Reklama

Reklama

The Program: Pád legendy

  • Česko Program: Pád legendy (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

The Program: Pád legendy mapuje vzrušující příběh cyklistické kariéry Lance Armstronga z přelomu tisíciletí, kdy zápasí s rakovinou a kdy on i jeho američtí kolegové cyklistice dominují a mění tento dříve ryze evropský sport na světový fenomén. Po celkem sedmi vítězstvích na Tour de France Lance Armstrong odchází do sportovního důchodu jako jeden z největších sportovních hrdinů naší doby s miliony dolarů v kapse. Irský sportovní novinář David Walsh je nejprve okouzlen talentem a lidským charismatem Lance Armstronga. Avšak po několika vítězstvích Armstronga v Tour de France mu něco na něm nesedí a začíná být přesvědčený, že jeho výkony v průbězích závodů jsou podpořené zakázanými dopingovými látkami. Walsh, hnaný touhou dokázat svou pravdu, začne shromažďovat důkazy, které nakonec Armstronga odhalí jako největšího podvodníka v historii sportu. Lež, kterou Armstrong světu předhazoval, neměla obdoby, ale i v současnosti je stále cyklista jedněmi oslavován a druhými zatracován. Jedno je jisté - Lance Armstrong měl vítězství v krvi. (Bohemia MP)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (166)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $286,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ tak teda to je dosť silné kafé ten Lance Armstrong, zaujímavá a zdrvujúca sonda do života a potom nájdite chuť pre fandenie vrcholových športovcov, herecky dosť dobré /videl v kine: 60%/ ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Dobře zvládnuté řemeslně, cyklistika je tu sice možná na trošku vedlejší koleji a snímek se zaměřuje hlavně na doping. Na jednu stranu s Amstrongem máte chuť soucítit. Na druhou stranu ukázal, jak "vyjebal" s celým světem a lidi co v něj vzhlíželi musel zklamat. Popral se s rakovinou, poté se vrátil a ukázal odhodlání, bohužel nečisté. Teď trochu mimo film, jednou mi můj děda říkal, že není možné, aby tohle člověk dokázal. Že už tu třeba nebude, tak to stejně vyjde na povrch, že je to podvodník. A nemýlil se, už tu sice děda není, ale měl pravdu. Když to shrnu, cyklistika je možná neprolezlejší sport na světě a divím se, že se po této aféře vůbec ještě jezdí. Amstrong lhal celému světu a teprve po skončení kariéry ho začalo hryzat svědomí, no, svědomí je pěkná svině .. 6/10 = 65% ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Nejde o vyloženě špatný počin, ale dost mi vadí zkratkovitá první třetina příběhu, která vyloženě křičí po dotažení. A ještě víc jsem zklamaná z naprosté bezemočnosti celého vyprávění. Což na jednu stranu chápu, když si uvědomím, o jak slizoidním charakteru člověka v podobě Lance Armstronga film pojednává, nicméně alespoň drobný záchvěv citu by neuškodil. (55%) ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Niečo tomu chýbalo. Asi to bude tým, že som čítal Hamiltona, ktorý spomínal podstatné detaily z Armstrongovho života, ktoré vo filme spomenuté neboli. Ale snímok si ide svoje, nezaoberá sa súkromným životom, snaží sa pojať toho čo najviac ( vstup do cyklistiky okresaný na minimum ) na druhej strane tam ale chýbala väčšia interakcia s teamom. Ale Foster sa na Lancea ešte aj podobal, úplne skvelý bol. Mozno z toho mohli vytrieskať aj viac. 3 z 5 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Mám ten závod opravdu rád, ale o soupeření chemiků nestojím." Lance Armstrong dopoval, o tom není pochyb, ale já ani nepochybuju o tom, že Lance Armstrong byl ve své době nejlepším cyklistou v celém nadopovaném pelotonu. Jeho tituly taky nikomu nepřipadly, aby se zase nemusely odebírat, takže pro mě stále je sedminásobným vítězem Tour de France. A taky velkým lidským hovadem, čehož jsem si kdysi při výšlapu na Alpe d’Huez nevšiml, ale už se to zkrátka provalilo, takže zpět k filmu. Na filmu mi trošku vadí, že jsem se nedozvěděl nic nového a taky to, že se toho zase tak moc nenašlapalo. Když už se z dokumentů musel stát hraný film tak budiž, Armstrongův život za to totiž stojí, ale žádný filmařský zázrak to tedy není. Tedy až na první trénink po rakovině, kdy dostal jedinečně naloženo od turistky - to mě hodně pobavilo. A protože rovněž chci být jedinečným cyklistou, tak si jdu dát EPO, krevní transfuzi a testoron, abych ten kopec za barákem už konečně vyjel. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (15)

  • Alternatívnym názvom filmu bol aj názov Untitled Lance Armstrong Biopic. (MikaelSVK)
  • Arbitrážny súd prikázal vrátiť sumu 10 miliónov dolárov pre SCA Promotions. Na konci septembra 2015 sa Armstrong napokon dohodol na vrátení peňazí, na akej konkrétnej sume sa dohodli však nezverejnili. (hojko)
  • Původní předlohou měla být kniha Tylera Hamiltona, který s Lancem jezdil i dopoval. Ten ale práva prodat nechtěl, a tak byl snímek natočen podle knihy Davida Walshe "Sedm smrtelných hříchů". (Zdroj: deník E15). (hippyman)

Související novinky

ČSFD Award pro Bena Fostera

ČSFD Award pro Bena Fostera

08.09.2022

Při příležitosti uvedení nejdražšího českého filmu do kin přinášíme všem filmovým fanouškům radostnou zprávu o udělení “ČSFD Award” americkému herci Benu Fosterovi, představiteli Jana Žižky. Foster,… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Reklama

Reklama