• zette

Nepochybuji o tom, ze Alice Nellis tocit filmy umi, zde se ji ovsem vyber scenare nepovedl. Asi nejsem jediny, ktery si mysli, ze by se mohlo jednat o pomerne slusne drama, pokud by bylo cele bez andelu a jejich, vylozene trapnych dialogu. Z hercu me nejvice zaujala Klara Meliskova, u Polivky chapu, ze vzhledem k jeho zivotni situaci potrebuje hrat, uz ale nejsem presvedceny, ze ma filmum jeste co dat... Pekna hudba. Od Viewegha jsem nic necetl, videl jsem ale vsechny filmy, ke kterym psal scenar a az na Roman pro zeny to temer vzdy byla pohroma.(2.1.2016)

Andělé všedního dne jsou milým rozvířením filmových vod české kinematografie. Alice Nellis opět příjemně našlapuje do dramatické tvorby za pisatelského doprovodu Michala Viewegha. Andělé jsou jistojistě stále kolem nás, jen my si to ve své uspěchanosti čím dál méně uvědomujeme. Jsem zvědav jaký anděl strážný má na starosti mou schránku bytostně spjatou se Zemí i doufám, že je zasypán minimem pracovní činnosti a má dost času na andělské zevlování.(1.10.2014)

Na začátku velká spousta postav, ve kterých má člověk trochu zmatek. V průběhu nekonzistentní překlenování mezi dramatem a trpčí komedií. Místy nekvalitní herecké výkony (Labuda, Javorský, Polívka, Bydžovská a Melíšková OK). Závěrečná "hluboká" pointa ve smyslu 'všechno zlé je k něčemu dobré'. Takoví jsou Andělé všedního dne (dodal bych 's iPadem') - film, který se snaží pohladit na duši - nebo tak něco. Na Alici Nellis trochu plytké... řekl bych. Snímek vhodný pro zpříjemnění víkendového večera, ničím neurazí, ale rozhodně diváka nedonutí nijak zvlášť hloubat.(8.10.2014)

• Big Bear

Filmy, kde se pohybují nadpřirozené bytosti ve formě andělů, průvodců či dokonce sama smrt atd.. mám rád. Proto jsem se na tohle dílko Alice Nellis těšil. Dokonce jsem si říkal, že díky andělům by mi mohlo být lépe stravitelným. Pro mně jsou filmy Alice Nellis něco jako filmy v polštině. Většině děje a díky i příbuznému jazyku sice člověk filmu rozumí, přesto je v tom cosi co prostě neprojde... Andělé všedního dne byli zvláštní. Začátek byl fajn i jejich rozprava o tomto století. Čtveřice bytostí nás seznámila s kupou postav, přičemž nám bylo sděleno kdo za jak dlouho zemře a proč. Jejich úkolem bylo pokusit se douspořádat jejich životy a splnit jim nesplněné sny před jejich odchodem. No nebudu vás napínat, jeden z hrdinů nikdy nezažil orální sex a tak se andělé ! pokusí mu toto v posledních hodinách nějak zajistit pomocí různých vnuknutí atd.. lidem, kteří se pohybují kolem odcházejícího... Rovnou říkám, že andělé a orální sex mi prostě nejdou do sebe a to se nepovažuji za nějakého upnutého stydlivku. Andělé navíc v půlce filmu ( Dyk) začnou pochybovat o svém poslání a o svých nadřízených což mi už úplně přišlo mimo. Film mohl fungovat dobře i bez andělů, kteří tam spíše rušili. Skvělá byla Melíšková (ale to už vím dávno) a skvělej byl i Bolek, který když ze sebe nedělá idiota na farmě, tak ty ryze lidské role stále ještě umí skvěle. Za mně je to jen za dvě karty s anděly. * *(13.4.2015)

“Štěstí je... čas.“ Dalším ze svých nenápadných příběhů se nám Alice Nellis spolu s Michalem Vieweghem, za sugestivního hudebního doprovodu Michala Novinskeho (to je už podruhé, co jsem u Alice Nellis zaznamenala šťastnou ruku při výběru hudebního skladatele) pokusili připomenout, že žádný den není všední a že na to příliš často zapomínáme. V každý, i ten zdánlivě nejobyčejnější den, můžeme potkat někoho, kdo nám změní celý život, prožít něco, na co nikdy nezapomeneme, ale také se rozloučit s někým, koho jsme měli rádi. A také, že je nutné naučit se odpouštět, sobě i druhým. Někdo tu hezky poznamenal, že Andělé jsou nositeli naděje, že věci lze změnit, když chceme… Možná tomuto snímku ledacos do dokonalosti chybí, možná je ten příběh lehce klišoidní, povrchní, ukazuje nám obecně známé pravdy, ale když my na tyhle hlouposti opravdu tak často rádi zapomínáme... “Pokiaľ ešte chápeme, ako sme mohli niekoho milovať, tak sme vlastne stále eště zamilovaní…(1.12.2015)