Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout – doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně „odnesla" z pohřbu svého bratra. Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi. (CinemArt)

Rawar

Knížka byla perfektní, film mě zklamal. A stalo by se tak i kdybych nesrovnával. Protože to nebyl příběh o nejsilnějším poutu mezi malou Liesel a Rudym, ale byl to příběh o hrůzách totality. A na to jsem se dívat nechtěl. Chtěl jsem vidět loupeživé nájezdy na ovocné sady a fotbalové turnaje. A bez chladného ale uklidňujícího výkladu smrti samotné, to také hodně tratilo na kouzlu. ()

SteveK

Zlodějka knih bude ve filmu krást pouze deset minut. Vizuálně krásné, charakterové rozporuplné a dějově plytké. Zlodějka knih vám bude od začátku držet hlavu pod vodou a nutit vás si okamžitě zamilovat ústřední charaktery. Bohužel film neudrží pohromadě povrchní nudná zápletka a pár dobrých scén (sklep, záchrana deníku). Je zde pár scén a dějových linek, které jsou nedotažené či úplně ignorovány. Takto si z vás Zlodějka knih snaží dělat panenku, kterou třepe, dokud nevidí slzy. ()

Black-star

Svým způsobem zase jiný a silný příběh z 2. světové války. Obyčejně neobyčejný život malé Lízy, která měla velikou zálibu v knihách a měla velké a dobré srdce. Neuvěřitelný příběh o jednom nešťastném omylu a o smrti - která patří k životu a nikdo tu nemůže být věčně, tak hlavně nepromarnit chvíle se svými blízkými! ()

E lan

Příjemné, dojemné a přitom ne moc nabubřele patetické dílo. Je znát přeci jen evropská krev, která na tom pracovala. Rush je úžasný, Watson stejně tak. Trochu ten konec není úplně šálek mé kávy, ale jak klasik praví: "Tak život choda":-) ()

Inozuka

Asi bych byl nadšený, kdybych nejdříve nečetl knihu. V jejím stínu je film suchý, zjednodušený a alespoň zpočátku trochu zmatený. A ještě jedno mínus, které je asi způsobené tím, že znám předlohu - konec mě zdaleka nedojal tolik, jako při četbě. Na druhou stranu skvěle zahráno i nasnímáno, hudba parádní. Obsazení je přesné a i při četbě jsem si Liesel představoval jako tu blonďatou holčičku z plakátů a Hans neodvratně získal tvář Goeffreye Rushe. Budu tedy objektivní a dám čtyři hvězdy ... ()

Shredder

One small fact. You are going to die. Vojna je vzdy peklo, nezavisle od toho, na ktorej strane stojite. Druha svetova bola extraordinarna vo vsetkych smeroch. Bol to cas kedy ludia odkryli demonov, ktorych v sebe schovavaju, rovnako sa vsak dostali do popredia aj cnosti tych najodvaznejsich, ktori sa nebali v tych najhorsich casoch prejavit ludskost. Polanski v Pianistovi prerozpraval pribeh zidovskeho skladatela, cez oci ktoreho sme videli naturalisticke hrozy odohravajuce sa v nacistickom Nemecku. Percival nam ponuka trochu iny, senzibilnejsi a komornejsi pribeh. Na filme je vidno, ze je spracovany podla kniznej predlohy a mimoriadne dobre sa mu dari zachovavat poeticku atmosferu. Podovne ako jeho hlavna predstavitelka si film zachovava urcite nevinnost a na rozdiel od inych surovych spracovani druhej svetovej vojny, je podavany nezne a v pomalom tempe. The Book Thief je presne je jeden z tych snimkov, pri ktorych mate chut dat si salku nejakeho horuceho napoja a zabalit sa do deky, zatial co sa vam pred ocami pozvolne rozvija magicky pribeh, ktoremu chyba k dokonalosti len malo. ()

dj_kure

Nečetl jsem knihu a film mě jen přesvědčil o tom, že bych měl. Už z děje jsem vycejtil jaký musí bejt ta knížka žrádlo a celkem záhul na city, škoda, že ve filmu se to tak úplně nepovedlo. Jako celek to působí dokonale, když se vám to uleží v hlavě neni čorce co vytknout, přesto ač nejsem fanda tlačení na city, myslim, že The book thief si vyloženě malinko víc přitlačit zasloužila. Možná jen kompletní představení postav nebylo dostatečný a já se nedokázal do toho závěru plně vcítit, těžko říct. Takovej trošku faunův labirint na mě z toho dejchal, nemůžu si pomoct :-). 73% ()

Marator

Drsný příběh z druhé světové války. Je toho natočeného dosti na toto téma, ale Zlodějka knih má přesto co nabídnout. Ať už jsou to neokoukané tváře, výborná Emily Watson, hudba, výprava, zvuk a v neposlední řadě zajímávé anglickoněmecké původní znění. A to vše komentuje temný vypravěč. Až se z toho oklepám, pustím se do knihy. ()

smajly

Už jste se dívali na film, u nějž je vypravěčem Smrt? Já ne...až do teď. Musím říct, že tato skutečnost mě na Zlodějce knih zaujala asi nejvíce a tím nechci nijak shazovat dojemný příběh, který se mi opravdu líbil. Roztomilé Nélisse, mluvící úžasnou směsicí angličtiny a němčiny, role sedla, stejně jako mému oblíbenému Rushovi. Pohled na válku a na malicherné lidské počínání očima Smrti dává filmu úplně jiný, nezvyklý rozměr, ve kterém se záporné postavy ztrácejí v nezměrné marnosti, kterou nezachrání ani skromně pojatý happyend. ()

sWONDER

Pekné, ale nevýrazné. Budovanie vzťahov je celkom precízne, až sa to miestami naťahuje, no napriek tomu mi boli osudy hlavných hrdinov dosť lahostajné. Chýba mi nejaký silnejší moment, ktorý by zanechal výraznejšiu stopu. Nepodarilo sa to ani pri mdlom závere, ktorý som čakal ovela dramatickejší. Naopak, zaujimavý bol rozprávač príbehu. Pravdepodobne rýchlo vyšumí. ()

TommyDiamond

Válečné drama si představuji malinko jinak. Zlodějka knih je moc pohádková a pozadí války na mě vůbec nepůsobí. Film působí jednotvárně až monotónně a divák se nudí. Chybí tu dějové zvraty v průběhu filmu a tím pádem i vkusný tragický závěr vyšumí do prázdna. S jistotou vím, že Zlodějku knih si vícekrát nepustím, ani ji nedoporučím. Dvě hvězdy ode mě jsou tak velkým milodarem. ()

Jack333

Film na motivy stejnojmenné, skvělé knihy Markuse Zusaka. Bravurně natočeno, hrdinové jsou přesně takoví, jací jsou i v knize. Nebo mám ten pocit, a to i přestože bylo něco vynecháno. Duch díla tam však je. ()

dj.coffee

Oproti jiným filmům s nosným tématem nacistického Německa či holocaustu, je Zlodějka knih řekl bych méně naturalistická. O to víc je zde kladen důraz na psychologii hlavních postav. Zdá se mi to lehce neučesané, rozhárané, nekompaktní...proto 3*. Možná časem změním na 4*. ()

Zombiepod

Book Thief je filmom vskutku rozporuplným. Gýčové zobrazenie začiatku vojny prostredníctvom detského vnímania, v povrchnom životopise mladého dievčaťa. Film sám o sebe je krásny aj smutný zároveň, no dejovo sa nikam neposúva (čo je na svoju dĺžku trochu otravné). Atmosféra a spracovanie však v podaní sympatických hercov a príjemnej hudby zaručuje ľahké sledovanie pre široké publikum. Kŕčovité emócie sú v tomto prípade bez odozvy, kde sa podarila iba jediná - samotný záver. /60%/ ()

Bezmenny

O knihe neviem nič a snáď bude dobrá. Film pre mňa fungoval veľmi dobre aj keď neukázal nič nové. Alebo aspoň nič také, čo sa nedalo vidieť v iných vojnových filmoch. Trocha ma miatla zmes angličtiny a nemčiny-neviem prečo to bolo urobené práve takto. Rozprávač bol ale zaujímavý. ()

papadoce odpad!

Toto je jeden z najhorších a najnudnejších filmov aký som za posledný rok videl. A zase som raz naletel na miestne vysoké hodnotenie. Bol by som lepšie urobil, keby som namiesto sledovania tejto kokotiny skúšal otvoriť chladničku pohľadom alebo učil lietať psa. Jéééžiš to bola fakt chujovina. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014