Půvabná švadlena Tilly Dunnageová (Kate Winsletová) se po letech vrací do svého rodného městečka Dungatar v Austrálii, aby odhalila pravdu o své minulosti. V dětství musela svůj domov narychlo opustit kvůli podezření ze zavinění smrti svého spolužáka. Dospívání strávila v internátní škole a posléze působila v Evropě jako švadlena předních módních návrhářů. Navzdory svým úspěchům v módním světě se nedokáže zbavit nepříjemných vzpomínek na záhadnou smrt mladého chlapce, a proto se po letech vrací na australský venkov ke své svérázné matce Molly (Judy Davisová). Tamější obyvatelé jí nadále považují za prokletou vražednici a zpočátku nemohou vystát její přítomnost, navíc je značně provokuje svým emancipovaným vystupováním. Postupem času si ale dokáže získat přízeň žen svým vybraným módním stylem a pozornost mužů upoutá svou krásou. V přítomnosti bývalého spolužáka Teddyho (Liam Hemsworth) navíc začíná věřit, že se může zbavit svého životního prokletí. Představu idylického venkovského prostředí ale zcela nabourá několik překvapivých odhalení, která vedou k dalším tragickým událostem... Australský snímek představuje filmovou adaptaci stejnojmenné literární předlohy Rosalie Hamové a žánrově se pohybuje na pomezí dramatu, romance a černé komedie. Snímek bodoval při udílení cen Australské filmové a televizní akademie, kde získal ocenění především v hereckých kategoriích (Kate Winsletová, Judy Davisová, Hugo Weaving) a dále získal ocenění za nejlepší kostýmy a Cenu diváků. (Česká televize)

huhuhu783

Na nedělní odpoledne dost dobrý a jedna hvězda za nečekanej zvrat v zamilovaným vztahu hlavní hrdinky. Takže jako určitě za podívání to stojí ()

Ganka

Mohlo to skončit po hodině a čtvrt a já bych byla spokojená a přemýšlela, jestli dám 3 nebo 4 hvězdy. Místo hepy endu přišlo jedno velké WTF. Film mi přišel hrozně nevyvážený. Musí se ve filmu zabít spousta lidí a zatknout jeden homosexuál, aby za každou cenu člověka dojal? I tak byl film působivý a to nejenom kontrastem kostýmů a omšelého prostředí. I tak dost zajímavě vystihuje ubohou lidskou povahu. Takže za čtyři. ()

Lur

Vtipně ujetá černá komedie s efektními kostýmy a popelkovskými proměnami..Chyběl mi jen společný romantický závěrečný odchod ústředního páru v zapadajícím slunci - silo bylo šok a otrávil mě, neb byl nezvratný..:-( Ale ohýnek také zabodoval. Dobrá atmosféra a dobře zvolené figury. Kate to sice moc slušelo, ale její femme fatal na mě přeci jen moc nefungovala..moc jsem jí to nevěřila..nemá úplně neproniknutelný ledový výraz :-) Ale vyrovnala to exkluzivní sexy garderobou, rudou rtěnkou a poté hl. vedlejšími polohami citlivé, vnímavé, nebo rozcuchaně rozlícené či uklízející ženy se srdcem na svém místě..:-) Tenhle film jsem si užila :-) ()

ghosteen

Film vystihuje pohľad mladých, ktorí sa často cítia kvôli rečiam iných ľudí odstrkovaní alebo sa im neraz stane presne to, čo Kate, sú označkovaní do konca života. Úsmevný a zároveň smutný príbeh skrývajúci neraz toľko právd o nás, ľuďoch, sa dobre pozerá vďaka réžii, hercom a ich výkonom a v neposlednom rade sprievodnej hudbe, ktorá dokonale vystihuje náladu snímky. Kate je vždy graciózna, skvelá a jej herecký partner ma najprv prekvapil, ale ich hru som si užívala. Obsadenie postáv, nevynechajúc Katinu "mamu", bolo akoby šité každému na mieru. Celkové hodnotenie - určite si to ešte pozriem. ()

StandikK

Skutečně netradiční film. Kdyby filmaři film zkrátili na hodinu a půl, určitě by to byl mnohem větší zážitek a nemusel jsem se místy docela nudit. Na druhou stranu ten konec je dokonalý... :-) ()

eexDon

Für mich - 75%, - /milostná linka mezi Kate a o dost mladším Liamem docela trapná a ten závěr - to je škoda mluvit - co to jako bylo??/, + /Kate + Hugo v ženskejch hadrech ok, občas nějakej ten vtip + ty hadry/, hodnocení - slušná, ikdyž docela střelená australská komedie s hezkejma hadrama a hezkou Kate, ale kruci, s totálně nepovedeným závěrem, co vlastně schodil celej film, to se teda silně nepovedlo, ale bez toho to docela šlo ()

MinaP

Pro mě nezařaditelné. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, takhle ujeté filmy mám ráda. Ale začátek sliboval víc...Atmosférou mi to připomělo Co žere Gilberta Grapea a taky jsem vzpoměla na Dobrodružství Priscilly, královny pouště, kteréžto ovšem jsou trochu méně brutální :) Moje oblíbená Kate je pořád kus a poprvé jsem mohla ocenit šarm Liama Hemswortha. Vážně, ještě jsem ho v žádném jiném filmu neviděla :) ()

PORTER44

Drama ale jenom chvílemi jinak jsem se docela bavil,bylo tam spousta úsměvných scén,nenáviděná Tilly z jednoho zapádakova která je v mládí vyhnána a v dospělosti se vrací aby to pořádně všem nakonec pořádně nandala.K.Winslet skvělý herecký výkon. ()

Kinepa

21.9.2016, DVD, Po dlouhé době film, který skončil špatně. Jde vidět, ze to natočili Američani... Nečekaně zvraty např. skok do sila, rozuzlení vraždy... ()

somme

Kate je proste trida. Neni snad role,kterou by nedala. Uzasna podivana predevsim diky vyprave,soundtracku i hercum. Jo a Liama prosim naklonovat,zabalit a ocekavam ho na Vanoce pod stromeckem. Diky ()

DeRoyce

Něco tak divného jsem snad ještě nevidel. Miš-maš všeho - žánrový, náladový, co do kvality, chvili se film tváří vážně, chvíli vypráví jak Alenka v říši divů, ke konci vyusťuje jako slasher...:) Jsou to drahý holywoodský halušky přenesený na plátno. ()

sonika22

Výborné zpracování...Kate Winslet je tady opravdu úžasná a celkově se film jako takový opravdu povedl za mě jednoznačně 5* ()

Skripper

Whau, tohle mi sedlo... Super soundtrack, drsnější vtípky, originální a ryzí příběh plus další roztomilé detaily z toho dělají něco pro mě zcela vyjímečného... ()

JasiraEk

Film je skvělým mixem různých žánrů, kostýmy jsou naprosto úchvatné stejně jako hlavní hrdinka v podání Kate Winslet. Navíc je snímek napínavý od začátku do konce a vypovídá o lidských vlastnostech více než leckteré filmy, co to mají v ústředním tématu. 80% ()

Vaclav.Krali

Kate Winslet .... ááách.... Tohle je vážně srandovní, tragickej, dojemnej filmeček..... Od začátku do konce to funguje dokonale. ()

alysek

Zpočátku hravé s postavičkami jak od Tima Burtona , s přibývající stopáží bolestivé. O tom, že návraty domů mohou přinést rozhřešení, ale cena může být vysoká. Pomsta je naštěstí sladká... ()

Marlenka

Tahle divoká australská jízda mi sedla. Výborná Kate, nádherné kostýmy, skvělý černý humor. Přehled bastardů, kteří si pomstu zaslouží, a ta je přece sladká nebo ne? ()

cyglos

Do minimalistické krajiny rozkošně zasazená divadelní scéna.Mini městečko. Nadsázka ve všem. Zajímavě vybrané typy. Šosáctví v nastavených zrcadlech. Neskutečně skvostné kostýmy. Golfová hra jako ukazovátko, paráda. "Pálili odpad. Viďte. . . Zdá se, že to přehnali." " Takový odpad jste neviděl." A tak to je. Velmi kultivovaná podívaná, v dialozích, v hereckých polohách, v konstrukci děje a prolínání s minulostí. ()