Krokodýlí dilema (S01E01) (epizoda)

The Crocodile's Dilemma

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2014, 1 h 9 min

Úvodní epizoda první sezóny rozjela seriál skvělým způsobem. Tvůrci vsadili na kvalitní atmosféru a jemné napětí, aby závěr nabili brutální akcí, a naladili tak diváka na pokračování, což se jim u mě podařilo. Obsazení Billyho Boba Thorntona do role Lorne Malva a Martina Freemana do role Lestera Nygaarda bylo přímo geniální, ti dva dávají svým postavám možnost opravdu ožít.(15.2.2018)

Šikanovaný Lester, zmatený ztroskotanec, kterého nikdo pro jeho nemotornost nebere vážně a otírá se o něho jako o rohožku, dokud mu nadobro nerupne v bedně, byl v prvním díle zajímavou postavou. Rovněž je pozoruhodný psychopatický vrah Malvo, který si zahrává s lidmi a manipuluje s nimi, vstupuje do osudů náhodně potkaných lidí, radí jim, mnohdy se staví do světla, že druhým pomáhá, ale spíše jim poskytuje pochybné rady, do kterých se oběti zamotají a on se pak případně baví důsledky jejich činů... Minimálně tyto dvě postavy by mě měli nutit sledovat seriál s napětím dál, zvláště jak se vyvíjí vztah mezi těmito dvěma antihrdiny, kteří se náhodně střetli v nemocnici. Ale díl působí dost rozvláčně, má pomalé tempo, postrádá správný spád, ostatní postavy mi jsou šuma fuk a než se film dostane k zajímavému momentu, začnu polousínat. Když k tomu přidám brutalitu a že ve mně Fargo vzbuzuje solidní depku, musím konstatovat, že tento úspěšný seriál nebude můj oblíbený šálek čaje.(6.8.2017)

What the shit?! ... Viděl jsem mnoho seriálů, ale zatím u žádného seriálu jsem neviděl takový nečekaný a perfektní rozjezd. Abych byl přesnější: Nejlepší úvodní seriálový díl jaký jsem kdy viděl. Vše neskutečně dobře zpracované: atmosféra-příběh, černý humor, soundtrack, "zimní" hudba, a samozřejmě herecký koncert Bily Boba Thortona a Martina Freemana. I když tento seriál vypadá fakt nevinně, konec byl tak brutální, že jsem tomu ani nemohl uvěřit, až mi bulvy vypadly. Takhle má vypadat úvodní epizoda do seriálu. Tak velký spád a rychlé tempo jsem fakticky nečekal. A to je teprve začátek... byl by hřích neohodnotit epizodu 5*(15.1.2017)

"Your problem is you spent your whole life thinking there are rules. There aren't. We used to be gorillas. All we had is what we could take and defend." Kto čakal pomalý štart a seriál, ktorý bude diváka postupne vťahovať do deja, musel ostať poriadne prekvapený. Fargo je hneď od úvodu šialená jazda, ktorá bez servítok na diváka vyrukuje pekne zostra. Zaujal najmä Billy Bob Thornton, ktorý prvú časť jednoznačne opanoval. Nebudem sa teda hnevať ak sa seriál aj naďalej točiť práve okolo jeho postavy chladného vraždiaceho maníka. Len tak ďalej...(28.2.2019)

prvý diel doslova delikatesa, dejovo nadmieru pútavé ale aj drsné /80%/(8.2.2016)