Mike (Jesse Eisenberg), hulič trávy s nezájmem o cokoli, co se v jeho okolí děje, žije v malém ospalém městečku se svojí přítelkyní Phoebe (Kristen Stewart). Jeho jedinou náplní dne je práce v marketu a obstarání kvalitního „matroše". Nikdy by ho asi nenapadlo, že by mohl řešit mnohem závažnější věci ...až tedy do jedné noci, kdy se u jeho auta objeví neznámí lidé... Mike záhy zjišťuje, že je spícím agentem. K jeho smůle ale agentem určeným k likvidaci. Všichni mu jdou po krku a Mikovi nezbývá nic jiného, než v sobě najít kuráž a začít bojovat. Nakonec to nebude ani tak těžké, všechny schopnosti z výcviku mu zůstaly. Horší to bude se vzpomínkami, ty se mu totiž za tu dobu doslova vykouřily z hlavy. (Forum Film CZ)

terunka003

Akční, zábavné, ujeté, debilní (jinak to říct nejde), nenásilné. A jednou a dost. Nenudila jsem se, bylo to nad očekávání dost akční a masakrální. Ale co byl ten hlavní hrdina? Na to že byl nejchytřejší z výcviku, no, takovýho blbce bych teda zachraňovat nechtěla. Kristen byla supr, Jesse mě prudí už od doby založení Facebooku. Film na pohodu, nevezme a pobaví. ..to musí bejt život, nic neřešit, pohulit si, jít spát, a ráno do nějaký šichty..jo to by mě bavilo asi tak měsíc dva.. ()

ywo666

Toto je presne to, čo som chcel vidieť. Ale malo to byť vtipnejšie, s lepšími akčnými scénami a hlavne lepšie zrežírované. Nima (čo je to do boha za chlapské meno???) má svetlé momenty. Ale sú v menšine. Prevažujú scény kde si človek hovorí. To je pičovina. Alebo. To sa dalo spraviť lepšie. Jesse sa snažil. Akurát si nie som istý, či bol práve vhodný do tej úlohy. A o čo šlo do boha Topherovi Gracovi som absolútne nepochopil. Očividne sa počítalo s dvojkou. Druhý ofajč sa ale konať nebude. Film má aktuálne 55%. A viac si ani odo mňa nezaslúži. ()

Pavlínka9

Jo tak tohle je neskutečný mišmaš, kde se může stát opravdu všechno!! :D :D Kristen a Jesse jako pár mi skvěle pasovali :) Milovaný Topher jako namyšlený šéf, který se ale lekne při každém výstřelu a Bill Pullman, který tomu všemu velí...no, čekala jsem trochu něco míň šíleného a krvavého. Ok - nápady na smrt byly velice originální. Duchaplné debaty mezi zamilovaným párem - wau....:D :D Ale celkový dojem dost zmatený a vlastně - klidně se tam všichni zabijte :D ()

venison

Crazy komedie, která rozhodně stojí za povšimnutí.. Nevěděla jsem do čeho jdu a tak mě čekalo příjemné překvapení obdobně ulítlé jako třeba "Kick-Ass" :-D Z totálního huliče a budižkničemu se stane mašina na zabíjení a s jeho pěknou holkou to taky není tak růžové, jak se zdá být.. Do toho se přimíchá hromada prkenných agentů CIA, která si mezi sebou vyřizuje účty a komedie je na světě.. Sem tam jsem měla pocit, že jsem se vrátila v čase do devadesátých let.. Pobavilo, neurazilo.. Omluvila jsem i chatrnější scénář, protože tady víc než o příběh jde o tu drtivou parodii.. :-D Kopec zábavy pro černohumoristy :-D ()

Yoda sama

A čistým svedomím to marketingovať ako zhuleneckú komédiu (s čisto digitálnym dymom) a pritom to je akčná romantika a závod o najkreatívnejšie zabitie, je odvaha. Škoda, že všetko prítomné je už mierne opozerané a bez jediného zaujímavého twistu, ale aj tak je to fajn guilty pleasure. Možno pod iným režisérom by to mohla byť zaujímavá drama, verim, že to na sekundu Landisovi na papieri niečo také pripomínalo, až také vtipné to nebolo. ()

hroubek

Je to jako seriál Chuck, jen místo nerda Chucka je tady flákač Mike s Belle ze Stmívání a se spoustou krve. Je fajn, že si film na nic nehraje. Režisér Nima Nourizadeh moc dobře pochopil co točí, a že nemá cenu z toho dělat podívanou, kde se víc filozofuje, než střílí. A je to jen dobře. Film občas působí jako akční béčko, ale o to více dokáže pobavit. Eisenberg je hodně fajn, a bez problému mu lze věřit flákače, tak i mašinu na zabíjení. Kristen Stewart mile překvapila. Walton Goggins si svého vyšinutého psychopata zahrál s chutí. A Connie Britton byla dost fajn. Jen ten Topher Grace se chová jako malý kluk, kterému někdo rozkopal bábovičky. American Ultra je příjemný akční výplach a s fajn nápady, u kterého zamrzí, že nebyly rozvedeny do úplného konce. ()

VanTom

Ujetý námět zhuleneckého "looserovského" párečku, který je ve skutečnosti spícím duem agentů, v tomto rozestavění teoreticky mohl fungovat jako bláznivá superakční komedie. Nakročeno k ní i měl, jenže seriózním probíráním vztahů a nimráním se v "psyché" to brutálně zazdil. ()

Danny F.

Akční scénky stojí za to. Tempo je takové vláčné tak jako chování přitroublého Mikea. Něco ve filmu chybí co by ho rozproudilo. 65% ()

fefee

Šialená kravina natočená ale šialene dobre a našlapano ako samotný vyhulený zombie ksicht Jesseho Eisenberga. Typológia tejto žánrovky splnila svoj účel nadmieru a nuda nehrozí. (3,5*) ()

V.Silver

Taková jednohubka, která absolutně nedává smysl, ale místy docela slušně pobaví. Už jenom proto, že Kristen Stewart dostane přes hubu, má cenu se dívat :) Jak už tady ale psali jiní, potenciál je tragicky nevyužitý a divák dostane naservírováno zlomek toho, co by se dalo z takhle jinak solidně ujetého námětu vytřískat. 50 % ()

P1tr

Film měl zaděláno na to být opravdu ujetým akčním filmem, ovšem nakonec není příliš vyhulenou akční komedií, jak avizuje na plakátech. Příběh začne nadějně a naznačuje zajímavý směr, jakým by se mohl vydat, ale postupně veškeré své odlišovací prvky zahazuje a čím blíže se děj blíží ke konci, tím tuctověji film působí. Je to velká škoda, neboť kdyby se tvůrci více snažili, mohli natočit opravdu originální snímek, který by se stal novou kultovkou, ale nakonec zvládli dát dohromady pouze lehce nadprůměrný akčňák, který občas vycení zuby a ukáže, čím mohl být, ale nikdy zcela nenaplní svůj potenciál. ()

Firebug

Zábavný akční výplach, který svou nadnesenou zápletkou (ale třeba i jasně vyprofilovaným záporákem) dává vzpomenout na devadesátkové klasiky. Upřimně mám radši, jsou-li akční filmy podobně sebeuvědomělé a nesnaží se prezentovat jako epické vážné drama. Ústřední duo však mohlo být lehce sympatičtější (herci překvapivě OK) a zábavnější. Škoda, že je Mike mezi "záblesky geniality" stále tím samým ňoumou, jakým je na začátku. Občas zazní slovní výměna, kterou přejde bez zdviženého obočí asi jen notorický hulič. Režisér Nima Nourizadeh má slušně nakročeno (potěšily solidní akční scény, jelikož jsem se bál dnes tolik populárního "stroboskopického pekla"), ale pořád tomu něco chybí. Bavil jsem se ale dost a je mi vlastně líto, že nemůžu jít na 4*. Vydařené 3,45* a příjemné překvapení. ()

femme fatale

Jeden z mála naprosto originálních a svěžích scénářů, které se neopakují jako na běžícím pásu se skvělým načasováním, vizualizací, střihem, hereckým obsazením, kapkou humoru a mořem brutálních akčních scén. Podobným filmem, který mi zanechal tak neopakovatelný dojem by byli pouze Natural Born Killers. Je to vlastně film o lásce. ()

kenkaku

Jak mě zombie v pýše a předsudku bavili, tak mě tento film ultra nudil. Jesse Eisenberg se chová většinu filmu jako debil a když dojde na drsňácké scény tak mu to prostě nebaštím... to Kristen Stewart je stále roztomilé kůzlátko na které se dobře dívá (a zbytek je nepodstatný). To že to celé působí ultra neuvěřitelně i prominu. Co ale nedám je otravnost a hloupost (nelogické a debilní chování postav). Sice si z té otravnosti ve filmu sami dělají legraci (takže jsou otravní schválně) nicméně nezaujmou. A těch pár labužnických záběrů to fakt nevytrhne. Třeba mě vadí "vyhulené věci" (páč nejsem hulič), tedy včetně "vyhulené komedie", které tomu kdo je hulič určitě vadit nebudou (a ani se před sledováním nemusí zhulit). Snad vyčerpávající (nejen pro huliče) ()

sedm.1

Absolutní pecka! Naprosto neprávem přehlížená jízda, které může vyčítat kdo chce, co chce, ale jedno je nepopiratelné, a to že se jedná o neuvěřitelnou zábavu, s tak šílenýma koulema, že sekám. Zápletka je sice naivnější, ale to mě naprosto netankuje, první čtvrt hodinku se tak dočkáme jemného náčrtu postav a o co asi půjde, ovšem hned poté se to jak mávnutím kouzelné hůlky změní na nehorázné inferno, kdy už hodně dlouho jsem u filmu nezažil tak zběsilé tempo jako zde, ústřední troubovitý hrdina se změní v nekompromisní monstrum a začnou neskutečně zábavný jatka. Navíc zde až nevídaným způsobem společně funguje akce s humorem, ona akce je navíc natočena opravdu zatraceně cool a především vážně přehledně, a jako bonus i fakt nekompromisně, zároveň ale i funkčním způsobem odlehčeně. Dalšími výraznými pozitivy je pak i stupňující se gradace, a to až do fakt lahůdkového finále, a samozřejmě obsazení, kdy mi snad opravdu poprvé sedl Jesse Eisenberg, kterého jinak nemusím, zde ale fakt řádí, a co se týče Kristen Stewart, stejně jako v každém filmu je to bohyně, kterou fakt žeru, nicméně i ostatní postavičky jsou strašně fajn a upřímně tu také vesměs baví. American Ultra je zkrátka neskutečně zábavná BOMBA, určitě tedy nic hlubokomyslného, ale jako nekompromisní jízda pro nenáročné publikum je to povinnost! ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015