostí a láskou ke kung pao, ale stejně se vám na tom nebude něco zdát. Sám jsem tedy nepřišel ještě na to, co mi tam vadilo, ale i přesto lze doporučit jako kvalitní moderní akční film. Jo, už vím: Donnie to letos přehnal s botoxem, SWAT team z Hong Kongu stojí za vyližpepu a vrchni komisařka, které pan Yen nakonec taj chi v pi chi nepředvedl, byla asi nejslabším článkem filmu. Rozumějte, vrchní komisařka tikťaků a slovo kungfu slyší prvně v životě... ale co, asi tam maj stejně blbý policajty jako u nás. Ale jinak pěkná podívaná o cestě ambiciozního skřeta za věčnou (ale nechvalně proslulou) slávou. Fajty na 90% skvělý, těch chybějících deset procent jde znát. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Donnie Yenom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o inštruktorovi bojových umení, ktorý skončil vo väzení za smrť svojho súpera, no keď začne dochádzať k úmrtiam majstrom bojových umení, uvedomí si, že za to môže skvelý bojovník, ktorý sa chce takto dostať na vrchol a ponúkne polícii svoju pomoc. A tak sa dočasne dostane na slobodu, pričom spolupracuje so schopnou detektívkou, no toto pátranie po mimoriadne schopnom bojovníkovi môže ohroziť nielen jeho, ale aj jeho najbližších. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Určite musím pochváliť mimoriadne svižné tempo, film mi už od začiatku ubiehal až prekvapivo rýchlo, pričom v poslednej tretine sa to ešte vygraduje, takže o nejakej nude tu nemôže byť ani reči, ale ani si ma to nedokázalo získať až tak moc, ako by som chcel. Buď to malo byť serióznejšie, uveriteľnejšie a s kvalitnejšie zvládnutou dramatickou líniou, kde by ma zaujímali osudy jednotlivých postáv, ako niektoré predchádzajúce Yenove akčné krimi, alebo ešte béčkovejšie, k čomu táto zápletka priam nabáda, kde by sa zase dal užívať ten postup cez čoraz schopnejších majstrov, no potenciál tohto prvku sa moc dobre nevyužil. Takže takto mi to prišlo, ako taký nevhodný kompromis medzi obomi štýlmi. Navyše aj chémia medzi hlavným hrdinom a záporákom je dosť slabá, takže som sa ani moc netešil na ich spoločný stret a celkovo tomu chýba ten správny náboj. Takže pozerá sa na to celkom dobre, ale potenciál bol vo všetkých ohľadoch podstatne väčší. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, ale predsa len som stále čakal o niečo viac. Súboje majú obstojnú choreografiu, ale chýba im čokoľvek výnimočné, či už nejaké nápady, alebo zaujímavejšie chvaty, toto je len splnenie potrebného štandardu, nič viac a po stránke kamery a strihu sú síce v poriadku, ale zase je to viditeľne prispôsobené blockbusterovému štýlu a otravnému 3D, čo zbytočne kazí dojem, v tomto žánri nemá niečo podobné čo robiť a tak tých záberov, ktoré mi nesedeli je tu až príliš moc. Takže na všetky akčné scény sa pozerá dobre, rozhodne nie je žiadna podpriemerná, no zároveň ani jedna nedokáže zaujať tak, aby som si ju pustil znovu, čo bolo pri iných Yenových filmoch tohto žánru samozrejmosťou. Ale najviac sa mi páčilo efektívne zneškodňovanie policajtov a členov zásahovej jednotky. S hereckým obsadením som spokojný, Donnie Yen je stále v dobrej forme, či už fyzicky, ale aj charizmou, len táto postava mi neprišla až tak zaujímavá, ako väčšina jeho ostatných z tohto žánru, k tomu moja obľúbená Charlie Yeung, sadla mi aj postava sestry hlavného hrdinu a poteší aj viacero známych hercov v podaní jednotlivých majstrov bojových umení, len ten hlavný záporák Wang Bao-Qiang ma moc nebavil, po bojovej stránke je v poriadku, ale na tento typ postavy mu úplne chýba charizma. A čo sa týka réžie a technickej stránky, prevláda u mňa prevažne kladný dojem, vizuálne je to v civilnejších scénach nadmieru kvalitné, napomáha k tomu aj atraktívny výber lokácií, takže v rámci žánru je to rozhodne nadpriemer, ale predsa len by som uvítal, keby to bolo napínavejšie, dramatickejšie a hlavne keby tu neboli tie zbytočné blockbusterové prvky v akcii. Takže Kung fu jungle je nadpriemernou žánrovkou s množstvom výrazných kladov, ale aj tak sa neubránim pocitu sklamania, keďže ma už vôbec neláka pozrieť si to znovu a to ani akciu. Donnie Yen má naviac. 67% () (méně) (více)

*CARNIFEX*

Bohužiaľ, Donnie Yen sa už rovnako nikdy nezbaví "nálepky" Ip Mana, ako David Duchovny prívlastku lovca ufónov. Tento novodobý "Majstrov syn" zasadený do modernej doby nijak nesklamal, taktiež by sa dalo povedať, že sa mu tunajším hodnotením kryvdí. Lenže divák je čoraz náročnejší, a tak ma nijak neprekvapuje, že podobné scenáre už nijak mimoriadne nedokážu zaujať. Všetko je to totiž na jedno kopyto. Ako milión krát vypočutá pesnička od Paľa Haberu. Nemáte problém si ju v rádiu vypočuť, ale na mp3-ku si ju nenapálite. ()

Rominator

Instruktor bojových umění Hahou Mo (Donnie Yen) při souboji neúmyslně zabije oponenta a odpykává si svůj pětiletý trest ve vězení. Jednoho dne upoutá jeho pozornost v televizi zpráva o mrtvém muži v tunelu. V tu chvíli požaduje schůzku s policistkou Luk Yuen-Sum (Charlie Yeung), která je pověřena vyšetřováním, protože je přesvědčen, že může pomoci dopadnout vraha... Příběh skrývá i nějaké to překvapení a hlavní postavy nevyloží hned všechny karty na stůl. Ze začátku to vypadá, že Donnie Yen hraje druhé housle, ale není to tak, protože dostane prostor v bojových scénách. Baoqiang Wang jako bojovník s fyzickým handicapem, který kompenzuje studiem bojových umění, není vůbec špatný. Věnování producentů před závěrečnými titulky se povedlo. Donnie Yen má v titulcích uveden také kredit jako Action Director. Jako Martial Arts Director jsou uvedeni Yuen Bun a Yan Hua. ()

PetrPan

Povedená pocta starým klasikám i kung fu jako takovému a Donnie Yen i v padesáti dokazuje, že na to pořád má. Hongkongská akční filmová škola si prošla svým vývojem a v Kung fu Jungle představuje de facto moderní akční krimipříběh bez špetky uhihňaného humoru. Fanouškovi žánru se musí minimálně orosit oči dojetím nad nenápadnými odkazy na klasické období martial art, Jackie Chan či Lau Kar Leung v televizi, či nad rozborem podstaty samotného kung fu a jeho základních pilířů (ruce, nohy, zápas, zbraně a vnitřní energie). S úctou vytvořená pecka, sice s ne zrovna přehršlí soubojů, choreograficky však úžasných, a Donnie to pohříchu pořádně rozbalí až v samotném závěru, ovšem ve filmovém fightu roku! Čtyři údery na solar! ()

Chrustyn

Na Donnieho Yena jsem se těšil, ale buď už to není takový mazák, jako před lety, nebo si vybírá hodně nezajímavé projekty. ()

SOLOM.

Velmi solidní Kung Fu filmeček, kterému jsem i já chtěl vlepit čtyřhvězdičkové ohodnocení, nebýt těch několika nepovedených (až směšných) digitálních efektů ke konci filmu (srážka člunů atd…). Bojové choreografie byly pastva pro oči, opravdu hodně jsem si akční scény (bitky) užíval, herecké výkony obou hlavních hrdinů super – zjizvený záporák si rovněž získal mé sympatie, příběh sic ne zrovna nejoriginálnější, ale určitě zajímavý. Souhlasím, že jde o nadprůměrnou záležitost, ale ten závěr to trochu pokazil. 60% ()

Lacike

Pocas tohto filmu som mal pocit, ze sa Donnie vratil do temneho obdobia svojej kariery, ked sa rozkmotril s Yuen Woo-Pingom a tocil drsne detektivky s mizerne natocenymi bitkami. Zapletka je dost podobna legendarnemu becku s Bolo Yeungom Tiger Claws. Nejaky magor si chce dokazat, ze je najväcsi borec a tak vrazdi spickovych majstrov v bojovom umeni. No a Donnie ako uznavany majster bojovych umeni ho pomaha policii vypatrat. Je tam este par dalsich drobnych linii, ale tie nestoja za rec. Hlavny problem je, ze dost skoro sa dozvieme identitu vraha a nasledne patranie po nom je dost nudne. V tomto ohlade film nefunguje. Ale film by mohli zachranit spickove bitky. Tie su dost rozporuplne. Na jednej strane je choreografia rôznoroda a celkom kvalitna. Nechyba jej ani tvrdost. Ale je casto znehodnotena trikmi. Ci uz zbytocnym castym poskakovanim na pomocnych lanach, ktore znizuju schopnosti akterov napriek tomu, ze sa jedna o vytrenovanych borcov. Tak digitalnym prostredim s mizernymi trikmi. A cele to nakoniec priklincuje nenadväzný strih. Obcas som mal vdaka tomu pocit, ze sledujem nejaku cenzurovanu verziu. Vsetky tie stare neduhy ktorych sa Donnie ako reziser akcnych scen dopustil v minulosti su spät. Smutne. Pritom zaverecne venovanie ukazuje, ze cielom tohto filmu mala byt velkolepa pocta martial arts hercom. Velke susto, ktore Donniemu vôbec nevyslo. Takze nakoniec mi najväcsiu radost spravilo mnozstvo cameo vystupov hviezd a hviezdiciek megaborcov, ktory sa preslavili jak pred kamerou tak za kamerou. V tomto smere ma najviac potesil Mang Hoi. Skoro dvadsat rokov uplynulo od posledneho filmu, ktory som s nim videl. Dost pribral, ale stale sa este vie slusne hybat. A takisto Yuen Cheung Yan. Brat slavnejsieho Yuen Woo-Pinga tu ma roztomily vystup. 5/10. ()

Ouwen

Ačkoli komentáře Snipera vesměs dávají většinou smysl a odpovídají tomu, co filmek nabízí, zde je zcela mimo. Nenechte se odradit komentářů o ubohé a dětinské choreografii. Střídání rytmik, kontakt zřetelný, souboje se zbraněma, různé finty s prstama do neuvěřitelných úhlů, gradace a ve finále se to všechno smíchá. Přehlednost, pěkně vlezlá kamera, neustálá hudba podepírající každý chvat, spousta akce. Tady člověk nemůže chtít víc! Viděl jsem sice aj lepší, jenže torpédová kadence úderů Donnieho je tak hmatatelná! Bojovkou roku zůstává Berandál, ale tady nejde o to bejt nejlepším. Jde o to natočit nejlepší souboje, aby je divák mohl doslova cítit a sledovat s otevřenou hubou. Kvalitní postavy (nejsou zase až tak vykreslené, vinou velké porce bitek), jenže pro potřeby filmu stačí. Děj je celkem obyčejnej, ale zajímavě načrtnutý. Záporák se povedl, jizvama se netají a je to mix šmejda s lehkým charismatem. A ukončení finální bitky mne mile potěšilo. Díky za skvělej zážitek, jen tak dál. Pálím plné body! ()

ConanVJ

Tak to já jsem mile překvapenej z tohoto krimi thrilleru okořeněného spoustou soubojů. Donnie se vrátil (z historických a fantasy rolí) k filmu odehrávající se v současnosti a to v nejlepší formě, v jaké tento žánr zatím natočil. Filmek má povedený příběh, který nenudí a je i celkem zajímavý. Co se týče obsazení, tak tady je to vše parádně obsazené. I záporák, který ze svého hendikepu udělal největší zbraň mi sednul. Co se týče akce, tak tu nechybí spousta přestřelek, ale hlavní prim hrají choreograficky nabušené souboje, které nikdy nejsou stejné a neokoukají se. Občas je zde vidět pár prvků za použití lan, ale není to moc časté a nekazí to celkový dojem. Co mě trochu zamrzelo, bylo použití počítačových efektů při závěrečném fightu, kdy to bylo až moc okatý (každý jistě pozná, co sem tím myslel až to uvidí. Tak že já mám v nejlepším Martial Art filmu roku 2014 jasno. Za mě 100% :) ()

JJ.Gibson

Jednou za čas si pustit hong-kongskou akční kinematografii to prostě chce. Mé kung-fu je lepší než tvé! Tahle zápletka je starší než svět sám :) Navíc, když tu máme Donnie Yena, tak je to záruka velmi kvalitní akce. Což platí i zde! Plus poměrně nápadité bojové choreografie na nezvyklých místech. Za mě rozhodně slušná podívaná... ()

kaylin

Nenápadný film, který z klasické béčkové zápletky graduje k finále, jež je skutečně choreograficky výborné. Jsou zde zajímavé nápady, například dostat ty bambusové tyče k bojujícím bylo zábavné i neotřelé. Docela se mi začíná zamlouvat, že někteří tvůrci se snaží o to, aby i ta levná béčka vypadala hodně dobře. Tohle se povedlo. ()

italka63

Donnieho jsem si absolutně užila, ten chlap mne moc zajímá. Film natočený s láskou k bojovým uměním a opravdu se bylo na co koukat, souboje excelentní, celkově výborný vizuál, jen to prkenné vyšetřovací dřevo mně pilo krev. ()

kinderman

Při sledování tohoto filmu jsem trpěl podobnými pocity jako u bondovky Dnes neumírej. Zatímco v té šlo hlavně o hromadění odkazů na předchozí snímky série na úkor soudržnosti příběhu, tady si zase můžeme odškrtávat dosud žijící tváře hongkongské filmové akční školy 60. a 70.let (kdo to nepochytá, má šanci v závěrečných titulcích). K tomu Donnie Yen jako akční choreograf nechává okatě tahat za dráty v žánru městské kriminálky, kde to fakt nepůsobí dobře, o trapném CGI "pod koly náklaďáků" raději nemluvě. ()