Detektiv Kenner vyšetřuje případ zneužívání mladé dívky. Přiznal se k tomu její otec, který si ale nic nepamatuje. Detektiv spolu s psychoanalytikem pomalu odkrývají důkazy o činnosti satanistického kultu, který má na svědomí mnohem více trestných činů... (TV Prima)

zsn

"Měl jste pravdu, reverende, existuje zlo". A to zlo je ✞, nikoli ⛧. Amen. Nádherný poster, dosud nádherný Ethan, proradná Hermiona s vlkodlačím profesorem Lupinem, které se ne a nedaří pořádně uchytit na filmovém plátně a babča z Pravé krve. Dokonce i zajímavý scénář v podobě šplouchání na policajtův maják. No ale ne, nebylo to dostatečně evil. ()

sedm.1

Téma satanismu ve filmech na mě působí tak trochu jako magnet, jelikož je jednak takových podívaných skutečně pomálu a jednak se jedná o natolik výraznou a zajímavou látku, že ve většině případech ve mně tyto snímky pak vyvolávají silné emoce a nevšední pocity, které ve mně poté ještě dlouho rezonují. S Regression je to ovšem složitější, jelikož i když je zde sice ono téma satanismu prolezlé skrz naskrz kompletně celým filmem, tak jak sám název filmu napovídá, ve finále z toho nakonec vyleze docela jen jedna obrovská blamáž, kdy si tvůrci s divákem po celou dobu nepěkně hrají a mě osobně to vážně nepříjemně naštvalo. Závěr prostě celý ten film postavil úplně na hlavu a mě to vyústění ani trochu nezaujalo, nebavilo a přestože ho lze tedy určitě označit za nečekané, tak právě vzhledem k onomu tématu satanismu mi to přišlo jako trochu takový podvod a výsměch. Škoda je to pak o to větší, že v ostatních ohledech ten film poměrně funguje. Zápletka má spád, je nepředvídatelná, nabízí několik vážně silných scén a i napětí lze považovat za přítomné, vyloženě výborná je pak potemněla atmosféra a co se týče jednotlivých postav, respektive samotného obsazení, i v tomto ohledu má Regression co nabídnout. Všechna tyto pozitiva zkrátka ale ono vyústění nekompromisně zadupává a přestože tak po většinu svého času ten film tak nějak funguje a působí, tak ona pointa to pro mě osobně poslala na úplné dno a já ve výsledku vlastně postrádal smysl, proč něco takového vůbec vzniklo. ()

bari68

Zbytočne sa tu nebudem rozpisovať o tom, že Amenábar je majster svojho remesla, takže proste a jednucho vie! Bodka. V ,, Regression,, tomu nebolo inako. Chytlavý a šikovno napísaný scenár nutí diváka stále premýšľať, čo ? ako? prečo? akým smerom sa to bude uberať? ....až ho to nakoniec úplne prekabáti a obráti sa to o 180 stupňov. No a to je možno práve tá chyba a boliestka na tomte filme . Možno? ...niekto si v tom nájde aj určitú devízu. ...ja ale spadám do tej prvej skupiny. ()

Lukoboss

Od začátku to působí jako takovej správnej a oldchoolovej mystery-thriller, jaký se točily v 80. a 90. letech. To už se dneska moc nevidí, atmosféra je řádně pochmurná a dojde i na nějaký to mrazení v zádech. Zádrhel ale nastává, když se zaměříme za závěr (tzn. to důležity rozkrytí a odhalení, popř. satisfakce) a pak na herce. Nebýt E. Hawkea, ani bych si skoro nepamatoval, kdo že to tam vlastně pořádně hrál. E. Watson má ve výsledku roli vcelku malou a v podsatě neukáže jinou hereckou pózu než zaslzenou a trochu vystrašenou pubošku. Tudíž to Ethan táhne na svých bedrech, a musím říct že vcelku obstojně. Ale jak se víc a víc dostáváme k závěru a blíží se to "ohromující" finále, který každej divák čeká, zjistíme, že vlastně ani nebylo na co čekat. Bohužel, tak to je, vyšumělo to. Bez spoileru to jde těžko vysvětlit, ale stojím si za tím. ()

kolemjdouc

Pět jen za to,že jsem opět viděla Hawkea.Jinak příběh takovou hodnotu až tak neměl ale beru to pro sebe jako lepší horor které opravdu jinak nemusím. Dobrá zápletka a trochu mi to připomíná jako Me Too.Stačí ukázat a dotyčný  má malér. ()

lucijelucije

Vše bylo téměř bezchybné, než se po první polovině filmu začala odkrývat pravda. Regression je postavený na něčem, co posléze sám vyvrací. Temná atmosféra je úžasná. Ethan je do této role jako stvořený, i Emma zpočátku, je ta pravá. Ovšem velmi mě zklamal ten závěr. ()

bloodcountes

Nudnej film, do kterýho se mi nedařilo se vpravit.... Jedině Ethan a David mě u toho udrželi. Ďábel zase jednou zvítězil, co na to říct.... ()

Hanes88

No taková průměrovka...tomu věřím, že jestli se šířila v těch letech panika o satanismu, tak takovýchto případů bylo více. Konec byl celkem očekávaný, ale jinak na podívání dobré. 55%. ()

Disease

Solidní atmosféra celého filmu naštěstí nevyústí v nablblé finále, takže přestože to není určitě to nejlepší od Amenábara, funguje to velmi dobře. ()

Prochy38

Možná kdyby to bylo o hodinku delší a tvůrci se trochu víc motali v těch satanistech. Takto to začalo hodně dobře, ale jakoby došel dech a druhá polovina filmu už tak nějak vypadala, že chce co nejdřív skončit. Nic to nemění na skvělých výkonech Emmy a Ethana. To jsem si užíval. ()

Illy

Jako...kdyby to nebylo tak strašně unylé, kdyby byl nějaký drajv...herci hrají co mohou, atmoška ok, ale kde pořádný příběh není.,.ani satan nebere... ()

Hernycztek

,,Dobré herecké obsazení je zárukou úspěchu.'' To si nejspíš řekl režisér, když do hlavních rolí obsadil hvězdy typu Hawke a Watsonová. To ale vážně nemůže stačit v případě, že máte nezajímavý film a mně by to nestačilo ani kdyby měl Hawke aspoň trochu charisma, což nemá a kdyby byla Emma sex bomba, za kterou jí spousta lidí považuje, což není. Příběh je nudný, zbytečně natahovaný a když se během první seznamovací hodiny nic závažného nestalo, ztratil jsem koncentraci a bylo hotovo úplně. Protože jestli jsem do té doby nepobral o co má jít, tak v téhle chvíli už bylo pozdě. V druhé části filmu se to snažilo vyděsit jakýmisi ,,jump scares,'' které však byly absolutně nefunkční. Finální rozuzlení a zvrat je nejspíš kvalitní, ale jak jsem zmiňoval.. když jsem pořádně nepobral o co jde, tak jsem si z toho nemohl nic odnést. Snad jediná obstojná věc jsou tak interiéry a exteriéry městečka, ale kvůli nim horory nesleduji, že. Na poměry dnešních hororů je tempo děsně pomalé a celkově všech důležitých prvků to má žalostně málo. ()

Flopik

Za mňa celkom dobré. Téma mi sadla, prípady spojené so satanizmom môžem, škoda že to nebolo podané viac "hororovejšie". Postavy dobré, dej však po čase nudil a chýbala tomu dravosť alebo väčšia hĺbka. Koniec som trochu očakával, ale páčil sa mi. U mňa za 3*. ()

warrenur

Mimoriadne slaba mysterka. Ani Emma, ani Hawke neboduju. Znacne rozplizle a atmosfera takmer nikde. Bieda. Neodporucam. Zabity cas. ()

Kesiak

Ako je u Amenábara zvykom ani v tomto filme nevynechal tému viery vs rozumu. V podstate nastoľuje otázku či existuje zlo ako také, alebo ide len o sugesciu. Odpovedá na to svojim typickým spôsobom aj cez tzv. regresnú terapiu. Problematika je spracovaná dosť nezaujímavo a dokonca ani hororové prvky nedosahujú potenciál režiséra, čo je veľká škoda vzhľadom na to, aké dlhé pauzy má medzi filmami. ()

ink flo

Satanskej thriller, na kterým je nejdivnější to, že ho natočil Amenábar :-)...což je asi i důvod toho nízkýho hodnocení, že lidi možná čekali další Agoru a místo toho dostanou tohle béčko, který jako kdyby vylezlo z devadesátek. ()

Ben Nevis

Jednoduchý případ možná i podle skutečnosti se v rukou latinoameričana promění v celovečerní film plný satanských rituálů. Co ještě dodat a neprozradit pointu, kterou se autor snaží úporně schovat mezi pomalované satanisty a ďábelské kočky? Druhý The Others to není. ()

Heroine

Je škoda, že je film díky Watsonové prokouknutelnější, než by musel být. Kdyby totiž její roli hrála holka, která by neměla tak nedůvěryhodný, protivný obličej, snáz by se věřilo tomu, že ona je ten kontrast k "samotné podstatě zla". Jinak film příběhem celkem zaujal, ale zpracování nechytlo. Trochu nuda, trochu lacině pořád tma. Ale postava reverenda se pěkně vybarvila! ()

KNTRFKT

Jedno se tomuhle filmu nedá upřít. A tím je do jisté míry originalita. O satanismu jako takovém jsem toho zatím moc neviděl, tudíž se to jevilo zajímavě. Lupina mám v podobných rolích rád a obzvlášť, když se k němu přidá Hermiona a dvojče školníka Filche v ženském provedení-tím myslím tu odpornou bábu. No, ale teď už vážně. Kdo je ten satanista? Nejdřív to vypadá, že jsou satanisti všichni, pak zas nikdo, potom začínám podezřívat kočky. Všude serou, divně čuměj a sežerou taky kde co, typický satanisti. Připomnělo mi to, jak jsem jednou rozhlásil, že maj v Kauflandu levnej krabičák, všichni tam letěli, ale žádnej tam nebyl, měli ho totiž v Tescu, kam jsem šel sám. Dost chytrý, co? Tak tady je to nějak podobně. Hawke táhne celý film v podstatě sám a Dencik je takovej správně přiblblej tatík s nenechavýma ručičkama. Prostředí, kde se děj odehrává dost nahrává té satanistické atmosféře a film pak může šlapat přesně tak, jak má. Což mě ale opět přívádí k myšlence, proč se tohle nemohlo dít na prosluněnym Hawaii a nebo, proč ti satanisti nemohli být trošku vybarvený veselejším filtrem. Asi proto, že pak by z toho byl Harry Potter. No a na závěr bych řekl, že regrese je svině. Stejně jako demence a latentní bukanýrství. Všechny vám totiž cpou do hlavy myšlenky, který by vás nikdy ani ve snu nenapadly. ()

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu