Kat Connors (Shailene Woodley) je sedmnáct let, když její dokonalá matka Eva (Eva Green) zmizí. Poté co Kat žila tak dlouho v emocionálně potlačované domácnosti, sotva registruje nepřítomnost své matky. Ale jak čas plyne, Kat začne zjišťovat, jak hluboce jí matčino zmizení ovlivnilo. Když se pak vrátí domů na přestávku z vysoké školy, ocitne se tváří v tvář pravdě o odchodu své matky a svém vlastním popření událostí, které jí obklopují... (AlexisGraham)

Remedy

Zajímavý mix detektivky a coming-of-age příběhu, který vyniká podmanivým soundtrackem a pěknou indie atmosférou. Gregg Araki je zde nejsilnější v samotné dekonstrukci zažitých a očekávaných vyprávěcích postupů a také v lyrických pasážích, které příběh nikam výrazně neposouvají, ale mají v sobě nezanedbatelný emocionální náboj. Hypnotické, lyrické, niterné a na konci vcelku překvapivé "detektivní" drama o dospívání. [60%] ()

runner85

Chvíľami som si myslel, že tento film skĺzne alebo bude stavať iba na nahote slečne Woodleyovej. / ( nie, žeby som sa sťažoval :D ) Našťastie sa tak nestalo, a celý tento komplex spomienok a snov pôsobil dobrým dojmom. Možno som tomu filmu pridal hviezdu navyše ale musím pochváliť aj hudbu ktorú počúvala Kate . Akurát tie dialógy medzi spolužiakmi mohli do veľkej miery vypustiť, venovať sa rozhovorom s otcom, psychologičkou, poprípade policajtom ... a tie sny ! hlavne tie sny ! ()

Dont

Gregg Araki a jeho svérázná studie jedné naprosto nefunkční rodiny z pohledu dospívající teenagerky, ne nepodobné svojí matce. Film střídá lepší i horší pasáže, stejně jako herci. Duo kamarádů outsiderů bylo mimo a těžko uvěřitelné. Snové pasáže se mi naopak líbily hodně. Spoiler. O čtvrté hvězdě mě nepřesvědčila ani tak závěrečná očekávané rozuzlení překonávající pointa, ale odzbrojující smích Evy Green. Ten skutečně neměl chybu. ()

BoredSeal

Celý film má zvláštní atmosféru a hlavně ze začátku je téměř nesnesitelný kvůli přemoudřelé hlavní hrdince (která rozhodně nemluví a nevyjadřuje se jako dospívající osmnáctka v 80.letech) a její politicky-korektně složené příšerné partě tlusté černošky a zženštilého gaye. Měl jsem pocit, že všechny postavy kromě tradičně zábavné Evy Green jsou jakési ospalé klony jedné osoby, které se chovají a mluví stejně (i když u některých postav se to časem vysvětlí). ()

Aljak

Po prečítaní popisu filmu som sa začal celkom tešiť, ale to bolo asi naozaj predčasné. V podstate to bola úplne bežná krimi zápletka, ktorá však bola podaná iným štýlom - vlastne celé z pohľadu dcéry, ktorá sa počas svojho dospievania vracia stále viac a viac späť k motívu konania svojej zmiznutej matky. No neviem, táto forma scenáru ma akosi neoslnila. Shailene Woodley bola v roli mladučkej Kat síce vysoko zvodná, ale jej správanie bolo fakt podivné, viacmenej bezcitné. Čo ja viem, tento film mi napokon prišiel viacmenej dosť zbytočný, ale aspoň na tú Shailene sa dobre pozeralo. ()

M.i.k.e

v první půlce trošku odzívané nevýrazné drama,které držela nad vodou jen standardně dobrá Shailene Woodley.Druhá půlka je ale o poznání lepší a konec,jakkoliv se dal očekávat to celé podtrhne.Existuje spousta lepších filmů,ale tenhle rozhodně neurazí...60% ()

Hees

No tento film nie je nič extra, ale aspoň som sa necítil po jeho dopozeraní ako keby som spláchol hodinu a pól svojho života do záchoda. Herecké výkony nie sú nič extra a dokonca je veľmi jednoducho predvídateľný. Snové sekvencie ak sa to dá tak nazvať (snáď viete čo myslím) naopak celkom ujdú a sú ok. Mal som pocit, že pozerám "trampoty" pubertiačky a ono je tento film vlastne thriller. Eva Green Katina matka Eve je teda inak riadne psychopatická žena a nepochopil som jej nelogické chovanie, keď sa stále chovala inak.Vykreslenie postavy hlavnej hrdinky (Shailene Woodley) sa mi páčilo a tam sa trocha ide do väčšej hĺbky a bohužiaľ nezostal čas, aby sa takto vykreslili aj ostatné postavy, ktoré vo filme hrajú. ()

Marqta

----"Dr. Thaler reminds me of an actress playing the therapist. And when we have a session, I feel like an actress playing myself."---- ()

Juto

Film sa zameral na boj dospievajúceho dievčaťa, ktoré sa muselo vyrovnať so stratou matky, a jeho vplyv na jej rodinu potom, čo nečakane zmizne. 7/10 ()

filmharmony

...lidská studie lidských vztahů, vyprávěná lidsky skrze vývoj hlavní postavy... ...musím přiznat, že Shalene Woodley je opravdu zajímavá... uvídíme, jestli bude zrát jako dobré lidské víno... pardon... člověčí... ()

dr.fish

Jsou to vlastně trampoty jednoho teenagera a jejího hledání sebe sama. Akorát, že to má navíc takovou mysteriozní a trochu i detektivní zápletku. Ta holka je sama docela případ pro psychologa, ale oni i ostatní jsou všici zralí na Chocholouška. Dává to dohromady docela pěknou mozaiku postaviček, takže se člověk nenudí. Film podbarvuje fantastický soundtrack- Cocteau Twins, Cure, New Order, Depeche, This Mortal Coil a další. Je sice pravda, že filmů o peripetiích mladé dívky jsou stovky, ale ono se to neochodí, a tento je navíc poměrně osobitý, čímžpádem se průměru vymyká. Shailene Woodley vypadá, že je docela talent, utáhla film skoro sama a úplně v pohodě. 80% ()

vesper001

Šílel táta v chomoutu, šílela máma taky, šílel táta, šílela máma, šílely jejich děti. Dokonalé rodiny nejsou tím, čím se zdají být a ke konci filmu vám tohle klišé bude silně smrdět sírou. Očekávala jsem art-psychologickou záležitost, po které mě bude bolet žaludek i mozkové závity a dočkala se "pouze" poctivé detektivky, v níž jsou hranice mezi vrahem a obětí, lovcem a kořistí, krutou bolestí a citovou invaliditou stejně nezřetelné, jako cesta uprostřed vánice. V té jsou nakonec ztraceny všechny postavy a otázkou jen zůstává, co se objeví, až bouře ustane a sníh odvane vítr? (více zde) ()

Doudis19

Nijak vyjímečná krimi zápletka, povýšená na další úroveň vyjímečnou režií a nepředvídatelným způsobem vyprávění. Skoro je až škoda, že tenhle trošku pomalejší film bude znám spíše pro prvně obnažený hrudník sympaťačky Shailene, než pro své nesporné kvality. ()

marvan

V mnoha ohledech podobné Arakiho nejúspěšnějšímu snímku, Mysterious skin. Shailene Woodley konečně dostala roli odpovídající jejímu talentu, na rozdíl od obvyklých sladkých holčiček tady rozehrála i temnější odstíny lidské povahy. Araki od časů Zkurvené generace dospěl k umírněnější formě, přesto mnou dokáže pokaždé zatřást. ()

elanius

(18/2015) / Dobre rozbehnutý filmík trošku zabil záver. Ale toto bude asi vysoko individuálne. Páčilo sa mi ako postupne vzrastá to dusno. Musím povedať, že je dej je dosť pútavý. Kto má chuť na prístupnú indie záležitosť odporúčam. Shailene skvelá :) (7/10) ()

anglanek

Tak tohle byl film s velkym F! moc velka parada, vychytana muzika....hned jsem se vratil do mych mladych let kdy jsem ja posedaval na baru a tohle se hralo....jinak film fakt uzasne natoceny,herecke vykony excelentni,krasny lidi a silny pribeh dospivajici holky ...Doporucuji a nemuzu jinak,nez tomu nalozit plny počet hvezd. Doporucuji PS: Chtel jsem jit vecer na pivko ale tento film me prilepil k zidli,tak jsem sel pro pivko jen do lednice. ()

uiu

Shodou okolností jsem se dívala na thriller Dark Places s Charlize Theron a poté na tento film a jedno mají oba společného. A tou je nedůvěryhodná žena-vypravěčka. Ovšem ne tím způsobem, že by lhala, ale tím, že příběh vypráví svýma "zaslepenýma" očima. Kat je puberťačka, která ví, že její rodiče mají manželské problémy už od jejího narození, že její otec je podpantoflák a slaboch a její matka je znuděná psychotička. Poté, co její matka zmizí, ani necítí smutek, protože si s matkou nebyly blízké a v posledních týdnech byla divnější a divnější. Jenže po dvou letech, kdy se z ní stane dospělá žena chce alespoň vědět, jestli její matka žije někde lepší život. A právě potom se dostáváme do stádia příběhu, kdy zjistíme, že předchozí děj byl jen očima dospívající holky, která viděla, co vidět chtěla. ()

VanTom

Na (indie) atmosféru spoléhající počin spojuje trable dospívání s náhlým zmizením matky (jež však kvůli odcizení žádnou záplavu emocí a odezvy v okolí nevyvolá). R-kový rating dovolil opravdovější a otevřenější náhled nejen na sexuální chtivost středoškolačky (Shailene se nebála odvážnější role), ale i na stereotyp rozklížené středostavovské rodiny ("zoufalé manželky" a neempatického otce) na přelomu 80. a 90. let. 7/10 ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz