Pachuť pomsty

• USA Cold in July (více)

Podivné zvuky, které se jedné vlahé texaské noci v roce 1989 rozléhaly domem, způsobily, že Richard Dane (Michael C. Hall – TV seriál Dexter) vypálil do hlavy bezohledného zloděje Freddyho několik nábojů. Přestože ho za jeho čin místní oslavují, Richard se brzy musí bát o bezpečí vlastní rodiny, protože se ve městě objevuje Freddyho otec, bývalý trestanec, Ben (Sam Shepard – Zabít tiše), který touží po pomstě. Všechno v poklidném městečku najednou není, jak se na první pohled zdá. Richard se nedobrovolně ocitá v temném světě plném korupce a násilí, ve kterém se bude muset postavit těm nejnepravděpodobnějším protivníkům. Ve fi lmu, který podle románu Joea R. Lansdalea natočil režisér Jim Mickle (Takoví jsme), se dále představuje Don Johnson (Nespoutaný Django). (Bontonfilm)

vitekpe

Prvni cast vypada jako variace na Cape Fear, druha jako variace na 8mm. Takova michanina, proc je to razeno mezi neonoiry nechapu...podle meho je to spis klasicka dvd-ckova krimi. Slabsi prumer, neni nutno videt. Zbytecne dlouhe. 3- ()

Lukoboss

Trošku to chvílema nedávalo smysl, resp. jedna zápletka střídá druhou, pak najednou třetí, jako by na sebe byly naroubovaný snad tři filmy. Působí to zvláštně, zejména chování hlavní postavy (M.C. Hall) je dost podivný, nevím, jakej byl jeho motiv vůbec, nedávalo to smysl. Nebylo to za každou cenu špatný, to se snad říct nedá, ale ani to nepřekvapí. Musím uznat, že kdyby tam nehrál ex-Dexter, tak si z toho nebudu pamatovat skoro nic. Noir stylizace je celkem v pořádku, starý americký káry jsou pořád pecka, ale na víc to bohužel nemá. ()

Gyrphos123

Tak já musím říct, že film mě náramně potěšil. Nevím čím to, ale než jsem to šel zkouknout, měl jsem pocit, že by to mohlo být dobrý, a taky že jsem se nemýlil. Skvělý thriller, podle mého gusta, někdo tvrdí že to má pomalejší začátek, ale já to moc nezaznamenal teda, bavil jsem se po celou dobu. Skvělá hudba, která mi opravdu sedla, hlavní herec teda podle mě mohl být sympatičtější, ale to nevadí, trochu krve nám tu bylo taky dopřáno, né že by to bylo vyloženě originální, ale rozhodně to fungovalo. Vypadá to, že Jim Mickle se film od filmu zlepšuje, tak uvidíme jak se mu zadaří příště. ()

GeorgeHans

Kameraman po každej scéne menil farebné filtre a film samotný si zasa vystriedal tri rôzne žánre. Práve táto variabilita je však jednou z vecí, ktoré ma na Cold in July tak bavili. Všetky tri polohy totiž Mickle s prehľadom režíjne zvláda, čoho výsledkom je osobitý a atmosfericky silný kúsok. ()

Hanys_

Z počátku se to tváří jako rodinné drama, po chvíli se to celkem rychle změní v temnou detektivku, aby nám nakonec Mickle s Damicim naservírovali parádní kulervoucí závěr. Rozhodně stylové. 8/10 ()

Dyas

Prvních čtyřicet minut mělo fakt tu správnou atmosféru pořádného thrilleru, ale pak se s filmem stalo něco nepředvídatelného a všechno šlo do kytek. Přitom to mělo velký potenciál a ani drsný finále tomu nepomohlo a to mám Michael C. Halla alias Dextera rád. ()

ondrula

Opravdu dobrej americkej thriller, jehož největším přínosem jsou nejen vynikající (byť zcela neznámí) herci, ale zejména dějové zvraty, které nejsou prvoplánově vytažený z paty, ale jsou scénáristy skvěle promyšlené. Možná proto, že se odehrává v Texasu nebo možná proto, že trojice mstitelů jsou takoví sympaťáci, má člověk dojem, že se kouká na western. ()

Prochy38

Když pominu sestřih a knír hlavního hrdinu, nemělo to moc bych. M. C. Hall skvělý a ostatní obličeje natolik charismatické, že tady nešlo asi lépe vybírat. Jak říkám, minimum chyb. Nic to ale nemění na tom, že film nestáhne, neoslní, ani nenadchne. Kvalitní dílo, ale celé je to takové slabé.... Spokojen, to určitě ano. ()

Disease

Joe Lansdale dovede napsat kromě průměrných kousků i vynikající. Tohle je zřejmě jeden z nich. A filmové zpracování se povedlo na výbornou. Jako bonus Dexter s knírkem :-) ()

Mimomisu

Skvěle natočené se super soundtrackem a celkově atmosférou. Na druhou stranu přepálený závěr a trošku moc nedovysvětlených odboček (celá záležitost s policajtama i s mrtvolou). Hodně dobré tři hvězdy ()

Illy

Paráda. Jo, tenhle film se v závěru možná zvrhne do jakési parodie, ale je to neskutečně zábavné, skvěle zahrané a výborně natočené. Překvapení a to velice příjemné. ()

warrenur

Pribeh zaujimavy, po technickej stranke tiez celkom fajn. Avsak filmove konanie, ci dialogy protagonistov (detektiva, "otca" a aj "Dexter-a") mi prislo strojene a nepatricne. Skoda, mohol to byt zaujimavy thriller. Mozno na zabitie nudy s vypnutou castou mozgu inak zabity cas. ()

Rockerman

Překvapivý, žánrově roztříštěný film. Velice nevěrohodná a nesourodá trojice ve složení: roztřesený sklenář, kriminálník a soukromý detektiv berou spravedlnost do svých rukou, když policie přivírá oči. Začátek je však úplně o něčem jiném. Takže člověk se nestačí divit, co se to vlastně před jeho očima odehrává. Přes všechno to kroucení hlavou musím konstatovat, že mě to vlastně hodně bavilo a není důvodu tomu nedát nadprůměrné hodnocení. ()

burton

Jeee, tak ten pes je fakt výbornej, ha ha. Pardon, nemůžu si pomoct. Samozřejmě nyní přijde solidní komentář. Tak první půli filmu jsem se opravdu bála. Nedivte se. Jak je tam malé děcko, mám strach, aby se mu něco zlého nepřihodilo. Takže jsem se klepala strachy. No ale pak přišel do rámařství Don Johnson a bylo po klepání, protože to byl najednou úplně jiný film. Dva v jednom. Mimochodem, druhá půle rámařovi rozhodně prospěla, potřeboval na vzduch. Uf. ()

Raziel_cz

Jim Mickle a Nick Damici jsou záruka kvality. Vždycky pomalejší tempo, ale vždycky hutná atmosféra a vždycky něco jiného. Tentokrát parádní thriller s dokonale vystiženou dobou zasazení a výborným obsazením. Don Johnson a Sam Shepard jsou tvrďáci a Michael C. Hall jako americký jižan s úchylným účesem a knírem je taky masér. Tak trochu revenge, tak trochu road movie, na každý pád ovšem zábavný pulp, jenž si pro jeho stylovost za pár měsíců s chutí střihnu znovu. ()

Ben Nevis

První polovina jede jako po másle a vypadá to na hru na kočku a myš. Jenže pak se začnou dít věci, nad kterými se rozum zastaví. Bývalý Dexter se vydává na dobrodružství, aby objevil chybějící pojítka, ale na konci filmu jsme tam, kde v první třetině. Jako bychom sledovali dva nesourodé filmy. Každopádně jako exkurze do vidlácké části USA, kde muž s pistolí je zákon, to bylo zajímavé. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)