Ačkoli Drama žánr nemusím,ve většině případech trpím nudou, tak Rush je nářez! Rivalita mezi Hemsworthem a Brühlem je briliantní,ikdyž se tvářili jako nepřátelé,tak si navzájem věřili a respektovali se. Hemsworth zahrál Jamese Hunta na správném levelu arogance,domýšlivosti,důvěry a drzosti přesvědčit,že byl opravdový 70's playboy předurčený žít rychle a zemřít mlád a Brühl samozřejmě jako Niki byl taky skvělý,obzvláště jeho přízvuk a manýrismus.Tempo filmu je úžasné,jsou zde dechberoucí a dojemné scény ( viz. záběry z nemocnice,či samotný závěr). Pro mě rozhodně zábavnější než Captain Phillips. Spokojenost.(30.12.2013)

,,MÁM SVOU PRÁCI RÁD. RÁD SOUPEŘÍM A ZÁVODÍM.…“ /// O bitvách mezi Huntem a Laudou, o časech, kdy formule byla malá rakev a závodění ještě adrenalinem pro všechny. O vášni a lásce k smradu z vejfuku a historii ročníku 1976. Film o F1, ale hlavně o rivalství a zvláštním přátelství možná nejen pro ty, jenž pamatujou… Tohle kurva muselo dát práce! A přitom… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě kousky o pilotech (F1). 2.) N.Lauda. 3.) J.Hunt. 4.) Ferrari. 5.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(3.1.2014)

Absolútne strhujúce! Ešte stále lapám po dychu, do úst a na klávesnicu sa mi tlačia samé superlatívy a hneď na úvod si dovolím označiť tento snímok za filmový zážitok roku. Ako nestranný fanúšik F1 nemám prehľad o histórii a faktoch spred niekoľkých dekád, tým-pádom ma až tak nezasiahli a nerozhodili informácie, že niektoré udalosti (súvisiace s osobami Laudu a Hunta a ich súbojov) boli upravené na úkor hodnovernosti. Tento film nie je dokument, je to film, ktorý na základe jedného z najslávnejších príbehov z histórie motoršportu prináša divákovi pohľad do sveta jazdcov, ktorí sú ochotní ísť na trati až na kosť, cez mŕtvoly a pozrieť sa počas pretekov smrti do očí. Zároveň je až neuveriteľné zistenie ako sa mení športový duch jedného z najnebezpečnejších športov v priebehu rokov. Ako som spomenul, scenár nie je to, čo by som chcel vychváliť, pretože nie je umenie upraviť si sled udalostí tak, aby bol pre publikum čo najpríťažlivejší. To, čo sa nesmie opomenúť je, že Howardovi sa opäť podarilo obhájiť svoje remeslo a natočil film tak pútavo a dychtivo, že vás vcucne do sedadla ako zošliapnutie plynového pedálu v monoposte formuly. Umenie je tá mravenčia práca za kamerou, dodať filmu explozívny nádych v každej scéne, či na trati, v boxoch alebo v dialógoch - a to najmä prácou kamery, strihom a hudbou. Pôsobivá retro atmosféra posúva film ešte o level vyššie. Herci prispievajú k tomuto intenzívnemu zážitku nemalou mierou, Brühl v životnej roli a forme. 100%.(30.12.2013)

Mě formulky baví od dětství, i když moje žena to nedokáže pochopit ano po 10 ti letech:-)) A protože jsem si v dětství slepil model McLarenu z Ábíčka a právě tím vyhrál James svůj jediný titul, musel jsem tenhle film vidět. Kdyby někdy natočili podobnou pecku o Ronniem Petersonovi, který uhořel v černém Lotusu v Monze, asi by mi body nestačily(26.1.2014)

Po technickej stránke (preteky, retro výprava a kostýmy...) kvalita, no je to strašne nudné, Ron Howard začína režírovať až nepríjemne sterilne a tak najvýraznejším plusom Rivalov je už z princípu silný príbeh zvláštneho (ne)priateľstva medzi dvoma legendárnymi pretekármi. Herci sú nič moc, ale tie postavy vzťah a medzi nimi sú také jedinečné, že ani dosť nemožný Hemsworth to nedokáže pokaziť.(15.1.2017)

• - Při posledním závodě na okruhu Fuji v Japonsku nepršelo po celou dobu závodu jako ve filmu, ale jen občas. (Komanch)

• - Při havárii na Nürburgringu bylo Laudovo Ferrari odhozeno zpět na trať. Hned za ním jel Lungerem, který již nestačil zareagovat a narazil do Laudy. Kvůli tomuto nárazu ztratil jezdec přilbu a při hávarii zároveň prorazil palivovou nádrž, ze které šlehaly plameny o teplotě neuvěřitelných 900 °C. (DexMASTER094)

• - Niki Lauda po svém odstoupení v Japonsku nečekal, jak závod dopadne a odjel ihned na letiště. O tom, že titul neobhájil, se dozvěděl ze sdělovacích prostředků. (Robbi)