Predestination

• Česko Paradox času (více)

Rakosnicek77

Agent cestující časem, zabraňuje zločinům dřív, než se vůbec stanou. Kariéru má ukončit polapením zločince, jenž mu neustále uniká, původce bombových útoků, kdy ten největší v roce 1975 připraví o život na 10 tisíc nevinných lidí. Do boje se pouští i za pomoci svého mladšího já a celé to nakonec dostane takové grády, že jsem se fakt celkem pobavil! Bylo to tak mistrně propletené, že se nedalo předvídat, jak se bude děj dále vyvíjet a tak to bylo po dlouhé době zase žánrově době zvládnuté dílko, kterých bych uvítal mnohem více! Bohužel jich ale je jen jako šafránu! ()

ben666

Tak tohle nee, velké zklamání. Skoro hodinu sledujeme jak se ženské stává chlap, to néé fakt néé. Je tu sice pár skoků a paradoxů ale i tak mě film zklamal, dokonce i konec mě moc nepřekvapil. ()

Kaluž

Heinleinovu předlohu jsem nečetl, ale počítám, že bude plná podobných WTF paradoxů jako tenhle snímek. Což v tomto případě není vůbec na škodu, protože je to natočeno s citem a očividným zápalem pro věc, autorům nikde nic moc neuniká, Hawke zase hraje jako o život a děj se v poslední třetině šine střemhlav k finálnímu monstrparadoxu. Na jedno posezení dobrý. ()

MATADOR

Vlastně jsem čekal něco ve stylu "Looper" s Brucem Willisem, ale jelikož ten je již dlouho za zenitem, tak přichází Ethan Hawke. Toho v poslední době docela vyhledávám a líbí se mi jeho herecké, neutrální nasazení a rozsah žánrů ve kterých se vyskytuje. Predestination je dalším filmem z širokého zástupu o cestování v čase, napravování, opravování nebo tak podobně. Přesto se film na motivy povídky povedl, popravdě jsem ani nedutal, když jsem sledoval příběh záhadné postavy, která přišla do baru. Všechno to do sebe krásně zapadá a i když se všechno absolutně v průběhu změní, zkomplikuje a vyháže spoustu otazníků, je výsledek více než překvapivý. Malý, velký film se vším všudy i Movemberovským Hawkem. Palec hore! ()

PogoJoe

3,6/5 || Fakt bezva pocit, když to na konci všechno docvakne a při titulcích, kdy si to vše znova přehráváte v hlavě zjistíte, že to vlastně dává logický smysl. Skvěle vymyšleno, solidně natočeno = fajn scifárna. ()

Helo

Nejradši bych tomu napálil 5*, za snad nejzajímavěji vymyšlenou časově paradoxovou dějovou linku, co jsem kdy viděl. Cosi mi v tom však brání. Možná to, že hlavním tahounem je vlastně jen dobře zacyklený scénář, který má pravděpodobně na svědomí Heinlein (knihu jsem nečetl, takže nevím, jak moc je to dle toho) ale filmově se jedná o průměr. Také každému musí dojít celá pointa dávno před jejím finálním odhalením ( i když ono to možná šokující odhalení už ani být nemělo, to by museli mít diváky za tupce). Na druhou stranu člověku v půlce dojde první odhalení, pak mu dojde další, pak další a pak další a pak další a pak další a všechno to vlastně dává skoro i smysl, až si začne říkat, jak dokonale vymyšlený to celý vlastně je. A čert vem paradox nekonečné smyčky/kruhu/hadapožírajícoho vlastní ocas, který zde byl ještě silnější a násobnější, než v Interstellar. ()

stration

Zase mě toto téma nezklamalo. Jako každý jsem si první tři čtvrtě hodiny říkal, že jsem si snad pustil jinej film, aby se to v závěru rozjelo na plný obrátky že člověk nestíhá ani vnímat letopočty. Rozuzlení jsem ale odhadnul předem, i když jsem čekal , jaká bude ona finální scéna. Jestli to celé dává nebo nedává smysl je mi celkem jedno. Hlavní je, že jsem spokojený a určitě si vychutnám další zhlédnutí. Mě ty časový paradoxy prostě baví. ()

FilmFan24

Co bylo dřív: Slepice, kohout anebo vejce? Celý film postavený na paradoxu! Slušná atmosféra v dialozích prakticky tří osob. Když se ale paradoxně začnu zabývat logikou premisy cestování časem, nesedí mě tam novinové výstřižky událostí, které se paradoxně díky provedeným zásahům stát nemohly...To je ale paradox! ()

runner85

Ešte sa mi nestalo aby som si počas filmu hovoril v kuse WTF a pritom som sa celý čas bavil na tom ako sa dej dá poriadne zamotať. Jednej veci sa ale držím Ohľadne onoho cestovania v čase som zástancom, že minulosť sa meniť nedá, akurát v nej môžeš dakoho popodstrčiť k tomu aby sa sled nastávajúcich vecí nemenil a všetko išlo tak ako sa už raz stalo. Celková logika ale vo mne zanecháva zmiešané pocity.... bolo by to aj za 5* ale jednu hviezdu zrážam za tie prasačinky ktoré tam boli ... ()

Trevor

Napriek tomu že film prinesie očakávané rozuzlenie je práve záverečných zhruba 20 minút najlepšie zvládnutou časťou filmu. Úvod bol pomerne nudný aj keď k pochopeniu celého filmu potrebný no napriek pomerne dobrej atmosfére celkovo nenaplnil moje očakávanie a bol miernym slamaním... ()

salalala

Poměrně zajímavý počin, v němž bratři Spierigové tak trochu podlehli dojmům o vlastní genialitě a doplatili na určitou zahleděnost do sebe sama. První polovina je fantastická, a i když se v ní jen mluví, má svěží tempo a rozehrává tak atraktivní příběh, vůbec nenudí a naopak láká k dalšímu sledování. Pak ale tvůrci začnou vršit další a další odhalení, která není možné na první dobrou pochopit, zároveň ale občas postrádají smysl. Postupem stopáže se tak snímek mění v jeden velký mindfuck, v němž se dějí zvláštní věci a je v něm možné absolutně vše a rýsuje se bizarní pointa, které je těžko uvěřit. Ethan Hawke je v hlavní roli velmi dobrý, Sarah Snook je nicméně ještě lepší a naprosto výborně zvládá i mužskou roli a právě dialogy těchto dvou aktérů patří k nejlepším momentům celého filmu. Predestination je docela originální sci-fi, které chce být zároveň chytré a v závěru se utápí v řadě více, či méně uvěřitelných zvratů, čímž se trochu sráží, rozhodně se mu ale vyplatí dát šanci, navíc má potenciál na lepší hodnocení po opakovaném zhlédnutí, v němž si možná divák všimne některých detailů, které mu unikly. 60 % ()

Dont

Originální film, zejména námětem a vůbec využitím časových paradoxů. Zajímavě poskládaný scénář. Film se odlišuje od běžné produkce a je vidět, že hodně diváků to dovede ocenit. ()

L_O_U_S

Rozhodně zajímavé, nutno vidět vícekrát. Film jako by se sám snažil působit dojmem, že všechno je předurčeno a svobodná vůle neexistuje, takže postavy se chovají jen jako figurky ve hře na paradoxy. Odlidštěná anabáze postrádající začátek a konec. (1 122.) ()

dee-key

Kvalitní sci-fi (?) se slušnou atmosférou a lehce předvídatelným dějem. Jelikož je celá první polovina jen okecávačka a jelikož ta holka je Listr (čímž jsem asi všem fandům Trpaslíka vyslepičil pointu), asi se na to už znovu nepodívám a proto musím dát jen tři. Ale jako film mě to dobře zabavilo. ()

GILLWANDER

Čo bolo skôr? Sliepka alebo vajce? Kohút... Námetovo film prináša novú záľubu prekvapovať aj desať minút pred koncom. Bratská réžia je trochu povolnejšia a pripisuje si dosť zbytočných chýb na konto. Scenár je dobre spracovaný a dialógy sem tam nudia svojou dĺžkou. Čo najviac ale drží film po kope je nápad. Uskutočnený, zaujímavý a polozdrvujúci. Film by sa dal považovať za dobre rozčlenený, úvod je neistý a pomerne pomalý, stred ukazuje viac a záver sa s nami nemieni hrať a ukazuje všetky svoje tromfy. Puzzle skladačka, pri ktorej po každom novom dielci zisťujete viac. Až záver vám ukáže obraz v skutočnej podstate...Herec Ethan Hawke si drží svoj áčkový nadštandard a exceluje svojou prostosťou. Zvyšný herci iba doplnkový... Technicky film nedáva svetu nič čo by tu ešte nebolo. Kamerový filter je rovnaký, strih je rovnaký, nič čo by sa dalo nazvať autorským rukopisom. Réžia je z hľadiska vycibrenosti tuctová a má dosť hluchých a slepých miest... Po usporiadaní všetkých myšlienok som sa priklonil k názoru, že film technicky na takej istej úrovni ako ostatné iné sci-fi ale popritom odlišný svojim perfektným nápadom nemôžem ohodnotiť priemerom. Takže udeľujem 4*. 80% ()

TheDon

Ethane, co jsi to vyvedl(a) ? První půlka filmu dokonale nudná, člověk čekal, že ho ta druhá rozseká na nanočástice. Rozsekala. Tím jaká to byla nebetyčná sračka. Tohle nemůžete myslet ani vážně. Jeden z nejhorších filmů jaký jsem 2014 viděl. A to miluju sci-fi. 10% ()

dyfur odpad!

...celá téma cestovania v čase nezvládnutá,nemá to logiku,absolutne žiadna logická súvislosť....vrati sa v čase,aby ako muž sa zoznamil so ženou,ktorá je vlastne on,ked bol ešte žena -maju spolu dieťa z ktorého vyrastie žena,ktorá bude on potom ako sa dá preoperovať na muža......tak aby to bolo jasné.....je to kravina,ale presne toto tam je -okrem iného teda..... ()

honajz2

Já nevím. Ona už celá ta sekvence v baru je podivně napsaná a i když se to snaží tvářit hrozně divně, začne být časem celkem jasné, jak se to s postavami vlastně má a úplně největším problémem je, že vše končí "šokem" z odhalení pointy, ale dál to nejde. Takže to stojí jen na pointě, nemá to hlubší myšlenku, žádnou snahu být něčím víc, prostě to chce jen "šokovat" tím, k čemu to dospěje. A to bude fungovat jen napoprvé (pokud nejste zastáncem spousty genderů) a když vytušíte která bije tak možná ani to ne. Pro mě to byl skvěle natočený a skvěle zahraný film, který má určitou podmanivost i přes pár divně vedených scén a na jedno zhlédnutí mi za to stál, ale rozhodně to není nic, co bych potřeboval vidět znova nebo z toho měl výraznější zážitek. Je to prostě takové, no... jakože jo, ale taky no a co. Slabé 3* ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?