Film vypráví o člověku, který spravuje boty. Tímto řemeslem se totiž jeho rodina živí už čtyři generace. Jednoho dne najde u otce ve sklepě kouzelný šicí stroj, který mu umožní zkusit si život jiných lidí, když si nazuje jejich boty. (Filmbox)

xzajox

Téma veľmi zaujímavá a iste by sa s tým dalo pohrať a vytvoriť dielo možno aspoň o hviezdu zaujímavejšie. Sandler nehral zle, no myslím si, že s lepším materiálom by sa dokázal ukázať ešte lepšie. Hoffman toľko priestoru zasa nemal, čo možno bola škoda, pretože filmu ani nestihol pridať nejaký extra kredit. Najviac ma sklamal humor, ktorý tu takmer absentoval. Až na jedno uchechtanie pri zombíkovi som sa ani raz nezasmial. Keď sa usmievam, tak to za komédiu nepovažujem. Presne ani neviem prečo, možno okrem troch hercov tu žiadne výkony neboli, a teda ani žiadny humor. Potenciál nevyužitý a tá konečná miestnosť celkovo trápna. (SPOILER) aj tak už sú skoro všetci títo zákazníci po smrti. (/SPOILER) Celkovo také nemastné neslané. Dávam pevné 2* - 41% ()

Domas88

Kde je ten pověstný Sandlerův štiplavý a užasný humor, se spoustou hlášek.. Ach jo.. Tohle se moc nepovedlo, což je velká škoda, obsazení bylo fakt dobrý, takže chyba byla i jinde, musím být jak přístný tak i spravedlivý, víc jak 1* určitě ne.. ()

vodkasesemte

To truly know a man you must walk in his shoes. Stitcher machine gift from Eliyahu Hanavi, the angel. This machine is special and must only be used at special times. A long time ago, on the coldest of winter nights, a vagrant (tulák) came knocking on the door of this shop. Your grandfather gave shelter to the vagrant when no one else would - tady by ho naprášili ostatní svině z okolí. Kim Cloutier (hot girl from bathtub) ()

Lewaso

Skvělý nápad, skvělý příběh, skvělý Sandler. Žádné crazy úlety, ksichty a veletoče. Plynoucí pohádka pro dospělé se zlatým hřebem na konci. ()

J.Mayen

No neprilis povedena komedie, ktera vlastne ani neni moc vtipna. Sandler ze zde trefuje do milionkrat proflaklych temat (zide, homosexualove, cernosi, pekne holky), ale ani to zkratka nefunguje. Nejaky zahadnym zpusobem jsem to dokoukal cele,ale musim rict, ze jsem se dost nudil. Na filmu neni krome obtlouslteho uvadajiciho Dustina Hoffmana (na ktereho je opravdu smutny, dramaticky pohled) nic k videni. ()

LencaN

Podprůměrná šeď a to doslova, každý záběr jako bych viděla přes nějaké šedivé sklíčko. Nápad to byl hezký. Pomocí kouzelného ševcovského šicího stroje se přeměnit v majitele těch či oněch bot a využívat toho. Ale Sandler mi přišel strašně nesympatický, jako velký ňouma, což ještě podtrhoval ten obrovský kabát, který ho provázel celým filmem. Bylo tu pár světlejších momentů, kdy si třeba nasadil boty pána, který byl mrtvý. S čímž ale pak vůbec nekoresponduje konec filmu, který se stává nesmyslem elefantních rozměrů. Souseda holiče jsem prokoukla celkem brzy, ale štvalo mě, že jsem se tedy nedozvěděla proč tak konal, proč s tím něco neudělal apod. Být Dustinem Hoffmanem, tak se k tomuto filmu raději ani moc nehlásím. To co udělal ten obuvník pro svou maminku bylo dojemné, ale stejně by mi asi upadla ruka, kdybych měla dát vyšší hodnocení než 2*. ()

RedAntCZ

Dobře natočený film, s dobrým příběhem a dobrým koncem. Jelikož je Adam Sandler můj nejoblíbenější herec dávám pět z pěti. ()

marrrrian

The Cobbler je tak priemerný, že sa naň skoro neoplatí písať komentár. Ale zároveň je v ňom nádych niečoho, čo človekom pohne. Zadrháva na príliš karikatúrovaných postavách, ktoré so sychravou a neutešenou atmosférou mesta úplne nekorešpondovali. Hlavná postava silne nedomýšľavá, no po postupnom vykreslení sa s ňou divák stotožní do postačujúcej miery. Hlavne podmanivý soundtrack dodáva dianiu správny nezbedný tón, vďaka ktorému je každému jasné, že film chce mať nadhľad a má byť príjemnou hovadinkou, ktorá neurazí. Práve na základe toho je to stráviteľné a občasná vážna nôta tiež nenarobí škodu. Za pozretie to však stojí minimálne kvôli nápadu a obsadeniu. ()

belinko

... a čo, myšlienka filmu je pekná :) trošku predvídateľné a herecké výkony Sandmana sú utrpením, no film na jedno vzhliadnutie v nedeľu pri telke je to fajn :) ()

PTuranyi

Nápad na príbeh to nie je zlý. Horšie to už je s prevedením. Sandler sa veľmi nesnaží a ani rola mu nesedí. Nakoniec to uhrá celkom dobre ale nie je to žiadna sláva, takže výsledok je priemerný. ()

bergeron

Adam Sandler moc na plátne neoholený nebýva, bolo to príjemne prekvapenie. Scenár filmu bol originálny, možno mnohí predpokladajú, že to bude komédia a gagy, ale bol to len obyčajný príbeh s pár vtipmi. Ale to čo zabudli prvé komenty dodať je, že ten film bol dosť pozerateľný, a Adam uveriteľný...I ked mi prišiel už trošku spomalený občas, ale ešte má iskru...Vzhľadom na to, že je NYC, dalo sa očakávať, že dej filmu tu bude, a ako budúceho návštevníka NYC som si aspoň mohol vychutnať rôzne "scenérie"... Nemám prečo vytknúť tomu filmu, a minimálne 3 hviezdy si zaslúži. Dávam samozrejme 4, lebo mne to ulahodilo, a bola to konečne oddychovka, a nie nič prehnané ako iné jeho filmy :) PS: Steve Buscemi je odveký kamarát Adama, by ma zaujímalo v ktorom filme by on nehral po jeho boku :D ()

Margareth35

Nápad na námět filmu naprosto perfektní. Ode dneška lituji, že jsem se nevyučila obuvnicí a nezdědím tak perfektní rodinný šicí stroj na opravu podrážek. Být kýmkoliv, jehož boty si obuji je totiž pecka! Film je plný humoru - od začátku, kdy obuvník objevuje kouzlo onoho stroje (je to přece paráda, jen tak se procházet po china townu), přes zápletky s gangstery (ta jeho lest se starým dědulou byla perfektní) až po, pro mě bezkonkurenčního, zombie dědulu. Nechybí ani vážnější scéna jako je příběh s maminkou. A protože jsem se dočkala i super překvapení a zvratu na konci, nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami...!! ()

oceanic6

Skvelý nápad, ktorý je ale bohužiaľ spracovaný nemastne-neslane. Plusové bodíky si film zaslúži za to, že nejde o klasickú Sandlerovku (film je niekde na polceste medzi komédiou a drámou) a tiež aj za zaujímavý casting vedľajších postáv (Method Man, Steve Buscemi, Dustin Hoffman...). V závere však prevláda trpká chuť neúplne využitého potenciálu. ()

Raziel811

Po x letech zase jedna koukatelná Sandlerovka, která nevypadá jako klasická Sandlerovka. Každopádně se jedná o pohodový snímek, kterému možná chybí víd dramatických scén. Ale to je věc vkusu. ()

foils

První cca polovina filmu je plná výtečných gagů (podařený casting, spousta herců hraje Sandlera, jak hraje je), autoři scénáře se s tím však odmítli spokojit a pokusili se nad nimi vybudovat nějaký příběh, jenž však bohužel a) nedává skoro vůbec smysl, b) přetéká americkými sentimentálními klišé. Do hlubin průměru tuto jinak příjemnou komedii bezpečně posílá závěr, který pouze triumfálně odhalí, co už dávno víte, aniž by tomu všemu dal nějaký hlubší smysl. Poznámka k žánrovému zařazení snímku: Určitě bych nemluvil o komedii / dramatu / fantasy, nebo dokonce jako Wikipedia o magic realism comedy-drama. Mnohem spíš jde o krimikomedii s pohádkovými prvky. ()

Mates Hradecky

Dle mého úsudku má Adam Sandler na svém kontě zatím pouze dva kvalitní snímky. Opilí láskou a tento rozmanitý příběh židovského ševce. Chytrý scénář nedával tušit, kam nás dějová linka povede v další minutě. O humorné scény nebyla nouze, ale tentokrát se nejednalo o humor sandlerovský, balancující na hraně trapnosti. To je patrně příčina nízkého hodnocení skalních diváků sandlerovských komedií. ()