Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

1860

"Hele Daisy, budeme spolu komunikovat jednoduchou posuňkovou řeší. Když tě praštím loktem do ksichtu, znamená to, ať držíš hubu." ()

F.W.Colqhoun

Kurt Russell drží v šachu bandu chlapů v boudě uprostřed arktické vánice, u piána Morricone. A není to Věc, spíš něco na způsob Boha masakru. Sice skvělý film, jedna z mála hollywoodských produkcí, na kterou se vloni dalo koukat. Nakonec se ale vkrade myšlénka, že Tarantinův "limit deseti" není špatné předsevzetí. Odhaduji, že potom se dovrší Quentinův pomalý přesun na prkna, která znamenají svět. Blázen z videopůjčovny se stane šatnářem na Broadwayi. I když byl Tarantino režisérem vždycky jen naoko, snad z důvodu, že meditovat o filmu jen slovem postrádá smysl, nátura teoretika ho dohání. Kdo si myslel, že Tarantino vzkřísil Ultra Panavision 70, aby snímal Skalisté hory (těch několik okének napovídá, jak by to bylo nádherné), podcenil možnost využití širšího než širokoúhlého formátu pro ozvláštnění záběrů špatně osvětlené cimry. Hodně se mluví, rychle a krátce se pálí, krvavě se chcípá, míří se na koule. Náckové jsou zváni jen jako potrava pro děla. Až budou jednou dávat Osm v libereckém Malé divadle F.X. Šaldy, půjdu. ()

Kovaja

Kouzelně vygradovaný příběh se skvělým obsazením a mrazivou hudbou od mistra svého řemesla Morriconeho. Už od úvodu jsem tušil že v horské chatě bude něco jinak než se zdá a i přes dlouhou stopáž jsem byl filmem naprosto pohlcen. Kousek který má ,,kurva koule,, :-))) ()

Miller

Tak tohle je zážitek. Naštěstí jsem to viděl v malém kině, za to, jsem tam byl s tátou a nikdo jiný, skvělé reproduktory podtrhli zážitek z hudby Maestra Morriconeho (hlavně klasika z Pro pár dolarů navíc - "Sixty seconds to what?"). Krásný obraz, vypravění v podání Tarantina s titulkami, Kurt Russell, Samuel L. Jackson, Tim Roth a Michael Madsen v další nebité pecce Quentina Tarantina. Richardson opět zazářil. Navíc, jsem vyhrál sázku, že Morricone dostane oscara. Skvělý film, chvílemi nervák jako prase. Navíc dojemný konec. 100% ()

krtek138

V dnešní době, kdy je divák přesycen tunou komiksových filmů, je Osm hrozných darem z nebes. Místo divoko sestříhaných scén na efekt tady hned v první sekvenci spadne Jacksonovi šála, ohne se a zase si ji hodí okolo krku. A o to tady jde, nikam se nespěchá. A mně to volné tempo krásně vyhovovalo. Divák netuší, kam děj směřuje a každou minutou roste napětí. Jen té krve by tam nemuselo být tolik. Ale Tarantinovi to rád odpustím. Léty se vyprofiloval v mého nejoblíbenější režiséra a Osm hrozných řadím do TOP 3 jeho tvorby. ()

kolemjdouc

Dávám pět ale jen za to jak Tarantino pracuje s herci ale popravdě jsem to nedodívala :té krve na mě bylo trochu příliš ()

Mafiapau

Jen první 4 a půl minuty a je mi jasné že tenhle film miluju. Tarantino předvedl kinematografii to, že stačí k výbornému filmu jen dostavník, zasněžená chatka, vánice, pár koltů, a kotlík s masem. Geniální. ()

Rock

Spoilery: "Člověk musí věšet jen zlý parchanty. A zlý parchanty je třeba věšet." Pokud dosud nejste Tarantinovými fanoušky, tento film váš názor určitě nezmění. Pokud máte rádi jeho filmy, protože jsou prostě sranda a protože tam stříká krev, tak budete spokojeni, protože i přes pomalejší tempo a dlouhou stopáž dostanete očekávané. Příběh je jednoduchý: Lovec lidí Kurt Russell, spolu se svojí zajatkyní Jennifer Jason Leigh jedou do Red Rocku, kde má Jennifer bejt podrobena spravedlnosti. Po cestě nejprve naberou bývalého unijního vojáka Samuela L. Jacksona, ze kterého se stal nechvalně proslulý lovec odměn. A poté také jižanského odpadlíka Waltona Gogginse, který o sobě tvrdí, že má být ve městě, kam míří, novým šerifem. Silná vichřice je zavede do osamělého stavení, které slouží jako galanterie a občerstvovací stanice pro dostavníky. Poté po zbytek takřka tříhodinového filmu jsme uprostřed jedné místnosti, kde je každý podezřelý z toho, že není ten za koho se vydává. Westernová konverzační detektivka na zasněženém Divokém západě Quentina Tarantina obsahuje hektolitry krve, slovní hrubosti, propracované postavy, mnoho zvratů a dobře odvedenou filmařskou práci. - 80%. ()

Gray Wolfman

Ujasníme si signály komunikace zlato. Když ti dám loktem do xichtu, tak to znamená, že máš držet hubu :-D Tarantino opět nezklamal. I když mi to místama připomínalo Carpenterovu The Thing, ale bez scifi a hororu, zasazeného do westernu, predevším díky Kurtovi a Tarantinovy původní Gaunery, tak se rozhodně nejedná o vykrádačku. Flick postaven na perfektních dialozích, vtipných hláškách (smál jsem se fakt nahlas), soundtrack taky za jedničku a režije samozřejmě jakbysmet. I když tento rok na kvalitní filmy moc vydařenej nebyl, tak ke konci roku se s kvalitou doslova roztrhl pytel ()

Kuzzie

Kdybych nevěděla, že se to ke konci rozjede a všechno se začne jako obvykle koupat v potocích krve, asi bych tu první nudnou hodinu nepřetrpěla. Chápu, že to mělo smysl, ale opravdu to byla hrůza. Do role Domergue by se mi úplně strašně hodila Taryn Manning( aka Pennsatucky), věčná škoda, že nebyla obsazená. No a jinak asi typickej Tarantino a zase přijdou nominace úplně na všechno, prostě proto, že to je Tarantino. Ale ten začátek byl fakt až moc intelektuální-nevěděla jsem, jestli se nedívám spíš na Birdmana. ()

mclenin

Mám rád western a ešte radšej mám western v zime. A keď sa táto premisa snúbi s brilantnou konverzačkou a vycibreným štýlom Pána Režiséra, slová sú zbytočné. Na slovách je vlastne vybudovaný celý film a hoci nie je tak výpravný ako Django, tak dynamický ako Kill Bill, nemá kasting ako Basterds a je to snáď jeho najdlhší kúsok ("na jeho zhliadnutie si treba vziať deň dovolenky"), treba uznať, že pred sebou máme MAJSTERSTÜCK, ...veľmi svojský, .. ale stále majsterstÜck. O čom svedčí aj možnosť jeho jednoduchého prevedenia do podoby divadelnej (veselo?)hry. Pre mňa tretí najlepší od Tarantina. Klobúk dole maestro ! ()

Dyas

Quentin Tarantino opět dokazuje jaký je mistr. Tři hodiny trvající film, jenž je založený na úžasných dialozích, a přesto nenudí ani chviličku. Když už příde na brutalní scény, tak se krví vůbec nešetří. A co musím pochválit, tak je soundtrack. Tarantino v něm nikdy nezklame. EDIT: Tak viděno v podruhé v kině a je to senzace! Opět žádná nuda, vždyť já se podruhé bavil ještě víc. Po celou dobu úsměv na tváři a nemohl jsem se přestat smát těm kecům :D Samuel na konci je luxusní, neboť právě u něj se člověk pobaví. Jennifer Jason Leigh to zahrála bravurně. Odborná mrcha. Chci další western! ()

Lefty86

Klasická nechutná, krvavá, hlavy tříštící, ruce sekající Tarantinovka :-) I když se hodně žvaní, odehrává se celý film na 50m2, hraje tam 5 lidí a film je hrozně dlouhý, tak nijak zvlášť nenudí, furt se něco děje, něco řeší a udržuje vás v tom že chcete vědět co a jak vlastně bude. Tarantinův styl mi nijak zvlášť nesedí ale přesto se jednou za čas na nějaký jeho film se zvědavostí kouknu, obzvlášť když se okolo dělá takový boom , 70% ()

SHit4U

Je to jako sledovat egoistického režiséra, který chce divákům dokázat, že dokáže 2 a půl hodiny bavit dialogy, aby následně po té vystřílel ne zas tak moc střel a zabil všechny kromě koní. Už jenom to, že si do filmu nemohl napsat svoji malou roli a proto přerušil film, aby do něj mohl na 15 vteřin vstoupit jako vypravěč, mě jen přesvědčilo o tom, že to nebylo jenom Jako sledovat egoistův film, on to totiž je egoistův film. Stejně si myslím, že ten film napsal jenom kvůli tomu, že věděl, že konečně ukecá Morriconeho. Proto to nebylo moc originální, ani propracované po logické stránce. Ale zase na druhou stranu, když mělo být něco vtipné, bylo to sakra vtipné a to včetně kuřby černýho lofasa....amigo negro! ()

Jespi

Film zatím nebudu hodnotit, protože ještě nevím zda to, co napíšu je dobře nebo špatně, takže rovnou varuju *spoilery* . Nejsem ten co by stál na Tarantinovi filmy frontu na premiéru, ale zároveň se mi od něj většinou vše líbí a jeho kvality jsou jistě nepopíratelné. Film začne docela dobře a kočár je klasická Tarantinovka se všim všudy. Kecy, hlášky, vyždímání ze scény naprosté maximum. Začátek v chatě taky super, hádání kdo otrávil kafe taky paráda, ale pak se film strhl v nesmyslnou přestřelku a nečekaně všichni umřeli, film nemá žádné rozuzlení. Takový Reservoir Dogs v zimě. S trochou Pulp Fiction, trochou Djanga a tak nějak mi to prostě přišlo furt dokola. Film si určitě zasloužil víc, něco jiného, nějaké jiné rozuzlení. A prostě mi to přijde, že na jednu stranu Tarantino dal divákům ve filmu něco na co jsou od něj zvyklí, na druhou stranu si myslím, že se film mohl obsahově vyvinout trochu do vyšší úrovně, takhle to je prostě "pořád dokola." Zatím nehodnotím, musím si nechat uležet v hlavě, zda to, že jsme dostali recyklovanou klasiku je v tomto případě dobře, nebo špatně. ()

Wajsik

When John Ruth "The Hangman," catches you... you hang. Zkrátit o 30 minut a byl by to nářez. Takhle to zůstává v hlubokém stínu Tarantinova magnum opus Pulp Fictiton. K výkonům J. J. Leigh, W. Goggins či S. L. Jackson není co dodat. Naproti tomu scénář v mnoha fázích ztrácel dech, stejně jako hudba která byla opravdu výrazná snad jen na začátku. Na druhou stranu, odprásknout hlavu ve filmu umí Tarantino opravdu nejlépe z celé branže. ()

remblis

Krev, pot a kousíčky mozku ve tvářích všech, kterým ještě nějaká tvář zbyla. První akce přijde sice až někdy za půlkou filmu, ale čekání se vyplatí. Tarantino umí líp, ale i tak jsem odcházel z kina spokojen. Přičtu-li fakt, že usínám i u lepších filmů, v tomto případě se mi to, i přes trošku zdlouhavější začátek, nepodařilo - což musím chtě - nechtě brát jako úspěch (nejenom svůj). Takže tleskám. ()

iampatrik

80% Bál jsem se té neskutečně dlouhé stopáže, už jen proto, že někdy u filmu vydržet dvě hodiny je pro mě hodně (a že drtivá dnešních filmů má těch 120 minut). Naštěstí byly obavy zbytečné. Tarantino je mistr v "dialozích o hovně". I když... ono to tak úplně není. Pro Tarantina tak charakteristické dialogy seznamují diváka s postavami - a že se to dobře poslouchá a sleduje - postavy se umí prodat. Je pak taky jasné, že dříve nebo později přijde masakr. A ten přijde. Je však pozvolný a má i zajímavý dějový zvrat, který svým komentářem (rolí vypravěče), provází sám Tarantino. A pak je konec. Dívám se na hodinky a ono uběhly skoro tři hodiny. A tak bilancuju. Osm hrozných není ani náhodou tak super jako Django. Je však dostatečně cool, aby zabavil. Atmosféra dýchá, postavy jsou v dobrém slova smyslu přehnaně vidlácké. Do toho humor a hektolitry krve. Vše umocňuje look, tzn. kamera a obraz. Osm hrozných je tedy ve výsledku dobrá podívaná a pokud je člověk zvyklý na Tarantina, určitě nebude zklamán. ()

ActiveWind

Ho ho ho naprostá Tarantinovská klasika. Scénář vypylovanej do posledního detailu, hudba fantastická, skvělá atmosféra, herecký výkony všech 8 herců znamenité. Hltal jsem každou minutu filmu, jsem nadšen. Přesně na takovéto filmy si schvovávam pětihvězdičkové hodnocení. Bravo (jen se nemužu zbavit dojmu že místo Tima Rotha měl hrát Christopher Waltz) ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz