Muriel žije se svou rodinou v zapadlém městečku, jehož jedinými atrakcemi jsou nákupní středisko, mořské parky a obchodní dům Tupperware. Muriel, žijící ve vysněném světě písniček ABBY a obklopující se katalogy pro nevěsty, čeká prince z pohádky, který by přišel a vysvobodil ji ze společnosti tyranizujícího otce a zpustlých kamarádek. Protože princ stále nepřichází, rozhodne se uchopit osud do svých rukou a vyráží za zářivými světly velkoměsta... (Warner Home Video CZ)

Carnosaurus

Romantická komedie, která pobaví, dojme a přiková do křesla, židle, postele nebo čehokoliv. Funguje za každého počasí už jen díky vynikající Toni Collette, roztomilé a nemožné zároveň. Sympatická hlavní hrdinka, které prostě člověk musí fandit. Snímek zdatně balancuje na hraně mezi vtipem a totálním úletem, ale z obou stran si bere jen to funkční a spolu s několika vážnějšími tématy vše spájí v jedinečný celek. ()

CaptNemo

Australani prostě umí! Z Toni Collette a Rachel Griffiths se právem staly hvězdy. Upřímné, neodolatelné, kdo viděl jednou, bude chtít vidět znova. ()

wick

Milý i když melancholicky laděný film o dvou přítelkyních, životě, přátelství, smutku, kam dobře zapadají písničky skupiny ABBA. ()

SuzieS

Flim se dotyka mnoha temat, ale hlavne kritizuje pokrytectvi. V rodine, v pratelstvi. Proc se ty uťápnute snazi podobat nebo neco dokazovat sebevedomym, ale jeste mnohem nestastnejsim slepicim? Proc si v rodine, ktera ma o vas vedet vsechno, lide na neco stale hraji, lzou, a pretvaruji se? Nadcasovy snimek. A samozrejmne hlavne zobrazuje naivitu holek na vdavani, ktere si mnohdy vezmou muze, jen aby se vdaly /tady je to vse ukazano v extremech, ono ale i v realite je to mnohdy velmi extremni, jen mene dooci bijici/, a mysli si, ze tim se zmeni. Ze ona se zmeni a najednou bude skvela, jedinecna, obdivovana a stastna. ()

moriero

Tři hvězdičky s odřenýma ušima. Něco se mi líbilo moc, u něčeho jsem rozpaky studoval raději vzorek koberce. Muriel byla nesympatická, ošklivá, tlustá a prolhaná. Naproti tomu Toni Collette byla fantastická! ()

charles3

Překvapivě působivá anti-romantická anti-komedie, v níž hlavní hrdinka sice zůstane ošklivým kačátkem a nevezme si krásného prince, ale aspoň si konečně uspořádá svůj život. Skvěle využité písničky ABBy (Mamma Mia, Waterloo, ale hlavně Fernando a Dancing Queen). V kině jsem velice ocenil překlad textů v podtitulcích. ()

lada32

Mé první setkání s Toni Collette.Vynikající herečkou,které je možno závidět schopnost s přibývajícím věkem být víc a víc atraktivnější.Tady se nacházela na startovní čáře,kdy už svým vzhledem se na roly dokonale hodila.Možná jeden z nej australských filmů všech dob. ()

montel

Muriel Heslopová (Toni Collette) žije v zapadlém australském městečku, bydlí s celou svou rodinou a tajně touží se vdát. Když sejí naskytne příležitost, ukradne peníze z rodinného účtu a odjede do Sydney, kde si chce nejen najít přítele ale také začít nový život...Tato australská komedie se nezdá, ale je opravdu dobrá a pobaví i lidi, kteří by možná film, kde se ženská touží vdávat a neustále poslouchá staré skladby od Abby nevyhledávali. 60% ()

Svadbos

Muriel sa vydáva je autorský debut P.J. Hogana (scenár a réžia) a je to prvotina toho najlepšieho kalibru. Nevykalkulovaná, skutočná, našľapaná od prvého do posledného momentu. Z dramaturgického hľadiska možno kostrbatá, žánrovo nevyvážená (osciluje medzi bláznivou komédiou a realistickým príbehom), ale to je úplne jedno, pretože je to film o niečom: o falošnýchsnoch, ktoré sa rozplývajú tvárou v tvár realite, o snahe mladého dievčaťa nájsť samu seba, vyrovnať sa so svojimi mindrákmi, o túžbe utiecť zo sveta, ktorý je prízemný, hlúpy, neúprimný. Po formálnej stránke nemá Muriel nič spoločné s prvými Formanovými filmami, ale je tu cítiť rovnaké tvorčie zaujatie, rovnaká chuť vypovedať, cit pre životnú pravdu (a je tu ostatne aj rovnaký "obyčajný" mladý hlavný hrdina - jeho hľadanie neistoty - vrátane režisérových sympatií s týmto hrdinom). Muriel v tomto smere určite neprináša tematicky nič nového, je to klasická "rebelujúca" záležitosť, ale táto večná téma opäť funguje, pretože je spracovaná opäť trochu ináč a neznejú tu falošné tóny. Pri pozeraní tohto filmu si divák môže uvedomiť, že natočiť tzv. "dokonalý remeslený výrobok" je jedna vec a natočiť film, ktorý svojou opravdovosťou zasiahne ľudský cit, srdce, je vec druhá. Tvorcovia tých prvých sú povolaní, tvorcovia tých druhých vyvolení. Stojí za to vidieť ten film, pretože v sebe nesie niečo, čo okolo seba často postrádame: životný elán a nádej. ()

Hansolo35

Nyní vychází na DVD. Už se na film moc těším. Ten se australanům moc povedl-i když to tak úplně komedie není. Spíš film ze života, včetně zkorumpovaného městského úředníka (otce Muriel). A písničky od ABBA filmu dodávají "šmrnc". Palec nahoru-SUPER! ()

amlug

Romantická komedie, svatba ... nenechte se zmást těmito indiciemi. Muriel je jiná. Je užasně hrozná - ošklivá, trapná nedostudovaná, nezaměstnaná, krade a to nejhorší - je posedlá svatbami a ABBOU. Ono se není co divit, když člověk vidí její rodinu, z toho by nevyšel normální nikdo. Heslo tohohle filmu zní " Úspěch je nejlepší pomsta". Neřekla bych, že Muriel dosáhne nějakého zvláštního úspěchu. Pro mě zůstává stejně hrozná od začátku do konce. Ale projde určitým vývojem, uvědomí si co je v životě důležitý a naučí se být šťastná. ()

Ludva

[2009-01-07] * Hořká komedie o vdávání. Muriel (Toni Collette) je hrozná, jak jí neopomene vždy připomenout její ještě daleko horší sestra. Bydlí v severoaustralském městečku se svou rodinou (několik stejně jako ona nezaměstnaných sourozenců, poněkud opožděná matka, otec se slibně se rozjíždějící kariérou), která je živa z tatínkových politických obchůdků. Nejen že není hezká, ale je trapná, a to tak, že ji už ani její (povrchní, ale co na tom) kamarádky nechtějí. V touze se dostat někam do světa ukradne otcovy peníze a vyrazí na Bali. Tam potká svou zapomenutou spolužačku a spolu se usadí v Sydney. Teď už jen najít toho ženicha... * Neřekl bych, že se budu tak moc bavit u komedie o vdávání. Nejspíš za to může ten parádně černý humor, kterým je prodchnutá. ()

Dafan

Abba taneček na Ibiškovém ostrově byl hodně povedené vystoupení dvou na střední škole vyobcovaných - triumfální! S žánrem romantické komedie se někdo sakramentsky seknul... ()

Igwar

Bez debaty dávam plný počet hviezdičiek. Tento film som kedysi úplnou náhodou vzhliadol neskoro večer na STV1 a bol som priam okúzlený. Nielen skvelo napísanou, zrežírovanou a najmä tragikomédiou ale aj geniálnym soundtrackom požičaným od Abby. Musím povedať, že v tomto filme som si užil Abbu viac ako v nedávnej "Mamma Mii". Tá totiž vznikla len ako výplň pre pripomenutie pár najslávnejších pesničkiek Abby. No Muriel's Wedding Abba famózne dopĺňa a paradoxne často tým ako jej skladby idú do konstastu s danou scénou. Viď. moja najoblúbenejšia scéna zo svadobným pochodom a lá I Do I do Ido.... (http://www.youtube.com/watch?v=ByyWL7FpU90&feature=related). Tá hovorí za všetko a presne charakterizuje osobu Muriel ako aj celý film. Ksicchy hostí, družičky neschopné kráčať do rytmu, zhrozený ženích ale šťastne vyškerená Muriel sú proste nezabudnuteľné. ()

Incanus

Bez obalu přiznávám, že ty dvě hvězdičky dávám JEN a POUZE za hudbu skupiny ABBA, jinak film jako takový by si zasloužil hodnocení ODPAD. Od začátku do konce přehlídky neskutečné trapnosti. Jsem fanoušek skupiny ABBA, ale zde to na mě působilo jako neskutečné utrpení, poslouchat tak skvělou muziku v tak hrozně poslepovaném příběhu. ()

Alenuch

Tohle je pro mě do jisté míry osobní film, protože i já jsem si kdysi v pubertě prošla fází "mám úžasné kamarádky, které se mě ale snaží spíš zbavit, protože jim připadá, že nejsem na tak vysoké úrovni jako ony". První sledování tohohle filmu se tedy neobešlo bez mokrých kapesníků a myšlenek na to, jak jsem mohla být tak blbá. I přes jistou naznačenou slabost pro nešťastný osud Muriel ale musím říct, že se jedná o výborný film, který však nemohu označit za čistou komedii. Kromě spousty opravdu vtipných scén (jako nejoblíbenější mám Muriel tančící s Rhondou na Waterloo nebo svatební nástup) je tam i hodně scén spíše smutných (pro mě cokoliv s matkou Muriel). Je to tedy trochu jiný film, než běžná romantická komedie, ale já ho s klidným srdcem doporučuji. ()