Muriel žije se svou rodinou v zapadlém městečku, jehož jedinými atrakcemi jsou nákupní středisko, mořské parky a obchodní dům Tupperware. Muriel, žijící ve vysněném světě písniček ABBY a obklopující se katalogy pro nevěsty, čeká prince z pohádky, který by přišel a vysvobodil ji ze společnosti tyranizujícího otce a zpustlých kamarádek. Protože princ stále nepřichází, rozhodne se uchopit osud do svých rukou a vyráží za zářivými světly velkoměsta... (Warner Home Video CZ)

Mr. Sandman

Tahle Australská skupina herců je fakt povedená. Příběh se velmi dobře vyhýbá klišé. Muriel je přes všechny nedostatky sympatická a její motivace jsou vcelku pochopitelné. Film vás může často dovést až k slzám. Moc mě potěšilo zpracování vztahu s plavcem, který byl původně tak povrchním a nakonec se stal hlubokým a lidským. Fajn. ()

Fridecka

Nejedná se o svatební romantickou komedii, ale spíše netradiční drama s prvky romantické komedie. Životní nepříjemnosti a traumata jsou tu sdělována s humorem a nadsázkou, ale občas při tom může jednoho až píchnout u srdce. Děj i závěr jde mimo klasický scénař. Doprovodné melodie skupiny Abba vás nenechají na pochybách, že život má smysl brát s lehkostí ikdyž jde o sebetěžší trable. Stejně ûsměvný a elegantní je závěr filmu v duchu hesla "don't worry be happy "ať už jste jakkoli zvláštní. ()

wertcha

Velike prekvapeni! Rozhodne necekejte klasickou romantickou komedii,ale velice mile, humorne, misty smutne drama! Toni Collette bajecna jako vzdycky! Jak pise Ivoshek - film je to vytecny a bohuzel nepravem schovany v rohu! ()

Carthorias

Dost smutný film, na úroveň romantických komedií až nezvykle moc. Toni Colette jako hlavní pilíř filmu je úchvatná, její kamarádka Rhonda dobře tvrdí muziku ve středu pole, zbytek postav tvoří jakési panoptikum jako vyhrabane odkudsi ze smetiště filmových zmetku. Ona i Muriel je valnou většinu filmu krajně nesympaticka a psychicky narušena postava. Čestnou výjimku tvoří patrně nejtragictejsi postava, matka Muriel, ta je zase pro změnu k politování. Body získává film především za originalitu, například během filmu neuvidíte ani jeden makeover, hlavní kamarádka hrdinky si nezačne nic s hlavním kamaradem hrdiny, není tady žádný maturitní ples atd. Pokud to shrnu, bylo mi více smutno než veselo, ale nedokážu posoudit jestli je to dobře nebo špatně. ()

arkie

Skvelý film, ktorý treba vidieť. Ikeď nie všetko v ňom je príjemné vidieť, je to aj film o ľudskom smútku, osamelosti a hlúposti. Ale všetko nakoniec dobre končí a aj tá Abba je tam celkom super. :) ()

marusaj

Ten film je bezvadný, ale je smutný a je zoufalý. Toni Collette je skvělá, ale její postava je "nepříjemně" bezradná a slabá. Zoufalost "čpí" z celého filmu. Jedna velká deprese. Promiňte. Tohle jsem nepozřel. Kyselé jablko v kombinaci s pelyňkem. Pro masochisty a fanoušky skupiny ABBA povinnost. Dejte tomu filmu ceny, ale nechtějte se na něj dívat. ()

haWranka

Nedají se upřít skvělý herecký výkony - hlavně Toni Collette se překonává. Ovšem nedokázala jsem se vžít do jejího myšlení. Vlastně jsem se neztotožnila s chováním jediné postavy, takže i přestože to není špatnej film, znovu ho vidět nemusím. ()

mira.l

Mjurijel či Marijel se vdává.... a mně je to vcelku u zadele, jak jsem záhy zjistil. Pominu-li to, že jsem stáhnul verzi, která teda rozhodně nebyla v HD, tak to od samého začátku bylo docela utrpení. Napřesdržku byla Mjurijel, celá její rodina s tatínkem v čele, sestra nebo co to bylo za bečku, jakbysmet, maminka nebyla o nic lepší, ty Mjurijeliny "kamarádky" byla taky slušná sebranka. Ona sama .... já nevím, já proti Toni Collette vlastně nic nemám, ale když odhlídnu od toho, že byla jak bedna kytu, tak po většinu filmu vypadala spíš jak transvestita. Asi nejlíp se na ni koukalo v těch několika záběrech bez make-upu. Že by to byla komedie k popukání, hodna percentilu aktuálně 72%, to si teda rozhodně nemyslím. Ta jedna hvězdička je spíš jen za těch pár písniček ABBY, které to fakt do smysluplnosti neslepily a katastrofě nezabránily. Celkově je to velice nesourodá po většinu času trapná slátanina. ()

Katy.nka

Och, Muriel a její "veselé i smutné příběhy" (jak se psalo vždycky do čtenářáku), je vlastně ideální film na Valentýna pro všechny, kdo úplně nedávají bezduché romantické příběhy o tom, jak chudá holka ke štěstí přišla. Podtrženo ABBA songy vždy potěší na duši. ()

Erian

Muriel je obyčejná holka...no, tak trochu víc divná než její okolí a má podivnou rodinu, nepřítomnou maminku, potrhlé flákačské bratry a sestry, otce záletníka (Dedree, to je náhodička!). Ona sama je při těle, má zajímavý vkus na oblečení a chce se mermomocí vdát. Ve filmu excelují Toni Collette a Rachel Griffiths, které se přesvědčivě chopily výzev, které stály před nimi, další hereckou hvězdou je pak nezapomenutelná Abba. Toni Collette kvůli roli Muriel znatelně přibrala a dokázala ve své umaštěnosti, ecentrickém oblečení a hloupém vzezření vzbudit lítost, která se záhy mění v obdiv, když se z ní stane sice stále obtoustlá, leč již pohlednější a upravenější dívka. Dívka, která si dokázala uspořádat život, změnit jméno, ujasnit priority, která začala se sérií lží, jen aby mohla snít svůj sen a která za svým snem šla, lásku nezískala, jenom pozlátko, kterým mohla mávat před borynkami z předměstí, a která nakonec poznala, že pravé přátelství je víc než přetvářka. Přijde mi, že ač se Muriel se vdává tváří jako komedie, je zároveň i sondou do našich duší, ve kterých pátrá po našich křivdách a bolístkách, i po tom, co bychom byli schopni udělat pro své "štěstí". Vždycky se u Muriel hodně nasměju a zároveň zesmutním, když dochází k hrdinčinu prozření po sebevraždě její matky. Ale písničky Abby mě znovu dostanou do toho správného rozpoložení. Muriel baví a já se bavím:) ()

maruli

Tak tenhle film na mě tedy moc nefungoval... všichni mě hrozně štvali, Muriel byla neuvěřitelná pipina, kterou jsem prostě nemohla mít ráda, protože zosobňovala to nejkoncentrovanější sobectví, který se neohlíží na nikoho jinýho než na svoje neštěstí, a ta chvilka rádobyprozření na konci už moji averzi vůči ní nezvrátila. Jediná zachránkyně filmu v mých očích Rachel Griffiths. Mno, uznávám, nezní to moc shovívavě.. :) Třeba se na to ještě někdy podívám a změním názor, ale pro teď slabých 40%. ()

Ivec

Super. Siahol som po tom v stánku s nádejou, že sa možno aj zasmejem. V priebehu jedného dňa som si to pozrel dva krát. Abba mi síce trocha liezla na nervy(mám radšej iné žánre), ale do tohoto filmu patrila, takže dobre. Toni vynikajúco zvládla svoju postavu v príbehu, ktorý ma viac krát zobral za srdce, či naplnil zlobou pri pohlade na štyri falošné a povrchné kamarátky počúvajúc ich tlachy "od hovna k sračke". Ale Rachel ma v dobrom slova zmysle rozdupala svojim prejavom, krásou a temperamentom. Film obsahujúci všetko to, čo som od neho dokonca ani neočakával. 5* ()

PAVLIS

70% Marfuša z Mrazíka dostala svůj samostatný film, jen se tu jmenuje Muriel. Neboli pitomá nána touží po vdavkách a vyrovnat se jiným nánám. Chvílema je na pěst, chvílema je s ní sranda. Do toho trochu povrchního rodinného dramatu a písniček od ABBY, které tu lze nenávidět, smát se jejich použití nebo si je zpívat. Dle vkusu každého. Já je snesu, tak možná i díky nim nebo Rachel Griffiths nebo.... mám na konci příjemně pozitivní náladu. ()

MirkaP

Vdavekchtivá Muriel - Mariel z podivné rodiny a živelná Rhonda se řízením náhody stanou nejlepšími kamarádkami. A pak se to začne trochu zamotávat. A na závěr se to lehce vymotá. Rozhodně to není tradiční romantická komedie. ()

Kosan

Příběh "příšerné" Muriel, která se navzdory své neschopnosti a nedůvěře rodiny promění z ošklivého kačátka v labuť, najde krásného prince, a nakonec se rozhodne zůstat raději sama. Film je v první půlce velice vtipný a kdyby scénář více těžil z toho, jaký je Muriel "outsider", byl by rozhodně zábavnější. Takto se však ve druhé části nabalují různé další motivy, které odvádí pozornost od hlavní hrdinky, což je škoda. Hudba skupiny Abba ale nestárne a do filmu se skvěle hodí. ()

samera

*** za to, že tam bola ABBA a miestami aj smiešne, ale inak totálna blbosť......a tú herečku nekomentujem, ale hodila sa tam..... ()