• Tom_Lachtan

Tenhle námět je někde hluboko pod povrchem docela zajíamvej, už jen to, že titulní andělé vypadají jako neo-punker, hare krišňák, slovenský vekslák v důchodu a naivní nymfička a i princip toho, že stejně nic nezmění, je vlastně hrozně fajn. O to víc škoda, že se tu nejde do hloubky postav a přestože je konec de facto hrozně tragickej, stále se tváří jako tuctová česká teplá komedie, s tím si prosím vyližte podkolenní jamku, tam, kde jsou leda tak nucené úsměvy měly přijít slzy, deprese a beznaděj. Nebo také jinak, jedna z postav je stalkerský psychopat, co svou bývalou sleduje ze stromu a přitom se filmařsky zcela ignoruje, že je to díky tomu narušená a nebezpečná kreatura. Prostě to mělo jít mnohem víc proti srsti, takhle je to jenom nudná adaptace jednoho velmi, velmi otravného knižního autora.(16.1.2016)

Alice Nellis dodala zručně natočenou absurdní vieweghovskou látku s neméně absurdním obsazením. Na první pohled to funguje jako velmi vyzrálý počin, Pražáci se kochají méně typickými pohledy na svou domovinu, herecký kolektiv působí paradoxně kompaktně (dokonce ani ta Klára Melíšková není tak strašná jako obvykle). Leč námět je skutečně lichý. #čsfdprojekce(8.10.2014)

CITÁT - Dnes otevírám své srdce.......... CHYBA VE FILMU - Čtveřice andělů je okolo 7 minuty v bytě Karla (Boleslav Polívka) a Marie (Zuzana Bydžovská), ale oni je nevidí, přesto zanechávají andělé na stěně své stíny............. CITÁT - Zítra touhle dobou už bude vdova............. Hořkosladký Český film s povedeným hereckým obsahem, s velmi dobrými dialogy, lehce nadprůměrnou kamerou a průměrnou hudbou. CITÁT - Orální sex je jeho sen, jeho Mount Everest Snů........ Mám rád tohle míjení lidských osudů, ty střípky časů, kdy někoho potkáte nebo naopak někoho minete a on se trochu změní váš osud. A pokud nám do toho andělé opravdu moc "nekecaj", tak je to jen osud. Ve 47 minutě je jeden z těch velmi povedených kamerových záběrů, jen si ho vychutnat. Musím se přiznat, že je to snad poprvé v životě, co jsem u Českého filmu brečel, a to ne smíchy, ale smutkem. I když scéna s Urilelem (Jofaniel alias Vojtěch Dyk) mě zase na oplátku rozesmála a Marii naopak rozbrečela. CITÁT - A dej si taky jednou místo sucharů pizzu!!!!!!....... Ještě štěstí, že to andělé neposrali a druhý plán Bé je prostě B....oží. CITÁT - Odešel do nebíčka...........(24.2.2015)

• zette

Nepochybuji o tom, ze Alice Nellis tocit filmy umi, zde se ji ovsem vyber scenare nepovedl. Asi nejsem jediny, ktery si mysli, ze by se mohlo jednat o pomerne slusne drama, pokud by bylo cele bez andelu a jejich, vylozene trapnych dialogu. Z hercu me nejvice zaujala Klara Meliskova, u Polivky chapu, ze vzhledem k jeho zivotni situaci potrebuje hrat, uz ale nejsem presvedceny, ze ma filmum jeste co dat... Pekna hudba. Od Viewegha jsem nic necetl, videl jsem ale vsechny filmy, ke kterym psal scenar a az na Roman pro zeny to temer vzdy byla pohroma.(2.1.2016)

Mně se to navzdory všem mouchám, které bych mohl hledat (a najít), líbilo. Kvalitní herecké výkony snad všech zúčastněných (hlavně tedy Bolka Polívky a Kláry Melíškové), věrohodné emoce a sentiment na hraně, zručná režie a vynikající hudba Michala Novinskiho, bezesporu nejtalentovanějšího současného (česko)slovenského skladatele filmové hudby. Poselství filmu je: Žijte, žijte, žijte a nemarněte čas pitomostmi, když nevíte, jak dlouho vám to vydrží. Souhlasím.(17.4.2017)