Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Trailer

emma53

Dojemný a úžasný film, který na mě vychrlil obrovskou dávku emocí a já seděla jak přikovaná a čekala, dokud Ninna nedovypráví příběh až do konce. Idgie, rozporuplná osobnost, zcela bez předsudků vůči černým a morálním hodnotám té doby a na druhé straně se smyslem pro pravé přátelství se vším všudy a že toho nebylo málo.Této krotitelce včel po právu dávám plný počet bodů. Nesmím zapomenout ani na rozkošnou Evelínku, kterou Kathy Bates zahrála excelentně. Film, který půjde hned do mé topky, z které hned tak neodejde........a byl tam opravdu velmi dlouho. ()

Malarkey

Naprosto upřímné a lidsky silné rodinné drama z devadesátých let, které Amíci v té době uměli a uměli do něj dát patřičný nádech jedinečnosti a epičnosti, čímž si vydobili slávu a popularitu i u nás. Jen škoda, že Smažená zelená rajčata jsou z podobného těsta a známostí jsou silně v pozadí. Nezaslouží si to. ()

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni, Avnet se hned ze zacatku svy kariery predved jednim ze svejch nejlepsich kousku. Pribeh neni nikterak slozitej a sleduje dve pribehovy linie. V prvni se Kathy Bates trapi se svym manzelem, kterej dotahne z prace, vezme zradlo a svali se k televizi, misto aby ji poradne protahnul a posloucha vypraveni stary baby v nemocnici. A to je prave ta druha linie pribehu, ktera dostava vetsi prostor a je to jen dobre. Takle totiz sledujeme paradni a pohodovou formou natoceny drama o dvou kamaradkach a vyvoji jejich zivotu a misty je to spestreny nejakou vtipnou scenou s Bates. Navic Avnet obsadil skvele hrajici a skvele sympaticky herce, postavy jsou navic dobre napsany a jak uz jsem psal, hlavne je to cely desne prijemne natoceny. Lepsi 4*. ()

Faye

.. „Když mi dáš možnost, abychom se poznaly.“ Evelyn není příliš spokojená ani se sebou ani v manželství. Vzruch, jiskru a sebevědomí do jejího života přinese až náhodné setkání s Ninnou a její vyprávění o přátelství (lásce) Ruth a Idgie. Obojí se pro ni stane motivací jak si změnit svůj život. „ Někdo mi nastavil zrcadlo před obličej a to co jsem viděla, se mi vůbec nelíbilo“ Dvě roviny příběhu ta dramatická z městečka v Alabamě a druhá laskavě vtipná ze současnosti. „ Víte co je v životě nejdůležitější . Přátelé, dobří přátelé.“ ()

tron

Skvelý film, môj obľúbený. Väčšina mužov sa VYPRÁŽANÝCH ZELENÝCH PARADAJOK bojí. Titulné i podporné úlohy hrajú samé ženy. „Poriadne“ tu účinkujú v podstate len dvaja chlapi, z nich jedného rozseká na sračky vlak behom prvej polhodiny a druhý len sedí pred televízorom a prejedá sa. Inak baby, kam len pozriete. Chichocú sa z malých mužských penisov (a máte pocit, že by sa chichotali aj z veľkých) a pobehujú po kuchyni v celofáne. Snímka vznikla podľa knihy spisovateľky a tá zároveň (s ďalšou) ženou napísala scenár. Že to režíroval chlap, je v podstate neuveriteľné. Film je to úžasný: smutný i veselý, tragický i bizarný, celofánový i čokoládový, obohatený nostalgickou atmosférou čias, kedy ešte neboli cesty plné áut (a ak ste na nich nejaké stretli, zatrúbili ste im alebo ste na šoférov aspoň kývli) a človek mohol chodiť bosý a nebáť sa, do čoho stúpi. Prípadne mohol niekoho rafinovane zabiť a ono sa to v tej dobe „nejako" stratilo. A možno aj nie. Trocha ako (ženské?) PRI MNE STOJ! (ale možno aj nie). ()

• Kathy Bates (Evelyn) a Mary Stuart Masterson (Idgie) oslavujú narodeniny v rovnaký deň - 28. júna. (misterz)
  • Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)
  • Casting Society if Amerika udělila Davidu Rubinovi cenu Artios za nejlepší casting pro hraný film. (Terva)