Nepamatuju si to. Rok 1976 se stal deset let před tím než jsem se narodil. Díky Howardovi to nevadí, protože s přehledem dokáže zprostředkovat to nejlepší z doby, kdy závody ještě nebyli čistým kalkulem (geniální závěrečný rozhovor do toho problému hodně rýpe) a kdy lidi jako Hunt byli hrdinové - rytíři. Perfektně vyvážený scénář, který má co říct, oddaná režie, precizní a zároveň je vidět, že jde o srdeční záležitost. Hemsworth nikdy nehrál tak dobře (nebo nehrál a je takový?) a Brühl se v Laudu přímo transformoval. RUSH je snímek, který navrací víru v závodění, ve filmy o závodění a dobře vyprávěné příběhy ze života jako takové. Dialogy jsou vybroušené, vizuální stránka něco mezi moderním pojetím a věrným zachycením let sedmdesátých, napětí se dá krájet a za ty dvě hodiny se nemáte v kině šanci nudit. Čekám minimálně tři Oskarové nominace. Letos zatím nejlepší film. Zimmer tématicky sází na jistotu. P.S: Holkám se to bude líbit taky, i přes to že neholdují závodění, kterého je tu všehovšudy čtvrt hodiny. Štěstí je nepřítel.(10.10.2013)

Zhlédnuto v kině. Byl jsem v šoku, jak dobrý je tento film. Totiž, věděl jsem, že Ron Howard tento projekt připravuje, věděl jsem, kdo tam hraje, ale formule nesleduju, protože mi prostě nic neříkají. Takže když vyšel první trailer na tento film, říkal jsem si, že to asi fakt nebude pro mě, protože mě taky nezaujal. Jenže pak přišel druhý a třetí trailer a ty vypadaly mnohem lépe a já si řekl, že tomuto filmu přeci jen dám šanci. A nelituju. Rush je intenzivní zážitek, který se opravdu musí prožít v kině. A to nejen díky jako vždy parádnímu soundtracku od Hanse Zimmera, ale i kvůli zvuku jako takovému. Celkově je tento film především po technické stránce špička, holt se pozná, že Ron Howard má sice občas smůlu na náměty, ale řemeslo má pevně v ruce. Navíc casting se také povedl, takže se film nemusí opírat jen o technickou stránku, ale i tu hereckou (exceluje především Daniel Brühl). Jak jsem řekl, na to, že jsem málem na tento film ani šel, jsem spokojen na 100 %. Rozhodně překvapení roku 2013 (alespoň pro mě).(3.12.2013)

Formule 1 mi absolutně nic neříkají, a o to více mě překvapilo, že mě film (alespoň v době závodů) dokázal dokonale strhnout. Ty litry napětí a adrenalinu, co mi Howard, Zimmer a spol. v těch chvílích pumpovali do žil, jsem už dlouho u žádného filmu nepocítil. Naštěstí se souboje rivalů přenášely i mimo svět sjetých gum a řevu motorů, dialogové, ale ještě častěji oční výměny obou hrdinů rozhodně stály za to (ostatně hodně výmluvné byly i u Nikiho a jeho ženy). A od začátku do konce jsem věrně fandil Rakušanovi, i když je fakt, že se tvůrcům postupně podařilo sympatie částečně vyvážit, což bylo jedině ku prospěchu věci. Jen ten mírně natahovaný konec mě už tak nenadchl, za něj strhávám půl hvězdy dolů, takže celkově to vidím na slabší plný počet.(20.4.2014)

Je mi srdečně u zadele, jak moc ten film odpovídá tehdejší realitě, protože je SKVĚLÝ! A byl by skvělý, i kdyby byl vycucaný od A do Z, protože příběh dvou rivalů z kolotoče F1 má vše, co dělá film filmem. Snímek monitorující doby, kdy jsem F1 začínal ještě jako kluk opatrně sledovat mě opravdově nadchnul. Parádní herecké výkony (oba hlavní hrdinové jsou vykresleni úžadně realisticky!), atmosféra nasáklá benzínem a spálenými gumami, dravé závody coby loterie se životy jezdců... Jsem fakt nadšený, dost možná i proto, že zrovna od roku 1976 se F1 stala na nějakých 5-6 sezón mým sportem č.1, až pak začala opatrně ustupovat fotbalu, hokeji, basketu atd... Dnes je mi trochu smutno, jak obrovskou část náboje oproti tehdejšku postrádají dnešní závody této série. Takže díky Rivalům i za tohle připomenutí!(11.2.2014)

Životopisný, sportovní film, který je pojat z docela jiné perspektivy. Zažité předpoklady a ty běžné věci, které byste od životopisného a/nebo sportovního filmu čekali, jsou upozaděny a to ve zdejším podání hraje jen ku prospěchu věci. Vývoj charakterů se nezaměřuje na vzestup, ale na dynamickou oscilaci kolem vrcholu - doslova na rivalitu. Co to znamená, dát něčemu maximum, co to znamená být dohnán na kraj svých možností, co můžeme nazývat zdravou konkurencí? Něco o těchto věcech vím, tak mohu říct, že tento film o vrcholovém sportu vypovídá velice pěkně, ctnostně a pravdivě. V neposlední řadě Ron Howard myslí i na formulemi nepolíbené diváky, když souboj mužů stylizuje do známého konceptu machr versus geek, přičemž výsledek inteligentně stočí tak, aby oba vyzněli jako alfa samci. 8/10(28.12.2013)

• - Při GP Španělska ve filmu Lauda (Daniel Brühl) nabádá manažera, že je nutné upozornit na nepředpisový vůz McLaren. Luca di Montezenolo (Ilario Calvo) v té době ale už manažerem Ferrari nebyl, na začátku sezony ho vystřídal Danielle Audetto. (Robbi)

• - V roce 2007 v závodě sněžných skútrů startoval Kimi Räikkönen pod pseudonymem James Hunt. (Tomyš)

• - Aby se mohl vejít do formule, musel Chris Hemsworth shodit 14 kilo. (šerminator)