Sowon

V příběhu, v jehož jádru tkví pravda o chladné skutečnosti mnoha lidí, se jen po malých dětských krůčcích pohybuje sotva osmiletá Se-won (Re Lee). Ta se na svět kolem sebe dívá i přes tíživou ekonomickou situaci rodičů, zatížených dvojím zaměstnáním a nevyzpytatelnou ekonomickou krizí, očima nadšené dívenky, očekávající za každým rohem klauna s červeným nosem či jiné radostné povyražení. Svět kolem ní hýří pestrými barvami a poletujícími úsměvy. Její mysl krouží vysoko v oblacích, když v tom se její naděje mění v živoucí peklo, když je jednoho deštivého rána, přesně takového, jaké si každý z nás dokáže při pohledu za okenní tabuli sám představit, oslovena neznámým vrávorajícím mužem. Její dětská důvěřivost ji přivádí na scestí, z něhož vede cesta jen k utrpení a nepolevující bolesti, provázející ji po celý zbytek života. Se-won je neznámým mužem na blízkém opuštěném staveništi krutě zbita a sexuálně zneužita. Díky mobilnímu telefonu je dívenka schopna dovolat se policii. Na záchranu podlomeného psychického zdraví, doprovázející ji jako bludný stín, je však již pozdě. Sexuálně zneužité dívence je po sérii operačních zákroků sděleno množství a výše fyziologických problémů, orientujících se na fatálně poškozené oblasti vývodu tlustého střeva, s nimiž se bude muset potýkat až do konce svého života. A zatímco se dívenka nachází v péči lékařů, policie zatýká podezřelého. (Conspi)

vyfuk

Asi si nedokážu vybavit tak silný, tak dobře natočený a zároveň tak emočně vyhrocený film. Chvíli to dá, než si člověk zvykne, co budeme vůbec sledovat, ale poté už nás nic nezastaví. Z filmu je jasně vidět, že se bude ubírat spíše formou sociálního a psychického problému než nějaké kriminálky a je to volba za milion. Nádherný film, který rozboural emoce do zákaldů. ()

klukluka

Korejské filmy mě dělají lepším člověkem. Na chvilku, ale rozhodně to tak je. A náročnějším divákem. Protože tohle je TOP. ()

bari68

Toľko emócií, ktoré snáď všetky existujú, sú schopní dať do jednoho filmu snáď len Kórejci. Tu sa mi to znovu potvrdilo. ()

Torako.chan

Strašně dlouho jsem tenhle film odkládala, protože jsem po Dogani měla strach se na to podívat. A oprávněně. Vědomí, že je to inspirované skutečnými událostmi graduje emoce a máte-li ještě ke všemu děti je to skoro masochismus se na to podívat. Brečela jsem jako malá. Shlédnuto, odškrtnuto, už to nikdy nechci vidět, přestože zpracování je precizní, jelikož emočně už to znova neunesu. ()

bloodline

Prepychový citový masaker. Sowon vyvoláva paletu všemožných emócií od dojatia po hnev. Práca s dieťaťom zvládnutá na červený diplom a postupné budovanie rodičovského vzťahu otec/dcéra radím medzi najkrajšie slzy kinematografického dojatia. Reči, komentáre a iné ódy hoďte do zberu, Sowon je skvostný dar, ktorý treba zažiť a precítiť... tak ako život. ()

Schuldiner

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec se přeci jen přikláním ke 4*. Silný příběh, herecky dobře zvládnuté, bez nějakých velkých nelogičností, prostě moc dobrý film se silným tématem. Od kterého si ty filmové emoce a slzy snad ani nelze odmyslit... Je logické, že to musí být dojemné, když se jedná o malé dítě. Úplný konec u soudu je možná trochu v křeči, ale prominul jsem jim to. Ta mrňavá herečka to zvládla dobře. -- 72% -- ()

janesX

Keď tú sviňu po 12 rokoch vypustia zase do prírody, tak musí byť aj tomu najmilosrdnejšiemu sudcovi jasné, že keď si to bude behať po vonku, zryje sa jak prasa a spraví to aj tretí krát. Či nad tým premýšľam tak, alebo inak, niečo alebo niekto mi bráni v tom aby som tomu rozsudku uveril.. Počkať, mohol byť ten sudca zároveň aj katolíckym kňazom?? Či ten by tú sviňu pustil hned po spovedi? Alebo ako je to? ()

Prochy38

No tak tohle ne.... tohle bylo moc silný i na mě... potlesk ve stoje všem třem hlavním postavám, ale hlavně malé Re Lee, to jsem ještě neviděl, byla skvělá.... a film? klobouk na zemi .. ()

Rozjimatel

"Dong-hoon, povedz niečo." "Počúvaj svoju mamu. Nehádaj sa s ňou."     Srdcervúca dráma s ohromnou dávkou emócií. Pomerne vzácny druh filmu, pri sledovaní ktorého som sa musel smiať a plakať zároveň (a že som sa niečo narumázgal!). Je to už dávno, čo na mňa mal naposledy nejaký film takýto intenzívny účinok. Nech sa naň pozerám z akejkoľvek stránky, nenachádzam v ňom prakticky žiadne slabiny. Vzhľadom na tú tragickú tému je stvárnenie nádherne poetické, výborné sú kamera i hudba, veľmi priliehavo podfarbujúca aktuálnu náladu, úžasná je predstaviteľka hlavnej hrdinky So-won (Re Lee), vo všeobecnosti sú herecké výkony silné a výborne je stvárnená i psychológia postáv. A že je film poriadnym žmýkaním emócií? No a čo?! Nie sú emócie práve to, kvôli čomu drvivá väčšina z nás pozerá filmy? Pokusím sa teraz o akýsi emocionálny prierez filmom s vyzdvihnutím tých najsilnejších momentov:   ♡ Pohodový začiatok, ktorý ani trochu nenasvedčuje blížiacej sa tragickej udalosti. Veľmi pekne tu sú načrtnuté charaktery jednotlivých postáv (So-won ako strašne zlaté a veľmi rozumné dievčatko, impulzívna matka, roztržitý otec, stále akoby mimo) a vzťahy medzi nimi, veľmi milé je to ich vzájomné doberanie sa.   ♡ Nervydrásajúce vykreslenie tragickej udalosti a udalostí, ktoré po nej bezprostredne nasledujú.   ♡ Psychická trauma, ktorú si So-won vytvorí (spájanie si všetkých mužov s násilníkom), pri ktorej musí divák silno súcitiť s otcom. Veľmi dojímavé zmierenie žien, ktorú tá tragická udalosť na chvíľu znepriatelila.   ♡ Ohromný nápad s vystúpením postavičiek z animovaného seriálu, ktorý konečne vráti So-won úsmev na tvár.   ♡ Otec v maske Kokomonga, zúfalo sa snažiaci dostať sa bližšie k dcére.   ♡ No a tá prvá cesta do školy so štyrmi chlapcami opodiaľ a s otcom-Kokomongom v pozadí? Jednoducho nádhera!   ♡ To už prekonáva iba scéna odhalenia Kokomonga s chudákom prepoteným otcom.     "Myslíš si, že som tu prvýkrát? Prišla som viac ako 10-krát. Len som pozerala z diaľky a odišla som." "Prečo? Mala si ma prísť pozrieť. Túžila som ťa vidieť." "Povedala si, že mi roztrhneš ústa!" ()

serioga

Neskutočný príbeh,ktorý ma dostal.Príbeh ,ktorý nechce zažit nikto kto má dieťa v takom istom veku ako je hlavná hrdinka.Herečka,ktorá ju hrala predviedla supervýkon ináč sa to ani nazdat nedá.Pri sledovaní neostane jedno oko suche. ()

mota

Povedene drama o rodinne tragedii s otevrenym utokem na city. Zakoncene absurditou o polehcujicich okolnostech pro nepricetnost. ()

Georgiana

Když jsem se ráno probudila, měla jsem hlavu velkou jako Kokomong. Doporučuji místo kapesníčků spíš celou rulu papíru. Zrealizování takového námětu je s velkým rizikem, aby vše nevyznělo tak nějak emocionálně levně. V tomto případě je to zrežírováno tak bravurně, že mě snímek naprosto vydřel z kůže přesně tak, jak má. Co k tomu ještě říct? K soudnictví se nemá cenu vyjadřovat. Stačí se podívat do našich vod. Možná stojí za úvahu role záporáka. Jestli neměl dostat víc prostoru při výsleších a obhajobě. Těžko říct.., třeba by mi lezl moc na nervy. Ale zvládnout mě rozplakat, když si taťulda rve na hlavu balónek Kokomonga a vzápětí rozesmát, je sakra těžké. Za pět. ()

Jeremiah

Nedokáži si představit jak bych zareagoval, pokud bych se dozvěděl, že se toto stalo mému dítěti. S takovýmito zrůdami by se nemělo jednat jako s lidmi ....... ()

jura-roy

Hodně silný drama. Možná spíš někdy připomínající psychologický snímek, protože to co prožívá celá rodina tak to je nejsilnější kafe. Mistrovsky zvládnuté a nafilmované city, to je So-Won. Pokud v sobě chtete pocítit duši a lidství shlédněte tento nádherný (ikdyž krutý) film. ()

agassi68

Mohla to byť pecka, no režisér to prehnal s emóciami. Hra na city ako keby išlo o Oskara. Nadšené deti polepia dom, pohádané priateľky sa zmieria, otec pochopí o čom je rodina, skrátka všetci ľudia budú bratia. Ešteže je tu páchateľ, ktorý si to naštastie s nevinnosťou rozmyslel.. ()

Rázlik

Emocionálně to bylo hodně náročný, až jsem si několikrát během filmu říkal, proč raději dvě hodiny nekoukat na něco veselejšího a proč je vůbec potřeba točit tyhle životní bolesti. Ve finále to na mě prostě bylo až moc velké ždímání bolesti a tlačení na city. K tomu všemu upištění Korejci, to asi prostě není na mě. Tím ale nechci ubírat kvality filmu a celkové zpracování tématu. Rozhodně by mě více zaujal rozpracovaný příběh toho nechutného úchyla, protože pasáže s ním byly zajímavé. ()

tompaulman

Při sledování filmu jsem měl podobný pocit zhnusení jako u Dogani. Oba filmy jsou natočeny na základě skutečných případů zneužívání dětí, které v Koreji vyvolaly vlnu pobouření. Závěr So-won sice nevyznívá tak beznadějně, ale předchozí hodina a půl je natočena tak, že musíte prožívat celý boj s dotčenou rodinou a být rádi, že se toho účasníte jen jako divák. Emocionální ždímačka se skvělými hereckými výkony, musím dát 5 hvězd. ()