Strhující snímek Program: Pád legendy představuje odvrácenou stranu profesionálního sportu. Zachycuje životní příběh kontroverzního cyklisty Lance Armstronga (Ben Foster), jenž se během své kariéry stal jednou z největších osobností světového sportu. V mládí se stal mistrem světa v silniční cyklistice a následně dokázal překonat nejtěžší stadium rakoviny varlat. Po vyléčení ohlásil svůj návrat do světa profesionální cyklistiky a sedmkrát zvítězil v legendárním závodu Tour de France. Na pozadí inspirativního osobního příběhu se ovšem odehrával jeden z největších dopingových skandálů všech dob. Armstrong svých úspěchů dosahoval díky systematickému dopingovému programu, který ve světě sportu neznal obdoby. Snímek podrobně mapuje všechny okolnosti, které předcházely pádu největší hvězdy světové cyklistiky. (Česká televize)

Trailer 2

POMO

The Program je slušne zrežírovaný, dravý film s výborne hrajúcim Benom Fosterom. Mozaiku kariéry cyklistu Armstronga skladá obratne, chytro a svižne. Aby si ale divákov naozaj získal, potreboval jeho postavu rozvinúť aj v osobnom živote. Ak teda Armstrong nejaký osobný život mal (zoznámenie s nastávajúcou a svadba sú sfúknuté v dvoch minútach a viacej ju vo filme nevidíme, v domácnosti žije sám). Film má iba jednu zásadnejšie charakterovo rozvinutú postavu (kolega cyklista so svedomím), ale tá je vedľašia. A tiež by diváci potrebovali s ním aspoň trochu sympatizovať... Napriek tomu dávam 4*, za Frearsovu a Fosterovu profesionalitu. Ten film je rovnako precízny, emóciami sa nezdržujúci, ako jeho hlavná postava ()

CheGuevara

Stephen Frears již docela zesenilněl? Z takového příběhu udělá jen rutinní "postup práce", kdy jdeme z bodu A do bodu B a kde se už v rozjezdu vlastně ztratí veškeré napětí? A co ty školácké chyby? Za těch dvacet let tam skoro nikdo nezestárne, kompars vůbec neví, která bije a co má vlastně dělat, a film neustále omílá ty stejné informace dokola. Navíc ten film ani nemá nic a ani nikoho, kdo by se tam o něco pral. Postavit film na střetu Lance Armstronga a Davida Walshe, pasivní postavy, který v celém filmu toho moc neudělá a všechno vysvětlí v prvních dvaceti minutách? A postava Lance Armstronga? Dozvíme se z toho filmu vůbec něco o něm jako člověku? Dokážeme ho pochopit, cítíme z něj tu fascinaci stropem svého vlastního těla? A kde je ten obraz cyklistiky dnešních dnů, kdy lidské tělo už dávno narazilo na svá maxima a bez dopingu už to prostě nejde? Filmově ani tématicky ten film nemá, co nabídnout. Akorát opakuje ty stejná sportovní a mediální schémata, kdy popisuje vrcholový sport jako vzestup mafiánské rodiny, což není ani trochu podvratné natož svéží a originální. Děs běs! ()

Enšpígl

Chvilkama jsem měl pocit, že scénaristi závodili s Lancem kdo dá to svoje dřív. Mám dojem, že tvůrci až příliš spoléhali na divákovu znalost Lance Armstronga, takže hned v první scéně je Lance začátečník a střih, scéna, střih a hoplá máme šampiona. Nicméně i tak má film co nabídnout u mě to bylo vesměs zhnusení nad "sportovcem" Armstrongem a vlastně celým sportu zvaným profi cyklistika. Největší prostor nedostává ani tak Lanceho postava ( rozhodně se nejedná o žádný životopis ) jako spíš jeho chorobná touha vítězit za každou cenu. Film má šmrnc a jako laik jsem proficyklo prostředí vnímal docela autenticky (např. škodovky tam nebyli náhodou). Ben je skvělý herec, možná i jeho tvrdé rysy v obličeji pomohly mému mému zápornému vnímaní mistra Armstronga. Jen je škoda, že film se snažil chytit všechny mouchy jednou stopáží. ()

Zeck

Vykreslit za krátkých 104 minut odporný charakter Armstronga je téměř nemožné a tento film v tomto ohledu neuvěřitelně selhal. Stát za největším podvodem v historii sportu je jedna věc, je to odporné, nečestné, plivající na samotnou podstatu sportu a ... Dosaďte si sami další podobná trapná klišé. Tento film se ryze sportovní podvod snaží mapovat od začátku až do konce a nutno podotknout, že velmi přesně. Bohužel díky zkratkovitosti uzpůsobené krátké stopáži vypouští důležité vedlejší postavy a jejich příběhy, které mají na celkové rozuzlení aféry stejný vliv jako každý vpich EPO do žíly v týmovém karavanu. Druhá věc ovšem je, že film zcela ignoruje mnohem horší stránku Armstrongova podvodu než dohnání fetování do maxima v pelotonu mnohem lepších cyklistů, ovšem mnohem horších feťáků. Ignoruje jeho paralelní bezohlednou kariéru mediální hvězdy, kterou využíval k vydírání, zastrašovaní, pomlouvání, manipulování a likvidování osobních životů bývalých přátel a jezdců, kteří ho "zradili", když pod přísahou mluvili pravdu a ohrožovali tak jeho podvodem nabyté bohatství a společenský status. O štvaní těch samých lidí pomocí servilních medií zapřičiňující pomalu lynčování z řad nekritického plebsu ani nemluvě. Natož aby pak film ukázal ubohost Armstronga, když podezření z dopingu kryl celou svojí charitou a bojem proti rakovině, takže místo aby šlo o jeho vedlejší filantropickou aktivitu, za kterou vše vydával, šlo jen o dokonalý sentimentální neprůstřelný štít na jakékoliv nařčení z dopingu. Musím doporučit velmi kvalitní dokumenty o této aféře, které podají tisícinásobně lepší přehled o tom, co se skutečně dělo, než celý tento film, Gibneyho The Armstrong Lie a australský Stop at Nothing. Co se týče filmařských stránek tohoto snímku, ve všech směrech působí jako šitý horkou jehlou za účelem vydělání peněz na stále ještě žhavé události, která zajímá dost lidí na to, aby je jen jméno Armstrong přilákalo do kina, což za deset let už pravděpodobně nebude platit. Jsem za to svým způsobem rád, protože taková charakterní nula jako Armstrong si žádný kvalitní film nezaslouží, byť by byl o jeho kolosálním selhání na všech frontách, na kterých sportovec a člověk vůbec selhat může. 60% ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $286,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ tak teda to je dosť silné kafé ten Lance Armstrong, zaujímavá a zdrvujúca sonda do života a potom nájdite chuť pre fandenie vrcholových športovcov, herecky dosť dobré /videl v kine: 60%/ ()

• Oficiální fotografie Bena Fostera na kole během závodu byla pořízena na natáčení v Le Grave Francie. Vypadá na ní tak přesvědčivě jako sám Armstrong. Došlo to tak daleko, že se novináři ptali, proč se jim posílá skutečná fotografie Armstronga jako ilustrační foto k filmu. Ve Velké Británii dokonce nevědomky použili tuto fotografii do článku o skutečném Armstrongovi, a až později zjistili, že to byl vlastně Ben Foster. (Zdroj Bohemia MP)
  • Obsadenie Guillaumea Caneta, ktorý si vo filme zahral talianskeho doktora Ferrariho, režisér snímky Stephen Frears okomentoval pred novinármi v Hollywoode tak, že keďže nemohli nájsť vhodného anglicky hovoriaceho Taliana, tak použili anglicky hovoriaceho Francúza, aby stvárnil nechválne známeho talianskeho doktora. (MikaelSVK)
  • V marci 2016 súd rozhodol, že Lance Armstrong nemusí vrátiť sponzorské peniaze svojmu najväčšiemu sponzorovi – americkej poštovej firme US Postal. V apríli požiadal Armstrong súd, aby zastavil proces, v ktorom žiada bývalý sponzor US Postal vrátenie sponzorského vo výške 30 miliónov dolárov. (hojko)