Ta červená čísla a přední příčky v top na čsfd mě spíše vyděsily, k tomu popisek "sportovní" a "akční", v námětu "formule 1" = směsice věcí, co mě popravdě absolutně nelákají. Ale znáte to, vypadá to jako film ideální pro vaši drahou polovičku, takže se k tomu necháte přemluvit. Jsem strašně ráda, že jsem to udělala, protože Ron Howard mi naservíroval pravděpodobně nejlepší sportovní drama všech dob. Už od první vteřiny jsem byla vtažená do světa adrenalinu, formulí a strachu ze smrti. Ve filmu působí ten sport tak akčně a dramaticky, že jej snad začnu sledovat. Ta chvíle, kdy nevíte, jestli váš oblíbenec zvládne zatáčku anebo se vybourá a skončí v plamenech.. To se rozhodně nerovná nudnému kopání do míče. Ve filmu se mi nejvíce líbila rivalita mezi frajírkem Huntem a vážným Laudou, která nebyla ve skutečnosti o nenávisti, ale jen soutěživosti v kombinaci s respektem. Brühl mě nadchl rozhodně více než blondýnek sladoušek Hemsworth, podal lepší výkon a jednoznačně na nějakou dobu Laudou byl, ale oba se do svých rolí neuvěřitelně hodili. Film, který vás chytne za srdce (scéna, kdy Hunt dá co proto drzému novináři), dojme ( Laudova nehoda), pobaví (Italové nadšení z Laudovy jízdy) a znechutí zároven (vysávání plic, tam jsem měla co dělat, abych nehodila šavli), který jednoduše vyvolá tolik emocí - zaslouženě musí dostat těch 5* :) Po dlouhé době jsem si přála, aby už tak dlouhá stopáž byla ještě delší..A mimochodem, ignorace tohoto filmu a především výkona Brühla je opravdový důkaz, že Oscary už dávno nemají nějakou valnou vypovídající hodnotu. PS:Olivia vypadala hrozně!Jen nějak nevím, jestli tu paštiku na obličeji měla schválně, nebo měl film jen špatné stylisty..(21.1.2014)

Ron Howard evidentně umí točit životopisné filmy. I kdyby Vám celou dobu nesedl Niki Lauda nebo James Hunt, pořád je tu ta závěrečná scéna, která prostě a jednoduše všechno ostatní odstřelí do výšin. Pokud jste ale dobrým filmům přirozeně otevření, rozhodně oceníte to, že herci, co hrají tyhle dvě postavy, přesně vystihují pojem rivalství jako takového. Niki Lauda a ani James Hunt nebyli idioti, ale zároveň rozhodně nebyli normální. To, co mezi nimi ale bylo, je pojem, který se v dnešním sportu příliš nenosí. Je to vzájemná nenávist, která je ale podpořena obrovským respektem jeden k druhému. Tenhle film to prostě vystihl naprosto dokonale. Nejde mu dát jinak, než pět hvězd. Niki Vás o tom na konci filmu prostě musí přesvědčit!(11.2.2014)

Shodou trapných okolností jsem se vyrodil na etapy až v letech, následujících po období, znázorněném v klíčové části filmu, proto jsem se rozhodl nepodcenit přípravu a napsat rodině matčina sourozence na Hanou, neboť o nich vím, že na (ve své době revoluční) satelit typu ,,der Deckel des Fasses" chytali rakušáky, pročež vlastní řadu autentických vzpomínek. Strýc, pozoruhodný svým nejasným původem, stručným životem, myšlením a ještě stručnější mluvou, na můj dotaz po kvalitách Nikiho Loudy uvedl jen ,,tož ten jezďál, jak by mu u perdéle koudel hořála, šulin". Poněkud komplikovanější tetka, která dokonce úspěšně dokončila druhou třídu měšťanky a ze třetí jí diskvalifikovala jen opakovaná a mnohačetná těhotenství, nasadila svůj common sense a doplnila k ději celé mezinárodně politické pozadí, válkami růží počínaje, problémy se zajištěním izraelské podpory pro znovuotevření varšavského ghetta konče. Takto teoreticky vybaven jsem beze strachu z faux pas nahodil počítací stroj, abych nechal promluvit i Howarda. Hm. Netuším, co jste před promítáním do sebe ládovali vy, ale já se z toho rozhodně neposral tak do šířky. Závodění pomálu, psychologický rozbor adrenalinistů nedotažený, buchty se neodhalují. Nato, že onehdá byla formule ještě zábavná šou, při které se dělo i leccos více, než že dvakráte za sezonu jakýsi nebohý mechanik zakopne o hadici, či že Fetlovi v jednom z padesáti podujatí selže ABS, ESP, EPS, DDT i RVHP, aby pak brutálním způsobem pokosil pampelišku v ochranné zóně, se ve filmu děje poměrně hovno. Chvilku vede Louda, za ním jeho Hunt-er, pak si to robotoid s nevyspělou osobností zase prohodí.... následuje tabulka výsledků myriády závodů, vzájemné mračení, kecy, cinty, beďary. Grilovačka a konečné poserství dodávají třetí hvězdu, ovšem jak jsem již napsal - rozhodně jsem si z toho nevyhuntoval kačírek.(31.1.2014)

V tomto díle se dělí "film" od opravdového filmu ... Tohle je prostě ... neuvěřitelnej skvost. Zvlášť pro nadšence závodů, pro chlapy, kteří prostě ten adrenalin a soutěživost mají v krvi od přírody. Úžasná věc, ve všech aspektech. Skvělý scény, dialogy, rozdílnost povah závodníků ... Vlastně celý jejich osud jako by psala nějaká vyšší moc. Je jasné, že tam bylohodně přidáno, ale třeba celkový bodový výsledek sezóny 1976 je faktem a to, jak to dopadlo asi nikdo nečekal ... Rivalové opravdu, opravdu až na dřeň ... !! A přitom nakonec došlo k tomu, co každý chlap má v sobě, že největšího nepřítele a rivala ve skrytu duše jistým způsobem obdivuje, závidí mu, cítí s ním a nakonec se někdy stanou přáteli. Scény z nemocnice, mávnutí ruky při posledním závodu v Japonsku a spousta jiných scén mi valily slzy do očí ... Vlastně od chvíle, kdy se začaly snímat závody jako celky, asi polovina filmu ... nabral děj energický, adrenalinový, ale i mega-emocionální rozměr a já pořád brečel... :-) . Technicky,herecky ani jinak nejde tomu filmu vytknout vůbec nic. Vybroušený diamant, který psal sám život. Závěrečné dokumentární záběry obou závodníků tomu dodaly ještě naprostou třešeň na dortu ...(29.12.2013)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $26,947,624Tržby Celosvetovo $95,600,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,790,601 //počet predaných kusov 125,351Tržby za predaj DVD v USA $3,432,528 //počet predaných kusov 84,792║ Neuveriteľné Ron Howard dokáže ešte milo prekvapiť svojou réžiou, veľmi silné dielko, ktoré prináša dosť intenzívny zážitok, skvelá dobová kamera, atmosféra, výborný herci, plusom na vrch je samotné závodenie. /videl v kine 2x: 95%/(4.10.2013)

• - Když Lord Hesketh (Christian McKay) ukazuje Huntovi (Chris Hemsworth) nový vůz Hesketh, není to první model, se kterým Hunt za stáj jezdil, nýbrž typ Hesketh 308 C, s nímž se stáj zúčastnila až mistrovství světa 1975. (Robbi)

• - Spoiler: Rozvod Jamese Hunta se Suzy Miller ve skutečnosti jezdce nestál ani dolar. Vše zaplatil nový ctitel modelky herec Richard Burton. Celý rozvod stál 1 milion amerických dolarů. (Komanch)

• - Spoiler: V posledním závodě ve Fuji kromě Nikiho Laudy odstoupili také piloti Larry Perkins, Carlos Pace a Emerson Fittipali, kteří také usoudili, že podmínky během závodu jsou příliš nebezpečné. (PepeCCM)