Signál z neznáma

• USA The Signal (více)

Setkání dvou mladíků a dívky s hackerem, který se jim naboural do počítačového systému, navždy ovlivní jejich dosud normální životy. Dva mladíci, Nic a Jonah, doprovázejí Haley na výletě na středozápad USA. Cestou se rozhodnou vyhledat počítačového hackera, který jim nedávno způsobil spoustu nepříjemností v jejich škole. Vypraví se tedy na adresu, kterou se jim podařilo zjistit. Na místě, uprostřed divočiny, objeví pouze rozpadající se budovu. Když se ji trojice pokusí blíže prozkoumat, z nevysvětlitelných důvodů se kolem nich najednou začnou dít podivné věci. Všichni tři ztratí vědomí a později se probudí jenom Nic. Zjišťuje, že se všichni tři nachází kdesi v podzemním komplexu a že spolu se svými přáteli přišel do kontaktu s mimozemskou civilizací. Všichni tři jsou tam drženi proti své vůli a podrobeni testování. (TV Nova)

misterz

Vážne neviem, čo si o tomto snímku myslieť. Snímok bol naštartovaný vynikajúco, príbeh zaujal hneď od začiatku, jednotlivé postavičky boli sympatické a po technickej stránke to tiež nebolo najhoršie. V kritických momentoch sa síce trocha zatriasla kamera, ale v tomto prípade to až tak nevadilo. Celý stred filmu sa mi však zdal akýsi plochý, nevýrazný, bez hlbšej pointy ktorá by sa rozvíjala a hlavne bez atmosféry, ktorá by spolu s príbehom mohla gradovať. Ku koncu sa veci v tomto smere trocha zlepšia, prišlo to však hrozne neskoro a tak mi po skončení zostala len trpká sci-fi pachuť v ústach. Preto aj keď sa nedá povedať, žeby celkový dojem z filmu bol vyslovene zlý, od tohto žánru však jednoducho očakávam viac. 60/100 ()

Peytl

Signal není samozřejmě exklusivní tubou pro ty, co si omývají prdel v Evianu a do huby si, po vybělení chrupu blbounem nejapným zabaleném ve stříbrné lišce, chrstnou Iskilde, ale pokud nepatříte mezi zhůvěřilé snobácké xindly, jste například chudý a nenáročný svatý, pak budete spokojení i přes to, že i po několikátém vypláchnutí ústní dutinky budete cítit pachuť deprese a jisté nespokojenosti, poněvadž všude zůstane spousta otazníků a jiných tazníků, níků a , nedejpeytla ů hehe, ta baba mě fakt pobavila... Pro stupidní jednoduchost třeba mrknout na Transvestity, nebo jak se ty skládací plechovky jmenujou, tím ovšem netvrdím, že jsem pobral naprosto všechno, na to ani má nesmírná, mozková kapacita nedosáhla, což je sice s podivem, nicméně to berte jako fakt. Pokud chcete zkrátka trochu jiné scifi, proklepněte společně s Fishburnem omladině čéšky a zahrajte si vadí - Nevada, mimochodem, opičák a ti tři študáci, vypadali jak skuteční herci. Inu, na hranici Nevady, se netahejte za hady. ()

liskam

Zajímavá, neotřelá věc. Která předkládá obrovskou spoustu otazníků. Bohužel je ale film sám o sobě nedokáže vyřešit, takže je to vlastně na divákovi, jak se k tomu postaví... Spoustu věcí se ve film opravdu povedlo. Spoustu také ne. Ale i tak musí říci, že jsem se vůbec nenudil a byl jsem napnutý až do konce jak to vlastně dopadne. A jelikož jsem fanda sci-fi dopadlo to z mého pohledu dobře. Za mě 70% ()

Anderton

Všetko, čo ste chceli vedieť o tajnom tréningovom programe Usaina Bolta, ale báli ste sa opýtať. Kamerové hrátky super, námet tiež, len ten scenár sa mohol prepojiť s réžiou o niečo organickejšie a elegantnejšie, keď už sa tento film o dokonalom prepojení dvoch zdanlivo nesúrodých hmôt snaží rozprávať. Ak máte radi hypnotické sci-fi, môže vás táto nie príliš dotiahnutá záležitosť osloviť. ()

DwayneJohnson

Nenápadná, ale to o příjemnější sci-fi. S minimem herců, jednoduchým scénářem, s celkem snesitelnými efekty, tohle všechno všechno prostě a dobře funguje. The Signal je jasným důkazem toho, že se na tomle poli dá vytvořit film, který sice nezaplní sály kin, ale o to je příjemnější a neokoukanější. Jen na to rozuzlení si budete muset počkat až na úplný konec. ()

Slartibarkfast

Zajímavý snímek s velmi slibným potenciálem, který se ovšem tak zamotal sám do sebe, že k pochopení nenabídne prakticky vůbec nic a divákům nezůstane, než se jen ptát. Občas je sice lepší, nechat otázky nezodpovězené, než nabízet dost hloupé odpovědi, které přímo přetékají klišé, na něž jsem si už v dnešní době skoro zvykl, ovšem v tomto případě jsem celkem nespokojen. Přirovnal bych to k puzzle. Představte si situaci, kde na samém konci zjistíte, že vám tři dílky scházejí a jste malinko rozladěni. Tento film vám dá jen ty tři dílky skládanky a chce, aby jste si z toho utvořili celkový obraz. V podstatě koukáte přes dno sklenice s pivem na pizzu a snažíte se uhodnout, jak vypadá matka kuchaře. Možná mi přeci jen něco uniklo, ale doufal jsem, že na konci se dozvím víc. Lehký nadprůměr za kliďase Fishburna. 55% ()

Willy Kufalt

Film během svého průběhu předvede několik různých poloh od nezáživné teenagerské nudy během prvních 25ti minut, přes komorní sci-fi, akční scény až po patetické dojímání na pozadí spomalených záběrů nebo několik minut efektní trikové přehlídky. Nutno říct, že jsem si mezi tím, jak Signál z neznáma měnil prostředí a občas i styl, našel místa, kdy mě dokázal zaujmout a v jistých okamizích rovněž napínat. Jako nejzdařilejší za sebe hodnotím část z jakési podzemské mimozemské instituce, scény s opakovaným pokusem o záchranu Haley mě pohltily. Přesto jako celek mě tento film moc nedokázal oslovit, svou hackerskou tematikou a na můj vkus překombinovaně podaným dějem mě výrazně minul a je pro mě jen opětovným důkazem, že kdybych zůstal u americké kinematografie 21. století, asi nikdy bych si žánr sci-fi neoblíbil. Technicky se jedná o špičkový snímek, ale úpřimně u kterého současného US filmu s patričným rozpočtem tomu bylo jinak? Nolanův Počátek měl určitě v sobě ty efekty velkolepější a víc fascinující, tady zase jako klad na vyváženou mohu alespoň brát dobře snesitelnou kratší stopáž. Příznivcům se za své hodnocení omlouvám, ale holt nejsem cílová skupina... [50%] ()

eLeR

Veľmi zvláštny film, niektoré momenty výborné, tá nenápadná hudba to všetko super doplnila a Brenton stokrát lepší ako v The Giver. ()

SeBig

Vůbec jsem celej film netušil. Uvažoval jsem jak to celý skončí a dost me to bavilo. Napětí a atmosféra perfect. ()

korbitch22

Nenechte se zmást trailerem! Žádné akční hody se totiž ani náhodou nekonají!Na svůj nízký rozpočet velice zdařilá a šikovná sci-fi, která svoje nedostatky schová v záplavě dobrých nápadů, mysteriózního příběhu a zdařile vybraných lokací.Je zajímavé, že ještě poměrně nedávno zářil Morpheus v síti reflektorů ve filmech za miliardy a teď svůj secondhandový xicht vystavuje v jednom povedeném béčku za druhým.Příběh má co nadíbnout, herci hrají velice obstojně a na konci vás čeká kýžená a hlavně fajn pointa, kterou pochopíte bez větší újmy, pokud nejste úplně vymaštění.Zdařilé sci-fi béčko za lacinku, jehož režisér by si zasloužil desetkrát větší rozpočet a mohl opět oživit vody zahnívajícího áčkového sci-fi žánru.65%. ()

heyda

Na to, jak byl tenhle film laciný, tak je fakt vymazlený. Kamera i hudba sedí náramně, ústřední postava mladíka je taky výborná. Škoda, že ten příběh nastavuje více otázek, než na ně stačí odpovídat, takže působí trochu neučesaně, ale fanoušci sci-fi by si tenhle malý film neměli nechat ujít, přestože příběhový potenciál nebyl zcela využit... 75% ()

rollman1

Vcelku docela zvláštní film, ale musím uznat, že mě něčím zaujal. Nevím zda to je prostředím nebo celkovým konceptem, prostě mě to nějak bavilo. Ikdyž se film pomalu rozjíždí, pak se začali dít opravdu divné věci, které jsem nechápal a pomohl mi k tomu až konec, který mě neskutečně potěšil a překvapil. Potěší také hudba, nějaké ty slow-motion efekty, které jsou docela fajn a hlavní protagonisté nejsou také úplné lopaty. Co na to říct, není to áčkový film s velkým rozpočtem, ale ostudu žánru určitě nedělá. ()

Nettrass

Vynikající hlubokomyslný film. Bohužel jsem ho ve svém stavu nepochopil. Takže teď běžím do Lídlu, pro 2 kg LSD a dám to ještě jednou. ()

MontyBrogan

Na začiatku som pochybovačne dvíhal obočie pri zápletke, že dvaja nerdi, z ktorých jeden má síce frajerku ale aj barle, bez ktorých sa nepohne, idú na vlastnú päsť dopadnúť zlomyseľného hackera. Potom som neutrálne hľadiac prečkal jednu scénu rozvíjajúcu osobnosti a vzťahy hlavných postáv. No tie následne dorazili na určené miesto a vtedy sa dej rozbehol asi ako bývalý bežec, ktorý sa jedného dňa prebudí s robotickými nohami. Hups, spoiler. Otázka, ktorá sa následne núkala, polemizuje o tenkej hranici medzi nadľudským hrdinom a monštrom (keď tak nad tým rozmýšľam, to čo človek pokladá za znetvorenie, môžu Oni mať za vyliečenie). A v tejto rovine dáva film na prdel napríklad aj takým X-Menom. Od konca som čakal možno trochu viac, ale napriek tomu mi v ňom nechýbalo asi vôbec nič. Veď čo iné sa dalo čakať ako konštrukt? A čo iné ten je, ako dielo živej mysle? A sú stroje za tohto predpokladu vlastne vytvorené umelo? Dobre, dosť bolo pseudo-filozofovania, pretože mi na hodinách svieti 1:03 ráno. Tak sa idem do postele zamyslieť už len nad tým, akú časť tela mohla asi tak mať mechanickú tá slečna, pretože (jediná chybička krásy) neukázala! Ešte aby som nezabudol, asi nie som jediný kto si všimol určitú podobnosť s Districtom 9. A tá bola podľa mňa aj kvalitatívna. ()

honajz

Mno, být to film z 80. let, řeknu, že se veze po tehdejší vlně Lupičů těl, Tiché země a Dark City. Když to skončilo, tak jsem si řekl, a to je všechno? A dál? Jako proč to všechno vlastně? A holka se jako neadaptovala? Vlastně mi to zpětně nedává příliš smysl. Asi by mě víc zajímalo, kdyby konec a ten "překvapivý" závěrečný záběr (který se pro znalce těch osmdesátkových sci-fi dal čekat) přišel řekněme někdy v 50. minutě a dál to pokračovalo nějakým sdělením, něčím, předpokládaným účelem. Trošku asi degraduji tu myšlenku tohoto filmu, ale Last Starfighter se s tím nes.ral, a to, co je tady překvapivým koncem, nahodil jako okamžitou zápletku po asi dvaceti minutách. Celkově by film - pokud jej vezmu takhle, jak stojí - mohl být kratší, k pointě se dopracovává těžkopádně a zbytečně zdlouhavě, přičemž úvodní sekvence má skoro 30 minut a to je na intro moc. Všechny ty z opakované záběry běhání lesem (byť hezkým) a rozbouřené řeky mne časem už iritovaly. Stejně jako ty velké, kulaté a jakoby neustále překvapené oči hlavního hrdiny. Fakt je mi líto, snaha tu je, ale to bych nesměl vidět v osmdesátkách všechny ty scifárny, z nichž si to bere inspiraci, a ještě tak trochu blbě, nezáživně a vlastně bez nějakého sdělení. Leda by to pokračovalo jako kosmický Forrest Gump, který bude běhat od planety k planetě. ()

luka4615

"Zvláštní" sci-fi s poměrně neobvyklým tématem. The Signal je živoucí důkaz toho, že za málo peněz lze vytvořit hodně opravdu kvalitní muziky. Působivá práce s kamerou, efektivní "zpomalovačky" a neotřelý, inovativní přístup k látce dělá z The Signal skvělého zástupce na poli nezávislých sci-fi filmů. A role Laurence "Morphea" Fishburna? Skvělá třesnička na pomyslném dortu. ()

JASON_X

Jsem tímhle sci-fi horrorem tak příjemně potěšený, že v návalu velkomyslnosti dávám plný počet. Konečně zase po čase někdo natočil plnokrevné, hustoatmosférické a nekomerční psycho hard sci-fi a ne nějakou popcornovou pseudoscifárnu pro děti typu Elysium apod. Spousta filmů má slibné rozjezdy, ale jejich tempo i děj pak postupně uvadá a chřadne, u Signalu je tomu ovšem naopak. Z nevýrazného začátku mě nejvíc zaujaly jedny žluté dámské kalhotky, ale s přibývajícím časem jsem byl pozvolna, nenápadně, ale nekompromisně vtažený do děje a pohlcený atmosférou, aniž bych si to vlastně pořádně uvědomil. A když jsem si to uvědomil, byl bohužel už skoro konec. A konec je mimochodem parádní. Musím si dát co nejdřív repete. I díky účasti Lawrence Fishburna se dá The Signal charakterizovat třeba jako "komorní, minimalistická a nízkorozpočtová variace na matrixovské téma", ale veškerých interpretací se zdržím, protože jednak nechci plácat pitomosti a druhak ať si to každý přebere po svém, protože hranice mezi nudnou sračkou a filmem pro náročného diváka je mnohdy nezřetelná a hlavně je relativní, individuální. Na mě tenhle pomalý a zvláštní film každopádně hodně dobře zapůsobil a oceňuju, že se nějaký filmař nebojí jít proti hlavnímu proudu. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)