Švadlena

• Austrálie

The Dressmaker

The Dressmaker

Komedie / Drama

Austrálie, 2015, 118 min (Alternativní: 114 min)

Měla jsem dojem, jako bych četla starý americký román o statečné ženě, která se sakra dobře obléká. Jenže pak tu byl mrtvý Stuart, celá ta podivná směsice vesničanů. kde každý byl buď úchyl, magor nebo záporák a silo. Poslední půlhodina je taková trochu jiná a vše se děje strašně rychle. Příjezd Tilly je ale výborný a krásné jsou zejména šaty, které nosí nebo šije. Kvůli těm šatům a šťavnaté Kate Winslett stojí zato film vidět, ale musíte si odmyslet příběh a jen se kochat. Pro někoho je to nízká cena, pro jiného vysoká.(17.6.2016)

já si zezačátku říkal co to je za kravinu a ona se z toho vyklubala slušná černá komedie. Do své rodné díry přijede exkluzivní švadlena až z Paříže. Přes svůj um šití šatů započne se svou mstou nad ostatními obyvateli, kteří ji uštědřili nejednu křivdu. Sem tam vyskočí nějaká mrtvola. V tom to filmu není nikdo normální, je to trochu šmrcnuté seveřanama. Mě to bavilo. PS: ty brownies bych si dal :D(11.4.2016)

The Dressmaker by si mel pustit kazdy, kdo nevi, co je to "prehravani". Ale jinak, je to velmi prijemny film, na ktery jsem se s radosti podival i pres tu prehnanou sladkost, o to vic, ze to (pry) neni romanticky film. A mozna to cele je jen jakasi parodie, ironie, kterou jsem nedokazal uchopit tak, jak si scenariste predstavovali.. Ostatne asi ani nejsem cilova skupina, na kterou je tento film miren.(8.4.2016)

• peiton

Nie je všetko zlato čo sa bliští a aj ja som sa nechala nalákať na hviezdne obsadenie s tajomným príbehom (že Kate).Nedostačujúce a nepríjemné prekvapenie.Asi som ešte filmovo nedospela alebo som len toto malé ,,divadelné predstavenie" nepochopila..Odpusťte mi a je mi ľúto,ale objasní mi to vlastne niekedy niekto??(31.3.2016)

Tenhle film si Vás musí chytit. Jakmile se to nestane hned z kraje, budete zmatení a radši na to pak dál už ani nekoukejte. Mě si chytil okamžitě hned a nenechal mě do konce na pochybách, že se jedná o skvost mého posledního filmového měsíce. Zejména několik konečných scén mě utvrdilo v přesvědčení, že na každého jednou dojde. Nemusí sice bezpodmínečně TEN každý hned chcípnout krutou smrtí, ale rozhodně může dostat pořádně nakopáno, podle míry svých provinění. Takže, jestli máte rádi malebné prostředí australského výdrholce, díru, obsazenou pár romanticky vyhlížejícími chatrčemi, bezútěšně trčícími bezlistými větvemi několika stromů, nezbytnou vodárnu s větrníkem, velice svérázné a zvláštní obyvatele, jděte na to. Co postava, co obyvatel, to skvost! dokonalá přehlídka charakterů! Kate Winslet je skvělá. Trošku sice pak asi v první půli filmu opustí svou pózu dračice v rudých šatech a zkřehne, nemůžete se však divit. Liam...je báječný a chemie a krásné jiskření mezi ním a Kate by se dala krájet - ne jako vy, Pasažéři vyumělkovaní, že jo, Chrisi! No a třešní na mém dortu je Hugo.....strážník....ale ne jen tak ledajaký.....je Boží, totálně mě překvapil, protože v takové roli jsem ho ještě neviděla! Takže se na to vlastně musíte podívat, páč Huga fakt musíte vidět :)!!!(24.2.2017)