karlvonarbei

Výborný psychologický film od A do Z, v žádném případě však hudební a ačkoliv ani o drama tam není nouze, v tomto případě dle mého názoru drill, který bubeníci musí podstoupit, není žádné velké drama, jen psychologie. Tak trochu i pravý opak typické hollywoodské produkce (se divím, že něco tak skvěle propracovaného nevzniklo například v evropském nezávislém filmu, ale tam rezonují nyní zcela jiná témata: možná, kdyby hlavní hrdina patřil do komunity LGBT, byl na útěku z nějaké zkorumpované země či patřil k jiným etnickým skupinám, pak možná!.)... skvěle napsané, skvěle zahrané, navíc z oblasti, kam zase tak často rozhodně nenahlédneme. Ono se tak trochu jedná i o film komorní (tak takhle opravdu uvažuje jen málokdo) a to proto, že obraz se převážně odehrává ve studiu. Tohle dílo má tedy veškeré parametry stát se klasikou, ale mezi jednookými se tak jen stěží kdy stane, což stejně nevadí- doporučuji. ()

Sashmen13

Perfekcionismus za každou cenu, třeba i přes mrtvoly, to je Fletcher. Film napjatej jak struna a jazz velký bonus. Quite my tempo. ()

mottleone

Tohle byl tak silnej diváckej zážitek!🎼🔥 Příběh o tom, že jenom talent nestačí, stejně musíte tvrdě dřít. Jeden z těch filmů, co vás připoutá do křesla již během úvodních 5minut - za což můžeme poděkovat hlavně přítomnosti legendárního J.K. Simmonse, který si každou scénu, ba dokonce celý film, krade z větší části pro sebe, tím jeho drsným chladným přístupem; Miles Teller odvádí rovněž skvělou práci, jeho postavě věříte absolutní úsilí i vyčerpaní, jen ta role nemá takové "koule". Práce se zvukem skvělá a husinu-nahánějící, přičemž k nejlepším scénám nepatří perfektně napsané dialogy, ale právě scény paliček&bicích; navíc v úžasném jazzovém duchu, který vás rozhýbe do rytmu. Vypíchnutí si zaslouží také příjemná práce s kamerou/střihem.. Nejsem velký fanda do hudebních filmů, ale tohle je sakra zasloužená Oscarová práce + pro to závěrečné kulervoucí "zadostiučinění" sólo = žhavých 100% a nadšených 5* ()

DeJiF

No, co bych tak jenom řekl, na hudebce jsem zůstal, poněvadž o výtvarku mělo zájem tak 70% třídy a tak jsem jako galantní hoch ustoupil do hudebky. A jednou v této hodině opět nastal čas podívat se na nějaký ten film a kdo jste četl moji recenzi na Mama Mia!, tak víte, že učitelky hudební výchovy nemají dvakrát dobrý vkus na filmy. Zde tomu naštěstí bylo jinak, napomohl tomu především úžasný J. K. Simmons se svou ultymátní vizáží jako třeba ze Dvou světů, ale i jiní herci se činili. Příběh byl vesměs poutavý, snad až na romanci, která byla ta nejklišovitější, jakou jsem kdy viděl a nápadně i evokovala Oblivion. Ovšem pravé inferno tentokrát přišlo ze strany učitelky, která každou minutu něco přeskočila nebo úplně ztlumila audio a zkratkovitě vysvětlovala aktuální dění, místo aby to tam nechala hrát nebo (a to by regulérně mělo být nelegální) vyspoilovala snad jediný zajímavý zvrat ve filmu. Nedokážu si představit, jak s ní někdo mohl vydržet v kině, když se z ní sypou spoilery, jako by se vám protrhla taška s nákupem. Upřímně rád bych i řek, že to nemá vliv na hodnocení filmu, ale v hloubi duše se obávám, že tomu tak opravdu není, protože jsem si tento film zdá se již navěky spojil s hodinou a půl neskutečné vnitřní bolesti z toho, že učitelka hudebky umí ovládat počítač. ()

13Maty13

"Now are you a rusher, or are you a dragger or are you gonna be on my fucking time?"     /// Zíral jsem na to s úsměvem od ucha k uchu od začátku až do konce a finále mě málem odpálilo z gauče. Miles TellerJ. K. Simmons jsou neskutečný! Klobouk dolů, tohle si zopakuji ještě několikrát.   / Hodnocení: 10/10❤️. ()

SirAduard

Rytmický živel, precizní óda a extrémně senzační hudební film, který nemá absolutně žádnou konkurenci. Ne jenom vidět, ale hlavně slyšet skrze hudbu, co hlavní postava Andrew musí dát do svého nadání na bicí, kolik musí obětovat, či skutečně vytrpět až do krve, jen aby dosáhl svého snu. Miles TellerJ.K. Simmons ukazují to nejlepší, co v sobě mají a jejich vrstevnaté role odehrávají, jak opravdové jazzové legendy! Damien Chazelle je neuvěřitelný mistr a jsem nesmírně poctěn, že se o své dílo podělil. ()

Flashheart

No já nevim teda v čem je ten film tak skvělej, mně to přišlo příběhově hodně slabý, některý věci logicky/realisticky nedotažený (tvl to co tam hráli v tý první kapele, to se hraje takle na lepší ZUŠ a ne nejlepší konzervatoři-VŠ asi kontinentu) a  vůbec ten film by měl bejt rozvinutější a chybí mu ještě další tak aspoň třetina. Herecký výkon Simmonse taky totálně overrated. Na to, že to psal někdo z pozice oběti, tak mi tam chybí nějaký morální rozřešení, ten kapelník tam je nakonec skoro za hrdinu. Mělo to i světlý momenty a vůbec jedna hvězda jen za námět a koncept, jedna hvězda už jen za hudbu, jestli si seženu soundrack z nějakýho filmu, tenhle bude první v pořadí. ()

haruna

Tenhle film byl vážně silný. Simmons byl prostě " démon" a Teller zahrál sobeckého zarputilého spratka taky geniálně. ()

dauby

Zajímavý snímek. O jazzu nevím prakticky nic, tak mě jako milovníka heavy metalu docela překvapilo, co všechno se dá zahrát na bicí ve zcela jiném odvětví hudby. ()

Kronis

Wow. Nepamätám si, kedy ma naposledy film takto silno vcucol ako tento. Popravde, muzikály moc nemusím, ale tento je obrovská výnimka. Veľmi sa mi páčili farby tohto filmu. Asi nikdy pri žiadnom filme som nevidel takúto do oranžova farbu, ale to len tomu pridáva ten správny nádych. Nemôžem ešte vynechať hlavného hrdinu v podaní Milesa Tellera, ktorý to zahral na výbornú. Ale nič sa nevyrovná samotnému záveru, pri ktorom som pomaly ani nedýchal, aký bol neskutočný. 100 minút sa mi zdalo, ako 20 a nemôžem nič, len odporúčať. ()

eva.sa

Už dlouho jsem z kina neodcházela tak spokojená a nadšená. Mistrovské herecké výkony, příjemná jazzová hudba i neskutečný náboj a napětí, že jsem občas zapomínala dýchat. Vášeň a touhu uspět, být nejlepší, dovedl Andrew do strhujícího extrému. Toho potu a krve... Výborné drama ()

JamieJ

Film o vysokých ambicích a obrovském odhodlání být tím nejlepším. O dvou ¨podivínech¨, kteří neberou nic jiného než vítězství. A kteří jsou pro to schopni obětovat cokoli. A schopni dřít tak, jak by normální člověk považoval za nemožné. Je až s podivem, jakou moc někdo nad ostatními může mít. Hrát si s Vaším osudem, a potom to jen odůvodnit tím, že kdo nevytrvá, tak není výjimečným. Skvélí Simmons a Teller. ()

Zerathus

J.K. Simmons inspiruje Milese Tellera k lepším výkonům skrz nadávky, křik a násilí. Jejich společná cesta za svými vlastními cíli a sny je pro mně jeden z nejlepších filmů loňského roku. Simmons hraje perfektního hajzla. Věříte však jeho důvodům a skrytá malinká tmavá část vašeho já si přeje aby jste na Tellerově místě byly a aby jste Simmonsovi dokázali svoji hodnotu. Film který nejde od černé k bílé ale mísí se s šedou a ukazuje něco jiného. Film má ale jednu nevýhodu. Celý den si po shlédnutí budete bubnovat s prsty. ()

Martin D

Veľmi dobre. Zaslúžene oscarové nominácie. Dúfam že aj nejakého Oscara dostane. J.K Simmons podáva životný výkon, hra ako diabol. Klobúk dole pred režisérom. Je obdivuhodne že tento film napísal a zrežíroval 30 ročný a zatiaľ malo známy Damien Chazelle. Myslím že sa môžeme tešiť na jeho budúce filmy. Je to režisérsky talent a verím že v dalších filmoch ukáže ešte viac zo svojich schopnosti. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona