Mike (Jesse Eisenberg), hulič trávy s nezájmem o cokoli, co se v jeho okolí děje, žije v malém ospalém městečku se svojí přítelkyní Phoebe (Kristen Stewart). Jeho jedinou náplní dne je práce v marketu a obstarání kvalitního „matroše". Nikdy by ho asi nenapadlo, že by mohl řešit mnohem závažnější věci ...až tedy do jedné noci, kdy se u jeho auta objeví neznámí lidé... Mike záhy zjišťuje, že je spícím agentem. K jeho smůle ale agentem určeným k likvidaci. Všichni mu jdou po krku a Mikovi nezbývá nic jiného, než v sobě najít kuráž a začít bojovat. Nakonec to nebude ani tak těžké, všechny schopnosti z výcviku mu zůstaly. Horší to bude se vzpomínkami, ty se mu totiž za tu dobu doslova vykouřily z hlavy. (Forum Film CZ)

arcticsky

Vtipné, dobře obsazené, dostatečně krvavé s pěknými přestřelkami a razantními krátkými souboji. Nemůžu odpustit některé okaté vylomeniny a hlouposti typu hysterického řešení vztahu mezi dvěma hlavními hrdiny, když jde o kejhák a ze tmy se vynořuje Hummer řízený vražedným Smíškem... ()

honelnik

Úprimne jeden z najzaujímavejších gulášov, aké som mal za poslednú dobu možnosť vidieť. Ústredná dvojka sú tipovo skvelý a takéto mixovanie žánrov - nápad posunuť huličskú indie/komédiu do krvavej drámy je niečo čo tu už dlho chýbalo. Ale zrážka žánrov je koncept veľmi trúfalý a režisér zvládol prevod na plátno tak na 50%. Všetci herci okrem centrálneho dua hrajú na hranici únosnosti, Eisenberg v akčných scénach očividne nie je doma (aj keď je teda chvályhodné, že ich točil sám) a réžia bez vlastného ksichtu robia z tohto potenciálneho zjavenia, len ďalšie divné indie... Tipnem si, že Landis mal na papieri niečo o dosť temnejšie, svoje postavy evidentne miluje (Apollo Ape?) a keby z druhej akčnej, supermanskej "Bourne Ultimatum" polovice,spravili temnejšiu, osobnejšiu "Bourne Supremacy", mali by sme veľmi silný film. Takto je to veľmi na hranici 2 a 3*. ()

TheSpearCZ

Typický film, na který se dá jednou v klidu podívat, ale po druhé bych to nejspíš nedokoukal. Jinak je to průměrná akční béčkovka, ze které se mohlo vytřískat daleko více, ale nic moc jsem od toho neočekával a tedy to účel jakž takž splnilo. Slabší 3* ()

zelda82

Ja se picnu, Kristen Stewart predvedla vic nez dva ksichty (i kdyz vetsinu u flashbacku ze sexu). Na jedno podivani neurazi, ale znovu si to uz asi nepustim ()

johnywalker

Nevím o jiném filmu, jehož název by lépe popisoval jeho podstatu lépe než právě American Ultra... American - nikdo jiný by to ani nemohl natočit než magoři za oceánem. Ultra - stopro, jen v jakém smyslu? Ultra magořina, ultra dobrý, ultra kravina, ultra slátanina, ultra nuda, ultra... zkrátka American Ultra! Spoustu pozitiv, něco málo negativ, vlasatý Eisenberg, usměvavá a pro jednou taky sexy upírka Stewartová, přiblblý záporák "nevim kdo to je, ale bejvá často v takovejhle filmech", španělskej gengsta co si řiká Růže a ten tlustej černoch, co se válel na kupě peněz s Billem Burrem v Breaking Bad. ()

Hapretor

Na zabití času ok. Místy i docela vtipné. Bylo načase, aby Kristen Stewart dokázala, že zahraje i něco lepšího než debilku v upírském "Sajrajtu". ()

P.J.2

Tezke zklamani. Zadna pastva pro oci, zadna kreativita, neprirozene postavy a nelogicnost az na pudu. Trailery vypadaly beckove ale tohle je na hrane. ()

Heroine

Zvláštní, taková blbina, ale docela se mi to líbilo. Nebo mně to minimálně bavilo. Zvláštní postavy, jejich reakce na situace jsou sympaticky netradiční. ()

KNTRFKT

American ultra je přesně taková ta malá holka, která radši kope kluky do koulí, než aby se šminkovala s holkama, radši nosí tenisky, než aby si vyvracela kotníky v Barbie střevíčkách, nudle si utírá do rukávu a tak trochu smrdí, proto si s ní ty ostatní holky nechtěj hrát a blijou tu nesmysly o tom, že si hraje na Vaughnovky a vydává se za něco, co neni. Jenže ona si jenom tak sedí, topí mravence a prostě si jede to svoje, jede si tepláky, ačkoliv si všichni dusej vejce v džínách, jede si co jí baví a na ostatní sere. Možná, že formulace obsahu není uplně šťastná a tudíž si někdo mohl myslet, že si bude smíchy rvát pubické ochlupení a ještě zažije akci jak s Brůcem Vylišem, ale to se určitě čekat nedá. Naopak Eisenberg hraje přesně to, co se čeká-joudu, který moc netuší, jak se věci mají, ale když přijde na věc, dokáže to roztočit. Kristýna neni zdaleka taková unylá pizda, za kterou jsem ji díky zvratkům jakým je sága Twajlajt, považoval. A idiota, který tomu dal nálepku "vyhulená akční komedie", v domnění, že tím přiláká vypatlance, kteří považují za vtipný už samotný akt balení modelů, bych nechal pověsit za bradavky. ()

BOURQUE

Popcorn film, ktorý v sebe nemá žiadnu veľkú novinku a ani sa nesnaží už známe veci zobraziť z iného pohľadu. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Voloda737

Trailer ma celkom uputal, na film som sa tesil... a tym to aj skoncilo. Strasne nevyvazeny mis-mas niecoho co sa by sa dalo pozerat, ale druhu polovicu filmu som to so sebazaprenim dopozeral len z ucty k tvorcom... ()

Faila

Tohle bylo docela šílené, ale v dobrém slova smyslu. Přišlo mi to nápadité, překvapivě dobře zahrané a hodně vtipné - originální a zajímavě vypointované vtípky. ()

Torpid

To, že nápad se spícím agentem, který neví, že je ve skutečnosti Jason Bourne, není originální, by snad ani nevadilo. Že všechny akční scény jsou vykradené a zápletka je debilní bych taky přešel. Jenže šlo především o komedii a já jsem se ani jednou nezasmál, dokonce ani nepousmál. A to je průšvih. Nima Nourizadeh je režisérem dvou velmi hloupých filmů cílených na dospívající huliče a já si napříště dám pozor a obloukem se vyhnu. ()

bararich8

Taková hovadinka, která místy dost nudila (většinou, když došlo na dialogy) a plus měla slabší herecké výkony ve vedlejších rolích. To naopak vyvažují celkem slušné akční scény a originální a kulervoucí závěrečné titulky (zatím letošní best of). Příběh je kopírka na motivy spících agentů aj., ale zde to ničemu nevadilo, 3* ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015