Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chester se vrací domů do Los Angeles ze severního pólu, kde pracoval na ropovodu. Přivezl si sebou malý vzorek záhadné zmrzlé hmoty, který odkryl buldozer na staveništi. Skladuje jej v mrazícím kontejneru a chce nález předat do laboratoře k analýze. Nešťastnou náhodou se ale jemu a jeho manželce podaří hmotu rozmrazit. (Hans.)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vcelku příjemný návrat slizu, který se samozřejmě nemůže porovnávat s remakem z roku 1988 majícím špičkové speciální efekty a napínavější příběh. Přesto v očekávání laciného béčka jsem byl nakonec spokojen. Dvě ne úplně sympatické hlavní postavy, Bobby a Lisa, zjistí, že se v jejich malém městečku objevila podivná hmota vraždící lidi. Tedy ona je požírá a nezanechává žádnou stopu. Když konečně přesvědčí skeptického šerifa a policejní sbor, je už příliš pozdě. Obří sliz si vybral bowlingový stadion, co může fungovat i jako kluziště, kde právě probíhají závody. Na nich se sešla většina městečka...Především poslední třetina se rozjede a napětí nepovolí až do konce. Samozřejmě gore se nekoná, i když sliz sežere během filmu řadu postav. Některé útoky jsou efektní, třeba na koťátko. Vtipný zas až tak film není, jen občas se objeví úsměvná scénka tu se skauty nebo tam s nebožákem, co se brání slizu křížem. V úvodu si Chester Hargis, viník všeho, pouští televizi, kde právě běží původní The Blob z roku 1958. Dnes lze doporučit sběratelům, skalním fandům, případně zvědavcům. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

...tak pre Mňa veľké prekvapenie - TV herec a režisér , slávny J.R. si strihol pred ropou zaliatym Dallasom sci-fi horčík ??? Týmto vtipným pokusom strčil do kapsy nejedného súčasného amatérskeho horrorového snaživca , odvážne blúdiaceho okolo x-krát prevareného námetu. Áno - je to naivné a "hmota " je sympaticky " blbá "...no Mne je to jedno - dallaský klobúk dolu. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Beware! The Blob je otřesný následovník kultovního hororu Sliz z padesátých let, který se tentokrát pouští cestou hodně špatné komedie (ale pochybuji, že to byl prvotní záměr) a je koncipován tak nahodilým a nezajímavým způsobem, až je téměř nesledovatelný. Veškeré nápady byly snad vymýšleny přímo na place, jinak si infantilní dějové kraviny vůbec neumím vysvětlit. Pravdou je, že na tomhle hrozném filmu je nejzajímavější to, kolik známých osob se kolem něj točilo. V prvé řadě režisérem snímku je J.R. Ewing ze seriálu Dallas (a jde o jediný film, který natočil). Jedním z pomocných kameramanů zde byl Dean Cundey (Jurský park, Halloween, Apollo 13) a natočil úvodní sekvence s kotětem. Třešničkou na dortu je potom scéna se třemi bezdomovci, které nehraje nikdo jiný, než právě režisér Larry Hagman, v titulcích neuvedený Burgess Meredith a hlavně páskou přes oko ověšený Del Close, který si ve velmi povedeném remaku Sliz z roku 1988 zahrál jednu z hlavních rolí (ano, toho šíleného kněze). To je ale bizarní sestava! ()

RUSSELL 

všechny recenze uživatele

Beware! The Blbost! Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl – po všech stránkách. Na rozdíl od takového Night of the Lepus ze stejného roku na něm ale aspoň není vidět naprostá znuděnost všech aktérů. (Věřím, že i Burgess Meredith si svou uncredited roli ožralého vandráka patřičně vychutnal až do dna lahve.) První polovina je vcelku fádní, ale druhá už je tak kouzelně špatná, že jsem si ji chvílemi slušně užíval a prasil jsem se nad některými bizarně směšnými momenty. Nejhorší je, když špatné filmy nudí – tohle je naštěstí ten typ dna kinematografie, který je aspoň místy zábavný tím, jak moc je špatný, což je přesně ten důvod, proč na tyhle braky rád koukám. Pokud si v tom nelibujete jako já, tak ruce pryč, tohle by vás mohlo potencionálně připravit o víru ve filmové umění. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Blob se po 14 letech vrací. Tentokrát už to vypadá tak trochu jako hipísácký film. Hudba, postavy a vše okolo samý hipík. Nemůžu říct že jsem filmem zklamán, ale některé záběry, jako třeba uvodní znělka kde se prohání kočka byla děsná. Film je o tom že jeden černoch má doma nádobu s Blobem, a ta se jak je známo dostane ven. Nic převratného ale ani nic co by mělo urazit. Jen mi vadil občas humor, ten nebyl vtipnej. Není tu ani gore, ale sliz je prostě furt sympatickej, a na jeden krátký večer je fajn. ()

Galerie (8)

Související novinky

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (více)

Reklama

Reklama