Zdravím, dámy! (TV seriál)

Hello Ladies

Komedie

USA, 2013, 8x30 min

Stephen Merchant si odběhnul od Ricky Gervaise k HBO a natočil si sitcom o tom největším looserovi ze současné televizní nabídky. A funguje to až překvapivě dobře. Mnohé situace, ve kterých chce hlavní hrdina někoho zbalit, jsou sice dovedeny až do samotné krajnosti a dovedou charakter až za hranici trapnosti, to však ve většině případů vyznívá jako ta správná taktika. Humorných situací je až až, smál jsem se nahlas až překvapivě často a počet hlášek může Merchantovi již teď závidět většina letošních nových sitcomů. I ostatní postavy jsou navíc velmi dobře napsané, všechny se uvěřitelně vyvíjejí a divák získá pocit, že podobného smolaře vlastně možná taky zná, nebo jim i někdy sám byl. Jenom ne samozřejmě tak velikým a zábavným. Jenom škoda až příliš se opakujícího schématu, které se začne narušovat až ke konci. I tak ale hodně velká spokojenost.(8.10.2013)

Nie tak nekorektné ako Gervaisove počiny, no ona "trápnosť" je tu vyeskalovaná fakt perfektne. Hlavne vidno, že väčšina príbehov je založená na skutočných skúsenostiach a Merchantov cit pre situáciu je naozaj výnimočný. Jeho postavy ma síce až tak nebavili (okrem hlavnej), ale aj tak ide o nesmierne pohodový seriál, ideálny na neskorší podvečer s pohárom vína.(8.9.2015)

Stephen rozhodně bez Rickyho nic neztrácí, naopak jde z každého záběru vidět, proč tihle dva dlouhé roky spolupracují. Hello Ladies hodně připomíná Life's Too Short nebo Extras právě v postavě často arogantního a sobeckého hlavního hrdiny, který rád míří mimo svou ligu a nalhává si, že má na víc, než ty obyčejné nuly kolem. Stejně jako ve zbytku tvorby Gervaise a Merchanta má ovšem bolestně reálné momenty, kdy se člověku stáhne hrdlo a nemůže než ocenit talent kombinovat absurdní komedii s dojemným dramatem. Jak už bylo řečeno, hodnocení na IMDb v tomto případě vypovídá o kvalitě seriálu z produkce HBO víc.(11.6.2014)

• Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 25 Dokoukáno: 1 Zahozeno: 7+1 _ Merchanta bez Gervaise vůbec nemusím a tady je to opět důkaz, že samotnýmu mu to nejde. Je strašně nesympatický, jeho postava je otřesná a natož, že to má být komedie, tak jsem se během těch 4 epizod vůbec nezasmál. Celý mi to přišlo hodně trapný a navíc, že většinu jsem toho už někde viděl. 30%(27.10.2013)

Předem zaujatý kritik by se mohl rádobychytře zeptat: "K čemu vlastně vůbec scénář potřebuje, aby byl hlavní hrdina původem z Británie?". Já jsem (krom toho že Stephen Merchant je ve skutečnosti z Británie) našel alespoň sedm důvodů, které jsou relevantní vzhledem ke scénáři a seřadil je podle abecedy: "bollocks", "bloody", "for fucks' sake", "fuck off", "cheers", "mate" a "moron".(18.11.2013)