poster

Beware! The Blob

Sci-Fi / Komedie / Horor

USA, 1972, 91 min

 • Dellamorte
  ***

  ...tak pre Mňa veľké prekvapenie - TV herec a režisér , slávny J.R. si strihol pred ropou zaliatym Dallasom sci-fi horčík ??? Týmto vtipným pokusom strčil do kapsy nejedného súčasného amatérskeho horrorového snaživca , odvážne blúdiaceho okolo x-krát prevareného námetu. Áno - je to naivné a "hmota " je sympaticky " blbá "...no Mne je to jedno - dallaský klobúk dolu.(6.5.2010)

 • TERRORDROME
  *

  Prvý Blob bol blbý a ten druhý je tiež, ale má to byť komédia takže sa to v tom trochu stratí. Najpozoruhodnejšou vecou na tomto filme je fakt, že režisérom je Larry "Ďžejár" Hagman, už len kvôli tomu som sa na to mrkol z rýdzej zvedavosti aj keď som si nerobil žiadne ilúzie. Áno je to strašná konina s vraždiacou marmeládou, ale sem-tam sa naozaj dá zasmiať na rôznych hipíkoch a exotoch ktorí sú tu samozrejme za obete. Samotný sliz ujde z termosky ktorú má doma v chladničke dementný černoch čo stanuje v obývačke a slope pivo. Najvtipnejší je ale ten rusák čo sa kúpe a keď mu začne popod dvere pretekať zabijácky lekvár, komentuje to slovami - "JEBEM TI BOGA"! Sliz vyzerá celkom fajn, ak akceptujeme že sa pozeráme na obyčajnú želatínu ktorou niekto myká či posúva pred kamerou. Krv či mŕtvoly opäť žiadne, tak ako v predošlom dieli. No, moc som sa nebavil, bolo to prííííííliš vlažné.(13.12.2011)

 • hladass
  **

  Za mě osobně je tento sequel docela zklamání... Na můj vkus je tenhle kus příliš komediální, hipísáci jsou mi z duše odporní, takže mě celou dobu silně iritovali a ani samotný sliz se příliš nepředvede... Samozřejmě jsem nečekal splatterové jatka, ale přeci alespoň trochu gore by filmu slušelo... Tohle se Džejárovi opravdu nepovedlo, měl se raději držet ropných polí...(6.2.2015)

 • Campbell
  ***

  Blob se po 14 letech vrací. Tentokrát už to vypadá tak trochu jako hipísácký film. Hudba, postavy a vše okolo samý hipík. Nemůžu říct že jsem filmem zklamán, ale některé záběry, jako třeba uvodní znělka kde se prohání kočka byla děsná. Film je o tom že jeden černoch má doma nádobu s Blobem, a ta se jak je známo dostane ven. Nic převratného ale ani nic co by mělo urazit. Jen mi vadil občas humor, ten nebyl vtipnej. Není tu ani gore, ale sliz je prostě furt sympatickej, a na jeden krátký večer je fajn.(19.6.2010)

 • Bloody13
  **

  Po čtrnácti letech se růžový puding z kosmu vrátil, a to dokonce v režii samotného ropného magnáta J.R. Ewinga. Jeho comeback je však hodně rozpačitý; sequel se totiž nese v nečekaně komickém duchu, podpořeném silnou naivitou a všudypřítomnými hippies. Hladová želatina (která navíc podle potřeby mění svou konzistenci) se tu sice objevuje a řádí mnohem více než v původním snímku, divák však v drtivé většině z ní vidí jen malou část. Vrchol snímku pak přijde nezvykle brzy; to hned v úvodu, kdy za doprovodu veselé hudby sledujeme dovádějící kotě v trávě. Úlet! (30%)(22.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace