Života Teda Morgana (Seann William Scott) vystihuje jediné slovo - průměrnost. A poté, co od něj odejde manželka, dochází k závěru, že již nemá pro co žít. Než však opustí tento svět, hodlá čelit všem, které viní z toho, kým se stal. Čím více se však snaží udělat tlustou čáru za svým životem, tím více si uvědomuje, že lidé okolo něj se musí každý den vypořádávat s daleko většími problémy a že všechno má své řešení. (MaaaR@)

Bobik9

Vlastně tomu nemám, co vytknout. Nedávám 5* jen proto, že to zkrátka není žádné převratné dílo. Nicméně je to neskutečně milé a příjemné. Chvilkama opravdu vtipné a herecky parádně zvládnuté. Seann William Scott ze sebe strhl nálepku Stevena Stifflera a ukázal, že dokáže zahrát i trochu hlubší věci. Courtney Cox se režijní celovečerní debut velmi povedl. Krásný film. ()

hroubek

Milé překvapení. Kdo by to byl, řekl že Courteney Cox má režisérský talent?? Já teda rozhodně ne, a po tomto filmu v mých očích dost stoupla a rozhodně bych se jí nebal dát další indie komedii k natočení. Film si mě získal svojí upřímností a taky svou otevírací scénou, která jasně ukázala, že film bude dosti cynický a černohumorný, přesto mu nebude chybět něha a emoce. Film krásně klouže od komedie k dramatu a zas zpět, některé scény jsou trochu přes čáru, ale má to vždy alespoň nějaký význam. Hodně moc mě překvapil Seann William Scott ve své roli. Fakt jsem si nedokázal představit Stiflera v civilní roli a díky tomu je jeho výkon mnohem lepší. Olivia Thirlby je hodně příjemná a drží tempo s hlavním hrdinou. Totéž bych mohl napsat i o zbytku obsazení, které krásně doplňuje ústřední dvojici. Jediné co trochu zamrzí, že to ve druhé půli ztrácí dech a tam, kde by to mohlo ještě více gradovat, tak to zůstane někde mezi. I tak musí uznat, že první půlka je nehorázně našlápnutá a pro dobrou hlášku se nejde daleko. Just Before I Go je velmi příjemná podívaná, která toho nabízí více, než se může na první pohled zdát a to je dobře. ()

Henk123

Začalo to tak pěkně a skončilo to tak příšerně, škoda zničit něco, co vypadalo tak nadějně. Přesto zajímavé vidět Seanna v takové roli. ()

V.Silver

Monika umí točit super filmy! Skvěle zpracovaný scénář, který má v sobě řadu nikoli komediálních, ale až komických prvků, které jinak ale skvěle korespondují s vážnějšími momenty v pro mě ideálním poměru. Velice dobře propracovaná psychologie postav, příjemné herecké obsazení (Stiffler opět prokázal, že umí hrát velice dobře i vážnější role) a k tomu jakési ujištění, že smysl života není v tom být nejlepší a nejdokonalejší, ale umět ocenit každodennost. Rád si to pustím znovu a znovu a znovu :) 90 % ()

Pedross800

"MŮJ ŽIVOT BYLO NAPROSTÉ FIASKO, JASNĚ, ALE ASPOŇ TA SMRT BY MI MOHLA KLAPNOUT NORMÁLNĚ" A jéje, Stifler dostal kopačky a tak se nám nějak sesypal a dostihla ho krize čtyřicátníka. Kámo ale blbnout kvůli ženský se sebevraždou?? To ses pos...v kině, tož to já už bych byl pod drnem xnásobně :-))) naštěstí ten jeho praštěnej seznam mu chrstne do cesty nejen kouzelnou a sympatickou kočenku, ale spoustu jinejch lidiček a jejich příběhů a osudů, vedle kterejch pak ty jeho pseudosračky táhnou do kytek stejně rychle, jako jeho sebevražedný sklony. Cesta k poznání je to vskutku humorná a příjemná a některý hlášky superiozní, takže za mě pohodáááááá. ()

tom.nosek

Další z feel good komedií s dramatickou zápletkou, tentokrát trošku vážnější. Jeden z mála filmů, kde Seann William Scott nehraje nejzábavnější postavu, nýbrž tu vážnou. Není to sice zrovna nejzáživnější film, ale bavil jsem se a i ty vážné části byly snesitelné, což nebývá zrovna v podobných komediích zvykem. ()

peetriss

Výborně namíchaný koktejl tak trochu ujeté komedie a existenčního dramatu, který dokáže vyvolat pohodovou náladu a radost ze života, přestože se zde neustále koketuje se smrtí. Výborný nezávislák se sympatickým obsazením, dobrými dialogy a dobrou režijní prací Courteney Cox, které tato pozice sedí více než ta herecká. ()

lucijelucije

Sice jsem si od Just Before I Go nic moc neslibovala, ale i tak mě tento filmek vůbec nenadchnul. Celkem jsem se nudila a i když měl vcelku nějaký to poslání, nebylo tady nic pro mě tak výrazného. Hodně se tady mluví a řeší se věci, které se posléze ztrácí v davu. Asi věc vkusu. ()

Dallas

Ak máte ozaj zlú náladu, tak tento filmík vám ju aspoň (aj keď len) nachvíľu zlepší. Už len to je dôvod na vyššie hodnotenie. Však ako hlavnú pointu nevidím, že ak sa mi život zrútil, tak (väčšie) nešťastie druhých mi má vdýchnuť druhý (cháp pozitívny) dych. Moje nešťastie je moje a to druhých aj keď väčšie mi ho na šťastie neobráti. Ale nebudem filozofovať. Z filmu ozaj sála aj napriek samým problémom všetkých zúčastnených pozitívna nálada. Už spomeniem len mega sympatickú Oliviu a nádhernú záverečnú myšlienku, ktorú sem ale písať nebudem. 70% ()

Flopik

Veľmi pohodový film na ktorý sa dobre pozerá, má skvelé pesničky a vďaka Luckymu sa nasmejete. Bohužiaľ z premieru ho nič nevytiahne, ani Stifmaister. Chýbala mi aj dráma ktorej mohlo byť viacej a troška pritlačiť sa mohlo. Dal by som 3* ale tien koniec a hlášky Luckyho sú proste neskutočné. ()

Ben Nevis

Na sebevraždu s humorem, jak jinak. Ani se nedivím Američanům, že po konzumaci přiblblých seriálů a romantických filmů, kde i skladník ze šroubárny může jet řešit své problémy do Benátek nebo dosáhnout nirvány v Tibetu, chtějí ukončit své nefilmové životy. Mentalita oběti je jedna z nejoblíbenějších. Obzvláště když chybí perspektiva. Půlka světa by s Tedem měnila a za jeho hollywoodsky nepřitažlivou existenci platila úspory překupníkům. ()

Torpid odpad!

David Flebotte si tímto scénářem, doufám, odbyl uměleckou krizi a Courteney Cox si režii vyzkoušela, snad naposledy. Celý film jsem si představoval tu režisérskou bárbínu, jak tam poskakuje po place a "tvoří" hluboké životní poselství. Postavy se pitvoří, ale legrace to není, vážné repliky jsou vycucané z prstu a nedá se jim věřit. Dílo by mělo pohladit po duši a zahřát u srdce, mně však někdo ždímal orgány od krku až po rozkrok. Tahle buransko - sluníčková záležitost je čiré zlo. ()

mi-ib

Nejde o komedii. Nebo rozhodně ne o vtipnou. Pokusy o vtipy jsou trapné a zdaleka se do filmu nehodí. Film spěje k finálnímu patosu a toho se taky dočkáme. Jediná zajímavá součást snímku se vlastně odehrává mimo hlavní postavu. Myšlenka filmu není špatná, ale viděl jsem ji lépe vyslovenou v desítkách jiných filmů. ()

Kingjiri

Těšil jsem se, že konečně uvidim S. W. Scotta ve vážný roli, ale zvolenej dramedy žánr bohužel vypjatějších situací moc nepřipustil. Příběh trpí velkou předvídatelností (resp. klišoidníma situacema) a přehnaně hollywoodskym závěrem, což bohužel snižuje "účinek" jinak zajímavejch životních osudů vedlejších postav (problémy s přiznánim sexuální orientace, postižený dítě apod.). I když si řikám, že těch neobyčejnejch životních osudů / divnejch lidí bylo v Tedovym okolí až příliš. Občas mi taky vadila snaha za každou cenu vtípkovat (ačkoliv se nějaký vtípky nakonec povedly). Slušnej potenciál byl utopenej v průměrnym dramaturgickym zpracování bez znatelnější invence, takže leckomu může, stejně jako mě, přijít 90ti minutová stopáž mnohem delší. Třetí hodně slabá hvězda za neokoukanej ale schopnej casting. ()

Cryptkeeper

Milé překvapení,nic moc jsem od toho neočekával,no vyplatilo se. Parádní oddechovka,nijak složitá,dosti předvídatelná,i tak zábavná. ()

neo93

Dramaticko-komediální snímek, který rozhodně není tak špatný, jak jsem o něm slyšel. Uvidíme příběh čtyřicetiletého osamoceného muže, který chce skoncovat se svým nudným životem jednou provždy. Než tak udělá, chce stihnout dořešit některé osobní záležitosti. Vyhledat obávanou učitelku ze školy, která ho nesnášela, taktéž školního tyrana, jenž ho šikanoval a také najít dávnou lásku a se všemi to nějak ukončit, před tím než sám odejde. Jenže všechno je dost jinak než si sám dokázal představit. Celý ten nápad velmi dobrý, jen kdyby byl o něco lépe zpracován. Také do hlavní role bych obsadil někoho jiného než je Seann William Scott, který se tváří až moc stejně a strnule. Taky humoru mohli přidat nebo naopak ještě více prohloubit dramatické scény. Nakonec se z toho, ale vyklubal celkem slušný dobrý film. ()

alldo.raine

Tak tenhle film vám bude nakládat od začátku až do konce, tím si buďte jistí. Well done C Cox. Pesimisticky vypadající optimistický příběh:D ()

Courteney Cox popírá návrat Přátel

Courteney Cox popírá návrat Přátel

23.04.2014

David Letterman se netají tím, že i on je velkým fanouškem komediálního seriálu Přátelé, který skončil před deseti lety a o jehož návratu se po stejnou dobu neustále diskutuje. Když jej tedy v rámci… (více)