Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  **

  Postupom času som mal stále väčší a väčší pocit, že sledujem nejakú pochybnú paródiu Inception. Stále sme upozorňovaní na motív času, anjeli tu sú z inej dimenzie a "vnukujú" postavám skryté myšlienky, aby si ich neboli vedomí, ale riadili sa podľa nich. Hudba a strih nás pripravujú stále na nejakú dôležitú udalosť a dopravný prostriedok je kľúčom k všetkému osudovému. Parodizácia sa vystupňuje na maximum pri tématike smrti, kde nám je ale stále "vnukované", že sledujeme good feeling filmík. A možno sa jedná o film, v ktorom je najviac záberov hodín. Aby sme sa dokázali orientovať a mali pocit napätia. Alice Nellis bola hosťom na VŠMU a mala tam super prednášku a asi aj chápem, prečo Anjelov natočila tak, ako ich natočila, prečítať si občas výčitky kritiky by ju ale mohli posunúť na vyššie umelecké priečky.(1.1.2016)

 • Malarkey
  ***

  Nejedná se o špatný film a to mám standardně s filmovými adaptacemi Vieweghových filmů docela problém. Tenhle mi ale nevadil. Naopak se mi líbilo to realistično, kterému dominuje jak Velíšková, tak Polívka a zároveň to abstraktno v podobě andělů, kteří okolí víceméně pozorují. Neznám předlohu a po shlédnutí tohoto filmu se ani nemám v plánu na ní podívat. Na druhou stranu musím uznat, že Alice Nellis film natočila viditelně opravdu dobře. Některé momenty byly vysloveně zajímavé a říkal jsem si, že se s nimi normálně v českých filmech nesetkávám. Horší už to bylo s překomobinovaným závěrem, který mi u jiných filmů podobného typu nevadí, ale tady to bylo až absurdní. Člověk si totiž anděly představuje nějak, ale to, že nám domluví to, co domluvili tady, to by mě asi nikdy nenapadlo. Teď už teda jo…(7.1.2016)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Dnes otevírám své srdce.......... CHYBA VE FILMU - Čtveřice andělů je okolo 7 minuty v bytě Karla (Boleslav Polívka) a Marie (Zuzana Bydžovská), ale oni je nevidí, přesto zanechávají andělé na stěně své stíny............. CITÁT - Zítra touhle dobou už bude vdova............. Hořkosladký Český film s povedeným hereckým obsahem, s velmi dobrými dialogy, lehce nadprůměrnou kamerou a průměrnou hudbou. CITÁT - Orální sex je jeho sen, jeho Mount Everest Snů........ Mám rád tohle míjení lidských osudů, ty střípky časů, kdy někoho potkáte nebo naopak někoho minete a on se trochu změní váš osud. A pokud nám do toho andělé opravdu moc "nekecaj", tak je to jen osud. Ve 47 minutě je jeden z těch velmi povedených kamerových záběrů, jen si ho vychutnat. Musím se přiznat, že je to snad poprvé v životě, co jsem u Českého filmu brečel, a to ne smíchy, ale smutkem. I když scéna s Urilelem (Jofaniel alias Vojtěch Dyk) mě zase na oplátku rozesmála a Marii naopak rozbrečela. CITÁT - A dej si taky jednou místo sucharů pizzu!!!!!!....... Ještě štěstí, že to andělé neposrali a druhý plán Bé je prostě B....oží. CITÁT - Odešel do nebíčka...........(24.2.2015)

 • javak810i
  **

  "Správci osudu" po česku bohužel pouze ukázali, kam současná tuzemská kinematografie směřuje, a nejsou to zrovna hezká místa. Že se Andělé všedního dne jako správní patroni jdoucí s dobou nedokáží obejít bez iPadu (jehož Apple logo bylo velmi elegantně přelepeno), to bych ještě překousl. Ale že celý film působí ještě více zmateně než Viewegh bezprostředně po mrtvici, to už je silné kafe i pro mě. Jeden malý příklad - zpočátku je nám řečeno, že andělé nemohou nijak zasahovat do života pozemšťanů, maximálně nějakými vnuknutími, či znameními. Ovšem za pár minut je na scéně ztělesněný anděl coby poslíček s Pizzou a pak ještě zmalovaný Vojta Dyk v roli archanděla, který vypadá, jako by právě přišel z Gaypride. Přesto ale nedokáží zabránit sebevrahovi v tom, aby skočil. A podobných příkladů by bylo víc. Nejsmutnější na tom je, že film působí spíš tragikomicky než jako drama. Ale aspoň se člověk párkrát zasměje. Třeba jako já, když na adresu Zuzky Bydžovské zazněla poznámka, že za mlada byla určitě krásná a nebo když se Bolda Polívků těsně před smrtí dočkal svého vysněného blow-jobu (to by to nebyl Viewegh, aby tam nebylo trochu toho sexu, že?). Ještě štěstí, že je Nuselák od kina Atlas celkem daleko. Za mě 2*.(7.10.2014)

 • kaylin
  **

  Skoro to vypadá, jako kdyby se film Alice Nellis inspiroval snímkem "Nebe nad Berlínem", ale pokusil se o to, aby byl divácky přístupnější jako třeba "Město andělů" (remake prvně jmenovaného). Nakonec z toho ale vyšel snímek, který má sem tam dobře zahranou postavu, ale celkově trpí problémem nudy, kdy v závěru zjistíte, že je to vlastně o ničem.(25.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace