Soudce Adam Klos soudí trestní případy. Vraždy, násilnosti, podvody a loupeže. Žije sám, Laura se kamsi ztratila a nechala mu na starost malou dceru Báru. Otec zemřel, matka stárne a trošku pije. Práce je to, co dává Adamovu životu řád a trochu smyslu. Jeho první případ se podobá příběhu o Bonnie a Clydovi. Žena osvobodí svého milence z vězení a snaží se s ním dostat do bezpečí. Jejich útěk končí tragicky, muž se zastřelí, žena je postřelena do zad, zatčena a dočasně upoutána na invalidní vozík. Při pronásledování někdo z nich těžce postřelil policistu. Soudním jednáním se táhne základní otázka – kdo vlastně střílel? Mrtvý trestanec, nebo jeho milenka? A obhajoba hraje na city – je to ještě zločin, když byl spáchán z lásky? (Česká televize)

otík

Adam Klos bez jediného vysvětlení povýšil a soudí trestné případy. Má dceru, jeho matka, Laura, je nezvěstná. A do toho přichází případ mileneckého páru, kdy on je ve vězení a ona ho se zbraní v ruce osvobodí. Pak ale přijde na střelení policisty a malér je na světě. Rozhodně dobrý začátek druhé série, poměrně akční díl, sice sem tam myšky jsou, ale i tak to jen nadprůměrná televizní podívaná. Vyprávění zůstává v duchu první série, což je dobře, protože seriál má své určité kouzlo a svou atmosféru. ()

subic

Za ty 3 roky se událo několik změn, Adamův otec už nežije, tak bydlí u své matky násosky, ale dům je to na první pohled jiný oproti první sérii. A taky už má dceru Báru, ale kdo je její matka, že by Laura? A kde zase je? V jeho bytě bydlí kámoš policajt. Adam povýšil z obvodního soudu na městský (krajský) soud v Praze z občanského práva na trestní, tak co ho čeká tentokrát? ()

mira007

První řada mne minula a první díl druhé začíná celkem velkolepě akčně ( osvobození vězně, policejní akce na dálnici i s vrtulníkem, zásahovkou a uzavřenou dálnicí), obsazení parádní ( Švehlík a Plesl pecka), po technické stránce solidní... jenže problém je, že mne to moc do děje nevtáhlo a přes veškeré filmově řemeslné kvality mi z toho vylezla taková lepší inteligentnější temnější Soudkyně Barbara. Možná dám šanci ještě dalšímu dílu, ale tohle asi nebude pro mne. ()

elodieB

Vzhledem k tomu, že mi celých předchozích třináct dílů nebyl pochopitelný divnovztah Adama k Lauře, celkem mne potěšilo, že v pokračování už ji neuvidím. Ale především ten děsný oslí můstek mezi koncem první série, kdy Laura nepřiletí z Číny, aby tu po sobě zanechala dítě, a aby pak znovu zmizela v Číně, je totálně na palici.  A kriminální zápletka byla navzdory střílečce a honičce strašně fádní a nepřesvědčivá. Ničím se mne to po lidské stránce nedotklo. Jediný, kvůli komu to stálo zato vidět, byl Plesl. ()

6thSun

Začátek jako ze seriálu Specialisté (stejně naivní po režijní i scénaristické stránce), kauza se pak točí kolem vysoce nepravděpodobné skutečnosti, že si nikdo nevšiml, kdo v autě opravdu střílel. Takovéto přešlapy byly u výborné I. série vyloučeny, zde zatím chybí návaznost nejen kvalitativní, ale i logistická (necitlivé a konkrétněji nevysvětlené poskočení v ději mezi závěrem I. a začátkem II. série). ()

• Když Lenka Vlasáková vysvobodí svého partnera, při eskortě a následné policejní honičce hraje písnička s názvem „Kdo ví jestli“ od skupiny Kabát. (Kovaja)