Jako malý kluk byl Louis pěkný sígr, jeho výhodou bylo, že před následky svých činů dokázal skoro vždycky utéct. Toho si všiml jeho starší bratr Pete, kterého napadlo, že by běžecký talent mohl využít na závodní dráze. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku. Když během jedné záchranné operace jeho stroj spadl do oceánu, byl Louis jedním ze tří členů posádky, kteří havárii přežili. Víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, ta loď byla japonská. Zamperini se ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se Louisovi ještě zhoršily, když se jeho věznitelé dozvěděli, že je to slavný sportovec. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. (CinemArt)

eexDon

Für mich - 75%, - /občas to sice sklouzávalo do poválečného vyřizování japonsko - amerických účtů - Amíci jenom hodní, Japonci jenom svině, ale co už, takové průměrné, celkově ničím nevybočující z řady/, + /Jack hrál slušně, japonec Watanabe správně zavilý Američanobijec a skoro žádný patos ve scénách a dialozích - bože, díky za ty dary/, hodnocení - těsně nadprůměrný obstojný film o velice zajímavém chlapíkovi, co se nikdy, ale opravdu NIKDY nevzdával, celkem to ušlo ()

paulusm

Tento film bych asi míjel nebýt toho,že moje oblíbená skupina Coldplay psala titulní píseň k filmu.Když jsem se dočetl,že režii měla Angelina byl jsem o to víc zvědavý co z toho vzniklo.Musím konstatovat,že velmi slušný film se skvělým Jackem O´Connellem a velmi působivým příběhem .Přes zajímavý pohled kamery z pohledu pásky na očích a několik hrdinských scén musím ovšem hodnotit jako zbytečně zdlouhavou a chvílemi nudnou podívanou,ale pořád mi vychází 4hvězdy a doporučení. ()

Brain32

Nečekal jsem moc a dostalo se mi toho mnoho :) perfektní příklad pevné lidské vůle a touhy žít. Scéna se zvednutím prkna nad hlavu s vypětím všech posledních sil od Louise je pro mě jeden z nejhezčích momentů moderní kinematografie, zkrátka jeden z těch momentů pro které filmy miluju. Stejně tak i konečný prolog se Zamperinim. ()

io.

Je to prostě životopisný film. Zajímavý příběh. Kvůli tomu, že tam dvakrát přeletí střílící letadlo bych to hned nenazýval akčním. Pěkné to je, udělané je to taky dobře, poselství pro příští generace zůstalo uchováno, pokud ovšem příští generace pochopí, co jim chtěl Luis vlastně říct. ()

Ganka

Angelina je dobrá herečka, ale jako režisérka za moc nestojí. Příběhy ze zajateckých táborů mě většinou baví, ale tohle bylo v celku o ničem. Mimo to, že to bylo bruálně patriotické a brutálně dlouhé, tak to taky bylo brutálně brutální. Nic co by ve mě zanechalo nějakou vzpomínku. ()

Drkolnov odpad!

Angelino, potlesk. Sehnat tolik peněz na tuhle slátaninu - to musela být kolena otlačená. Srovnatelné pouze s ruskými předzvonkoklíčovými dobami. Kýč na kýč, USA nesmrtelné, apod. naprosto zabitý čas ()

concepcion

Nenavist je velmi silna a zla. No odvaha, dobro a laska este silnejsia. Pretoze zlo a nenavist cloveka postupne nicia, ale dobro statocnost a laska ho naopak zveladuju a posilnuju. Som velmi rad, ze v roku 2014 bol vytvoreny film s takymto peknym a bohatym obsahom. Bol spraveny podla skutocnej udalosti. Reziu si na starost zobrala krehka A. Jolie, aj napriek tomu, ze sa odohrava v drsnom zajateckom prostredi pocas druhej svetovej vojny. Film je jasnym dokazom toho ze odvazny a NEZLOMNY clovek ma velku silu, a dokaze motivovat nielen seba ale aj ostatnych okolo seba. ()

zajic28

Velmi dobře natočený film. Sice nejsem velkým fanouškem filmů s vojenskou tématikou, ale tenhle mě oslovil a určitě stojí za shlédnutí. Překvapuje mě, jak dobře je zachycena síla lidského ducha. Hlavní hrdina i přes hrůznosti co se mu děly, zůstal silný a nevzdával se. Good job Angelina 🙂 ()

rmar

Neuvěřitelný životní příběh, zajímavé psychologické proměny postav, zoufale nudné zpracování. Angelina Jolie by se asi raději měla držet hereckého kopyta. Pasáže, které si snad přímo říkaly o akčnější nebo jinak zajímavé ztvárnění, které by vzbudilo soucit s postavami, se jí povedlo zrežírovat tak nudně, že jsem se modlil, ať už ta část filmu skončí. Například více než měsíční plavba na člunu snad byla natáčena v reálném čase. Pokud se délkou scény snažila režisérka naznačit, jak dlouho tam hrdinové trpěli, tak se jí to příliš nepovedlo, protože v kině při této scéně trpěli spíše diváci (ale ne ze soucitu s postavami, nýbrž ze strachu, že jde o nekonečnou scénu). Více než dvouhodinnová stopáž asi mluví za vše. Film jako celek (kromě zmíněných nedostatků) dobrý, příběh poutavý, hrdiny vám bude na konci i líto, ale líto vám bude také ztracené půlhodinky, o kterou mohl být snímek klidně kratší. Tento film bohužel hodně dolů táhne režie a částečně asi i dlouhý scénář, prostě vše, co ovlivnilo „nataženost“ filmu. Kvůli tomu nemůžu dát více než 60 %, ačkoliv by si to tento silný lidský příběh zasloužil. ()

somme

Na tyhle filmy mam slabost.. a hlavne velky obdiv vsem tem co tyto veci skutecne zazili. Pro me nepredstavitelne. Takze filmove tezko rict,kazdopadne musim uznat, ze to podle me Angeline jde lip za kamerou nez ten jeji jeden vyraz pred ni...A jen technicka, to je v tech taborech fakt vzdycky kazdej den tak nacesali a oholili?A kdyz se vratili domu tak vypadali jako kdyz odlitali?...no,jen me to zarazilo ()

stuj

Nakonec to bylo lepší, než se ze začátku zdálo. Pravda, některé scény byly moc přepísklé ve stylu: "Já přežiju všechno!", ale přesto to vtáhlo. A herci (hl. hrdina vs. hl. enemák) taky zaujali. Nenáročné 4 hvězdičky. ()

PowPow

Nedostatečný materiál na tak dlouhý film. První část je sportovním dramatem, které je ale naprosto průměrné - podceňovaný kluk se stane šampionem, bez jakéhokoli zvratu nebo děje. Existuje řada lepších, daleko propracovanějších sportovních dramat. Druhá část ukazuje ztroskotání, které by samo o sobě mělo být nervydrásající, ale je spíš uspávající. I na toto téma už existují lepší díla. A pak vás čeká jen vězeňské drama bez špetky originality anebo alespoň malého zvratu. Platí totéž, mnohem lepších vězeňských dramat by se také pěkných pár našlo. Ten film vlastně nezapadá do žádného žánru a chybí mu jakýkoli nápad. ()

KalimeroI

Trošku povídavé, ale hezký příběh. Watanobi vnuci se musí stydět za svého dědečka, kdežto v USA ne. A to to byl Američan od Verony. Damm on Japs....Atomovka na ně malá. Prsatice se jako režisérka předvedla. ()

PhoenixTears

Naprosto fenomenální podívaná. Luxusně natočený film, který obsahuje vše, co by měl životopisný snímek mít. Herecký výkon Jacka O'Connella byl velmi přesvědčivý. Je vidět že i herecká hvězda Angelina Jolie, která film režírovala to umí. ()

OtokPag

Japonský hudebník předvedl parádního záporného šmejda. Spojenečtí zajatci to neměli jednoduché. Film si zaslouží víc, než zatím 72% ()

Coeni píší internetový thriller

15.01.2015

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)