Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

uiu

Těšila jsem se na animák typu Jak vycvičit draka - tedy příjemnou hlavní postavu, se kterou se divák ztotožní a vtipné vedlejší "zvířátko", ale nedočkala jsem se kýženého efektu. S hlavní postavou jsem se neztotožnila, protože 12-ti letý génius, co podomácku sestrojuje roboty, jaksi není ten typ postavy, se kterou bych soucítila. Robot Baymax není vtipný, jak se film snaží v trailerech. Jeho jediná "vtipnost" je v tom, že je velký, tlustý a neohrabaný - což přijde vtipné asi jen dětem do 7 let. Film byl natočen na základě japonského komixu, který se odehrává v Tokyu. Ale jelikož komix žádný američan nezná, odehrává se film v jakési blízké budoucnosti ve městě San Fransokyu, tedy poameričtěném Tokyu, kde bílé postavy mají japonská jména. ()

July

Naprosto úžasný animák, spolu s Jak vycvičit draka se okamžitě po zhlédnutí stal mým nejoblíbenějším! Skvělé postavy, vtip, nadhled, dobrodružství, cool technologie a nádherná vizuální stránka - prostě bomba. Jediný slabší článek byl předvídatelný záporák (ale tam holt nebylo moc z koho vybírat, tak si divák snadno domyslí, kam scénář povede). To ovšem nedělá film o nic méně úžasným. A - drobný spoiler - ta mandelbrotovská krajina! Nádhera! ()

venison

Po dlouhé době fakt přesnej animák s dostatkem humoru a nadupaný akcí ;-) Originální a přesto využívající aktuální téma superhrdinů.. ;-) ()

Pavlínka9

Můj prvotní dojem při pohledu na plakát byl dost špatný...Mám prostě problém s pupky :D :D Ale když jsem to zapla - bomba :) Animák, který se podle mě vydává za takový nenápadný, nenásilný, nepřeplácaný a přitom tak skvělý :) :) Tolik efektů, jasných informací - rychle vám vše naservírují a neztrácí s tím zbytečně čas, patosu je tam tak akorát, aby vám lehce ukápla slza, ale není to nic zbytečně srdcebijícího...A to, že to je zasazené do prostředí lidí se šimkýma očima a ve městě plných nadaných, kde technologie jedou takovou rychlostí, o které se nám nemůže ani zdát? :) Paráda :) Baymax je neskutečně roztomilý a k sežrání :) Ale jak tu již zaznělo - také jsem ho měla raději do té doby, než byl navlečen do všech těch možných obleků... :) Fred byl skvělý :) Jeho "utajený" život a střeštěnost mě dostala :D :D Měla jsem tušení, že tam bude nějaký háček ( a potitulková scéna ;) - nenechte si ji ujít ;) Myšlenka vytvoření takového robota, který když se naučí létat, jistě bude lepším zdravotníkem :D :D - byla jsem z filmu nadšená :) Ale pro mě méně efektů a více rozvíjení technologií :) Ale i tak - rozhodně za mě překvapení roku :) A Oscara za to? :) Rozhodně :) ()

Monoxid

Krása. Některé filmy ve mně vzbuzují naději v budoucí generace. To jsem asi trochu přeskočila. Chci říct, pokud budou vznikat animované filmy pro děti s myšlenkovým přesahem na takovéto úrovni, věřím, že to pomůže směrovat malé diváky více k motivovaným, cílevědomým idealistům a méně k vyhořelým multimediálním konzumantům. Tak by to aspoň působilo na mě, kdybych byla trošku mladší a snáze ovlivnitelná filmy. Bylo tu vše, co mé desetileté já od perfektního filmu čekalo, a pár věcí navíc, které nečekalo. A kdybych nebyla až do titulků na 100% unešená do San Fransokia, po po-titulkové scéně klikám na 5* jak splašená. ()

ivan bohatyr

Blbinka pro děcka, zkušenější divák srdcervoucí scény spíš prozývá a určitě také bude kroutit hlavou nad řadou do očí bijících nesmyslů - jako třeba že je úplná blbost aby robot mrkal, nebo že chování robota s vybitou baterií se rozhodně nepodobá chování člověka s 4 promile alkoholu atd. ()

Diego

*****Spoiler****** Chudák kluk, zemřeli mu rodiče, bratr a robot, který na konci už projevoval prvky umělé inteligence a takového už znovu nepostaví! Navíc žije se svobodnou tetou, která je docela sexy, tak v čem je její chyba..možná to má něco společného s tím, že za celý film neprojeví lítost nad ztrátou staršího syna její sestry/bratra..Ale jo, nebýt podle mě zbytečně dramatického profilování hlavní postavy, tak je to obstojný animák. Ale vzhledem k tomu, že Hiro (byl to amík nebo japonec?) se naučil jednu hrozně důležitou a ve filmech tak málo objevovanou věc, že POMSTA NIC NEŘEŠÍ, nedám tomu víc, jak tři a doufám v lepší animák v nominacích. ()

hroubek

Od té doby co Disney koupil Marvel, tak se k tomu to okamžiku schylovalo a já jsem rád, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Je fajn, že si tvůrci přizpůsobily okolí a prostor filmu, který díky tomu vypadá více kosmopolitněji a San Francisco v asijském stylu vypadá moc dobře. Taky se mi moc líbilo jak je všechno barevně udělané, hezky syté barvy, neony, prostě to vypadá jako krásná omalovánka. Dalším plusem je příběh, který na to jde zas trochu jinak, ale všechny důležité věci zůstávají při starém, jako parta různorodých postav, záporák, finální zvrat atd. Proč dělat věci jinak, když to funguje?? V určitém okamžiku jsem si říkal, že se film mohl pokusit o trochu jiný směr příběhu, ale pak přišla akce a já skoro slintal blahem, jelikož je perfektně udělaná, má skvělé tempo a napětí a baví. Sice, tak nějak pořád víte jakým směrem se to bude ubírat, ale baví to. A totéž platí i postavách, které jsou sympatické a titulním Baymaxovi, který je hodně fajn. Potěšili mě narážky na asijské filmy, komiksy a roboty. Velká šestka je hodně dobrý animák, který je sice trochu předvídatelný, ale nezklame a pobaví. PS: Kraťas před filmem se mi moc líbil a rozhodně ho chci vidět znovu. PPS: Po titulková scéna se povedla a skrývá jedno velmi příjemné cameo. ()

Mishqo

75-80% ... Zaujímavá fúzia americkej a japonskej kultúry. Pozerateľný príbeh, aj keď trocha šablónovitý ale nezabudli ho prešpikovať pár super nápadmi. Super hudba. A úžasný Beymax. Ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že mi to koncepciou aj typológiou postáv pripomínalo trochu How to Train Your Dragon. A dejovo to zas mnohým pripomínalo Avengers. ()

dANo

Po čase ďalšia vtipná a akčná disneyovka, ktorá má aj dobrý scenár a hlavne skvelú zapamätateľnú postavičku v podobe Baymaxa. Deti v ňom nájdu svojho marshmallowa a dosplákov potešia viaceré vydarené hlášky. ()

Timak

Za mě určitě palec nahoru. Já nemám co vytknout. Hodně mi to připomíná How to train your dragon nebo pecky od Pixaru. Doporučuji všem. Určitě počkejte až na konec titulků, stojí to za to ;-) ()

VanTom

Z počátku mne velmi mile překvapil nedětinský přístup k hlavnímu hrdinovi, vykreslení bratrského vztahu a dokonce i nezvratná tragická událost. Jenže takhle to bohužel netrvalo věčně, standardní zběsilé honičky, přepálená akce a infantilní superhrdinská klišé zákonitě převzaly otěže. Kromě Hira a jeho roztomile mírumilovného a starostlivého robota Baymaxe (mnohem lepšího v původní léčitelské podobě, než jako létající tank) pak všichni ostatní hráli vysloveně druhé housle, což byla moc velká škoda. Takže přes nádherné detailní prostředí a technicky brilantní animaci mi hodnocení vychází jen na slušných 60%. ()

Trustme

Mnou velmi očekávaný animák byl na hodnotící stupnici těšení Velkou šestkou, ale po zhlédnutí to je jen malá čtverka. Disney poplatný době vyrukoval s komiksovým příběhem a otravným létáním, aby bylo využito opět 3D směrem k divákovi. Pokémonské souboje, future IT, geniální děti s japonskými jmény a manga kukadly, spojení Západu s Východem, ne nadarmo byla premiéra v Tokiu. Příběh je slaboučký a na top studio až amatérský. Stejně tak povolené jedno úmrtí jedné z postav, kterým Disney ždímá pak emočně slabší diváky a nedovolí jiným postavám už ze zásady zemřít, byť jsou často prohlášené za nebožtíky. Největší a očekávanou hvězdou filmu je airbagový zdravotnický robot Baymax, který jako před ním Minions z Despicable Me strhává veškerou pozornost na svá originální legrační bedra. Po titulkovou scénkou v závěru se tvůrcům povedl jeden z nejlepších vtípků, i když podezřívám dotyčného pána, že si tam sebe vnutil, neboť je přece Otec komiksu. ()

sheldonka.

Asi nejlepší animovaný film, jaký jsem viděla (upřímně, zase tak moc jich nebylo). Velká šestka mě pobavila i dojala, a tak to má prostě být! Na závěr bych chtěla dodat, že bych si moc přála za kamaráda Baymaxe - pro mě nejkouzelnější animovaná postava vůbec. ()

lykan9

Film ,který mě v první polovině velice mile překvapil a v té druhé neurazil. A k tomu Stan Lee jako přídavek. Jeden z dobrých přídavků pro děti, u kterého vydrží i dospělý. ()

Master19

Byl jsem docela překvapen, že si tento film vybrala dcera na pravidelnou páteční projekci. Já viděl jen robota, ale ona i z trailerů odhalila tu lidskost naprogramovanou do Baymaxe a chtěla to vidět. Překvapilo, že trailer je vlastně rozšíření scénky z filmu, ne jen vykrádačka, to se vidí málokdy. Jinak bych uvítal méně té vykrádačky scooby-doo, justice league... a více filozofické roviny s Baymaxem, ale to by bylo asi pro jinou cílovou skupinu. ()

Sany33

Veľká šestka sa proste podarila. Požičiava si výpravnosť komiksu od Marvelu a mieša ju s disneyovskou dobrosrdečnosťou. Pridáva štýl, obľúbiteľné charaktery a takmer nostalgickú inšpiráciu vo všetkých možných filmoch a seriáloch. Po príbehovej stránke je to síce jednoduchší film, ale po celú dobu nijako nenudí a všetko v ňom funguje na výbornú. V mnohých ohľadoch mi pripomína pôvodné pixarovky. Je neopozeraní, svieži a od srdca. 95% ()

Kurikmoon

Príjemné prekvapenie. Vôbec to nebolo natvrdlé. Príbehovo zaujímavé, charakterovo pestré, kopa milých a vtipných scén. "Mišelin" je perfektne využitý. Stále premýšľam nad tým, či hodnotenie filmu neposunúť ešte vyššie ako 4. Pretože, samotný biely mäkkýš je 100%tný. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord