• Radiq

Čekání na smrt. Doslova. Jak ve filmu, tak pro mě, jako pro diváka. Dramata Vieweghovi asi moc nejdou nebo já nevim, kde se stala chyba, ale tohle byla fakt strašná, ale strašná nuda. Jediny, co mě tam pobavilo, byl Dyk převlečenej za to zjevení anděla, ale to je dost málo. Jediny, co mě v kině drželo při životě před uspáním bylo to, že to měli tak moc nahlas ozvučeny, že se u toho prostě usnout nedalo. Ten děj byl naprosto zoufalej a ať už jednou pro vždy jdou všichni do prdele s těma životníma náhodama... A to nepočitám zmatky ve jménech - kdo si má furt pamatovat, kterej z nich je petr, pavel, karel, michal, tomáš, pičus atd. To aby u sebe měl člověk mapu jmen s rodokmenem a fotkama.(20.10.2014)

Tak začátek je trochu rozpačitý. Po srovnání postav, kdo ke komu patří a jaký ho čeká "osud" se to začíná mile rozjíždět a do konce se nebojím říci, že závěr byl napínavý.- S!- Tenhle konec by si měli všichni pisálkové v Hollywoodu povinně pouštět, aby poznali, že to jde i jinak a snímku to naopak pomůže:)-S!- I přes jakoby ležérní ton má snímek v sobě hloubku. Sny jsou od toho, aby se plnily: )(11.12.2015)

Vůbec ne špatná vieweghovská adaptace je řemeslně hodně zručná a výrazně nadprůměrná. Alice Nellis moc dobře ví, co si může dovolit a její sebevědomí je fascinující. Vizuálně je vše na velmi vysoké úrovni, kamera je perfektní, stejně tak hudba. Potěší i několik zamrzlých obrazů, během nichž postavy jen mluví v pozadí, což se u nás často nevidí a Nellis to navíc zvládla všechno výborně a bez problémů. Excelentní je obsazení, v němž všichni famózně hrají (výtečný Polívka, civilní a o to působivější Melíšková, přirozený Javorský), výjimkou je snad jen Dyk, který je obsazen nevhodně a humor, který má jeho postava dělat, moc nefunguje. Horší je to bohužel se samotným příběhem, který sice vychází z dobrého námětu, jenže ten není moc vytěžen, protože úloha všech andělů je dost diskutabilní, neboť oni sami vlastně nemají na děj jakýkoli zásadní vliv a někdy úplně zbytečně odvypráví to, co je vidět. Zamrzí také určitá epizodičnost, která je dána velkým množstvím postav na malé ploše, jejichž osudy se vlastně moc neprotnou a místy působí trošku vykalkulovaně. Osobně mi tu taky chyběla lepší pointa, protože ta co zde je, je absolutně nevýrazná a taková nijaká. Andělé všedního dne mají našlápnuto velmi dobře, jenže by potřebovali trošku promyšlenější a možná ne tak povrchní příběh. 60%(2.10.2014)

• maverick10

Andělé všedního dne, začíná a končí jako všední průměrný zabahněný český film, všední české kinematografie. Zajímavý potenciál příběhu je doslova ubitý všedností a laciností nevýrazného vyprávění. Český film si potrpí na značku všední-ze života. A ikdyž se v příběhu vyskytují naprosto nevšední a naprosto netypické postavy všedního dne, všechno pokračuje, tak jako už posledních pár let. Naprosto všedně, nudně, šedě. Těšil, jsem se, že andělé v příběhu, budu pojatí naprosto nevšedně, avšak kdyby mi někdo během filmu, řekl, že ony 4 postavy jsou jen návštevy, klidně bych jim to uvěřil. Jejich účel byl nejasný a jejich jednání poněkud křečovité a nedomyšlené. To co tvůrcům v luzích a hájích naší kotliny chybí, je trocha té fantazie. Točit všední film o všedních lidech, dokonce ikdyž jsou to andělé, je smutná ukázka úpadku fantazie.(11.10.2014)

• Enšpígl

Způsob vyprávění je strašně kostrbatý. Ze začátku se na nás vyhrne tolik postav najednou, že by se v tom nevyznalo ani prase. Nezastírám, že postavy andělů na mě působí mile, některé scény jsou celkem hravý, originální a na úsměv a věřím, že knížka musí být příjemný čtení, ale nemůžu si pomoct Alice tady zklamala jako scénaristka. Většinu filmu jsem strávil orientací v postavách a hledáním smyslu činnosti andělů. Jediný co film zachraňuje jsou civilní herecký projevy Bolka Polívky, Zuzany Bydžovské a Kláry Melíškové, ta se mě líbila suveréně nejvíc a Vojta Dyk mě konečně nějak zásadně nevadil. Ostatní měli poměrně malé role což zamrzí hlavně v případě Vládi Javorskýho.(7.10.2014)