Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

Jinny

Opět tak trochu jiný japonský pohled, tentokrát na upírsko-romantické téma. Samotný svět našeho osamělého lovce odměn se pohybuje na pomezí gotického hororu a westernu a tak trochu paradoxních vymožeností budoucnosti. Nejpůsobivější je nespoutaná fantazie tvůrců, kdy skutečně platí, že v příští vteřině se může stát cokoliv. Vizuální exalstovanost byla sice občas matoucí, přesto je tahle komiksová hororová pohádka potěšením pro oči i mozek. ()

Mononoke.

Příběh o lásce upíra a mladé dívky, kterou se pokouší za velkou finanční odměnu přivézt zpět k otci bratři Marcusové a konkurenční lovec upírů dhampir D. Scénář sice není úplně originální, ale vizuální stránka vše vynahrazuje. Je zde hlubší morální podtext a samozřejmě láska i přes všechno nakonec vítězí ()

Astaroth12

Animácia je vysoko prepracovaná, príbeh je svižný a odsýpa. Je tu diabolsky znázornená temnota. Je tu velká podobnosť z x-menmi a neviem kto kopíroval koho, keď aj x-men bol natočený v tomto roku, ale príbeh mal tento animák celkom iný a dá sa povedať, že dosť originálny či forma alebo obsah. Príbeh sa točí okolo upírov, zombíkov a mutantov a hlavne tie mutácie boli dôkladne prepracované. Film je akčný, plný bojov a krásneho gotického vizuálu. Fascinujúci film, kde je veľkým plusom hudba, ktorá do tak silno gotickej snímky vnášala ešte väčšiu vznešenosť i strašidelnosť.Videné v rámci filmovej výzvy od PetrPana. ()

villon17

Upírské filmy jsou moje gusto, takže jsem si libovala. Navíc částečně horor, což připisuje další plus. Dokonce duchaplná zápletka, dialogy, rychlé plynutí děje a strhující závěr. Skoro ideální. Abych ale taky něco vytkla: nedá se říct, že by mi to přímo vadilo, ale trochu si protiřečili, protože D celou dobu šetřil slovy, moc výřečně se nechoval a pak v Barbarois mluvil jako o život. ()

Fanucci

Skvělá vizuální stránka, temná atmosféra, propojení tradičních vampire prvků s futuristickými...Překvapivě propracované dialogy, dojemný ovšem nekýčovitý konec. Kladů je poměrně hodně!:-) Škoda, že příběh byl tak jednoduchý a rozuzlení s Meirem tak nejasné (resp. chování D k němu). Jinak bych asi dal plný počet. Takhle je to těsně pod vrcholem. 90% ()

• Oficiální trailer vytvořil Michael McConnohie, který poskytl svůj hlas hlavní postavě v prvním filmu Vampire Hunter D (1985). (HellFire)
  • Film byl na rozdíl od naprosté většiny ostatních japonských anime nejdříve namluven anglicky. Dalším jazykem byla kantonština, teprve potom následovala japonština. (Matty)
  • Postava Carmily je založena na románu stejného jména od Josepha Sheridana Le Fana, který byl poprvé publikován roku 1872. (HellFire)

Program FILMASIE

Program FILMASIE