hanka_h

Jeden z tých intenzívnych filmov, po ktorých Vás bolí celé telo, všetky zmysly. Mladý talentovaný bubeník a šialený učiteľ, ktorý verí, že vzdor, hnev a tvrdá, v tomto prípade až krvavá disciplína rodí géniov. Je to ego, alebo klasická dilema – účel svätí prostriedky - alebo je to taká silná láska k hudbe? Páči sa mi, že mladý režisér Damien Chazelle divákovi nevnucuje odpovede, ani svoj postoj, ani postavy, ktoré si máš obľúbiť. Svelá energia, hudba aj filmový zážitok. ()

Gastovski

Kdysi dávno, když ještě Elvis šumařil v nějaký putice v Tennessee, jsem hrával v orchestru pod vedením velmi podobného pedanta, který v muzice neznal bratra. Sice nefuckoval, neházel po nás předměty a nebyl to žádný podrazák jako J.K. Simmons, ale když někdo ze sebe nevydal maximum tak dokázal nešťastníka či nešťastnici dohnat urážkami a ponížením až k slzám. Právě proto se po shlédnutí nekonal žádný WOW efekt. Formálně je to natočené a střižené skvěle a velké plus u mě získlala kratičká a hlavně realisticka romantická linie, ale film spíše ocení neznalí laici, jelikož to dynamicky uprašuje a dobře se na to kouká. Lepší 3* P.S. Karavanu umim zahrát taky, i když pravda jen na tahací harmoniku, klávesy, klanerinet nebo saxofon. ()

abetu

Hudební filmy mají dar vyprávět příběh navíc mezi řádky, ve Whiplash stříkají emoce z herců proudem a jazzová linka jim zdárně sekunduje a umocňuje už tak velkolepý zážitek. J. K. Simmons si letošního Oscara za vedlejší roli definitivně zasloužil a ocenění za mix zvuku a střih jen podporují, že je na co se koukat. Příběh je hned v několika momentech vygradovaný na takovou úroveň, že divák přestává dýchat, tempo je vražedné a závěr neuvěřitelně dokonale zapadá. Kdo neviděl, neuvěří. ()

grerar

Jestli jste někdy hráli na jakýkoli nástroj, jde tomu porozumět... Ale určité metody podle mě fungují jen na mizivé procento. Tzn. pro jednoho je to výtah do výšin, ale pro 99 klidně i k sebevraždě - jinými slovy, určité metody vedou k tomu, že se něco nedělá pro radost, ale pro vnitřní vypálení... Hodně psychologický film. 5* ()

Silencia90

Hudba - dobře, ale jazz není zrovna můj šálek čaje. Muzikat - dobře, ale bicí zrovna nevyhledávám. :D Cokoli s melodií, ne pouze s rytmem. A touha po uznání, kterého se nedostává - dobře, ale co je moc, to je příliš. Pokud chce být člověk dobrý, fajn, měl by tomu něco obětovat, ale ne všechno. Trochu zvláštní film, kterému sice rozumím, ale pravděpodobně si jej znovu nepustím. 2,5* ()

edie sedgwic

Vam sa nechcelo pri tomto filme podupkavat nohou, vrtiet sa, tancovat az z vas bude kvapkat pot ci zobrat lubovolny dovod a trieskat don kym sa to zacne podobat na hudbu? tak si to pozrite este raz :) ()

El-Barto

Chápu Andrewa, to co dělá a taky proč se chová jako kretén. Ale nemám ho rád, těžko se k takový postavě vytvářejí sympatie, ať už je jeho chování opodstatněný sebevíc. Simmonsův Fletcher je jedním z nejlepších charakterů, jaký jsem snad kdy viděl. Ale citelně je znát absence zajímavých vedlejších postav. Je tam snad jenom jeho tatík a s ním jen čumí na filmy. Stejně tak málo rozvinutá mi přišla ta romantická linka, viděli jsme jen jedno rande v nějaký smradlavý pizzerii. A navíc se mi finální sólo po pár minutách zdálo už trochu přehrocený. Ale celkově to náramně šlape, J. K. mě neuvěřitelně bavil, je to skvěle sestřihaný a bezvadně se to poslouchá. Takže za sedm. ()

3T

Nechápu, proč ty paličky ten bembeník držel tak prasácky a ještě se divil, že mu teče krev z rukou, ale je to pěkný film, který snad prozradí lidem, že hudba stojí mnoho času. Co se týče míry přisnosti kapelníka, tady v Čechách mu je roven jen Václav Hybš. Aranže písní jsou opravdu moc dobré. Doporučuji i slabším pováhám, té krve tam tolik zas není. ()

Richie24

Brutální emocionální darda. Fascinující J. K. Simmons. Některým studentům SŠ u nás by pranic nezaškodilo, kdyby si je Terence Fletcher vzal na pár týdnů do parády. Inspirující. 4 ****. ()

avitakova

Slyšela jsem na film samou chválu, ale samotné mi trvalo vážně dlouho se na to podívat, protože jsem vážně netušila, jak to všechno bude podané. Film skončil a já jsem si vážně přála, aby pokračoval. Úžasný, jak filmový, tak hudbení zážitek. J.K. Simmons mě vážně dostal svojí rolí psychotického, agresivního dirigenta. Všechnu čest jemu vážně, že ano. Ještě jednou skvělý film, který si člověk užije se vším všudy. Myslím, že ještě dlouho mi v hlavě budou znít tóny těch úžasných bicích. ()

Everyone

Na konci jsem ani nedýchal a srdce mi tlouklo v rytmu šílené frekvence virblu. Výborný herecký výkon J.K. Simmonse. ()

Móó

Na mě moc "americké", ale kdo má rád jazzovou hudbu, přijde si na své. Námět a hudba 90 %. Zpracování 60 %. ()

Kvítek

Chápu všechny ty ódy na Whiplash. Bohužel, když někdo moc řve na druhýho a bubeníkovi teče krev na buben, tak já se nebavím. ()

Jason.Cruger

Filmy s hudobným motívom milujem. Filmy s dramaticko-realistickým príbehom tiež. A spojenie týchto lahôdok je pre mňa Whiplash! Tak dobre napísaná, zrežírovaná dráma so silnou hlavnou postavou (nespomínajúc vedľajšie) , ktorá sa vie presne pred očami vyvinúť je proste rarita. Keď predýchavate momenty spolu s tlčúcim srdcom hlavného protagonistu, ked sa modlíte aby za ním ďalší neprišiel alebo dúfate krvopotne aby neurobil v hraní žiadnu chybu... -> to prosím pekne je splnenie účelu filmu, a tento film ho splnil. Pre mňa rozhodne 5*. ()

Azuko

Skvělé hudební drama. Ten nápor, co musel Andrew vydržet od Fletchera. Myslím, že Simmons si zasloužil Oscara oprávněně. Zahrál to dokonale. ()

Monisek

Hodně zvláštní film. Ačkoliv rozhodně nejsem jazzový fanoušek, tenhle kousek byl i díky této hudbě povznesen na vyšší úroveň. 75% ()

piranha

Myšlenka, kterou film předkládá, se mi příčí. Je totiž rozdíl mezi náročností učitele a jeho totální zvráceností, kterou tohle veledílo tak obhajuje. Byť se diváky snaží přesvědčit o opaku, což je asi ten největší problém tohoto filmu, ve snímku opravdu není zobrazena silná osobnost s přirozenou autoritou a uměním motivovat. Nechat se šikanovat a ponižovat jen proto, aby člověk podal lepší výkon, totiž moc často nefunguje a podle mě by to ani nikdy fungovat nemělo. Nezaujal mě mizerný děj, ani hajzl prezentovaný jako fér chlap, ani posedlý magor, který postavil svoje ambice nad duševní zdraví a není schopen si uvědomit, že když ho u toho bubnování klepne, už si pak ani netrsne. Herecké výkony jsou dobré, nicméně ve službách ďábla. ... Ať už tady na ČSFD, nebo na IMDB hodnotí lidi, kteří se v jazzu aspoň trochu vyznají, film jako s*ačku, která nemá ani tušení o tom, jak se dělá tento typ hudby. To mně docela potvrzuje myšlenku, že ani jako vhled do specifického prostředí to nestojí za moc. ()

Mackoun

Silný, úderný a vysilující. Přes to všechno ale pořád fascinující, čeho je člověk pod tlakem schopen, pokud se nesloží. Já bych asi raděj zůstal v bageterii… ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona