Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout – doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně „odnesla" z pohřbu svého bratra. Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi. (CinemArt)

CrashHP

Pred zhliadnutím filmu som si prečítal knihu a musím povedať, že kniha je naozaj prekrásna. Knihy s filmom sa nedajú veľmi porovnávať, preto film beriem proste ako film. Avšak aj filmová podoba sa dala zrealizovať do krásneho filmu. Príbehy z druhej svetovej vojny v sebe vždy skrývajú čosi, tentokrát príbeh rozprávala samotná smrť. Je fajn vidieť vojnu aj z pohľadu civilného obyvateľstva Nemecka, nielen zo strany USA, Ruska či spojencov. Krásne zobrazený ťažký život v rokoch vojny so skvelou podmanivou Williamsovou hudbou, ktorý určite treba vidieť. ()

Liesel1

Zlodějka knih je velice pěkný film. Nezaměřuje se ani tak na strasti války, jako spíše na život Liesel Memingerové. Líbí se mi, jak dokáží postavy prožívat své pocity - strach i odvahu, smutek i radost, vztek i vděčnost, nezájem i zvědavost, lásku i nenávist... A i když jsem nemyslela, že by kniha mohla být lepší než film, protože film je úžasný, tak jsem byla překvapena, když jsem zjistila, že kniha je ještě lepší. Doporučuji jak knihu, tak film. ()

Akatinka

Senzační film. Já se teda na tuhle tématiku moc koukat nemůžu, ale i tak jsem to vykoukala a moc mě to nadchlo. Krásný děj, realistický. Výborně natočeno. A má to jednoho z nejzvláštnějších vypravěčů, co si ve všech filmech vzpomínám... :) ()

Mr.Dude

Knihu jsem četl, v době kdy už byl film, jakmile jsem byl tedy s knihou hotov, vrhl jsem se na filmové zpracování, a kupodivu jsem nebyl zklamaný, skoro všechny postavy mi sedly, Ovšem ty emoce moc ne, v knize mi to přišlo dojemnější. ()

Konev

Celý film plyne jako voda. Nejsou tam emotivní scény, že bych si musel jít pro kapesník, ale je tak nějak lidský. Až na ten úděsný dětský dabing hlavní představitelky a hlas Richarda Geera, který na mě mluvil z úst Geoffrey Rushe :-( ()

PreLa

Málo kdy mě upoutá kniha i film natočený na její motivy. Zlodějka knih je velice nevšední příběh kdy se na tytéž události díváte z pohledu dospívající dívky, jejího otce, její matky a paní smrti. Některé momenty silněji vyznívají v psané podobě, ale film dává jednotlivým postavám konkrétní tváře a hudba dotváří atmosféru. ()

radek.896

Příběh zněl zajímavě, ale po půl hodině jsem to dost často proklikával. Přeci jenom, filmů na podobné téma 2. sv či1. sv a dalších válek jsem viděl desítky a nic nového tam neukazují. Za mě to je průměr, protože mě to nějak moc nebavilo, ale jako příběhem to je reálně i na 4* u toho, koho to moc zasáhne, mě ne... ()

adys.sp

Knihu jsem četla,a film byl docela zklamání.Spoustu krásných momentů z knihy mi tam chybělo,se ztvárnění postav jsem nebyla spokojená,kdybych neznala knihu,tak by mě film jako takový nebavil,vlastně jsem na něj koukla jen pro srovnání,a jak jsem řekla,byla jsem mockrát zklamaná.Ne že by byl špatně natočen,to vůbec.Ale ted mluvím o příběhu,a to bylo zklamání.Takže 2 hvězdy. ()

Sof Raven

Je množstvo filmov na tento námet, no Zlodejka kníh medzi nimi určite obstojí. Niesom práve fanúšik vojnových filmov, ale príbeh malej Liesel ma skrátka dostal. Dobré herecké výkony doplnené zaujímavým a dojímavým dejom. Za mňa štyri hviezdy. ()

Marrakech86

Další z pěkně uděláných filmů z 2.světové války, dojemné scény a hezký příběh dělají z tohoto filmu nadprůměrný zážitek. ()

Tomas_313

Válečné drama Zlodějka knih se se svou tématikou a hlavní myšlenkou nijak neliší od svých předchůdců, přesto okouzlí a poznamená. Vyzdvihujícím prvkem je emoční síla snímku, která diváka turbulentně vybízí k upřímné radosti a přitom opětovné scény štěstí vyplňuje ukázkami hrůznosti dané doby. Mnohé scény přibližující válku jsou minulostí prověřené a nepřekvapivé, ale i tak dojmou, jelikož je chování postav natolik přirozené a lidské. Nejvýraznější složkou je tak uvěřitelné civilní pojetí, které však díky dětskému pohledu na svět upozaďuje krutou realističnost a v plné míře nabízí euforické pozorování vzájemného vývoje vztahů mezi hlavní hrdinkou Liesel, její novou rodinou a přítelem. Válečné pozadí umocňuje možnosti postav semknout se a vybudovat si vyvíjející se vztah, čemuž značně dopomáhají dominantní výkony rodičovského dua v podání Geoffreyho Rushe a Emily Watson. Všední prvky jako je přátelství, láska nebo důvěra režisér Brian Percival předkládá nápaditě a dodává tak i obehraným scénám nový hábit a zábavnost. Jednoduchý příběh výjimečně poukazuje na opomíjenou krásu života, která je v dobách války výraznější než kdy dřív, čímž se mi Zlodějka knih asociovala s podobně naladěným počinem jménem Život je krásný. 85% ()

Fraktální

Nacistický film z pohledu dětí a z pohledu němců. Z mého pohledu něco netradičního. Je to film který je naprosto reálný a mrazivý ale díky vypravěči a stylu natočení působí tak nejak jako pohádka. Cítím trochu rozpor, vlasně nevím kolik mu mám dát, je to takové od hezkých 3* po slabších 5* ()

januar789

5/5 Fakt pekná herečka, ale ten príbeh a celé spracovanie toho filmu bolo ešte lepšie. Taká fakt hodnotná vojnová dráma. ()

Liesel

Zlodějka knih. Nevím jak začít a tak začnu, jak to cítím. Někdy je těžké vyjádřit se k tomu, co vás zasáhne. První byla jak jinak - u mě - knížka :-) Do kina jsem na rozdíl od kamarádek věděla ( tušila ) na co že to vlastně jdu. Myslím, že Markus Zusak byl navýsost spokojený. No a, že se pár věcí lišilo. Každý máme nějaký náhled, názor, vnímání .. LIESEL, chce se mi pomazlit s tím jménem. Rudy a jeho vlasy barvy citrónu, Rosa - vichřice, Hans - Vaše výsosti, Max s vlasy jako peříčko. Bylo to tak krásné číst a bylo to tak krásné vidět. U velkých věcí, ke kterým tento film řadím, závidím těm co ještě neviděli. Stále jsem se nevyjádřila k filmu. Nádherně pojaté filmové dílo o druhé světové válce ( zní to zvláštně v tomto větném spojení, omlouvám se ), o pospolitosti, nenávisti k Hitlerovi, ale hlavně o obyčejných lidských vlastnostech a věcech ,,všedního dne. O lásce ve více významech. O dětství, co by mělo být jiné. Hudba, která vše umocňovala. Barvy. Možná že to jediné bych si uměla představit více zdůrazněné, protože to v knižní předloze hrálo důležitou roli, ale .. ale.. Kdo četl nějaký můj příspěvek, ví, že neumím psát ,,filmové komentáře a kritiky", že hodnotím neodborně a čistě citově. Pro mě nezapomenutelný zážitek a všem přítomným v kině Atlas se ze srdce omlouvám za rušení při filmu. Celý jsem ho probrečela a strhla i dost přítomných dam. Doufám, že se někdo ujme i dalšího námětu z pera Marka Zusaka a sice Posla. P.S. přes všechny negativní komentáře je to pro mě jeden z NEJ filmů ()

Drslw

Bohužiaľ, melodramatické scény a hĺbavá hudba nenahradia dobovú atmosféru, o to viac, že autor predlohy sa narodil v roku 1975 a určite to tak nemohlo byť, ako si to (on aj my) dnes snažíme predstaviť... Taký Vlak detstva a nádeje je trikrát lepší. ()

Jan_Hybern

Tak trochu zbytečný film - nic nového nepřinesl a hlavně je strašně nudný. A do toho celého taková hra na tajemno, duchovno a mysteriózno. Prostě slátanina. Bylo tam rozjeto tolik zajímavých dějových liní (krádeže knih, po dítěti truchlící paní starostová, prozrazení tajemství, psaní vlastní knihy...) ale ani jedna z nich nebyla dotažena do konce, vždy se to tak nějak rozplizlo. Škoda. Ještě že tam hrál Geoffrey Rush, ten dokáže člověka vždy potěšit. ()

tomkat

Těžká věc, vymyslet nějaký neotřelý úhel pohledu na 2. světovou válku - ono i to ,,koukněme se na to okem obyčejných Němců" už tu bylo. Vzít to přes knihy a jazyk už ale zní slibně - a daří se: jen by se to dalo podle mého využít mnohem více. Třeba příště; za podívání tenhle kousek ale určitě stojí. ()

capitanflash

Trochu těžko hodnotit film má nějakých 120 min a 105 min je to v zásadě maximálně průměr. Prostě x-tý film o tom jak rodina žije v předválečném-válečném Německu a později ukrývá žida, film táhne v zásadě pouze titulní dětská hrdinka. Poslední čtvrt hodinka přináší pro mě nečekaný zvrat, hraje na city (možná až hodně prvoplánově přes čáru), ale určitě je to jasně nejlepší část filmu. Na druhou stranu více než 3 hvězdy film jako celek ode mě nedostane... ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014