Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V úvodní epizodě se ocitá záhadný cizinec Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) v malém městečku Bemidji kdesi v Minnesotě. V místní nemocnici se setkává s pojišťovacím agentem Lesterem Nygaardem (Martin Freeman), jehož ponižuje dokonce i vlastní manželka. Lorne mu v přátelské rozhovoru nabídne řešení dlouholetého problému s místním majitelem přepravní společnosti Samem Hessem, jenž bývá spojován s organizovaným zločinem. Sled událostí vede k třem brutálním vraždám během jediného dne. Jednou z obětí se stává také místní policejní velitel. Do vyšetřování se pouští jeho zástupkyně Molly Solversonová (Allison Tolmanová). (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Úvodní epizoda první sezóny rozjela seriál skvělým způsobem. Tvůrci vsadili na kvalitní atmosféru a jemné napětí, aby závěr nabili brutální akcí, a naladili tak diváka na pokračování, což se jim u mě podařilo. Obsazení Billyho Boba Thorntona do role Lorne Malva a Martina Freemana do role Lestera Nygaarda bylo přímo geniální, ti dva dávají svým postavám možnost opravdu ožít. ()

Sidonka 

všechny recenze uživatele

Šikanovaný Lester, zmatený ztroskotanec, kterého nikdo pro jeho nemotornost nebere vážně a otírá se o něho jako o rohožku, dokud mu nadobro nerupne v bedně, byl v prvním díle zajímavou postavou. Rovněž je pozoruhodný psychopatický vrah Malvo, který si zahrává s lidmi a manipuluje s nimi, vstupuje do osudů náhodně potkaných lidí, radí jim, mnohdy se staví do světla, že druhým pomáhá, ale spíše jim poskytuje pochybné rady, do kterých se oběti zamotají a on se pak případně baví důsledky jejich činů... Minimálně tyto dvě postavy by mě měli nutit sledovat seriál s napětím dál, zvláště jak se vyvíjí vztah mezi těmito dvěma antihrdiny, kteří se náhodně střetli v nemocnici. Ale díl působí dost rozvláčně, má pomalé tempo, postrádá správný spád, ostatní postavy mi jsou šuma fuk a než se film dostane k zajímavému momentu, začnu polousínat. Když k tomu přidám brutalitu a že ve mně Fargo vzbuzuje solidní depku, musím konstatovat, že tento úspěšný seriál nebude můj oblíbený šálek čaje. ()

Reklama

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Your problem is you spent your whole life thinking there are rules. There aren't. We used to be gorillas. All we had is what we could take and defend." Kto čakal pomalý štart a seriál, ktorý bude diváka postupne vťahovať do deja, musel ostať poriadne prekvapený. Fargo je hneď od úvodu šialená jazda, ktorá bez servítok na diváka vyrukuje pekne zostra. Zaujal najmä Billy Bob Thornton, ktorý prvú časť jednoznačne opanoval. Nebudem sa teda hnevať ak sa seriál aj naďalej točiť práve okolo jeho postavy chladného vraždiaceho maníka. Len tak ďalej... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, sledovanie pilotu spôsobovalo slasť najmä vďaka porovnávaniu pôvodného filmu a seriálu, čiže spoznávali sme pôvodné postavy, porovnávali s novými hercami, hľadali rozdiely a tešili sa z výsledku. Dávno som nevidel pilot, ktorý by bol takto nabitý dejom a nečakanými zvratmi. Vážne sa teším, akými cestičkami sa vyberieme a koľko drakov na nich stretneme, aby som parafrázoval Thorntona. No a keď sme pri ňom a aj pri ďalších hercoch, tak casting sa zdá byť absolútne geniálny. ()

v.indruchova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě je to rozporuplné, je to chladné jako sníh. Vše se zase točí kolem lidské hlouposti. Závěr OK. Mám ráda Martina Freemena. Hlavní záporák pěknej psychouš. Njn, když bude chytřejší než většina na věci se dívá poněkud jinak. Ale nejsem ten typ který obdivuje "padouchy." Závěr 1 sessson příjemně překvapil. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama