Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

Matixed

Geniální komedie se správně trefným, suchým humorem. Stylem natáčení připomíná Parks and Recreation a skvěle si hraje se slovy. ()

Silviaxx

Podľa ostatných hodnotení ma What We Do In The Shadows obišlo takým míľovým krokom ako máločo pred tým. Okej, priznávam námet je svieži a v podstate myšlienka snímania bežného života upírov je sama o sebe vtipná. Každopádne spojenie horor-upíri-komédia vo mne pred pozretím vyvolávalo úplne iné pocity ako počas pozerania. Upíri boli hrozní a nesympatickí, čo asi malo vyzerať vtipne avšak vtipné sa mi to nezdalo. Vo viacerých momentoch som sa vďaka nim až doma za obrazovkou cítila trápne. Vlastne všetky postavy v tomto filme boli nadmieru nesympatické a iritujúce. Efekty mali byť radšej vypustené, lebo boli až príšerne amatérske a celé to bolo skôr úbohé ako humorné. Nebudem sa hrať na to, že to bola pre mňa vrcholová záležitosť, keďže som sa pri nej absolútne nebavila, o čom svedčí teda aj hodnotenie. ()

Pettas

Fantastická upíří homokomedie. Asi nejvic sem se zasmál při scéně, kdy si dělali prdel z vlkodlaků!!! Komedie roku to nebude, ale těch 90 minut sem bravurně bavil!8/10! ()

Illy

Yep, tenhle antiTwilight se povedl. Parádně jsem se bavil celou dobu, ač bych tomu v pěti prvních minutách nevěřil. Seriál, sitcom? Rozhodně bych do toho šel. ()

Standic1

Zábavná a místy velmi povedená hororová komedie, kterou kazí pouze několik zbytečných scén a trošku příběhová nesourodost, která bohužel zesiluje dojem, že je příběhová linka naprosto o ničem. Na druhou stranu herecky je to naprosto perfektní a většinu upířích spolubydlících si ihned oblíbíte. ()

BlackHood odpad!

Nejhorší a nejtrapnější horor z tohoto roku. Když je horor spojen s komedií, tak to bývá špatné znamení. Nejde pak z toho strach a napětí. Ale třeba u Scary Movie to vůbec nevadí, tam se celou dobu jen směju. Tady však ani jednou. Trapné... ()

husokachna

Namlsán Conchordy, byl jsem trošku zklamán. Chybí tomu šťáva, celý je to úsměvný a fajn, ale nic pořádnýho se nestane a pořádně se člověk nezasměje a konec to taky nemá veškerej žádnej. PS: Murray je stejně zase nejlepší, protože je alfa samec, to je jasný. ()

Harpy

toto čo bolo ? :D toto bolo také super že ani neviem čo by som viac napísala :) trafilo sa to do všetkého čo sa mi páči a čo ma rozosmeje...akože absolútne dávam 100% ()

kluk z Na

Jou, tak na podruhý musím změnit hodnocení!!! Pochopil jsem další nálož vtipů a celá ta angažovanost v inteligentním otevřeným pohledu na aktuální stav lidstva mě kolikrát opravdu dostala. Celou dobu jsem se poculoval a několikrát vyhrkl smíchy, protože to bylo vážně na výši. Překvapení závěrem, když začala hrát Lastochka od Leningradu, což mi akorát potvrdilo dojem multi-kulti-antihomophobic-antirasist-antihypocratic-lovinghorror-undrestandingof21st.centuty díla. ()

Copcorn

Tak už konečně vím, jak vypadá život upírů v současné, moderní společnosti. Skvělých 86 minut strávených sledováním hádky krvesajů na téma: Kdo dnes myje nádobí?! ()

Blueeyes

Co děláme v temnotách se mi neuvěřitelně trefilo do nálady. Prvních pár minut jsem si sice musela trošku zvykat, přece jen to není tak docela obvyklý formát 😃. Ale najednou jsem se, ani nevím jak, zadívala naplno a už jsem byla chycena. No, nemají to snadné kluci, v zrcadle se nemohou obdivovat, fast food je tabu a překrásný východ slunce mohou vidět jen na netu. Moc se mi líbili vlkodlaci a to mezidruhové napětí 😃. Naprosto nečekaně super kousek, který možná není tak úplně stravitelný pro všechny (asi tak jako hranolky pro upíry), ale já jsem si jej rozhodně užila. ()

JM87

Uvažoval jsem nad třema hvězdičkama, ale čtyřech mě zase dovedlo celkem originalní zpracování. No kdo by točil dokument o upírech s upírama u nich doma...? :) Jinak je to vtipný, úchylný a přestože je to film z novýho zélandu, tam cítím hodně britskýho feelingu. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny