poster

Beware! The Blob

 • USA

  Son of Blob

 • Austrálie

  Son of Blob

 • Velká Británie

  Son of Blob

Sci-Fi / Komedie / Horor

USA, 1972, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RUSSELL
  *

  Beware! The Blbost! Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl – po všech stránkách. Na rozdíl od takového Night of Lepus ze stejného roku na něm ale aspoň není vidět naprostá znuděnost všech aktérů. (Věřím, že i Burgess Meredith si svou uncredited roli ožralého vandráka patřičně vychutnal až do dna lahve.) První polovina je vcelku fádní, ale druhá už je tak kouzelně špatná, že jsem si ji chvílemi slušně užíval a prasil jsem se nad některými bizarně směšnými momenty. Nejhorší je, když špatné filmy nudí – tohle je naštěstí ten typ dna kinematografie, který je aspoň místy zábavný tím, jak moc je špatný, což je přesně ten důvod, proč na tyhle braky rád koukám. Pokud si v tom nelibujete jako já, tak ruce pryč, tohle by vás mohlo potencionálně připravit o víru ve filmové umění.(6.2.2020)

 • Goldbeater
  *

  Beware! The Blob je otřesný následovník kultovního hororu Sliz z padesátých let, který se tentokrát pouští cestou hodně špatné komedie (ale pochybuji, že to byl prvotní záměr) a je koncipován tak nahodilým a nezajímavým způsobem, až je téměř nesledovatelný. Veškeré nápady byly snad vymýšleny přímo na place, jinak si infantilní dějové kraviny vůbec neumím vysvětlit. Pravdou je, že na tomhle hrozném filmu je nejzajímavější to, kolik známých osob se kolem něj točilo. V prvé řadě režisérem snímku je J.R. Ewing ze seriálu Dallas (a jde o jediný film, který natočil). Jedním z pomocných kameramanů zde byl Dean Cundey (Jurský park, Halloween, Apollo 13) a natočil úvodní sekvence s kotětem. Třešničkou na dortu je potom scéna se třemi bezdomovci, které nehraje nikdo jiný, než právě režisér Larry Hagman, v titulcích neuvedený Burgess Meredith a hlavně páskou přes oko ověšený Del Close, který si ve velmi povedeném remaku Sliz z roku 1988 zahrál jednu z hlavních rolí (ano, toho šíleného kněze). To je ale bizarní sestava!(3.1.2020)

 • hladass
  **

  Za mě osobně je tento sequel docela zklamání... Na můj vkus je tenhle kus příliš komediální, hipísáci jsou mi z duše odporní, takže mě celou dobu silně iritovali a ani samotný sliz se příliš nepředvede... Samozřejmě jsem nečekal splatterové jatka, ale přeci alespoň trochu gore by filmu slušelo... Tohle se Džejárovi opravdu nepovedlo, měl se raději držet ropných polí...(6.2.2015)

 • Dellamorte
  ***

  ...tak pre Mňa veľké prekvapenie - TV herec a režisér , slávny J.R. si strihol pred ropou zaliatym Dallasom sci-fi horčík ??? Týmto vtipným pokusom strčil do kapsy nejedného súčasného amatérskeho horrorového snaživca , odvážne blúdiaceho okolo x-krát prevareného námetu. Áno - je to naivné a "hmota " je sympaticky " blbá "...no Mne je to jedno - dallaský klobúk dolu.(6.5.2010)

 • TERRORDROME
  *

  Prvý Blob bol blbý a ten druhý je tiež, ale má to byť komédia takže sa to v tom trochu stratí. Najpozoruhodnejšou vecou na tomto filme je fakt, že režisérom je Larry "Ďžejár" Hagman, už len kvôli tomu som sa na to mrkol z rýdzej zvedavosti aj keď som si nerobil žiadne ilúzie. Áno je to strašná konina s vraždiacou marmeládou, ale sem-tam sa naozaj dá zasmiať na rôznych hipíkoch a exotoch ktorí sú tu samozrejme za obete. Samotný sliz ujde z termosky ktorú má doma v chladničke dementný černoch čo stanuje v obývačke a slope pivo. Najvtipnejší je ale ten rusák čo sa kúpe a keď mu začne popod dvere pretekať zabijácky lekvár, komentuje to slovami - "JEBEM TI BOGA"! Sliz vyzerá celkom fajn, ak akceptujeme že sa pozeráme na obyčajnú želatínu ktorou niekto myká či posúva pred kamerou. Krv či mŕtvoly opäť žiadne, tak ako v predošlom dieli. No, moc som sa nebavil, bolo to prííííííliš vlažné.(13.12.2011)