Epizody(10)

Trailer

joker.george

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je vidět, jak moc jsem zpohodlněl a nechal se rozmazlit. Jakmile se totiž nejelo nad 100 %, tak jsem začínal pomalu brblat. Kdybych však tvrdil, že se u mě objevila nespokojenost nebo přejedení se materiálem, tak by se to ani zdaleka neblížilo pravdě. Jen pořadí dílů mělo být jiné, protože tahle bude čekání o malinký kousíček snesitelnější. Krutý aprílový žert se povedl. (Netflix) ()

SonGokussj

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Řekl bych, malinko slabší jak minulé sezóny, hlavně díky stále drzejšímu (adekvátně k tomu, jak s ním Rick zachází) Mortymu, zdálo se mi to až moc hektické místy, ale je pravda, že oněch 10 dílů dokoukáno a hladově touží po dalších. Velmi povedé, Rick and Morty prostě vedou. Naprostý ignor klišé nebo klasické struktury dílu, která zde zjevně chybí, napomáhá k tomu, že absolutně netušíte, co se stane a možná proto to mají lidé tak rádi. A přitom je to vše "logické" :-) Super sérka. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Při sledování třetí sezóny jsem si sice dovolil občas okomentovat nějakou tu drobnou nedokonalost, ale vsadím se, že si nějaký bezvýznamný poskok dovolil kritizovat i Leonarda či Michelangela (ne, nemyslím tím Želvy Ninja). Z animovaných seriálů, které jsem kdy viděl, je tento jasně nejlepší a já se těším na každý další díl. Teď se, bohužel, budu těšit hodně dlouho. Třetí řada byla výrazně temnější a dostávala se jednotlivým postavám pod kůži, zároveň v ní ale zůstalo všechno to, co mám na seriálu rád: zběsilá akce, smršť hlášek, odkazy na filmy a hlavně brutální humor. ()

Malarkey

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Když jsem začínal třetí díl, tak jsem usoudil, že teď se to zlomí a seriálu vpálím pětihvězdu. Třetí díl třetí série je fakt parádní a žral jsem ho od začátku do konce. Další díly ale opět trošku zeslábly a jediný zajímavý moment přišel se sedmým dílem, který co dialog, to moudro a celkově to byl veskrze neskutečně zajímavej díl. Ve třetí sérii jsem si uvědomil, jak Rick a Morty tím osobitým vulgárním způsobem vypráví různé neotřelé náměty, které vlastně kolikrát nejsou moc vtipné. Naopak jsou mnohdy dost smutné a depresivní. Sedmý díl, kterým prostupuje melancholicky depresivní skladba od Blonde Redhead mi zůstane v hlavě hodně dlouho. ()

mcb

Další porce existenciálně popkulturního mixu Dana Harmona slibovala zatím nejtemnější sezónu, čemuž také dostála. Ubylo prvoplánového humoru, díky čemuž se tvůrci mohli věnovat detailnějšímu rozvíjení konceptů epizod i psychologie postav, která funguje mnohdy lépe než v několikanásobně delších seriálových formátech. Na svém povrchu sice Rick a Morty stále zůstává nekorektní nonsensovou zábavou plnou narážek a cynismu, na druhou stranu odkrývá nitro svých postav tak zdrcujícím způsobem, že mnohdy ani nespadá do kolonky komedie. Nejlepší epizoda: The Ricklantis Mixup (7) ()

• Projev Kandidáta Mortyho se podobá projevu Martina Luthera KingaI Have a Dream,“ a částečně odkazuje na inaugurační projev Franklina Delano Roosevelta („If I'd have to fear anything, I'd fear other people being afraid of fear, itself, but no, I'm not afraid“). (Kubaaa97)
  • Když Rick vyjádří své pochopení Bethiných frustrovaných pocitů, tak zmíní Charlese Mansona, který byl vůdcem komunity, jež měla na svědomí několik brutálních vražd. Jednou z obětí byla herečka a modelka Sharon Tate. (Kubaaa97)