Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

tančísvlky

Po pravde povedané tak som v podstate sklamaný. Príbeh prebieha v dvoch rovinách a to ohromne narúša štruktúru celku. Je celkom jasné, že príbeh si to tak trochu vyžadoval. Dokážem si predstaviť variantu odohrávajúcu sa len v reálnom svete. Stačilo len chcieť a na to si réžia netrúfla. Kto má byť cieľová skupina tohto diela ???. Dieťa si z toho nič odnesie a pre dospelákov je mám pocit už príliš malým objavom. Obrovsky premárnená šanca vidieť nezabudnuteľný film... ()

Proserpina

Feministická verzia Malého Princa, s matkou samoživiteľkou a typickými problémami dnešného sveta. (Chcela som napísať "dievčenská verzia", ale nejak mi to nesedelo, to si človek predstaví všetko ružové, pritom svet tohto malého dievčatka bol šedý). ()

Black-star

Naprosto krásné, silné, epické a moje srdeční záležitost (knihu miluju) a toto zpracování je sice spíše pro dospělé ale všechny ty hluboké myšlenky jsou zaobaleny do nekonečné dětské fantazie. Dle mého, vkusně napasováno na dvě dětství - to ve stáří (zkušené) a to malé dětské (nezkušené - objevující). K tomu to je nádherně vyobrazené podle klasické ilustrace jak ji známe z předlohy. Mě toto zpracování oslovilo a maximálně se mi to líbilo, jsem překvapena více než mile :-) ()

balcazar

Ak sa nepozeráte na tento animák ako na vyslovene príbeh o Malom princovi, bude vaše hodnotenie oveľa vyššie, ako keby ste to spravili. Knižnú predlohu dopĺňa úplne iný - nový príbeh o priateľstve starca s dievčaťom, ktoré je na svoj vek dospelé. Spojenie nového s pôvodným zapasovalo, hoci budem hovoriť o negatívach, vnímam tento film pozitívne. Som názoru, že ho musíte pozerať len s prečítaním Malého princa ako knihy, inak vám mnoho vecí unikne, hoci čítať knihu pred filmom býva riziko, ktoré sa väčšinou nevypláca. Čo ma mrzelo, boli maličkosti ako charaktery na planétach, ktoré tvorcovia vynechali, ale aj (pre mňa) do oči a uší bijúce vynechanie neuveriteľného monológu postavy Malého princa, ktorý považujem za bod, v ktorom kniha nádherne vygradovala. Nečakal som salvy humoru v tomto animáku, no akoby zo mňa celkom nedokázal vyžmýkať emócie, čo sa knihe (u mňa paradoxne) podarilo. Ozaj, Hans Zimmer je génius. ()

s1r1us

Hvezdy za predlohu, spise to nici tu detskou hravost a zanechava to spise trpkou melancholii, i kdyz animak je to hezkej, ale puvodni laskava, detsky hrava predloha si tohle nezaslouzi. ()

Khalia

Bože, to je krása. Myšlenka, hloubka. Měla jsem zprvu strach, že zrujnují to poselství.. ale Mark Osborne dobře věděl, co dělá. Podtrhnul to výjimečnou symbolikou a film není tolik předvídatelný, i přesto, že znáte knižní předlohu. Naprosto epický kousek, ke kterému se budu nejednou vracet. Soundtrack nevyjímaje. ()

wiix

Veľmi jemné dielo o rozdieloch medzi svetom dospelých a detí, ktoré miestami roznežní a miestami pobáda k zamysleniu. ()

1985lula

S knižnou predlohou to má síce pramálo spoločného, ale hlavná myšlienka zostala zachovaná. A keďže to dojalo aj takého cynika, ako som ja a dokonca upadla slzička, tak si to tých 5* určite zaslúži. ()

Skautka

Nejlepší animák poslední doby. Malý princ je moje srdcovka už od malička a tento film byl tak dobře udělaný, že mě chytl za srdce taky :). Malé děti v kině neměli s filmem moc trpělivosti a podle mě je moc nenadchnul, protože nemají ještě jako malé, tu šanci ten příběh pochopit v celé jeho kráse. ()

Gardenboy

Fantastické! A toto nejde na Oscara??? Od animákov veľa neočakávam, väčšina je len priemerná, vykrádajúca jeden druhého s priemerným opakujúcim sa dejom. Tento je však odlišný. Kombinácia PC animácie a klasickej animácie funguje skvelo, obohatenie deja o zasadenie do reálneho života a neskôr do obdobia "dospelosti" Malého princa funguje na výbornú. Snáď len tá druhá obohacujúca časť je mierne "uletená" ale do deja nakoniec zapadne. A môj tajný sen, aby Malý princ bol opäť malý sa tiež naplnil. Tak nejak som poslednú piatu hviezdu podmienil týmto a vlastne ju nesmiem ubrať. Veď je to všetko o hviezdach. O ruži. O láske. Ešte jedna vec - Strašne by som chcel poďakovať svojim malým princom a princeznám (oni vedia o kom hovorím, ... ) za to, že mi pomáhajú nezabudnúť aké to bolo byť dieťaťom. A že občas pripomenú, že mať rád - kohokoľvek alebo čokoľvek - nie je nič zlé. ()

neo93

Výborně zpracovaný animovaný snímek, jenž vychází podle slavného díla od francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho. Rozhodně to režisér neměl jednoduché natočit takový film, který by, alespoň trochu odpovídal této známé a populární knížce. A myslím si, že se tím autor vypořádal velmi dobře. Krásný příběh, který má tolik myšlenek, že je člověk snad ani nemůže všechny pobrat při prvním zhlédnutí a skvělá dvojí animace, která odděluje jeden svět od druhého. Zcela jistě si tento kousek ještě několikrát pustím. ()

CommanderCZ

Asi každý zná Exupéryho knihu, ten příběh, tu skutečnost. Zdá se mi, že o to se přesně snažil i Mark Osborne, tedy napasovat do filmu ty skutečnosti a metafory. Musím uznat, že se mu to do určité míry povedlo. Film je navíc originálně zpracován do dnešní doby. V porovnání s knihou tam bylo snad téměř vše podstatné, závěr navíc překvapil. Dost jsem se toho bál, avšak rozhodně nezklamalo. Milé, krásné, stylové, originální, aneb kritický svět druhé světové války jinýma očima. 5* ()

E lan

Krásný příběh, u kterého nevíte jak to celé skončí a co je hlavním posláním. A ono tam minimálně jedno krásné je, každý si asi najde to své. Moc hezké! ()

LilyDeLarge

Když člověk propláče skoro polovinu filmu, tak je to asi dobře. Malýho prince miluju stejně tak jako Petera Pana, ale tohle bylo fakt...něco neuvěřitelnýho. I když, co jsem čekala? Vždyť je to Malý princ! ()

wixet

Je mi uplně jedno, že to mělo s knížkou pramálo společného. Mělo to duši a narozdíl od poslední pixarovky "Hodný dinosaurus" i hloubku. Dinosaurus byl zklamaním, toto naopak příjemným překvapením. A ano, je to spíš animák pro dospělé než pro děti, protože ty absolutně nemůžou minimálně 80% filmu pobrat. ()

Maniik88

Absolútne netradičná rozprávka, ktorá je skôr určená dospelým. Mne sa hodne páčilo zapracovanie príbehu malého princa do súčasného šialeného sveta. Všetci chodia ako múmie do roboty, bez nejakého väčšieho cieľa, či radosti. Niektoré časti proste skvelo ukazovali na absorditu dneška. Rôzne metafory, myšlienky, zamyslenie sa nad rolou dospelý verzus dieťa, tlak rodičov na smerovanie dieťaťa, no rozhodne zaujímavé. Proste vás nečaká veselá rozprávka plná gegov, dobrej a zlej postavy a roztomilých zvieratok, ale dielo hodné zamyslenia. Akurát som bol po vzhliadnutí taký nejaký smutný a aj preto uberám jednu *. ()

gomez08

I keď film sa nedržal presne knižnej predlohy, ktorú mám mimochodom veľmi rád, tak si z nej zobral hlavné myšlienky a výborne ich zakomponoval do príbehu a krásneho vizuálu. 75% ()

DaveSmith

Naprosto se ztotožňuju s názory xxmartinxx. Zbytečně natahovaný, vykonstruovaní záporáci a velice málo Malýho prince. Knize se tahle adaptace ani omylem nemůže rovnat. Obrovským plus je ale animace, která vychází z knižní předlohy. Ta mě opravdu okouzlila. Velká škoda, že zůstala v pozadí. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie