Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Krimi, drama, mysteriózní, thriller, horor - všechny žánry se stihly protočit asi 263x, takže celkový dojem je matoucí. Na jedno podívaní ujde. ()

Brooks

Pozoruhodný štylistické cvičenie, ktoré rafinovane klame telom. Spätne to pôsobí dosť vykonštruovane a nelogicky (hlavne priebeh vyšetrovania), ale veľmi ma potešil inteligentný záver, v ktorom zvíťazí rozum a hlavný hrdina všetko objasní svojou inteligenciou a triezvým uvažovaním. Dobrý pokus, ale od režiséra Amenábarovho formátu očakávam viac. ()

BardDeLune

Tento film je hlubokou studií vlastního strachu, která je zaobalená do napětí, které dokázal vytvořit nejen Amenábar, ale také herci a atmosféra. Ke konci se však film ztratil sám v sobě a konec byl až moc uspěchaný a co si budeme povídat, nebylo to dobré vyvrcholení. Což mne dost mrzelo. Výborní Hawke, Watson a Denick a Thewlis. ()

XXXXXXXX

Zase jeden z těch filmů, který se snaží vyjebat s koncovým divákem. Sektáři, vypadají jako něco, co se vyvinulo z tohohle a vy se jen sami sebe zmateně ptáte: Tak je jasný, že film může mít jenom dvě vysvětlení a teď, který z nich to teda je? Jediné, co trochu vyzdvihuje tento film z vod podprůměru, je poměrně dobře obsazená ústřední dvojka Ethan a Ema. A rozhodně nechápu Emina otce!!! Aneb tak to dopadá, když má někdo na papíře zdánlivě dobře napsaný námět a potom se to nepodaří úplně ideálně zfilmovat. Docela by mě zaujímalo, kdy natočí něco podobného, jen z druhé strany barikády. Ano, mám na müsli tu druhou sektu... ()

intro

Průměrný krimi thriller. Škoda, první půle se mi přitom líbila, ale konečné rozuzlení dostává film do kategorie skoro zbytečných. 55% ()

joelly01

Ne, toto me teda fakt moc nebavilo. Teda ze zacatku docela jo, ale pak jsem zacala krute usinat a Klenot take nespokojene mrucel. Pointu filmu jsem navic tusila uz ve videopujcovne kdyz jsem DVD drzela v ruce a cetla popisek. To by, myslim, take nemuselo byt. Ale ja stejne doufam ze zase nekdy objevim nejaky kvalitni a zajimavy Thriller! ()

Mamlas

Vidiny, představy, zasraní pánbíčkáři, satanisti, ježíškovci, bludy, kecy, hovadiny, nuda. Jen proto, že to bylo neamatérsky natočené, nedávám odpad. (26%) ()

Pitryx odpad!

Tak skoro hodinu je to na usnutí. Pak je scéna s detektivem, která probere z letargie, aby pak mohl divák vidět párkrát něco podobného. Mezitím se to však stále vleče a vleče. Už když jsem na začátku viděl titulek, že to vychází ze skutečných událostí, bylo mi jasné, že pro mne to nebude. Nemýlil jsem se. Nu, a protože už jsem se chvílemi nudil tak, že jsem popojel, byl rozsudek pro tento film zcela jasný. ()

PlysovyMacko

Detektívka o satanistickych kultoch v malom meste. Ak bolo cieľom filmu ma vydesit, tak sa mu to podarilo. Je tu pár veľmi strašidelnych scén. Našťastie má všetko racionálne vysvetlenie. ()

ostravak30

Samozřejmě, že mě zaujal film, který se chvástal tím, že jde o scénář na motivy skutečnosti. Realita ale byla taková, že filmaři nejspíš vlastně sebrali několik podobných příhod a udělali z nich film, který má vysvětlit, že ne všechno musí mít na svědomí satanisté a kolik děsu si v sobě vytváříme sami. Proč ne. Film je slušně obsazený a minimálně první třetina je celkem slušná. To ještě divák netuší, co ho čeká a zamotané klubko se počíná pomalu rozmotávat. Bohužel jak přibývají minuty a stále se nic moc neděje, postavy se točí v kruhu, tak už to přestává býti stejně zábavné. Děj se vlastně moc neposouvá a nic nenaznačuje, že by detektiv vůbec tušil oč jde. A pak přijde finále, které sice rozkryje vše, ale to očekávání diváka bylo asi silnější, než Alejandro Amenábar připravil. Spíše jde o propracovaný psychologický film, od něhož nelze nic moc očekávat než to, že je potřeba se na konci pořádně zamyslet, jak moc pracujeme se sny, vizemi, strachem a představami my sami. ()

Cannonball

Ked som videl, ze Amenabar natocil dalsi film som vedel ze toto musim vidiet lebo zle to urcite nebude. Beriem spat alebo ani nie, ja fakt neviem. V kategorii televiznych filmoch roka na Slovenku by to bol jasny favorit ale na to aby som to pustil do kin s hercami co tam hrali aj ked som reziserov fanusik tak je to malo. Pribeh je taly ze sa o to ani nemozem zmienit aby som nepovedal skoro vsetko. 50% ()

urboss

V prvé řadě vynikající atmosféru tomuto snímku z mého pohledu nelze upřít. Jako vždy zasedám k obrazovce, aniž bych znal předběžný obsah filmu byť jen jedinou větou. Doporučuji všem, tedy pokud se třeba zrovna nechystáte na čtvrtého Hobita. Lidská fantazie pracuje na plné obrátky, tudíž rozhodující pointa není zase až tak překvapivá o to více, když jsme upozorněni hned na začátku, že film je inspirován skutečnými událostmi. Takže závěrečné rozuzlení se jeví jako nejpravděpodobnější ze všech možných a vyšlo to - i detektivovi :) Neberu to, ale jako chybu nebo něco, čím bych byl ochuzen při sledování tohoto dramatu. Ono největší přednost snímku tkví v tom, že přeci jen nevíte, co bude v příštích minutách následovat, i když tušíte velmi brzy. Koneckonců, mohlo se to stočit jakýmkoliv směrem a moje hodnocení by dopadlo dost možná podobně, to je velké plus. ()

thePivl

Napjatý jsem u toho byl, to jo, ale ono když se nad tím člověk už v půlce zamyslel, muselo mu být jasné, že jediná možná varianta je opravdu ta, která přišla, takže to, že to našemu geniálnímu detektivovi trvalo déle než nám a že je to opravdu na to, co se ve filmu děje moc dlouhé u mě rozhodlo, že tomu prostě ty 4 nedám. ()

CrazymanM

Dobré,ovšem po nějaké době už snadno předvídatelné,chvílemi slabší,ale jo,nějaká ta atmosféra tam byla,takže celkově za 3! ()

megajalec

Nedá sa povedať, že to to bolo zlé alebo slabé, ale neubránim sa dojmu, že filmu niečo chýbalo. Keď som bol v najväčšom napätí a čakal, kedy sa príbehy spoja a skladačka bude kompletná a tvorcovia ma ohúria niečím, vďaka čomu padnem na zadok, nejako to celé vyprchalo a vyšumelo do prázdna. ()

vodkasesemte

Agnostic. You want to believe, but you cant. Satanic ritual abuse. We have to be on point, no mistakes. You dont look too good. You sleeping (dělaj prdel)? Its a part of something bigger (naopak, malej čuráček). Typical progressive relevation. Blow off some steam. Rumours about rituals everywhere, like they are connected. But not a shred of evidence what-so-ever. The Devil is on their side. The Devil doesnt exist. Theres good ppl and theres bad ppl. And unfortunately these ppl are real scum (true, like Devil himself). My mother was followed. It was on eof their tactics. They bend in with ppl on the street and star staring at someone (gang stalking). Its a death threat. Sometimes they would call in the middle of the night and hang on. Its a warning. Like an invitation. To be one of them. So much depravity. So much evil. How does he fool us? Just when I thought my life was back on track. John blocked his memory bcs they defied his morality. Mind is a whole universe. What you are implying - that we were all possessed by the Devil (exactly)? I m just trying to keep an open mind. You cant be too careful. The men and women who have sworn to serve Satan, will do anything to spread the fear among us. Evil among us? This could mean that satanic activity has branched out. Creating a network that is terrifying as it is invisible. Expert on demonology. Well thats the problem. We think we live in modern times, protected in our homes, with alarms and our modern cars. But its the eternal battle. The Devil will do anything to make us forget that he exists (ale tak mužu to použít proti jeho debilním poskokum). Its easier to fall into his trap when you dont suspect his existence. Do you believe Devil is real entity? Hes with them now (ME3). And I dont think even he knows it. All of this Satans work. He will find a way to confuse you. Sodomites. Those are sins that ppl always learn from some pervert. What if the regressions are the same thing. They are not memories. They are fantasies. They are induced fantasies. We bombarded them (with the media) the same thing over and over. And their imaginations just does the rest. We are not freeing their memories. This is a nightmare produced by all of us. Collective hysteria. You did good (ME3). Its all trash. The rest is just outbreaks of panic like the one we had here. You saw what we made you believe, and we believed what you saw (tj blbost, řikal, že taky najde zpusob, jak jej zmást). Maybe one day ahe will realize I m doing this for her, to protect her. ()

Sticks

Výborný thriller s excelentnými hereckými výkonmi. Škoda toho malého hodnotenia. Psychedellic krimi-thriller skvelo natočený. ()

J.Mayen

Film si bezesporu zaslouží odpad, o tom tady neni debat. Jediný, za co dávám jednu hvězdu je jedna jediná scéna s bábou v kůlně s nasranýma kočkama a její pokus o sebevraždu skokem z okna. Film je jinak nudný, unylý, blbý. Jakoby scénář nevěděl jak dám a zamotával se s klišé sám do sebe a zase nevěděl jak z toho ven. Něco tak blbýho a nepovedenýho jsem dlouho neviděl a divim se, že na to Hawke a Watson kývli, i když u tý Watson to asi chápu. S tou stopáží jde o opravdovou ztrátu času. ()

blade23mc

Mělo to sice kratší nájezd, ale pak se dala během celého filmu atmosféra docela dobře krájet, až téměř do konce, který byl takový trochu odbytý. Nebyl to vynikající film, ale na jedno shlédnutí to stačilo. Hororové to moc nebylo. Asi v půlce filmu mi došlo, že se vlastně Hermiona sešla s Lupinem už v HP :) a tady si to střihli znova. Trochu by mě zajímalo to vsugerování snu, fantazií a myšlenek, jak by toho šlo docílit..no nebudu se v tom šťourat a dám tomu za 60% ()

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu