Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

VenDulin85

Koukám, jak si tu moji oblíbení docela vyvracejí názory. Byla Regression nuda, nebo nebyla? Nepotřebovali by ti, kteří dali 1-2 hvězdy, maličkou regresi? V čem se snímek líbil mně, byla ta hra s lidskou myslí a Ethan si v tomhle opravdu odběhal celou štafetu až do zdárného konce, za mě spokojenost. ()

heyda

SKvělí herci, dobře budovaná atmosféra i děj, že člověk vlastně do poslední chvíle neví, co se tam jako děje? No ale nakonec to bohužel vyšumnělo jaksi do ztracena a při pohledu zpět vám množství scén a dialogů připadné přinejmenším zvláštních. A krimi filmy (i ty lehce řízlé hororem) musí stát na logičnosti, jinak to prostě není ono. A paksenení čemu divit, že to tu má jen 57%... ()

evulienka3

Chcela som pôvodne napísať nejaký komentár, ale potom som si prečítala ten od Cervenáka a zistila som, že nemám viac čo napísať. Napísal to za mňa... ()

hansel97

Potěšila mě slušná atmosféra filmu a i ty strašidelné části fungovaly v celku, ale do příběhu se tu podle mě Amenábar nějak zamotal. Bylo to takový bez hlavy a paty a neviděl jsem v tom žádný rozuzlení nebo myšlenku. Dobře, nikdy nikdo nic nedokázal. A to je všechno? Vážně super. Naprosté promrhání Ethana a Emmy... Jsem vážně zklamaný, ale za slušnou atmosféru dám alespoň ty 2 hvězdy. ()

TheEvilTwin

Nedoceněný film, který je naprosto skvělý, celková atmosféra je tak napjatá, že jsem hodinu a půl neodrthnul oči, bez spoilerů toho moc napsat nejde, ale každopádně za mě jeden z nejlepších mysteriozních thrillerů, co jsem za poslední dobu viděl. ()

SOLOM.

Jako první mně na tomto filmu upoutalo známé herecké obsazení a fakt, že by mělo jít o psychologický thriller se satanistickou zápletkou. Což jsem samozřejmě nehodlal nechat bez povšimnutí. O to víc potom bylo mé zklamání, když se z toho vyklubala průměrná detektivka, ve které se místy nepěkně zamotal i sám tvůrce (režisér a zároveň i scénárista) natožpak samotný divák. Svým způsobem by zápletka nebyla vůbec špatná, jen kdyby se zvolil poněkud odlišnější přístup, ubylo některých dialogů a více se zapracovalo na akční stránce filmu. Atmosféra filmu je totiž povětšinu času dost sterilní a nezáživná, navíc tu lze narazit na spoustu nesmyslných / nelogických scén/dialogů. Chápu, že nejen v Americe žijí nejrůznější primitivové, ale já jsem jim moc nežral, že většina zúčastněných byli až tak nehorázní blbci, kteří navíc (pokud pozorně posloucháte) toho ve svých výpovědích prozradí víc, než by bylo zdrávo. Možná to byl tvůrčí záměr, abyste nemuseli čekat až na „šokující rozzuzlení“. Abych však jen nehanil, našel jsem tu i několik povedených momentů, které zas až tak špatné nebyli. Kupříkladu snové pasáže (halucinace, noční můry), které alespoň částečně vylepšili již zmíněnou atmosféru. Takže ať se režisér snažil diváky zmást sebevíc, na mě to nějaký výraznější účinek nemělo. Dokážu však pochopit, že se tohle prostě někomu líbí. Já už však poslední dobou začínám být dost náročný (hlavně co se právě filmů z poslední doby týče), takže jsem dost na vážkách. Žádné terno to nebylo, ale vyložený průser taky ne. 50% ()

JASON_X

Od začátku jsem tušil nějakou levárnu a taky že jo, film o ničem. Navíc s trochu zvláštním, jakoby kostrbatým scénářem, což by ovšem na druhou stranu mohlo být vlastně považováno i za plus, tahle "nehollywoodština". Film zbytečný a o ničem, ale stojí za to už jen kvůli dobrým, nebo aspoň zajímavým hercům. Hawke se mi hodně líbil, pro zasmušilé tragické hrdiny mám slabost, ale úplně nejvíc se mi líbila uplakaná Hermelína Potterová ve svém staromódním kabátku a punčochách, kdyby mi bylo dvacet, hned bych se s ní chtěl oženit. A po tomhle filmu už si myslím konečně zapamatuju její pravé jméno. ()

Morholt

Ze začátku to docela šlo. Policajt a terapeut řeší i s pomocí hypnózy satanistický případ. Jenže celkem brzy začal být Amenábar až moc tajemný a splétal sítě, ze kterých jsem nebyl schopen se vymotat a ani na konci jsem si nebyl jist, o co jemu a těm klaunům v kapucích vlastně šlo. Ethan Hawke se nechal strhnout a podařilo se mu zahrát nesympatického magora, kterému se nedá fandit ani se zavřenýma očima a zacpanýma ušima, ale ani tak nedosahoval na Hermionu, která kdovíproč chybí v nominacích na Maliny. Takhle teda ne. 25% ()

JohnCZ

Film který klame tělem. Jeví se jako další z řady průměrných hororů, ale přitom je něco trochu jiného. Regression je především dost dobrý minimalistický thriller s parádně temnou atmosférou. Těžko napsat něco víc bez zásadního spoilerování. Každopádně je to film, který sedne jen někomu. ()

Seabeast

Alejandro Amenábar je pozoruhodný případ režiséra, u kterého máte záruku vynikajicích filmových zážitků. Regression je dle mě jeho první přešlap vedle, a to ani takové hvězdné obsazení nedokáže snímek vymanit z béčkové škatulky. Hlavní problém bych viděl v hodně laciném scénáři, který postrádá veškerou typickou Amenábarovu komplexnost a v několika scénách budí spíš dojem rozpačitosti. Téma satanistické sekty je zcela nevyužité a působí ve výsledku velmi všedně. Vždy mě právě na Amenábarovi fascinoval smysl pro detail, tíživou atmosféru a zamotání hlavy, zde se ale nekoná nic zásadního, co by mohlo vyrazit dech. Regression není nudný, dobře odsýpá, ale příběh a postavy nejsou tak rozvrstvené a katarze je naprosto nulová. Čekal jsem od tohoto španělského talenta opravdu o dost víc a místo toho naservíroval průměrný sektářský pokrm po kterém neštěkne ani pes. Zklamání. ()

hous.enka

Námět je výborný: satanismus v jedné obyčejné americké rodině. A pak, když to téma celé zcela rozvinou v druhé půlce filmu, chtělo se mi chrochtat blahem, protože Emma je naprosto skvělá. Jenže pak je tu ta první půlka, která je pro mě totálně nezajímavá, neakční, povídavá a hlavně nepřehledná. Regression je ve svém jádru velmi dobrý film, je přesně totiž takový jako můj oblíbený typ hororů/thrillerů/mysteriózních filmů. Jenže celá ta policajtská tlupa ho děsně sráží na kolena. Možná kdyby se do vyšetřování pustil kluk odvedle nebo tak něco. Takhle je to příliš komplikované a (po policajtské stránce) silně neuvěřitelně. ()

maddy

Regre(T)ssion. Amenábara mám medzi mojimi najobľúbenejšími režisérmi a preto mi je skutočne záhadou čo ho viedlo k natočeniu takéhoto zameniteľného, absolútne nevýrazného satanistického krimi Béčka. Tobôž, keď si ho sám napísal, zrežíroval, aj produkoval?! Tvorca tak výrazných thrillerov / hororov ako Thesis alebo The Others, prípadne vynikajúcej kontroverznej historickej drámy Agora, tentoraz ponúka iba nezáživný príspevok do satanistického subžánru, zameniteľný s ľubovoľnou kriminálkou z direct-to-video/VOD, prípadne až televíznej produkcie. Pritom predpoklady na slušný film tu boli viac ako dobré. Vynikajúci režisér, slušné obsadenie, aj dostačujúca technická stránka filmu. Tu však všetka chvála aj končí. Inak je Regression iba nudnou kriminálkou s jednou/dvomi slušnejšími scénami (tie v stodole), no vôbec sa nedarí budovať žiadnu atmosféru, nebodaj napäté scény a po prvej pol hodine to už iba nudí svojou monotónnosťou. Slabučká story totiž nedokáže utiahnuť takúto stopáž a tak sa tu od polovice pátranie točí v kruhu, dej sa nehýbe vpred, no a keď príde to záverečné kvázi šokujúce odhalenie, ktoré by chcelo prekvapovať snáď tak ako kedysi prekvapoval koniec Šiestemu zmyslu, tak to je podané tak nezvrušivo, že som mal pocit akoby Amenábar tento film natočil akoby na zakázku pre niektoré hollywoodske štúdio, bez akéhokoľvek jeho ďalšieho záujmu o film. Čo evidentne nenatočil, keďže to nie je hollywoodska produkcie a sám to produkoval a napísal. V takom prípade o to väčšia nechápačka čo ho k natočeniu/napísaniu Regression vlastne viedlo a prečo z toho nakoniec vzišiel taký film, ktorý nemá s jeho predošlou tvorbou a režijným rukopisom nič spoločné, aký vzišiel. CELKOVO: 2* (4/10) ()

GodComplex

Silne podhodnocene. Skvely skoro horurek s nadechem Exorcismu Emily Rose, verna 90's atmosfera a temnota kolem satanismu. Davalo to smysl, bylo to napinave, skvele natocene, herci super. Z me strany naprosta spokojenost. 8/10 ()

kaylin

Amenábar má rozhodně na to, aby točil lepší filmy, což už nám také několikrát předvedl, ale na druhou stranu tohle opravdu není tak špatné, jak to někteří prezentují. Jen musíte přistoupit na jeho pokleslejší hru a neočekávat něco, co naprosto mění žánr, nebo vám na konci vyrazí dech způsobem "Těch druhých". Tohle zde prostě není. Ale hra s lidskou myslí a tím, co je realita a co ne, je zde pořád prezentováno dobře. ()

Makky

Ak by som mal ísť do filmu o vyšetrovaní prípadu znásilnenia so satanistickým podtextom s týmto hereckým obsadením a mohol by som si vybrať režiséra, Aménabar by bol určite v prvej trojke. Ťažiskom deja je práca detektíva, ktorý rozplieta satanistický kult a je na škodu, že prezentované skutočnosti sú celkom jednoznačné. Temnou atmosférou sme zostali niekde na pol ceste a potom príde záver, ktorý to pekne všetko prekope. Pointa mi osobne nesadla, ale v nej nie je problém. Regression je dobre natočený thriller, ktorý mohol byť ešte o tri úrovne lepší, ak by sa pritvrdilo na všetkých frontoch. ()

movieband

Chytře sepsané, působivě zahrané a osobitě zrežírované. Od Amenábara jsem už viděl dva jeho snímky (Ti druzí, Agora), ale je to již dlouho, co jsem je viděl. Z toho, co si pamatuju vím, že to pro mě byly spíše průměrné snímky. Regression je na tom trochu jinak. Má výbornou atmosféru, která diváka chytne a nepustí, charismatické herce (pro Hawka mám slabost, stejně jako pro Emmu a Thewlise) a v neposlední řadě chytře vymyšlený děj zaobalený do satanského hávu. Fakt toho, že v druhé polovině minulého století se satanismus rozšiřoval, jak mor je nepopiratelný a Amenábar ho tu využil dost na to, aby z něj vytáhl jeho temnotu a zvrácenost v relativně zvládnutelné míře (za mě bylo nejhorší dění ve stodole, kdy jí detektiv prochází s magnetofonem a představuje si běh událostí). Snímek má svou váhu, a jsou v něm určitě myšlenky, které mají svůj smysl, jen závěr mě trochu zklamal. Amenábar si totiž se satanismem během filmu výborně naběhl, ale konec nezvládl úplně ideálně ukočírovat. V momentu gradace děje se všechno propadlo o několik stupínků níž. Nemám nic proti Amenábarovovu vysvětlení, ba naopak líbí se mi ta logika. Jde jen o rychlý úpadek kvality děje v závěru. O jisté předvídatelnosti tu taky není pochyb. P.S. Z režisérovi filmografie jde usoudit, že rád vyvrací náboženské myšlenky logickým postupem. Problém satanismu a působení Ďábla se řeší už Bůh ví jak dlouho, ale aby se mohlo s pravdou tvrdit, že jde vážně o působení nadpřirozených sil, je nutno nejdřív prosadit lékařské postupy, které poukážou na případnou psychickou poruchu. A pokud se žádná neprokáže.. Ďábel existuje, jen ho nikdo nebere vážně. P.P.S. Čtvrtá hvězdička do plusu... Po delší době film, u kterého se dá opět trochu teologicky zapřemýšlet v jistém úhlu pohledu. ()

stration

Zajímavý film na hranici thrilleru a lehčího hororu. Výborní herci, výborný režisér, pěkná kamera, hudba a výprava se marně snaží zamaskovat slabý scénář. Ten příběh totiž těžko utáhne takovou stopáž. Prostřední část (no skoro hodina) je sice akční, pořád se něco děje, ale vy máte chuť posunout film o půl hodinku dopředu, protože je to nuda. Hlavní vyšetřovatel jezdí z místa na místo, pořád prší a děj se nehýbe. Konec je fajn, ale málo úderný. Prostě pointa podaná hrozně vlažně a odtažitě. Nebyl to špatný film a asi si ho budu ještě nějakou dobu pamatovat. Otázkou je, jestli v dobrém, nebo ve zlém. ()

AlistairMir

Hned jak se maník přiznal, že se svou dcerou protí její vůli hrával rodinnou hru zvanou Incest, ale vůbec si to nepamatuje, tak jsem si říkal jestli pak je naše krásná Emma tou nevinnou obětí a nebo jestli si to celé třeba taky nevycucala z prstu. Jenže tuto mojí úvahu pohřbívala jedna událost za druhou, divní v její rodině mi přišli nakonec všichni kromě ní a když se do toho dostala satanská vložka a Ethan sám začal blouznit někde mezi fantasmagorií, halucinacema a realitou, tak jsem si říkal, že je možný úplně všechno. Směle jsem tedy čekal, jestli se objeví satanský kult a rodina perverzáků, nebo dobře promyšlená lež. A jak to nakonec dopadlo? Třeba taky ještě úplně jinak :-D každopádně film má bezva herecký výkony, ani chvilku mě nenudil, je pěkně natočený a má hodně ponurou, smutnou atmosféru. Takže jsem více než spokojen a mohu jen doporučit. ()

TheDon

Éčko Epická etuda ezoterické Emmy a erudovaného eféba Etana Eaglea. Éterická Emma enormně evokuje Etanovi elevativní erekci. Etanův eden Emmu ekluje. Egoistická Emma erekci efektivně eliminuje. Enyvej elektrony explodují a Etan euforicky ejakuluje. Ejakulát ejektován endogenně. Emetická, elastin empty entita exituje. Etanův elán emočně eroduje. Emma, Etanova enigma. Error ! Enervativní enema Etanova encefalonu. Extrémně exkrementní ending. 45% P.s.: everlasting ego :) E ! E ()

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu