Les sebevrahů

(TV film)
  • Česko Smrtící Halloween (více)

Americká vysokoškolačka Maiko, která studuje v Japonsku, riskuje vlastní život ve snaze zachránit duši své mrtvé matky, jež se rozhodla dobrovolně odejít z tohoto světa v nechvalně proslulém "Lese sebevrahů". Hluboko v pustém lese na úpatí hory Fuji se za potemnělého zimního odpoledne rozléhá neklidný šepot. Tady, uprostřed bludiště z kořenů, si osamělá žena sáhne na život. Její tělo splyne s větvemi a duše s houštinou. O několik let později se dívka Maiko vydává v doprovodu svých přátel ze školy do Lesa sebevrahů. Maiko zde touží na Halloween vykonat démonický rituál, který má podle místních pověr osvobodit duši její matky ze spárů lesa. Zatímco si mladí návštěvníci s kamerou klestí cestu mezi stíny, začnou se dít podivné věci - zuřivý šepot a zlověstné pohledy duchů pro ně mají být varováním, že tu nejsou vítáni. Uprostřed záplavy stromů povstane oceán ztracených duší, které hustými větvemi obemknou Maiko i její přátele v těsném sevření. Cesta k životu je náhle zahrazena těmi, kteří nemají co ztratit. (HBO Europe)

Astaroth12

Toto je spletenec viacerých hororových subžánrov a ani sa nesnaží byť iný,niečim výnimočný ale radšej ide po vychodenéj cestičke podobných filmov.Po scenáristickej stránke to bolo čisto posraté a spracovanie fádne zo zlými hercami a to je škoda z tohoto príbehu sa mohlo vytrieskať viac a nestalo sa tak. Cim dlhšie som pozeral tento film tým viac som mal k tomuto filmu odpor.Lebo tých klišových situácii koľko bolo v tomto filme to sa často nevidí.Malo to pár temných atmosferických chvíľok ale tých bolo veľmi poriedko. ()

TomX2

Úplne márne to nie je a bavilo ma to viac než novší The Forest z roku 2016, no postráda to inteligentný scenár, hustú atmosféru a skrátka všetko, čo by kvalitný horor mal mať. ()

AlistairMir

V domění, že jde o novinku z tohoto roku jsem nadšeně sosal a pak nechápavě zíral, že je to dabovaný a uvádí to HBO. V tu chvíli mi došlo, že to bude asi jen shoda jmen, ale tak co film už staženej tak mu dáme šanci no ne? A tak jsem to zkusil. Po dokoukání jsem měl rozporuplné pocity. Některé scény se mi fakt líbily a hlavní dvojice mi byla sympatická plus některé postavy duchů vypadaly dobře. Na druhou stranu stejný počet scén byl dost lacinej a člověk přesně věděl na čem bude. Co s tím? Duchu raď. A pak bylo rozhodnuto...je to TV film a na TV film si to zaslouží ne skoro už rozhodnuté 3* ale s bídou přece jen 4* . A teď jdu najít ten novej Les sebevrahů :-D ()

TheDon

Prostředí a atmosféra výborná. Bohužel kužel je to asi tak všechno, co za něco stálo v tomhle kanadskojaponským lese. Příšernej kást, Maiko je víc američanka než japonka a pár žlutejch v rozervaných kimonech, běhající po lese sem a tam. Dvě z milosti. 25% P.s.: z toho mohl bejt takovej prima bubu film....šáde... ()

Rodriguez

Někdo chtěl udělat rituál "Segaki" a já po shlédnutí snímku chtěl spáchat "Harakiri"! Není to vyloženě špatný snímek, ale nějak mě to nesedlo a ty herci přišli strašně špatní :-( škoda. Třeba někdy v budoucnu se k tomu vrátím... 20% ()

cariada

V japonském lese chodit se nevyplácí zvlášť když je to les kde chodí lidi umírat. A rušit je nevěstí nic dobrého. Atmosféra dobrá, herci jak kteří, puberťáci se nezapřeli ,ale naštěstí dostali co si zasloužili. Dobrý jsou ty policajti, kteří nosí mrtvoly. ()

Nivenx

Kdyby nebylo I Spit on Your Grave, tak jsem si tohoto režiséra ani nevšiml. Monroe už ví na čem pohořel a oproti jiným umělcům co točí jen sračky, tak se dokázal z této škatulky vymakat a je to už o něčem jiném. Grave Halloween s podtitulem TV film je překvapení. Příběh je jednoduchý kdy skupina teenagerů jde do lesa, kde poštvou proti sobě duchy a sranda může začít. Příběh je sice hodně chybý, ale zpracování a atmosféra docela solidní a rozhodně jsem docela překvapený. PS: Poprvé jsem ve filmu viděl, jak mech sežral mobil. 60% ()

Ryuuhei odpad!

Jak já byl rád, že tato hovadina po úmorné hodině a půl skončila. Typická předvídatelná debilita, která se snažila být děsivá, ale namísto toho šlo o další z řady břeček postrádajících hlavu i patu. Nic originálního, navíc zasazení do „Japonska“ bylo asi tak zřejmé, jako že hlavní hrdinové se budou chovat trochu racionálně (ironie). Děs a hrůza, kdy jakmile jsem se dozvěděl, že je film pod záštitou SyFy, už mě víc nepřekvapilo. Alespoň jsem se párkrát dobře zasmál. ()

anglanek

Nádherně a výpravně zfilmovaný horor kousek co mne doslova vcucnul do tajů děsivě děsivého lesa plného nástrah překvapení, duchovna, tajemna,smrčků,jedliček,větviček a veverek .. Herecky slušne nadupaný velkofilm co můžu jen a jen doporučit pár degešům tady... ()

netahlo

Chapu, ze je to TV produkce, takze tomu (zaslouzeny) odpad neudelim. To by totiz bylo necestne a nesportovni, jak pravil Mirek Dusin. ()

herr_carter odpad!

"Maiko?mami?Maiko?Maiko?....mami??!??"...........právě jsem ocitoval jeden z těch více inteligentních dialogů v jinak naprosto sračkoidním filmu. Člověk si říká, že dá šanci i filmu s ratingem pod 40 %, jelikož ví, že místní hodnocení hororů je mnohdy zkreslené, tady je ovšem ještě celkem vysoké. Po nějaké době jsem byl zase svědky tupé, nudné a k posrání vtipné záležitosti, která se pyšní nulovým scénářem a herci tak debilními, že by neprošli ani castingem na Babovřesky 5: Staré krávy jsou zpět.................moje hodnocení = 0 z 10. ()

HiddenDragon odpad!

KLAPKA: "Zahada Blair Witch" po trisetpadesateosmeeee!! ...Hovadina nejvyssiho kalibru. Ostatne o tom vypovida i portfolio rezisera, ktereho by meli ritualne popravit za zbytecne plytvani celuloidem a mrhani casu divaka. V zivote nepochopim, proc nekdo tyhle sracky toci. Ono to nejenze neni strasidelne, ale je to i tak stupidne natocene, ze jsem vlastne v tomhle filmu vubec nic nepochopil. Hrdinkou je adoptovana Maiko (Kaitlyn Leeb), ktera ma do Japonky tak daleko asi jako Snehurka. No je to Kanadanka mankote - ostatne cele je to pry v Kanade tocene (kez by aspon ti straspytlove tocili primo v inkriminovanem lese...). Co dela spolu s dalsimi Americany na jap. univerzite se nikdo nedovi. Asi nejaka staz. Kazdopadne az ze San Francisca prijela hledat na upati hory Fuji (https://en.wikipedia.org/wiki/Aokigahara) strom, na kterem se obesila jeji prava matka. Jak to zjistila, to taky film nerekne. Asi je to v dopise, co dostala, kdovi. Kazdopadne matka stale pod onim stromem hnije, takze urady Maice krabicku s pozustalosti ocividne neposlaly. No samozrejme si bere na cundr kamaradku, ktera z toho chce udelat diplomku nebo co. K tomu zvukar, kameraman a par dalsich maniku, aby bylo koho vrazdit. Jo abych nezapomnel, musi to delat na Halloween, to asi aby byla vetsi prdel (Maiko chce udelat nejaky ritual pro zachranu duse mrtve matky, ovsem nikde jsem o nem nic nenasel, tak ho pokladam za vymysl autora). Mrtvym se vsak nelibi role komparsistu ve studijnim projektu a brzy zacnou jednoho po druhem masakrovat. No...popravde se vlastne ti blbci masakruji sami stylem "bacha kam slapes....JAUVAJS!" Samozrejme zde nefunguje kompas, mobil, a strazci lesa jsou stejne divni jako jeho (ne)mrtvi obyvatele. Ke konci to nabere trosku na obratkach a po zdanlive stastnem shledani hl. hrdinu na zombie party konecne i ti nejvice odolni chcipnou. A jestli si myslite, ze prezije Maiko, tak jenom napul. Ma to totiz samozrejme divny otevreny konec, aby se naplnila rutina zanru. No proste cele to opravdu pusobi desne amatersky, jako nejake stredoskolske video plne jap. pseudomytologie o svete mrtvych. Kazdopadne me mrzi, ze je ten les tak z ruky. Pokud je v nem takova sranda jako ve filmu, docela bych tam jel nekdy na prochazku :) [ostatni zajemci mohou virtualne cerpat z dalsich filmu o tomhle lesiku - viz Zajimavosti] ()

danielosbourne

Ne, ne , ne. Tohle se opravdu nepovedlo. U lesních vyvražďovaček mi vážně stačí málo, aby se mi líbili. Ale tady toho bylo až moc. Postavy mě po většinu filmu rozčilovali a byla to především chyba scénáře. Už mě docela přestávaj bavit ty naivní postavy, které jsou těsně před smrtí a místo toho, aby se tedy snažili zmizet, zůstávají v centru dění, protože musí osvobodit ducha. Je to hloupé. Hodně dlouho jsem uvažoval nad hodnocením, ale dám hvězdu za to, že jsem neusnul. ()

Flopik

A tak som si myslel že to bude aspoň trochu dobré.Strašná blbosť to bola.Jediné čo sa dá aspoň trochu pochváliť sú masky.Ale čo toho keď žiadna lakačka nebola.Postavy nesympatické, a hlavná hrdinka aj keď krásna tak sa jej fandiť proste nedalo.Polka kamarátov stratená, zistí že v lese stretli ducha a ona aj tak chce ísť uctiť pamiatku....A koniec to všetko pokazil ešte viac.Palec dole.. ()

Chundys odpad!

Myslel jsem si, že na HBO nenarazím na kraviny, ale přesto se to stalo. Nicméně jsem se ve dvě ráno náramně bavil u tohoto Shitu :D, to ale nic nemění na hodnocení. ()

Heroine odpad!

Co to zase je! Horor který je víc směšný než strašidelný, ve kterém se může stát cokoli, ale nestane se nic. Nijak to nedopadne, nic se nedořeší. Leze z toho směšná snaha být -když už ne strašidelný- tak aspoň nechutný. "co tam dát teď, otevřenou zlomeninu, nebo červi? Aha, dáme tam obojí! Nevadí že je to úplně mimo mísu..." Fakt hrozný. ()