Muriel žije se svou rodinou v zapadlém městečku, jehož jedinými atrakcemi jsou nákupní středisko, mořské parky a obchodní dům Tupperware. Muriel, žijící ve vysněném světě písniček ABBY a obklopující se katalogy pro nevěsty, čeká prince z pohádky, který by přišel a vysvobodil ji ze společnosti tyranizujícího otce a zpustlých kamarádek. Protože princ stále nepřichází, rozhodne se uchopit osud do svých rukou a vyráží za zářivými světly velkoměsta... (Warner Home Video CZ)

LeoH

Ze začátku se to tváří jako přihlouplá romantická komedie o ošklivém káčátku, končí to jako trochu naivně optimistická óda na přátelství, provozují se v tom tanečky na Abbu a navštěvují svatební salóny, ovšem v jádru toho všeho je čistokrevné sociální drama v nejlepší britské tradici. Až se jeden diví, jak něco tak málo povrchního mohlo tak komerčně uspět. ()

Goldenhair

Hodně potenciálních diváků bude mít díky názvu filmu a zápletce za to, že si pouští romantickou komedii, ale kdepak. I já jsem čekala něco trochu jiného. Byla jsem ovšem mile překvapena. Od režiséra Svatby mého nejlepšího přítele jsem čekala vlažnou svatební romanci. Muriel se vdává je ale mnohovrstevnatý, vřelý a dojemný příběh o hledání svého pravého já, ceně přátelství, splnění svých snů a hlavně o tom, že „Dancing Queen“ se můžete stát i bez svatebních šatů. A Toni Collette je v této roli oslnivá. ()

Pavlínka9

Pro mě neskutečně ohromná Toni Collette, kdy jsem si ji v tomto filmu již před cca 12ti lety všimla a jen jsem byla v šoku, jelikož to, co v tomto snímku předvedla - za to měla dostat to největší ocenění :) Rodina, jakou měla postava Muriel v tomto filmu byla vážně příšerná a to, jak se ona snažila dostat do společnosti aspoň dalších lidí - bylo to obdivuhodné :) Celý ten film mi přijde jako "hodně špatný vtip" na rodinu s mnoha dětmi, které nechala pomalu až "zvlčit", jelikož mi každé z nich přišlo dá se říct až zdegenerované...Není to ani úsměvné, ale spíše k pláči...Skupina ABBA, která filmem proplouvá každou minutu je velice speciální vsuvka, ale alespoň to bylo to "stabilní" co v životě Muriel "Mariel" měla... Jen je hodně náročné pro mě hodnotit tento film z pohledu tématu, jelikož sama se vdávat nikdy nechci, tu posedlost nechápu a mám pro to svá jasná zdůvodnění. Proto mi posedlost ženy upoutat se k muži, v tomto případě opravdu kterémukoliv, přijde absurdní, stupidní a neskutečně pitomý :D Ale každý je nějaký :D Jsem ráda za ten závěr, jelikož se naše hlavní hrdinka nedala strhnout "leností" své rodiny a společností a rozhodla se konečně žít vlastní život a hodně věcí jí otevřelo oči :) Vrzající boty matky v nákupním středisku slyším jako teď :D ()

VanTom

Taková "jiná", ne zrovna hollywoodská romantická komedie. A asi dobrá, jelikož nás přiměje snášet tu otravnou tlustou dilinu fantazírující o svatbě při písničkách od ABBy. Ona sice určitým vývojem projde (z krávy na menší kravku), ale až v úplném závěru, po několika tragických životních lekcích, snad konečně nachází odvahu k trvalejší změně. Jinak výborným, často lehce zkarikovaným vedlejším postavičkám vévodí živelná kamarádka Rachel Griffiths. Lepší 3*. ()

blackJag

Tak trochu jiná (trochu hodně) romantická komedie, aneb jak si Australané poradili se značně zkostnatělým žánrem. Toni Colletteová si svým jednoznačně skvělým výkonem mohutně otevřela dveře pro další hereckou práci a je nutné dodat, že právě díky ní má scénář filmu tolik potřebnou reálnou strukturu, která je téměř zbavena pohádkového svatebního balastu. To vše decentně podpořené produkcí skupiny ABBA. 80% ()

greetchen

Relativně průměrná svatební romantická komedie, kterou zpříjemňují songy ABBY a top záležitost z ní dělá skvělá Toni Collette. ()

Autogram

Tak teda žiadny rozmarný film o svadobných trapasoch. Skôr dráma o outsideroch, ktorí chcú tiež prežiť kus svojho životného šťastia. Bez ohľadu na použité prostriedky a následky. Následky na druhých ľudí a vzťahy s nimi sú často zničujúce. Tento príbeh Popolušky po austrálsky sa dosť komplikuje rôznymi okolnosťami a tak jej nestačí iba stratiť črievičku, aby našla svojho princa. Napriek úvodnému váhaniu sa mi film nakoniec páčil a aj vďaka hudbe outsiderov, skupine ABBA, ho považujem za príjemný. –––– Kdo ji chytil? – Muriel! –––– Já chci vyhrát. Celej život chci vyhrát! – Já taky! ()

Heraldika

Sice jsem Muriel viděla už někdy před 6 nebo 7 lety, ale bylo to nádherné zastavení. Neskutečná tragikomika, úžasná představitelka hlavní role. Od té doby si jí hlídám a filmy s ní většinou nezklamou. Je mi jen záhadou, že tenhle film u nás skoro nikdo nezná, rozhodně je to nezasloužené. ()

Kuny27

Rodinná idylka, happy end, šťastné manželství, krásný románek - nic z toho tam nenajdete! Ale přesto to má něco do sebe. Není to tuctový film! A to je dobře..... Ale kdyby aspoň zůstala s tím plavcem - ach jo.... ()

bila.tecka

Austrálie rulez! Hořkosladkokyselá komedie, která nejede podle nějakého připitomělého mustru. Přitom využívá docela omšelé téma, jak nebýt věčným outsiderem a vymanit se z té "debilní díry, kde jsem se narodila a určitě tu nechci i zemřít". Muriel je typický venkovský balík, přitom fajn holka, kterou stačí jen popostrčit. Tím strkadlem je živelná Rachel Griffiths, které je šoufl ze všech těch nafintěných pipek, které byly omylem její spolužačky. A to jsem snesl i dabovanou verzi... "Jsi hrozná Muriel..." ()

ClimbVibe

Velice netypická romantická komedie. Brzo totiž přestane být komedií a zamilované romantiky si divák taky moc neužije. Ale tím lépe - postavy se totiž chovají jako skuteční lidé a "Muriel se vdává" se stane nezapomenutelným příběhem s krásným otevřeným koncem. ()

neneka

Byl to první film, ve kterém jsem vlastně zaznamenala obě mé oblíbené herečky, Toni Collette a Rachel Griffiths, od té doby si jejich projekty hlídám a mám pocit, a jsem za to ráda, že do ničeho plytkého se naverbovat nenechají. Obě jsou tu skvělé a je zajímavé sledovat, jaký kus profesionální cesty od toho r. 1994 urazily. A ABBA? No, to bylo moje dětství.. ()

Lou_DLy

ten film je plnej prazvláštní patologie, nějak mi to celkově nedává smysl. až je to vlastně srandovní, ale na druhou stranu v symbolizaci trapnosti a obyčejnosti a nicotnosti je film tak extrémní, že je spíš mrazivej. ani ty paralely s abbou jsem nějak nezvládala. dobrý je, že dějově je film bohatej, nenudí. zahraný je to taky slušně, líbila se mi hlavně Rachel Griffiths. ()

adriane9

Naprosto úžasné "komediální drama"...K filmu se každoročně vracím, Toni Collette je tady nádherná ve všech směrech, miluju její úsměv :)... ()