Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Trailer

tron

Skvelý film, môj obľúbený. Väčšina mužov sa VYPRÁŽANÝCH ZELENÝCH PARADAJOK bojí. Titulné i podporné úlohy hrajú samé ženy. „Poriadne“ tu účinkujú v podstate len dvaja chlapi, z nich jedného rozseká na sračky vlak behom prvej polhodiny a druhý len sedí pred televízorom a prejedá sa. Inak baby, kam len pozriete. Chichocú sa z malých mužských penisov (a máte pocit, že by sa chichotali aj z veľkých) a pobehujú po kuchyni v celofáne. Snímka vznikla podľa knihy spisovateľky a tá zároveň (s ďalšou) ženou napísala scenár. Že to režíroval chlap, je v podstate neuveriteľné. Film je to úžasný: smutný i veselý, tragický i bizarný, celofánový i čokoládový, obohatený nostalgickou atmosférou čias, kedy ešte neboli cesty plné áut (a ak ste na nich nejaké stretli, zatrúbili ste im alebo ste na šoférov aspoň kývli) a človek mohol chodiť bosý a nebáť sa, do čoho stúpi. Prípadne mohol niekoho rafinovane zabiť a ono sa to v tej dobe „nejako" stratilo. A možno aj nie. Trocha ako (ženské?) PRI MNE STOJ! (ale možno aj nie). ()

Faye

.. „Když mi dáš možnost, abychom se poznaly.“ Evelyn není příliš spokojená ani se sebou ani v manželství. Vzruch, jiskru a sebevědomí do jejího života přinese až náhodné setkání s Ninnou a její vyprávění o přátelství (lásce) Ruth a Idgie. Obojí se pro ni stane motivací jak si změnit svůj život. „ Někdo mi nastavil zrcadlo před obličej a to co jsem viděla, se mi vůbec nelíbilo“ Dvě roviny příběhu ta dramatická z městečka v Alabamě a druhá laskavě vtipná ze současnosti. „ Víte co je v životě nejdůležitější . Přátelé, dobří přátelé.“ ()

emma53

Dojemný a úžasný film, který na mě vychrlil obrovskou dávku emocí a já seděla jak přikovaná a čekala, dokud Ninna nedovypráví příběh až do konce. Idgie, rozporuplná osobnost, zcela bez předsudků vůči černým a morálním hodnotám té doby a na druhé straně se smyslem pro pravé přátelství se vším všudy a že toho nebylo málo.Této krotitelce včel po právu dávám plný počet bodů. Nesmím zapomenout ani na rozkošnou Evelínku, kterou Kathy Bates zahrála excelentně. Film, který půjde hned do mé topky, z které hned tak neodejde........a byl tam opravdu velmi dlouho. ()

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni, Avnet se hned ze zacatku svy kariery predved jednim ze svejch nejlepsich kousku. Pribeh neni nikterak slozitej a sleduje dve pribehovy linie. V prvni se Kathy Bates trapi se svym manzelem, kterej dotahne z prace, vezme zradlo a svali se k televizi, misto aby ji poradne protahnul a posloucha vypraveni stary baby v nemocnici. A to je prave ta druha linie pribehu, ktera dostava vetsi prostor a je to jen dobre. Takle totiz sledujeme paradni a pohodovou formou natoceny drama o dvou kamaradkach a vyvoji jejich zivotu a misty je to spestreny nejakou vtipnou scenou s Bates. Navic Avnet obsadil skvele hrajici a skvele sympaticky herce, postavy jsou navic dobre napsany a jak uz jsem psal, hlavne je to cely desne prijemne natoceny. Lepsi 4*. ()

Malarkey

Naprosto upřímné a lidsky silné rodinné drama z devadesátých let, které Amíci v té době uměli a uměli do něj dát patřičný nádech jedinečnosti a epičnosti, čímž si vydobili slávu a popularitu i u nás. Jen škoda, že Smažená zelená rajčata jsou z podobného těsta a známostí jsou silně v pozadí. Nezaslouží si to. ()

• V závěru filmu je v několika záběrech možné zahlédnout mikrofon. (Terva)
  • Niektoré kaskadérske kúsky musela Mary Stuart Masterson (Idgie) zvládnuť sama, pretože jej dvojníčka musela na poslednú chvíľu odísť. (misterz)
  • Casting Society if Amerika udělila Davidu Rubinovi cenu Artios za nejlepší casting pro hraný film. (Terva)