Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

papadoce

Ale dobré to bolo, len mi chýbalo viacej toho vedátorstva. Hviezdy teda rozdávam Eddiemu Redmaynovi, Felicity Jones a Jóhannovi Jóhannssonovi. Už je to raz tak, že Oscara dostanete najskôr ak vo filme zomriete, prípadne ťažko ochoriete, to potom už ide tak nejak samo, či ? ()

TommyDiamond

Celkově je pro mě Teorie všeho zklamáním. Nějak mě ta životopisná romance o největším vědci současnosti nechytla.... Snímek o samotném Hawkingovi příliš neříká a až zbytečně se zaobírá jeho soukromým. Trestuhodné je, že pomíjí i opravdové milníky a úspěchy jeho života. Celý snímek je tak pouze pohled jeho bývalé ženy, přibarvený líbivými scénami tvůrců, kteří diváka lámou hlavně skrz utrpení jménem ALS. Asi největší pochvalu si zaslouží E.Redmaine. Jeho podaní Hawkinga bylo velmi přesvědčivé..... Když to celé shrnu, tak Teorie všeho má u mě odřené tři hvězdy..... ()

Bube1

Velmi inspirativní příběh jednoho z nejobdivuhodnějších lidí 20. století. O Hawkingově práci se toho zde sice dozvíme pramálo, za to o jeho osobním životě téměř vše. Celý film táhne zaslouženě oscarový Eddie Redmayne, pro kterého byla tohle zatím životní role! Nicméně přes všechny klady je to hodně ''přeslazené'', a tak musím dát ''jen'' 4 hvězdy. ()

Don82

Těch pět hvězdiček vychází z mého naprosto subjektivního vnímání celého filmu. Ano, jde čistokrevný životopis, ale pokud alespoň trochu znáte Stephena Hawkinga, nemůže vás tento snímek zklamat. Spíše naopak vás doslova pohltí. Myslím, že James Marsh si velmi dobře rozmyslel svoji adaptaci a tak zatímco první polovina je doslova explozí pozitivních emocí (myšleno v tom nejlepším slova smyslu, bez sebemenší ironie), druhá polovina sklouzává do lehké beznaděje, návratu do reality a času hodnocení. Bez nadsázky jde o skvostný film, který až neuvěřitelně spojuje všemožné filozoficky životně důležité myšlenky z mnoha sfér a přesto není utopen v návalu soucitu, lítosti nebo beznaděje. To rozhodně ne. Už jen to jak se Hawking neustále usmívá, proplouvá celým filmem jako určitý symbol toho jak si uvědomit, že to co se nám stane občas nejde změnit a že je lepší se snažit "naložit" s tím co nám bylo dáno. Každá scéna je skvělá a měl jsem pocit, že de fakto čtu knihu Jane Hawking. Herecký výkon Eddie Redmayne je jedním slovem dech beroucí. Více k tomu nemám co dodat, snad jen, že je nanejvýš dobře, že byl oceněn Oscarem. Na závěr snad jen, že zde mnozí budou určitě psát něco o patosu, klišé a tak dále. A na to mohu napsat jediné, že jim to nemám za zlé, protože Theory of Everything je přesně ten typ filmu kdy záleží jen a jen na divákovi, co si z něj odnese. A já si odnesl opravdu hodně. ()

MickeyWolf

Z počátku jsem se obával že tento film bude hlavně o Hawkingově milostném životě, ale k mé úlevě to tak nebylo a místo toho se mi dostal velice zajímavý a motivující film, který zcela věrohodně táhne E. Redmayne, u kterého jsem si až teď uvědomil, že si toho Oscara plně zasloužil. Takže vyhodnocení: zajímavý, poučný snímek s trochou vtipu a k tomu narážka na Doctora Who:) 80% ()

Hank_Scorpio

Úžasný životopis úžasného človeka. Keďže som film pozeral ako Hawkingov fanúšik, trochu ma sklamalo, že film je viac zameraný na Hawkingov súkromný život, ako na jeho prácu. Eddie Redmayne (zaslúžený Oscar) a Felicity Jones boli jednoducho geniálni a Jóhannsson stvoril podľa mňa jeden z najlepších filmových soundtrackov vôbec. Film, ktorý ani po druhom pozretí a niekoľkokrát vypočutom soundtracku nestratil svoje čaro. Jednoznačných 5* ()

DaveSmith

Z fyziky jsem nikdy neměl moc dobrý známky a ani mě tenhle předmět nijak zvlášť nebavil. A nebýt Simpsonovejch a Big Bang Theory, asi bych toho o Hawkingovi a dalších fyzicích moc nevěděl. Tak nějak jsem teda doufal, že to tenhle film trochu napraví a já se o něm něco novýho dozvím. A i když pár novejch informací opravdu proběhlo, film se spíš zabejval tou romantickou linkou a na Hawkingovu práci se podíval jen zběžně. Na druhou stranu je pravda, že je to všechno natočený opravdu dobře, divák se nenudí a Eddie se na tuhle roli hodí úžasně. Přesto bych přece jen ubral na sentimentu. Potenciál měl tenhle film ještě o něco větší. ()

xylofonka

Hodně bolavý film plný radosti a naděje navzdory fatálnímu... Jeden z těch, které byste měli vidět a pamatovat si - pamatovat si hlavně dokonalý výkon Eddieho Redmayna v hlavní roli. ()

JohnZ87

Velice zajímavá sonda do soukromého života jednoho z největších astrofyziků moderních dějin, jehož geniální mysl je uvězněna v jeho vlastním těle. Eddie Redmayne v hlavní roli rozjíždí dechberoucí herecký koncert a opravdu musím smeknout před jeho hereckým uměním a tím, jak moc se dokázal do role ponořit a jak přesvědčivě zvládnul Stephena Hawkinga podat. Pokud by za tento výkon nedostal Oscara, tak už opravdu nevím, zač by jej měl dostat. Naštěstí ho ale zlatá soška neminula. Film sleduje značnou část Hawkingova života - jeho studium na Cambridge v roce 1963, jak poznal svou budoucí ženu, první příznaky choroby, jeho revoluční vědecké pokoroky v astronomii, postupné ochrnutí, doktorát, vypořádávání se s nastalou životní situací, založení rodiny, ztráta schopnosti mluvit, první setkání s počítačem, který mluví za něj, až po napsání a vydání knihy Stručná historie času. Teorie všeho je příběh plný emocí, lásky, soucitu, vůle překonávat překážky a samozřejmě také astrofyziky. Maličko mě překvapilo, že Hawkingův profesor, kterého hraje David Thewlis, v průběhu filmu příliš znatelně nestárne, ale to je spíš takový zajímavý postřeh. Jedná se o precizní zpracování životního příběhu Stephena Hawkinga. 90% ()

Mahowny

Strhující herecký výkon ve strhujícím příběhu. Pro mě velmi silný emocionální zážitek, něco co jsem naposledy zažíval s Tomem Hanksem a Robertem Zeneckisem. ()

Misulka93

Perfektni film! A skladam velky hold a obdiv Eddiemu v hlavni roli! Dokonale! Film ma spad, dobre udelany dej, hudbu, ... Je minimalne o fyzice a vice i zivote Hawkinga, coz me osobne se mic libilo, protoze kdybych se chtela podivat na film o jeho teoriich, pustila bych si primo je. Takze za me jasnych 5*! ()

Mitchl

Je to sice film který útočí na city,ale nijak násilnou formou...a u mě se vkusem trefil do černého i díky parádnimu výkonu Eddieho.Ten herec je čím dál zajimavější. ()

Dampfer

Přeslazený a místy až moc na pilu tlačící romantický příběh, který o díle Stephena Hawkinga toho nic moc neřekne. Jenže když už víte, že je to film hlavně o Jane a její neuvěřitelné oddanosti Stephenovi a o všem tom vnitřním boji, který musela vést ještě navíc v Anglii, tak pochopíte, že celý ten růžový nádech tam být musí. Ano, máme tady výjimečný a neuvěřitelný příběh, ale o Jane, ženě které manželova nemoc vstoupila do života zřejmě razantněji než mu samotnému. On se totiž jako vášnivý a brilantní fyzik dokázal ještě opřít o svou práci a ona měla "jen" svou lásku k němu a dětem... a i její cesta nakonec vedla trochu jiným směrem než Stephenova. A to je dalším plusem celého filmu, dovyprávění příběhu až do konce, ukazujícího příběh skutečný a ne z červené knihovny. I když u mě asi napořád povede v kategorii filmů a nemocných géniích a oddaných manželkách Čistá duše, Teorie všeho si s ní může se skloněnou hlavou podat ruku. Při odpuštění toho občasného balancování na hraně růžového kýče si užijete krásný film o dvou lidech, kteří se i přes všechny životní strasti a boj sami se sebou vytvořily nádherný vztah, končící asi nejlepší variantou pro všechny zúčastněné. Herecký a hudební výběr vše podtrhuje... a bokem ve snímku máte i vývoj jednoho z největších světových géniů. ()

mimozakon

..alebo pieseň chvály na kapacitu, ktorá nám čierne diery bližšie do života priniesla... Ťažko povedať, čo všetko je pravda a čo prikrášlené. Redmayne to ale teda zahral parádne vo všetkých fázach choroby. ()

Scraffy

Menej romantiky a viac tej drámy. V prvom rade je to slušný film, ktorý neurazí a pekne rozpráva príbeh Stephena Hawkinga. Ale je až moc zbytočne zasadený do romantiky a menej sa zaujíma o to, čo si Stephen prežíval. Avšak, keď už prišlo na zásadné okamžiky Stephenovho života, tak to bolo natočené s láskou a porozumením. Eddie Redmayne hrá veľmi dobre a Oscara si zaslúžil. Škoda, že je to až tak obyčajný film. ()

hekla

Velmi silný příběh o lásce a překonání těžké nemoci, silnější a emočnější o to, že je podle skutečnosti a také vzhledem k nedávným událostem. Eddie Redmayne předvedl opravdu dechberoucí výkon. Skvěle mu sekundují i ostatní hereci, příjemná hudba a skvělá režie. Nemám slov. ()

MAAUZ

Asi nejsmutnější osud génia, který jsem kdy viděl. Velmi civilně zpracovaná Teorie všeho. A nadpřirozený výkon E. Redmayna. RIP Stephen ()

ŠpetaMarek

Čekal jsem limonádu, bál jsem se limonády. Nebýt posledních 20 minut, které mají potenciálně víc lepších konců, než ten samotný, byl bych i výsostně spokojen. Takhle je to jen dobrá limonáda, na které jde hodně vidět, že je to podle knížky jeho ženy. ()

PhoenixSwan

Teorie lásky, přátelství, rodiny, studia, nemoci.. teorie života jednoho velkého člověka, který věřil a i navzdory prorokovanému krátkému životu stihl ukázat světu svojí teorii času. Doposud jeho čas běží a "jeden z nejchytřejších mozků v nemocném těle" tím převrátil nejen teorii lékařů. Dobře, už dost těch teorií... Eddie Redmayne si právě postavil na krbovou římsu svého prvního Oscara a jestli hodlá takhle pokračovat, určitě nebude poslední. Mladý, nadějný herec, který se film od filmu zlepšuje, tím vyrazil dech svým obdivovatelům a jak jsem se na vlastní uši přesvědčila i svých odpůrců. A kdyby mohl, i sám pan Stephen Hawking by mu zatleskal za jeho velice přesvědčiví a dojemný herecký výkon. S životopisnými filmy se roztrhl pytel a sype se to z něj ve velkém, ale už dlouho jsem neviděla žádný povedenější. ()

Duke90

Nikdo z nás asi nemusí být matematický génius, vědecko-technický pracovník, či filosof přemýšlející nad nesmrtelností chrousta, když má v sobě aspoň špetku lidskosti. Pak se do vás musí tento životní příběh obtisknout jako rozžhavená mince na kůži. Neznám všechny etapy Hawkingova života a nikdy předtím jsem jeho vývoj nestudoval a proto nemám ani potřebu se šťourat v nějakých nesrovnalostech. Ta bezmoc, bolest, utrpení, ale zároveň síla vůle a nekonečný boj o zachování optimismu, cítit se stále nad věcí a pokračovat dál ve svých snech z filmu dostatečně sálají i se všemi "nedostatky", které neznám. Možná to vyzní hloupě, ale ten člověk si zaslouží víc ocenění za to jak se sám se sebou dokázal vypořádat, protože kdo z nás má tak velké sny, aby překonal svou stanovenou diagnózu o více než 40 let? Když jsem se díval na Eddieho Redmayna (kterého jsem nikdy dřív fakt nemusel) a pak skutečného Stephena Hawkinga, viděl jsem na filmové plátně jednu a tutéž osobu. A právě příběh s nesmírně dramatickým osudem a excelentní herecký výkon mi přesvědčivě zaútočily na city a já absolutně nemám nad čím přemýšlet. To je jasná plná palba! ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)