Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

Pokri

No neviem teda, ale u Amenábara som zvyknutý na podstatne lepšie scenáre, pri mysterióznych filmoch aj so zdrvujúcimi twistmi. Toto síce má nejakú tú atmosféru a občas aj napínavé scény, ale v globále to pôsobí trochu odfláknuto. Nedá sa povedať, že by z toho nešli nejaké posolstvá, ale s veľkým ALE. ()

Miroslav.Zac

Navzdory tomu, že se nás tvůrci i film samotný snaží přesvědčit o tom, že sledujeme napínavý, tajemný příběh plný překvapivých zvratů, sledujeme snímek, ve kterém se nic moc zajímavého neděje. Ethana mám rád pro jeho až buldočí snahu vcítit se role, naopak Emmu nemusím snad od začátku její kariéry, protože se tváří, že hrát ani nemusí, že jen stačí její přítomnost ve filmu (protože je jako slavná). Velkou část náhodných diváků film potěší, ale znalce nenadchne. ()

Va33ek

Tato podívaná na mě udělala dojem, skvělá ponurá atmosféra, temné a děsivé zároveň. I já hlupák uvěřil všemu, skvělé rozuzlení, které jsem nečekal. Spokojenost. ()

lineker

Regression je dobrý film. Škoda jen, že není výborný, protože předpoklady k tomu rozhodně měl. Vděčné téma satanismus, slušné herecké obsazení a výborného režiséra. Režiséra, který bohužel zklamal co by autor scénáře. Mělo se zřejmě jednat o temno-temný mysteriózní thriller s nádechem přítomnosti hrůzného satanistického kultu. Pomocí regresivní psychoanalýzy mají být u v případu zapletených osob vyvolány vzpomínky na zlo, které páchali na Angele Gray. A právě regresse přivede celý případ i detektiva Bruce Kennera do úplně jiné roviny. Bohužel slušná atmosféra se nedá dosáhnout pouze klimatickými jevy, jako je déšť, potemněla obloha a neustálým přehráváním zvukových záznamů výslechů. Tu a tam je potřeba přidat v dialozích a přímosti celého příběhu. I tak je však Regression film, který stojí za to vidět i když u geniálního Chilana se pro mne zařazuje na průběžné poslední místo. ()

danny79

Herecky slusne, ale jinak hrozna pitomost. Stalo hodne sil, tuhle slataninu dokoukat. Jelikoz jsem videl od Amenabara snad vsechny jeho filmy, mel jsem latku i ocekavani postavene uplne jinde a tohle pro me bylo velke zklamani. ()

poppy75 odpad!

v intenciach filmu musim povedat: to bol satan,co ma prinutil zabit takmer 2 hodiny mojho zivota sledovanim tohoto.....uf,cista fraska-ethan aj emma by na zaklade tohto pocinu neuspeli ani na skolske predstavenie...amenabar sklamal ako malokto...nema zmysel ani rozpitvavat tento film-az na to,ze som sa pri zaverecnych slovach musela smiat:tento film bol tento cistym potretim toho,ze satanisti ci diabol existuju-takze ako je to s tym diablovym vitazstvom spomenutym aj v tomto filme?-ak diabol presvedci,ze neexistuje,tak vyhral,lebo si moze svoje dielo nerusene konat dalej.... ()

Bruce0659

"Myslíme si, že žijeme v modernej dobe, chránení v našich domoch s alarmami a modernými autami. Ale toto je odveká vojna. Diabol spraví všetko, aby sme zabudli na to, že existuje. Je ľahšie podľahnúť mu, keď si myslíme, že neexistuje." Detektív Bruce (Ethan Hawke) vyšetruje prípad zneužitia mladistvej, od začiatku to vyzerá byť zložitejšie než iné prípady, pretože má do činenia so sektou a to nie hocijakou... Po niekoľkých dňoch vyšetrovania je Bruce bezradný, bez dôkazu, sám sa cíti v nebezpečí a takmer stráca zdravý rozum. Pointou filmu je však odkázať aj na niečo iné... Film viac pasuje do žánru krimi/thriller ako horor, čo mňa osobne len potešilo, lebo pozerať sa na béčkové horory s amatérskymi strašidlami ma už v poslednej dobe nebaví. Ethan Hawke a Emma Watson stvárnili svoje úlohy výborne. Režijne je film dobre zvládnutý a atmosféra od začiatku desivá. Štvrtú * dávam za hlavných hercov ()

audrey.ley

Film s velmi napínavou atmosférou, která vás pohltí hned na začátku a nepustí až dokonce, také děj mi přišel zajímavý a závěrečné rozuzlení celkem originální, ačkoli ne úplně nečekané. Herecké výkony Ethana Hawkea, Devona Bosticka a Davida Dencika excelentní, vidět Davida Thewlise v jiné roli, než je Remus Lupin, bylo velice příjemné. Za velkou slabinu považuji ovšem Emmu Watson a její ztvárnění zneužívané dívky, kterému se nedalo vůbec uvěřit. ()

farinelli77

Alexandr měl do anotace připsat, že se jedná o mysteriózní thriller natočený volně podle Andersenovy pohádky Císařovy nové šaty! Panovník je totiž nahý!!! Amen. a bar je otevřen. Mnozí ho budou potřebovat. ()

MATTcz

Mám z tohoto filmu smíšené pocity, i když mě film zaujal tak mě nezaujal, zní to šíleně ale je to tak, nějakou dobu vyšetřuje hlavní postava případ, a pak zjistí že si všechno vymyslela, tak mě by z toho trošku mrdlo. A však abych všechno jen nekritizoval, tak musím pochválit herecké výkony Ethana Hawka a Emmy Watson, i když ta mě pak zašla trošku štvát svými výlevy. Ale film se mi líbil, hlavně scénky které měli znázornit halucinace satanistického kultu onoho detektiva, které byly dobře natočené, a sehrané. Jinak dávám tomuto filmu 8/10 protože to nebylo ani špatné, ani dobré. ()

Boanka

Postupne budovaná atmosféra, viera, satan, ľudský mozog, polícia a ten koniec (ktorý je zrejme dôvodom mnohých rozčarovania), ten som netušila ešte 2 minúty pred rozuzlením. Dosť podhodnotené a ja nadšená. Zdá sa to len mne, alebo sa Hermiona už 20 rokov tvári všade rovnako? Ale neva, užila som si. ()

Kelinej

Ethan Hawke není můj oblíbenec, ale na Emmu Watson jsem se těšil. Dočkal jsem se poctivé tradiční detektivky, u které od počátku tušíte zvraty - a ty pomáhají udržovat vaši pozornost. Silné tři hvězdy. ()

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu