Zatímco se po Americe šíří virová pandemie, Wade Vogel (Arnold Schwarzenegger) pátrá po své dceři Maggie (Abigail Breslin), která utekla z domova. Když ji objeví na uzavřeném nemocničním oddělení, ihned ji odveze domů. Tady ale Maggie zažívá bolestnou proměnu v zombie. Wade je odhodlaný nevzdat se své milované dcery tak dlouho, jak to jen půjde, a odmítá ji vydat místní policii. Pomalu nastává čas, kdy bude muset vzít věci do vlastních rukou. (Bontonfilm)

venison

Na "Maggie" jsem se hodně těšila, ale to jsem neměla dělat.. Téma bylo extrémně zajímavé a dalo by se z něj vytřískat suprové psychologické drama s hororovými prvky.. To by tam ale nemohl hrát Arnie, který je dobrý toporný komediální xicht nebo kamenný akční hrdina, ale špatný charismatický herec, který má podat nějaký emotivní výkon.. Navíc Abigail Breslin, kterou jsem milovala jako roztomilé dítko, si zatím v "dospěláckých" rolích nevede příliš silně.. Celkově se příběh táhne, postrádá děj.. Nudná depka, která se doplazí do nevyhnutelného konce.. ()

Phietros

Arny ukázal, že umí točit na svůj věk i odpovídající filmy. Ve filmu hraje tatku, co se v apokalyptickém světě nechce vzdát své nakažené scery, které se postupně šíří virus v těle. Začátek velice slibný, ale film nejde cestou a nesnaží se ze sebe dělat akční apokalypsu, pointa filmu je čista vztah mezi otcem a dcerou.. 55% ()

noriaki

Dřív když se napsalo že se Arnie nehodlá vzdát své dcery, tak to znamenalo, že se k ní prostřílí skrz Val Verde, a neobejde se to bez vyskočení z Boeingu a krmení srnečka. Doba pokročila, takže se námět realizoval v zádumčivém dramatu s pořádnou porcí deprese a hutnou vrstvou zmaru. Atmosféře jeho herectví neuškodilo, ale kupodivu prospělo. Od Maggie jsem nečekal skoro nic, ale o to víc mě tahle velice nápaditá variace na zombie žánr potěšila. Jestli se ovšem o něčem takovém dá říct, že to někoho potěší. ()

Trustme

Tohle není hraný film o problémech dospívající Maggie Simpsonové a ani akční thriller s Arnoldem Schwarzeneggerem, kterému zombie unesou dceru. Maggie je nízkorozpočtový video film, který díky Arnoldovi uvidí dostatek lidí, aby se zaplatil. Takže je to taková Arnoldova charita pro nezávislé tvůrce, kde se i spolupodílel na produkci. Arnold není dramatický herec, takže se klidně mohl angažovat v tomto zádumčivém popocházení po místnostech a beznadějně se tvářit na kameru v detailu. To není herectví. Určitě zde nebudu hořekovat nad tím, jak je možné, že Arnold hraje v takovém filmu. Naopak vítám každou jeho filmovou aktivitu, kterou neodpustitelně promeškal politickou kariérou. Jen tenhle žánr a styl opravdu není šálek mé kávy a budu natolik gentleman, že nepokazím zdejší hodnocení. Zhlédnuto z povinnosti a zvědavosti. ()

Prekarkar

Jedna z nejhoších kamer, co si v poslední době vybavuju. Ani "božský Arnold" tomu nepřidal. Hudba nevkusná, nekorespondující s dějem. Chaotické, neumělé dílo. ()

hroubek

Na režisérský debut hodně slušná práce. Henry Hobson natočil zajímavý film a ukázal, že i Arnold zvládne civilní polohu, když po něm nebude chtít, aby pronášel srdceryvné dialogy plné lásky a něhy, protože v jeho podání prostě nefungují, ať se Arnie snaží sebe víc. Film by se dal přirovnat k pomalejším epizodám z The Walking Dead, akorát bez trapného objevování se chodců a jejich následného rozsekání či zastřelení. Maggie se snaží o civilní pohled na nákazu a o tom jak se lidé vyrovnávají se ztrátou svých blízkých, než se promění. Samotná proměna není rychlá jako u ostatních filmů v tomto daném žánru, a díky tomu má Maggie výhodu, že má čas na to, aby se pokusila získat naše emoce. A vychází jí to tak na půl. Film má své tempo a atmosféru, ale doslova se vleče a ve své podstatě tam není nic co bychom před tím neviděli, krom civilního Arnolda. Abigail Breslin je poměrně fajn, ale je vidět, že má navíc. Arnie je tady v pohodě a neměl jsem s ním problém. Ve filmu chybí nějaký zvrat nebo scéna, která by film posunula někam výš a udělala z něho něco zapamatovatelného. Maggie není vůbec špatný a rozhodně jsem zvědavý s čím příjde režisér zas. ()

VanTom

Zombie (i když to slovo tu ani jednou nepadne) nákaza trochu jinak - v pozvolném, lyricky poetickém tempu se jedna rodina vyrovnává s onemocněním pubertální dcery a duševně sama sebe připravuje na to, jak za několik málo týdnů bude čelit nevyhnutelnému. Což mne zpočátku tedy moc nechytlo, ale postupně se emocionální drápky zaťaly poměrně hluboko. ()

zdenny

Film o otci, který odmítá přijmout, že se jeho milovaná dcera mění v zombie, je dobrý: a) pokud v něm hraje Arnold, b) pokud je alespoň protkán akcí a hororovými prvky. Pokud existuje jen a, není to dobře. Film byl až moc melancholický, snový a trochu psychologický. Jedno pozitivum ale tento film má a to, že ukázal, že Arnold opravdu umí hrát i dramatické role. I když zde mohl předvést jen málo poloh - většinou tedy vnímavého a chápajícího tatínka, který si celý film vykládá se svou dcerou a vypravuje jí příběhy ze svého dětství. Alespoň zde Arnold svůj talent ukázal a myslím si, že se stářím přišla i trochu jiná herecká poloha. ()

Mishqo

50% ... Zombie filmov je už toľko, že vždy cením ak sa objaví nejaký s iným prístupom, inou perspektívou a zobrazením z iného uhla. Tento film tomu aj zodpovedal, ale forma akou je nápad podaný je veľmi chabá. Je to nesúrodé a hrozne sa to snaží tlačiť na emócie až tak, že to nepôsobí príliš prirodzene. Škoda. A vy čo ste zvedavý len na zombie jatky, tak to ani nepozerajte. ()

bizz_mjc

Horor ani z dálky dálkový, drama oklikou, thriller vteřinu. Ňák mě tohle atmosférický zombie loučící "emíčko" úplně neoslovilo. ()

zigíš

jemně do artu střižená melancholie, formálně (a emotivně) naprosto odzbrujující, téměř dějuprostá (!) a ten netriviální arnieho výkon rozhodně není dílem náhody, nebo snad zázračně nalezeného hereckého talentu, leč pevným režijním vedením debutujícího režiséra ..víc drama než horor a víc spokojenost než její opak (80%) ()

Killda

Podmanivá atmosféra, netypické drama, Arnie ve vážné roli! Je jedny z aspektů, proč mě snímek oslovil. Minimalistické filmy mě prostě baví. Pro někoho nudné, pro jiného atmosférické a zábavné... a jako režijní debut vlastně dokonalé. ()

klima777

Rodinná pouta. Krev a půda. Slzy amerických patriotů. Druhá (protekční) hvězda je za škodolibý pozdrav Larsově lišce.----- Hobson se však zdá více než zručný, tak třeba ještě uvidíme... Příště prosím skutečné emoce namísto cukrkandlu. ()

ghatos

Šedé rodinné komornější psychologické drama. Fungují tam ty nejběžnější americké stereotypy, nejklasičtější prostředí, úplně nejvíc předvídatelné charaktery, nejprofláknutější citové vzorce (mě vadí ta přepjatost, nesoudnost)... . Z hola nic originálního, odlišného. Arnold nebyl špatný. Podobné role by mu i seděli, ale chtělo by to ambicioznější projekt, případně tvrdší režisérský přístup. 45%. ()

m.a.t.o.

„Wade, zamysli sa nad tým, čo si musel urobiť dnes a čo možno budeš musieť urobiť v budúcnosti." Arnold Schwarzenegger v rodinnej zombie dráme. Kto by si to bol pomyslel pred takými 15 rokmi? Vlastne mne by to nenapadlo ani pred rokom. Vyzerá to tak, že v kariére každého herca príde čas, kedy si chce vyskúšať nejakú dramatickú/charakterovú úlohu. Či sa to Arniemu podarilo je ťažké posúdiť. Väčšinou sa tvári zamyslene, zádumčivo, vyroní štyri slzy, killne troch zombíkov a sivá briadka mu dodáva na väčšej vážnosti, než zvyčajne. Ale či je to možné označiť za herectvo, to fakt neviem. A vlastne to ani neriešim, pretože keby hral postavu Wadea hoc aj držiteľ Oscara, veľmi by to nepomohlo. Film totižto neponúka nič nové. Snaží sa vsadiť na atmosféru, no tá zas nie je tak silná, aby diváka pohltila, a tak sa z Maggie stáva iba obyčajný nudný film, akých sa v Hollywoode natočia za rok mraky. 35 % ()

Lukyn007

Velká škoda. Takovej potenciál a téměř nevyužit. Téma je nosné a originální, o tom žádná, ale emocionální pecka to prostě není. Breslin super, i ten Arnie se fakt snaží, ale výsledek lehce nadprůměrný. 60% ()

Pedross800

Ufff, tak tohle malé nezávislé artové zombie drámo se mě zarylo pod kůži hodně hluboko. Ponurost, deprese a bezvýchodnost na mě z této silně atmosférické a melancholické věcičky skočila hnedle zkraje tak silně, že jsem se tím nechal totálně ovládnout a sledoval ten pomalý a smutný příběh skoro bez dechu. Na mě to opravdu silně zapůsobilo, ty skvělé záběry, hudba tak depkoidní, že už z ní by si člověk brzo hodil mašli a k tomu Arnie HRAJÍCÍ otce v té bezvýchodné a tíživé situaci naprosto bravurně....s minimem slov, o to více mimikou a gesty. Tohle bych do Terminátora nikdy neřekl! No a Maggie? Ta holčina byla vynikající. To jak se měnila přímo před očima, to bylo vskutku depresivně okouzlující a zároveň silně bolestivé. Výborná pocitovka, ale už nikdy více..... ()

cpt.Lynch

Úzkostná a bezútěšná atmosféra blížícího se konce. Arnie tuhle roli zvládl dobře. Ale celkově je to hrozně pomalé a nudné. 2,5* ()

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)