• Big Bear

Filmy, kde se pohybují nadpřirozené bytosti ve formě andělů, průvodců či dokonce sama smrt atd.. mám rád. Proto jsem se na tohle dílko Alice Nellis těšil. Dokonce jsem si říkal, že díky andělům by mi mohlo být lépe stravitelným. Pro mně jsou filmy Alice Nellis něco jako filmy v polštině. Většině děje a díky i příbuznému jazyku sice člověk filmu rozumí, přesto je v tom cosi co prostě neprojde... Andělé všedního dne byli zvláštní. Začátek byl fajn i jejich rozprava o tomto století. Čtveřice bytostí nás seznámila s kupou postav, přičemž nám bylo sděleno kdo za jak dlouho zemře a proč. Jejich úkolem bylo pokusit se douspořádat jejich životy a splnit jim nesplněné sny před jejich odchodem. No nebudu vás napínat, jeden z hrdinů nikdy nezažil orální sex a tak se andělé ! pokusí mu toto v posledních hodinách nějak zajistit pomocí různých vnuknutí atd.. lidem, kteří se pohybují kolem odcházejícího... Rovnou říkám, že andělé a orální sex mi prostě nejdou do sebe a to se nepovažuji za nějakého upnutého stydlivku. Andělé navíc v půlce filmu ( Dyk) začnou pochybovat o svém poslání a o svých nadřízených což mi už úplně přišlo mimo. Film mohl fungovat dobře i bez andělů, kteří tam spíše rušili. Skvělá byla Melíšková (ale to už vím dávno) a skvělej byl i Bolek, který když ze sebe nedělá idiota na farmě, tak ty ryze lidské role stále ještě umí skvěle. Za mně je to jen za dvě karty s anděly. * *(13.4.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Až v den mé předpokládané smrti začnou kolem mne pobíhat Andělé všedního dne a dávat mi všelijaká vnuknutí, tak pochopí marnost svého jednání. Jsem totiž chlap, který nechápe náznaky, vlastní pocity jsou mu ukradené a Anděla by nepoznal, aby kdyby od něj dostal nafackováno křídly. Tohle zkrátka nebyl snímek pro mne, protože nejsem takový masochista, aby mne bavilo sledovat životní trápení několika lidí najednou a pochvalovat si přitom, že jsem v tom marastu zahlédl jakousi naději.(29.7.2015)

• maverick10

Andělé všedního dne, začíná a končí jako všední průměrný zabahněný český film, všední české kinematografie. Zajímavý potenciál příběhu je doslova ubitý všedností a laciností nevýrazného vyprávění. Český film si potrpí na značku všední-ze života. A ikdyž se v příběhu vyskytují naprosto nevšední a naprosto netypické postavy všedního dne, všechno pokračuje, tak jako už posledních pár let. Naprosto všedně, nudně, šedě. Těšil, jsem se, že andělé v příběhu, budu pojatí naprosto nevšedně, avšak kdyby mi někdo během filmu, řekl, že ony 4 postavy jsou jen návštevy, klidně bych jim to uvěřil. Jejich účel byl nejasný a jejich jednání poněkud křečovité a nedomyšlené. To co tvůrcům v luzích a hájích naší kotliny chybí, je trocha té fantazie. Točit všední film o všedních lidech, dokonce ikdyž jsou to andělé, je smutná ukázka úpadku fantazie.(11.10.2014)

“Štěstí je... čas.“ Dalším ze svých nenápadných příběhů se nám Alice Nellis spolu s Michalem Vieweghem, za sugestivního hudebního doprovodu Michala Novinskeho (to je už podruhé, co jsem u Alice Nellis zaznamenala šťastnou ruku při výběru hudebního skladatele) pokusili připomenout, že žádný den není všední a že na to příliš často zapomínáme. V každý, i ten zdánlivě nejobyčejnější den, můžeme potkat někoho, kdo nám změní celý život, prožít něco, na co nikdy nezapomeneme, ale také se rozloučit s někým, koho jsme měli rádi. A také, že je nutné naučit se odpouštět, sobě i druhým. Někdo tu hezky poznamenal, že Andělé jsou nositeli naděje, že věci lze změnit, když chceme… Možná tomuto snímku ledacos do dokonalosti chybí, možná je ten příběh lehce klišoidní, povrchní, ukazuje nám obecně známé pravdy, ale když my na tyhle hlouposti opravdu tak často rádi zapomínáme... “Pokiaľ ešte chápeme, ako sme mohli niekoho milovať, tak sme vlastne stále eště zamilovaní…(1.12.2015)

• Slarque

Rozhodně nebudu cílový divák tohoto filmu, ale i tak pochybuji, že se s tímhle scénářem dalo udělat něco, aby film stál za koukání. To se pak herci (Polívka, Bydžovská, Kronerová) mohou snažit, ale stejně diváka osud jejich postav nezačne zajímat. Jedinou výjimkou je Klára Melíšková. A opravdu si nejsem jist, zda je o třídu lepší herečkou a dokázala polidštit další papírově placatou figurku, nebo měla kliku a dostala jedinou lépe napsanou postavu ve filmu. Ze čtyř andělů stojí za zmínku jenom Vojta Dyk, který je aspoň občas vtipný.(24.1.2016)