Rivalové nejsou o Niki Laudovi, Rivalové přímo jsou Lauda. To přirovnání se nabízí samo. Slavný formulový závodník je zde popsán jako precizní technik, suchar odhodlaný svou pílí a odhodlaností získat to, co jeho oponent zvládá ukořistit spontánností a charismatem. Připomíná to obráceného Amadea, v němž génius průměrnosti materiálně prohrává, ale morálně vítězí nad horkokrevností a radostí ze života. S trochou jízlivosti se nabízí, že něco takového musí být tajným snem Rona Howarda. Celou jeho režijní kariéru prostupuje preciznost ve všech ohledech. Dobře volené postupy ozkoušené mnohými před ním. Mnohdy padne jeho úsilí co nejdůstojněji a nejdůsledněji zpracovat námět na úrodnou půdu (Duel Frost/Nixon, Apollo 13), jindy se stane fatálním omylem (brownovské adaptace, Grinch) a jindy zdrojem nekonečných debat, jde-li o umění, nebo zbabělý mustr (Čistá duše). Čekat, že se Howard změní a začne experimentovat, by bylo stejně pošetilé jako chtít po Hansi Zimmerovi, aby složil ještě čtvrtý hudební motiv, který by přidal k těm třem, co už dvě desetiletí dokola opakuje. Ani jeden nemá k posunu důvod – jejich formální zbabělost a ničím nerušená sázka na jistotu jim přinášení většinou uznání a řadu obdivovatelů v divácích, kteří oceňují, že v kině uvidí či uslyší přesně to, co si přáli. A tentokrát to oceňuji i já.(3.10.2013)

,,MÁM SVOU PRÁCI RÁD. RÁD SOUPEŘÍM A ZÁVODÍM.…“ /// O bitvách mezi Huntem a Laudou, o časech, kdy formule byla malá rakev a závodění ještě adrenalinem pro všechny. O vášni a lásce k smradu z vejfuku a historii ročníku 1976. Film o F1, ale hlavně o rivalství a zvláštním přátelství možná nejen pro ty, jenž pamatujou… Tohle kurva muselo dát práce! A přitom… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě kousky o pilotech (F1). 2.) N.Lauda. 3.) J.Hunt. 4.) Ferrari. 5.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(3.1.2014)

Věděl jsem, že Lauda nebyl žádnej louda, ale James Hunt? Aby ne, psaly se sedmdesátá léta a já v té době ještě za sebou netahal ani kačera, natož abych věděl o nějaké Formuli 1 .. a dneska, ačkoliv Velkou cenu s napětím sleduju, je to jméno už příliš vzdálené. Takže poděkování Howardovi, že mi tenhle odvěký Nikiho rival vymazal v hlavě nějakou jinou, možná důležitější informaci : ) Ne, nezlobím se za to, spíš naopak, protože pohled (skrz výbornou kameru) do života těchhle dvou závodníků mi napumpoval spoustu adrenalinu do krve a zpříjemnil dvě hodiny života . K dokonalosti mi u Rivalů chyběl snad jen pohled na velké plátno, protože sebevětší televize ten filmově opojný pocit být přímo v kokpitu nenahradí. Ale zase se mi doma na gauči lépe sešlapával plyn a nebyl jsem nikomu v sále za blázna ..(25.1.2014)

"A takhle jezdí Niki Lauda!" Intenzivní divácký zážitek a film nepostrádající dynamiku ani v jediné scéně. Ron Howard se pro biografické snímky snad narodil a opět potvrzuje, že v tomto "žánru" nemá konkurenci. Daniel Brühl v roli Nikiho Laudy exceluje, ale bez skvělého režijního vedení a parádní kamery i střihu by i tak byl jen poloviční. Kdo by to tušil, že tohle sportovní drama bude jedním z nejlepších filmů roku.(29.12.2013)

Příběhy z prostředí Formule 1 snad nikdy nezklamou, už parádn Senna dokázal, že i blbej dokument může vypadat jako thriller první kategorie a přesně to samé, co jsem zažíval u "rudého dokumentu", jsem zažíval u Rush. Tady to sice není takový achievement, jelikož šlo "pouze" o zfilmování rivalství mezi dvěma jezdci F1, ale Howard to vzal za správný konec řitě, takže je to dynamické a pekně to odsýpá. Schválně komu budete na konci fandit více !(3.10.2013)

• - Film mal pôvodne režírovať Paul Greengrass, no kvôli natáčaniu snímky Kapitán Phillips (2013) musel svoju účasť odrieknuť. Až následne sa o projekt začal zaujímať Ron Howard. (m.a.t.o.)

• - Když Lord Hesketh (Christian McKay) ukazuje Huntovi (Chris Hemsworth) nový vůz Hesketh, není to první model, se kterým Hunt za stáj jezdil, nýbrž typ Hesketh 308 C, s nímž se stáj zúčastnila až mistrovství světa 1975. (Robbi)

• - Je nanejvýš sporné, že by Lauda po svém příchodu k Ferrari označil vůz jako tank. Podle dobových svědectví se vyjádřil, že srovnání Ferrari a ostatních týmů je jako postavit vedle sebe NASA a běžný letecký průmysl. (Robbi)