Predestination

• Česko Paradox času (více)

jedna_vrana

Slobodná matka: „Počuli ste niekedy výraz zničená žena?“ Barman: „Samozrejme.“ Slobodná matka: „Ja som bola taká zničená, ako len žena môže byť. Už som nebola žena a nevedela som, ako byť mužom.“ Film je totálny „mind-blow“. Dve zápletky - jedna sa točí okolo časového agenta (Ethan Hawke), ktorý sa snaží zastaviť teroristu, druhá sleduje život siroty (Sarah Snook), ktorá nie je ako ostatní okolo nej - obidve línie sú dômyselne prepletené. Je to ten druh filmu, ku ktorému je ťažké napísať recenziu, nielen preto, aby ste čitateľom nenapovedali obsah. Obidve postavy sú silné, Ethan Hawke je presvedčivý, ale prekvapením bola pre mňa Sarah Snook, ktorú som doposiaľ neregistrovala ako výraznú herečku. Vlastne, čím menej o filme viete, tým lepšie. ()

FaceMan

Možno to tu už bolo, možno nie. Ja som to však ešte nevidel takže to považujem za veľmi originálny počin pre mňa neznámych nemeckých bratov. Film má skvelú atmosféru a aj keď SPOILER je to prakticky o tom že jeden človek je v rôznych fázach života a chodí sa do minulosti sám oplodniť. Zabezpečí si však tým budúcnosť aby mohol pokračovať v tomto kolobehu. Myslím že som to správne pochopil. KONIEC SPOILERU. Tak skvele premyslený film som už dlho nevidel. Dôôraz kladie na jednotlivé dejové línie a odrozprávanie príbehu. Čož je fajn. Je tomu len ťažko niečo vytknúť. Až na to že asi od polky to už začne mať hrozne predvídateľný dej. Ale to v poslednej dobe veľa filmov má. 4* ()

LiborGondek

Chápu, ale nerozumím. Zajímavé, originální, ale vlastně i dost zvrácené, když člověk s tím samým o něco starším člověkem, zplodí sebesama... To už není ani incest, to je plnohodnotný chaos! ()

kinghome

Upřímně lituji ty, který si přečetli nejdementnější popisek filmu, který vlastně vše prozradí, tohle mohl napsat jen největší idiot a tady to schválil idiot ještě větší. Vážně, nečtěte si komentáře ani popisek, pokud chcete mít úžasný zážitek z filmu. Já naštěstí nečetl vůbec nic tady na csfd a udělal jsem dobře. Film je naprosto dokonale spojen, každé slovo, od začátku do konce souvisí se vším, skvělá hra s divákem. Sice na začátku musíte přežít nudné vyprávění, ale věřte, že všechno má svůj důvod, vážně VŠECHNO! K tomu se přidali dokonalé herecké výkony (začínám mít Ethana čím dál tím víc rád) a úžasný konce, který vše završí a máme tu konečně film, který si zaslouží po dlouhé době plný počet. Na Predestination se kouknu určitě znovu a né jednou, vážně stojí za to se na něj kouknout. ()

Qitek

Luxusní podíváná (a ve své finální podstatě vlastně dost úchylná), o které čím méně víte, tím lépe. Je škoda že je tu spousta idiotů, která ve svých komentářích vlastně prozrazuje onen stěžejní "Uf efekt". ()

viperDavid

Aneb jak si dokonale můžeš posrat posranej život :) To se jen tak nevidí, tentokrát musím pánům scénáristům poklonit jejich zakřivený ptáky, protože tohle normální člověk prostě nevymyslí. To se totiž snad ani vymyslet nedá. Dobře pravda pravdoucí asi největší část pošahanýho příběhu odpracoval chudák spisovatel Robert ale díky jeho retardovaného mozku tu máme krásné nefalšované 4* ()

PeterNet

Pokud to někdo pochopil, nakreslete mi prosím plánek, kdo je kdo, kdy a kde doplněn o rozuzlení, jak to vlastně dopadlo. Pak možná hvězdu přidám. ()

Mr.Bulanek

Včera jsem dočetl povídku a bylo to takové jedno WTF? Pak jsem se dozvěděl o tomto snímku a dneska jsem se na něj bez odkladu podíval. Byl jsem velmi spokojen, hodně se držel povídky, spíš to byla povídka hozená na plátno s pár přídavky. A i když jsem měl povídku v hlavě a věděl jsem co a jak, tak si film pořád držel svoje motání. Miluju cestování v čase! ()

Ryuuhei

Film vesměs nedává smysl. „Postavy“ jednají nelogicky, nic není úplně jasně vysvětleno. Ale kruci... to zakončení si zaslouží o hvězdu více. Co je paradox, že souhrn povídky „All You Zombies“ jsem před několika lety už slyšel a již tam jsem nevěřil svým vlastním uším, jak může něco tak bizarního někdo vymyslet. A hle, máme tu adaptaci! Tedy, škoda, že nakonec postrádá většinu tolik potřebné logiky, leč je po stránce příběhu lidského docela pěkná. Ale co nepostrádá, tak úžasně „WTF“ vyvrbení, ze kterého nejednomu padne čelist na zem. 60% ()

Lachtaan

Byla dřív slepice nebo vejce? Prý kohout. Každý, kdo se seznámil s epesním seriálem Dark, bude vědět, o čem mluvím. A to že jeho zápletka, která se této otázce věnuje, je zde umocněna na desátou. Přiznávám, že jsem si ke konci musel raději dohledat vysvětlení, u takhle na mozek náročných děl je to ale občas potřeba. ()

plechulka

Trochu nevyrovnané, ale rozhodně zajímavé jako všechny "časovky", které nejsou scénaristicky odflinknuté.... Za sebe říkám, že jsem fór o vejci, slepici a kohoutovi neprohlédla hned zkraje a tak jsem si konec hezky užila. ()

hanagi

SPOILER! Sám sobě přítelem i životní láskou, rodičem i dítětem - a všechny role končí špatně - mizerné samožerství a hodně zmatený film, který nectí žádná pravidla žánru. I když uznávám, milovat jen sám sebe (i když v platonické rovině), je celkem častý jev. ()

elanius

(130/2014) / Haha, wannabe Nolanovka. Viem si predstaviť tento námet pod réžiou Nolana, tipujem, že film by mal aspoň akú takú hlavu a pätu. Pointa je perfektná, ako keď si ten had fakt do nekonečna žere svoj chvost. Chýbajú ale základné elementy: správna gradácia deja, schpnosť zakryť pointu trošku dlhšie (keď už som to v polke vedel aj ja:) a zmysluplné vyvrcholenie. oceňujem ale skvelú atmosféru počas celého filmu, ktorá sa proste podarila. (6/10) ()

marvan

Heinlein nebyl nikdy tvůrcem propracovaných fikčních světů, zato byl skvělý vypravěč. Není divu, že i filmové zpracování jeho povídky o jedné časové smyčce po logické stránce notně kulhá na obě nohy. Film o poznání sebe sama, o smíření se svým stínem a o nekonvenční lásce. ()

venison

Tak tenhle děsně schizoidní a naprosto neuvěřitelný příběh mě fakt vzal - překombinované až na půdu, celkem průhledné, ale originalitu, dynamiku a šťávu to opravdu nezapřelo. Naprosto bomba zážitek, i když moje mozkové buňky nejsou sto pochroupat, jestli je fyzikálně (po dějové linii) něco takového možné.. Mám ráda projekty Ethana Hawkeho :-) A ta Sarah Snook je bezva objev :-D Nebude pro každého, ale mě vážně bavilo :-D ()

Phietros

Chytlavé, nenásilně podané, příjemná hudba ve stylu počátku, ale ten konec zmatený, že musím shlédnout znovu, což byl asi záměr tohoto né moc akcí nabitého thrileru! Příběh opravdu nejlepší co jsem kdy slyšel:D vtáhnul Vás, překvapil, odhalil, asi nejlepší část filmu.. ikdyž to vyprávěla transexuálka! Ethan v roli agenta skvělí, pochybuju že by se jim do toho upsal někdo lepší. A Sarah Snook v roli ženy i muže skvělá, ale zas tak mě jako objev neočarovala! Závěr otevřený a tak se možná dočkáme někdy pokračování, které by mohlo bejt akčnější! 70% ()

majxik

Wow, tomu se dá říci pěkně zamotaný film. Ale ne, to jakým způsobem je film vyprávěný je super, příběh se nejdříve trochu zamotá, pak se zase rozmotá a nakonec je křišťálově jasný, aby se zase zamotal a nechal nás přemýšlet. A Sarah Snook mi v tomto snímku přišla pěkná a roztomilá. Rozhodně jedna z lepších sci-fi poslední doby. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?