Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  Možná by se dalo strefovat do hladce klouzající dějové linky a do žánrově přesně definovaného souboje protikladů. Jenže já to při vší upřímnosti a živočišnosti celého příběhu nedokážu a kdo někdy měl rád závody formulí, když se ještě nejednalo o promyšlené kroužení v týmové režii, ale o vpravdě smrtelnou zábavu, bude na tom stejně. Od prvního zařvání motorů přes herecký koncert výbušného Hemswortha i chladného Brühla až po nerozdýchatelnou finální třetinu plnou vizuální dokonalosti a emocionální bohatosti. A pokud ani to nestačí k plnému zážitku, zaburácí Hans Zimmer a vůz je okamžitě zpátky na trati. Na té, kde každé sešlápnutí pedálu může být to poslední.(9.10.2013)

 • Hild
  *****

  Velmi intenzivní zážitek, film mě měl v hrsti už během úvodního záběru a úvodního monologu, dokonale mě pohltil a nechtěl pustit ani během závěrečných titulků. Hlavně je to ale vážně univerzální film, můžete na něho vzít naprosto kohokoliv a nevěřím, že by z kina odcházel naštvaný. Vůbec se nelze divit tomu vysokému hodnocení, protože tento film vážně nemá jedno vyhraněné publikum. Na své si přijdou určitě milovníci Formule 1, závody nepostrádají drive a napětí, zároveň však nejsou stěžejní část filmu, tou je především silný příběh dvou mužů, jednoznačných protikladů, jejich vztah je vykreslen bravurně od první minuty a jejich závěrečný rozhovor je geniální, tolik skvělých myšlenek a životních pravd, diváka pak nechává dokonale rozpůleného. Film má velmi rychlé tempo a hodně se stříhalo, přesto však divák nemá pocit, že by byl děj zrychlený, vše skvěle navazuje, každá část příběhu má pevně dané místo a dokáže u diváka zaútočit přesně tam, kde je to třeba, za to velká poklona Ronu Howardovi a Peterovi Morganovi. Rivalové jsou bez debat výborným filmem s vynikajícími hereckými výkony (o Danielovi Brühlovi se bude jistě ještě chvíli mluvit), troufám si odhadovat, že za nějakých 10 - 20 let bude tento film velmi vysoko v různých databázích, protože s více zhlednutími a s více lidmi bude nabírat na intenzitě a řada z nás bude mít toto DVD na poličce jako "film, který mám prostě rád". P.S. Nejlepší soundtrack Hanse Zimmera za poslední roky(5.10.2013)

 • viperblade
  *****

  Zhlédnuto v kině. Byl jsem v šoku, jak dobrý je tento film. Totiž, věděl jsem, že Ron Howard tento projekt připravuje, věděl jsem, kdo tam hraje, ale formule nesleduju, protože mi prostě nic neříkají. Takže když vyšel první trailer na tento film, říkal jsem si, že to asi fakt nebude pro mě, protože mě taky nezaujal. Jenže pak přišel druhý a třetí trailer a ty vypadaly mnohem lépe a já si řekl, že tomuto filmu přeci jen dám šanci. A nelituju. Rush je intenzivní zážitek, který se opravdu musí prožít v kině. A to nejen díky jako vždy parádnímu soundtracku od Hanse Zimmera, ale i kvůli zvuku jako takovému. Celkově je tento film především po technické stránce špička, holt se pozná, že Ron Howard má sice občas smůlu na náměty, ale řemeslo má pevně v ruce. Navíc casting se také povedl, takže se film nemusí opírat jen o technickou stránku, ale i tu hereckou (exceluje především Daniel Brühl). Jak jsem řekl, na to, že jsem málem na tento film ani šel, jsem spokojen na 100 %. Rozhodně překvapení roku 2013 (alespoň pro mě).(3.12.2013)

 • Dudek
  **

  Faktické hrubky, které ne úplně citlivě mění situace, ale i charaktery postav, jsme schopen nějakým způsobem akceptovat. Občas jsou zbytečné, ale většinou přinášejí snímku více drajvu. Opravdu na škodu jsou jen v pár momentech. Nicméně nemůžu se zbavit hořkého pocitu, že tenhle snímek je zbytečně ukočírovaný v hollywoodských mantinelech. Což je bohužel věc, které jsem se u rutinéra Howarda trochu bál.(22.10.2013)

 • castor
  ***

  Perfektní řemeslo! Ale to je asi tak všechno. Když bychom stáli na mainstreamovém americkém pobřeží, kde na oscarové kandidáty rádi ukazují prstem, budeme výskat spokojeností, snažíc se přehlušit burácející motory. Když se ale podíváme pohledem lehce nezávislé britské produkce, musíme cítit zklamání. Neřeším, že nejsou fakticky přesní, vadí mi, že Rivalové jsou nesmírně doslovným a čitelným snímkem. Velezkušený režisér Ron Howard nepotřebuje experimentovat, nepotřebuje nikomu nic dokazovat – a to je možná škoda. Navíc chce mi snad někdo namluvit, že Rivalové jsou alespoň dle místního žebříčku „lepším“ filmem než druhý Terminátor, Vetřelci, Mlčení jehňátek, Matrix, tuzemské Pelíšky nebo třeba Krejčíkův Vyšší princip? Jasně, že to tak není!!(21.2.2014)

 • - Spoiler: Ve filmu na schůzce před závodem na Nordschleife chce Hunt (Chris Hemsworth) závodit a vysmívá se s kolegy Laudovi (Daniel Brühl), že je zbabělec. Ve skutečnosti patřil Hunt, stejně jako Lauda, mezi odpůrce závodu na tomto nebezpečném okruhu. (Redyx1)

 • - Aby se mohl vejít do formule, musel Chris Hemsworth shodit 14 kilo. (šerminator)

 • - První slovo, kterému Lauda v nemocnici po své havárii na Nürbugringu rozuměl, bylo "Fittipaldi". To mělo být vyřčeno v souvislosti s příchodem osobního lékaře Fittipaldiho, doktora Grajalese. (dandislav1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace