Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

Aywes

Krásné anime o lásce.Hlavní hrdinou je stylový a mlčenlivý Dhampír s několika esy v rukávu(do konce i přímo v dlani).Zkuste mu nefandit.Už jen kvůli tomu dobře vypadajícímu meči prostě musíte.Příběh se točí kolem záchrany dívky.To je samozřejmě na první pohled příšerně kýčovité a jednoduché, ale je to příběh o lásce,samotě a smutku.Barvitý soundtrack dává najevo, že takovou fantazií a nápady mají pouze pánové z Asie.Dávám 4* jelikož jsem sentimentální a konec mě celkem dojal.Škoda nedotaženosti nápadu.Bitky jsou v podstatě jen jakési dvouvteřinové záblesky což dosti kazí celkový dojem.Tak sakra to neumí Asie udělat monumentální bitku?Určitě jo.Škoda, škoda.Mohlo to být téměř dokonalé anime. P.S: Twilight ani po několika dílech nedokáže vytvořit ani minimální zlomeček romanticko-smutné atmosféry jako je v těchto 102 minutách.Fuck you twilight! ()

kobras5

Předem upozorním, že dojde k přehodnocení po shlédnutí snímku z roku 1985. Každopádně čekal jsem od snímku mnohem více, vzhledem k tomu, jak vysoko se nechází. Příběhově nenáročný (velká škoda), akčně úplně o ničem, strašidelný vůbec. Nápínavé to v jednu chvíli bylo, jenže ve druhé polovině napětí opadlo. Ke konci absolutně nevyužitá Camila, což snímku hodně ubralo, jinak dejme tomu. Japonský dabing je příšerný, doporučuji angličtinu (zkusil jsem pár scén anglicky a mnohem lepší). 50% (viděno japonsky). ()

Keen.lady

Chyběla mi řádnější hloubka charakteristiky postav. Dhampir mi byl srdečně ukradený, Carmilla mě fascinovala a Meier se hned stal mým oblíbencem. Většina scén je prostě moc povrchní, boje naprosto nezáživné. Děj se táhne bez jakýchkoliv změn pořád ve stejném tempu až ke konci. Plus za různé příšery v jejich městečku, které mě chytly víc než nějací přihlouplí lovci upírů. Prostě celkově je to takové docela hezké, ale nudné a povrchní, znovu už ne. Not impressed. ()

old salt

Výborný film !!! Nádherné scenerie. Spoustu postav a nápadů. Příběh sice jakoby očekávaný, včetně pointy, ale to zpracování ! ()

DonFrolimo

Především krásný výtvarný zážitek - včetně všech známých vizuálních topoi, která se nám tak líbí, jelikož je už dávno známe. Přitom se to děje velice nenápadně a vkusně. ()

JoKKeR

Pro mě jednoznačne jedno s nejlepších anime:-) skvělý příběh plných skvělých postav..hodně se me tu líbily záporáci kteří měli nekteří tuhý kořínek....95% ()

nostromos

Hodne zvlastni fantasy, neznechutilo me to ale ze to nebylo nijak zvlast super, je videt ze hodnoceni 87% si ten film vydobil jen diky tomu ze se na nej diva jen fanouskovska zakladna anime filmu :) ()

glaedrr

Kam se hrabe Hollywood...Tohle dílko je dokonalý,příběh vás okamžitě vtáhne do sebe a po 100minutách budete řvát o přídavek...upíři,příšery,láska-namixovánim vznikne téma,který nemám rád,ptže většinou z toho vzejde sentimentální sračka jako Stmívání,Krev jako čokoláda atd.Kawajiri svou upíří budoucností nechává podobné filmy daleko za sebou. 90% ()

Sathana

je to zajímavé, i když někdy trochu nesouvislé a samoúčelné... Asi by si to zasloužilo jen 3 hvězdičky, přesto **** :) ()

Bruce_cz

Doslova pastva pro oči a uši (to ještě víc, hudba je přímo skvělá). Pro fanoušky upírské tématiky, se tento film musí stát modlou a spojení s japonským smyslem pro animaci a kresbu (pro nás Evropany něco tak nového, že na to hledím a nemůžu prostě pochopit, jak jsou schopni sypat tak geniální nápady - např. monstra, zbraně apod.) je tento film neskutečně krásná podívaná. Nesmírně krásná podívaná. ()

Desmi

Tohle je fakt multižánrová pohádka, takže má všechno. Nebo lépe řečeno - od všeho něco. Neříkám, že jsem se nebavil, protože to bych kecal, ale bylo tam na mě moc těch japonskejch "serepetiček". Oni jsou opravdoví průkopníci animovaných fantasy, ale někdo by je měl trochu ukočírovat. Někdy méně, zname... Nicméně hlavní hrdina se jim opravdu povedl, ve smyslu chrakteru osoby. ()

Oxik49

Animované filmy mají velkou výhodu: Dá se v nich zrealizovat to, co v hraných filmech nejde (jistě, v dnešní době to jde nákladnými počítačovými triky). Poloviční upír s mluvící rukou nahání upíra, který je zamilován do mladé půvabné slečny (fanoušci Twilightu, i zde je upíří lovestory!) do toho parta jiných lovců v dost brutálnim obrněnym náklaďáku. Všechno se to prolíná, akce střídá akci a na závěr dojemné zakončení. Dávám 4* ()

Merenre

Nemohu říct, že jsem nějak pohoršen, ale tak vysoké hodnocení nechápu. Dost jsem se nudil, a přestože je film krátký, měl sem pořádný problém vydržet do konce. ()

blade23mc

Upíří tématiku mám rád v jakémkoli zpracování a tady šlo myslím o zcela moje první anime (upíří) Barvami to hrálo pěkně, příběh byl pohodový ani ne tak dlouhý, akce tam bylo požehnaně se zajímavými postavami ať už kladnými či zápornými, dosti proudící krve, ale ne takovým tím novodobým klasickým proudem, takže také příjemné. Ničím zvlášť mě film neuhranul a to jsem právě kvůli hodnocení trochu očekával. Asi jsem holt jiného v kusu.. 60% ()

spawnxp

Celkem úžasná záležitost - atmosféra i standardní klišé japonskejch animáků "pro dospělý" (hlavně rebranding západních kulturních symbolů). Vizuál odpovídá době vzniku a rozhodně neurazí a závěr není triviální. Plná palba 5/5 ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE