Rozvod po francouzsku

Rozvod po francúzsky

Drama / Romantický / Komedie

USA / Francie, 2003, 112 min

• otík

Neskutečně nudný a dlouhý film sice s plejádou známých herců, ale o to s větší prázdnotou. Jakási linie příběhu tam sice je, ale zcela to dokonala trapnost postavy Naomi Watts, která mě fakt vytočila. Taková herečka a taková bídná postava. Trapnost numero jedna. A komedie? No tak to ani náznakem. Hudba: Richard Robbins(22.12.2010)

• lennyd

Uhm. Byly nebyly dvě rodiny. Jedna ve Francii a jedna v Americe. Vůbec se neznaly, dokud se Roxy (Naomi Watts) nevdala za Charlese-Henriho. Ani pak se pořádně neznaly, dokud se Roxy (Naomi Watts) nerozváděla s Charlesem-Henrim. K tomu jí přijela pomoct její sestra Isabel (Kate Hudson), která se jak na potvoru zabouchla do Edgara (Charlesova strýce). Charles-Henri se mezitím zabouchl do jedné mladé rusky, která byla (samozřejmě) taky vdaná. Nestačí ? Tak přidejme jednoho milého právníka, obraz v ceně nekolika miliónů, francouzky benevolentní rodiče, Eiffelovku, žárlivého manžela... Mohlo to být daleko lepší (přiznávám i horší) .. neustále je někdo někomu nevěrný, a když už je někdo věrný, tak se mu to vymstí.. Průměrné herecké vykony, z nichž vyčnívá asi jen Kate Hudson (proměna z americké holky ve francouzkou :)... Celkově nic moc..(12.4.2004)

• numi

Víceméně zbytečný film, který nenabízí žádnou dokonalou podívanou, ale je převážně konverzačního rázu. Právě proto zamrzí, že vlastně nic neřeší. Většina dialogů je totiž ze škatulky zdvořilostních vět a do toho sem tam vpadne nějaká ta narážka z choulostivějších témat, která je obratem striktně odehrána do zámezí. Co se děje týká, tak je do placu vrženo celkem asi dvacet postav, které jsou buď spolu rodinně svázány a nebo spolu mají poměr. Někdy i obojí. Ze všeho se pak umýchá a upeče velký filmový dort, který vypadá tak nějak neslibně a úplně stejně i chutná. Naomi Watts předvádí svůj vysoký standard, ale nemá dostatek prostoru, protože většina světel je namířena na Kate Hudson. A ono to zase až tak nevadí, protože ta mě mile překvapila svým sebevědomým vystupováním. Holt, asi to má holka v krvi. Právě tyto dvě mladé dámy jsou tak asi jediným kladem celého filmu. [srpen 2006](27.8.2006)

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 6/10/// +ono to bylo občas i zajímavé (hlavně to s tím obrazem) a vyloženě jsem se nenudil -jinak je to ale zbytečně dlouhé, má to spoustu postav ve kterých se často nevyznáte, romantika je velice slabá a jediná dramatická scéna se objeví až na konci filmu/// Francouzský film (i když tento je napůl americký) mi moc blízký není, nerozumím moc jejich humoru, ani jejich způsobu života a ani neznám většinu jejich herců. Proto už je toto jistý handicap. No ale samozřejmě nemá žádný vliv na film jako takový, pokud je dobrý či něčím zajímavý. A tento až na pár drobností není. Je hodně ukecaný, rozsáhlí a celkově takový zvláštní (spíš negativně myšleno), že budete mít asi problém mu přijít na chuť. Snad trošku potěší, že jsem se naučil pár francouzských slovíček (ještě že to nezkazili dabingem) jinak mě ale nic jiného nenapadá./// Celkem 51%///(14.8.2010)

Na film jsem se chtěl podívat hlavně kvůli své oblíbenkyni Naomi (jenže ta zde neměla pořádnou příležitost ukázat svoje herecké kvality). No na komedii mi to připadá málo vtipné, na drama málo dramatické (možná snad s výjimkou konce) a na romantický film je zde málo lásky. Jak už někteří napsali, je tu moc postav, jejichž charaktery nejsou příliš dobře vykresleny, takže ani nemáte pořádnou šanci se do někoho vcítit, s někým sympatizovat. Navíc je to moc dlouhé a chvílemi jsem se nudil. Bohužel pro mě je to jen průměr.(14.7.2008)

• - Film byl natočen podle stejnojmenného románu (1997) Diane Johnson. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v Paříži. (Terva)